НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 7:04 pm Вижте мненията без отговор
Детенцето ми не говори
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
reny33




Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 3
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 02, 2007 2:22 pm
МнениеЗаглавие : ????????? ?? ?? ??????
Отговорете с цитат

Здравейте. Сина ми Александър Емилов Маджирски, роден на 05. 03. (пети март) 2004г. все още не говори Crying or Very sad . Личната лекарка ни обърна внимание и ни изпрати на екипно обследване със съмнение за ГРР. Аз самата виждам, че има някои симптоми на аутизъм, но пък от друга страна той е общително дете Question. Много съм притеснена, това бавно, но сигурно ме съсипва тотално. На 19. 02. сме на преглед.
Ще бъда много благодарна да разбера вашето виждане на нещата.
Мнението ви е важно за мен.
Благодаря предварително!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 03, 2007 12:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте, reny33!

Във Вашият случай задължително ще ми трябват и Вашите три имена (фамилия по баща!!!) и рожденна дата, както и на съпруга Ви! Това е от голямо значение за мен!

А съмнението за ГРР не ми говори нищо! Sad Дайте ми точното наименование на диагнозата, за която се съмняват лекарите!

Имам някакъв готов отговор за Вас, но той няма да е така точен и утвърдителен, както бих желала да бъде!

Затова ще изчакам да ми изпратите Вашите данни и тези на бащата на детето!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reny33




Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 3
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 03, 2007 1:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря, Ви, Селена, че сте така добра да обърнете внимание на нашия проблем. ГРР означава генерализирано разтройство на развитието, или с една дума- аутизъм.
Казвам се Ирена Цветанова Петкова, род. на 24.02.1973.
Съпругът ми си казва Емил Чавдаров Маджирски, род. на 16.05. 1970.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 03, 2007 2:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Надявах се детето да е "индигово" - но уви!!! - не е така!

Надделя първоначалната ми информация! Rolling Eyes

Бащата на детето има проблеми с главата, както и артериалното кръвообращение, те. има проблеми с кръвните потоци (има също така предразположености за мозъчни и гръбначно-мозъчни увреждания, мигренозни пристъпи, депресивни състояния др. психически проблеми). Отличава се със силно увредена вегетативна нервна и централна системи, поради което е и свръхвъзбудим! Психически е изразено лабилен!

Що се отнася до Вас мога да кажа, че имате силно изразен проблем с нервната система, водещ до много бързо психическо изтощение, имате също така проблеми с равновесието (вестибуларния апарат), както и непрекъснато сте напрегната, свръхвъзбудима, тревожна, изпълнена с безпричинно безпокойство. При Вас също има изразена психическа лабилност!

Изхождайки от всичкото до тук мога да кажа, че детето Ви е с много богата наследствена обремененост относно здравословни проблеми свързани с нервната му система като цяло, както и психиката му. Тази наследствена обремененост е по-силно изразена по бащината му линия! Не е изключено в рода на баща му да има дори психически болни хора!!!

Причините за това, че все още не е проговорило са определено свързани с неговото психическо състояние. Виждам, че детето е с нарушен метаболизъм, нарушено артериално кръвообращение, силно увредена нервна система и изразени най-малкото функционални мозъчни смущения.

Като сглобя целият пъзел, виждам че става въпрос за психично заболяване! И най-вероятно става въпрос наистина за аутизъм!

Не виждам да има увреждания на слуха, което би могло да бъде причина, за да не говори! Не виждам да е преживяло някакво силно постравматично стресово разстройство, което също би могло да го доведе до нежелание да говори! Не виждам да е нямо ...

И поради тези мои констатации мога да кажа, че детето действително има психически проблем от рода на ГРР, т.е. аутизъм.

Съжалявам!!! Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reny33




Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 3
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 03, 2007 3:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря за отговора. Аз, както казах, виждам, че проблем има, но все пак Вашето мнение също ми е от полза. Дадохте точна характеристика на мен и съпруга ми. Имаме още едно, съвсем здраво дете и когато човек има база за сравнение, не се иска даже и да е специалист. Щеше ми се все пак, да знам, да очаквам ли много от детето ми, в смисъл има ли някакъв начин да му се помогне да достигне до по висок етап в развитието си.
Ако имате желание и възможност, моля Ви отговорете ми.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 03, 2007 6:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reny33, първото дете в повечето случаи, когато има такава тежко обременена наследствена анамнеза, остава почти незасегнато.

В такъв случай на психическо ниво при него може да се развие нещо от рода на истерия, Каинов комплекс (патологична агресия) на някакво ниво, психастения, хипохондрия, депресия, митомания (склонност да се лъже) и заболявания, свързани предимно с вегетативната нервна система.

При второто дете вече нещата се усложняват. Лично аз мисля, че на Вашият син ще може да му се помогне в известна степен, но е твърде рано да говорим в какъв процент все пак ще бъдат нанесени корекции в поведението му.

Много често настъпват доста добри подобрения при подходящо лечение и беседи с психотерапевт, в никакъв случай не и с психолог, защото той може да обърка още повече детето.

Като казвам психотерапевт, това означава лекаря да е завършил както психология, така и психиатрия! Тази комбинация е изключително подходяща и сполучлива като подход за лечение на различни видове психични заболявания!

Честно да си кажа, колкото и странно да прозвучи виждам, че това момченце когато стане на 15 год. вече ще говори и контактува почти като нормално дете!!! Може би при подходящо лечение и психотерапия то ще има подобрение (ако мога да го изразя в проценти) около 60%, но това до неговата 15-годишнина.

Освен това много е важна домашната обстановка, в която расте и живее, както и взаимоотношенията в семейната среда! Никога не забравяйте това, защото туй е поне 50% от душевното му лечение.

Все още надежда има! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov