НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Апр 20, 2024 9:19 am Вижте мненията без отговор
ЕДНА ПРИКАЗКА ЗА КАРМАТА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 5:26 pm
МнениеЗаглавие : ???? ???????? ?? ???????
Отговорете с цитат

Имало едно време един убиец. Препитавал се цял живот с това – да убива по поръчка. Един ден убиецът се замислил за смисъла на живота си и решил да го промени. Но не знаел как. Затова отишъл в Голямата планина, където живеели мъдреците, да поиска съвет. Речено – сторено. Намерил един възрастен мъдрец с побеляла брада. Разказал му живота си и казал, че иска да получи опрощение за греховете си и да заживее праведно, но не знае как да стане това. Мъдрецът му отговорил:

- Намери, сине, нива на кръстопът. Направи си колиба, заживей в нея, а на нивата всяка година сади бостан. Раздавай на всеки пътник, който мине, по една диня, да си разкваси устата. А тази пръчка – и мъдрецът извадил от огнището една обгорена пръчка – бучни до колибата си. Когато се раззеленее тази пръчка, ще знаеш, че Господ ти е опростил греховете. От там нататък живей където искаш по Божиите закони.

Взел убиецът пръчката и си тръгнал. Намерил нива на кръстопът, направил си колиба, бучнал пръчката до нея и започнал година след година да отглежда дини и да раздава на пътниците. Така минали повече от десет години. От време на време поглеждал убиецът към пръчката, но тя нямала никакво намерение да се раззеленява.

Един ден минал конник. Той много бързал и на виковете на убиеца не обърнал никакво внимание. Изведнъж незнайно защо убиецът много се ядосал, взел си пушката и застрелял конника. След секунди сякаш изтрезнял, стреснал се от злодеянието си, чудел се какво да прави, тюхкал се за прахосаните напразно години, но изведнъж погледът му попаднал на пръчката и о, чудо – на нея се зеленеели няколко младички листенца. Останал много изненадан убиецът и не знаел какво да мисли. Грабнал се той и тръгнал към Голямата планина – да пита Мъдреца. Речено – сторено. Отишъл, намерил същия Мъдрец, разказал му какво се е случило и го попитал:

- Кажи ми, моля ти се, как стана така, че аз толкова години правих добро на хората и Господ не ми опрощаваше греховете, а сега, когато убих човек, той ми ги опрости?

- Не се тревожи, сине. Господ ти опрости греховете, защото този конник бързаше за съседното село да разтури сватба между двама млади. А няма по-голям грях от това да разделиш две души, които се обичат.

Какви са вашите изводи?! Можете ли да разкажете и вие нещо подобно?!




Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Чет Авг 02, 2007 7:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 5:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes До преди време щях да възприема разказаното като тържество на справедливостта.Но сега ми е малко объркано,освен,ако покаялият се убиец не се е превърнал в оръдие за изпълнение на божията промисъл с последната си постъпка.Зависи кое се снята за най-голям грях.Иначе нали не трябва да се отнема живот независимо от подбудите,а в случая той дори не е знаел за намренията на конника,а го е убил в момент на афект.Излиза,че ако решим да компенсираме греховния си живот и години наред се покайваме и вършим добрини,а не се получава,може би защото не го правим безкористно/все е поглеждал към пръчката в очакване/,а с надеждата да получим опрощение,една единствена постъпка без замисъл,може да ни спаси. Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 7:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кати, наистина няма по-голям грях от това да разделиш две души, които се обичат!

Така разбиваш два живота и ... не само!

Обричаш ги на бавна погибел, на "бавно и мъчително убийство" години наред, до края на живота им те живеят в ужасяваща агония от спомените си за това!

А що се отнася до това, че "една единствена постъпка без замисъл, може да ни спаси", не може да ни спаси, но може да нанесе една енергична корекция в кармичните ни постъпки и проявления, което не е никак малко като напредък в духовния ни път! Rolling Eyes Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 7:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes По тази логика най-много си слагат този грях на душата понякога най-близките на "обичащите се",например родителите,естествено пак от "любов,за тяхно добро",която всъщност е чист егоизъм.
А това за постъпката звучи обнадвждаващо,стига човек да е намерил верния път към точната постъпка,което реално никак не е лесно и не винаги се получава,осбено ако се търси умишлено. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 7:26 pm
МнениеЗаглавие : Re: ???? ???????? ?? ???????
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
...Какви са вашите изводи?! Можете ли да разкажете и вие нещо подобно?!


Изводите са трудни, но практиката ми потвърждава достоверността на притчата. Не точно и не само в контекста на разтурена сватба.

Днес бях като втрещен от елегантността и суровостта на магическата развръзка на един случай по който бях работил преди известно време - разказаха ми в най-големи подробности какво се е случило. Погледнах си пръчката - зеленее. Значи споко!

Май това е най-важното. От време на време да хвърляме по едно око на пръчката. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 7:36 pm
МнениеЗаглавие : Re: ???? ???????? ?? ???????
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Май това е най-важното. От време на време да хвърляме по едно око на пръчката. Rolling Eyes


Rolling Eyes Който има "око за хвърляне",т.е.очи да я види,защото май не всеки може... Rolling Eyes Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 7:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Rolling Eyes По тази логика най-много си слагат този грях на душата понякога най-близките на "обичащите се",например родителите,естествено пак от "любов,за тяхно добро",която всъщност е чист егоизъм.


За съжаление е точно така, затова много често хората ме питат: "Защо ми се случват все лоши работи, та аз върша само добрини?!"

Пита се в задачката: "Какви добрини?!" Sad Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 7:51 pm
МнениеЗаглавие : Re: ???? ???????? ?? ???????
Отговорете с цитат

kati написа:
Rolling Eyes Който има "око за хвърляне",т.е.очи да я види,защото май не всеки може... Rolling Eyes Cool


Амммиии ... всеки може, ама е "по-добре" да не го прави, от единия духовен мързел, пък и щото така му е по-добре, така няма да го гризе съвестта му ... ако изобщо има такава, все пак ... Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 8:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Кати, наистина няма по-голям грях от това да разделиш две души, които се обичат!

Така разбиваш два живота и ... не само! Rolling Eyes Smile


Rolling Eyes ..."Капулети и Монтеки"...добрият стар Шекспир го е разбрал явно. Rolling Eyes
Код:
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 8:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какъв е тоя код пък сега?!

Я го покажи както си трябва, Кати!

Издърпай го за ушите и го пейстни тук ... Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 8:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Това е някаква грешка,и аз не знам от къде се появи,не съм догледала нещо. Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 8:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Карай ... Laughing

Лека нощ! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 02, 2007 8:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Лека и спокойна/а за някои и доходна/ нощ! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Авг 03, 2007 10:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov