НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 4:06 pm Вижте мненията без отговор
Моля за компетентното Ви мнение
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Дони




Регистриран на: 13 Авг 2007
Мнения: 2
Пуснато наПуснато на: Пон Авг 13, 2007 6:05 pm
МнениеЗаглавие : ???? ?? ????????????? ?? ??????
Отговорете с цитат

Здравейте Маг Селена.Чух много добри отзиви за Вас и Ви моля да помогнете, и на мен със съвет.Казвам се Донка Стоянова Ненкова-Михайлова и съм родена на 28.06.1959 год.От преди няколко години започнах с оплаквания от замайване, нарушаване на равновесието, гадене и заглъхване на едното ухо.В ухото имаше и приглушени болки от време на време,по-късно се появи и шум, който ту се появяваше, ту изчезваше.Естествено ходех при лекар, при ушен лекар, но ми беше преписвано някакво лекарство и капки за уши, нещата се тушираха до следващият път когато симтомите пак се засилваха и аз пак "висвах" пред лекарските кабинети.Тази година шумът се появи и в двете уши и въобще не спира.Отидох на преглед УНГ в бившият ИСУЛ.Там ме приеха в болницата иследваха ме и освен че откриха намалението на слуха ми друго не можаха да ми кажат.Подложиха ме на лечение с Луцетам и други разтвори в система за около 10 дни, но ефект нямаше и ме изписаха с наставление да приемам ципралекс около 6 месеца по 1т. дневно.Вече 3 месеца подобрение няма.Имам шум и в двете уши,а слухът ми осезателно продължава да намалява.Ще мога ли някога да излекувам шума в ушите си и по какъв начин, или ще загубя слуха си?Прдварително много благодаря за отговора Ви, тъй като усещам, че Вие сте благородна душа и ще ми дадете съвета от който се нуждая.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Авг 13, 2007 6:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте, Дони!

Струва ми се, че развивате Мениеров синдром.

Затова трябва да Ви прегледа отоневролог, като съответно Ви бъдат назначени изследвания от него за проблеми свързани с вестибуларния апарат - апарата за равновесието.

Другото, което мога да Ви препоръчам е: да се консултирате с невролог, които да Ви направи доплерова сонография на кръвните потоци, за да се види как функционират вертебралните артерии при Вас.

Ако те са с нарушена пропускливост е възможно оплакванията Ви да са свързани в голяма степен и с тях.

Никак не е зле да Ви прегледа и ортопед, да се види в какво състояние е гръбнака Ви и дали нямате шипове в шийната област, които също могат да бъдат част от причината за здравословния Ви проблем.

Едва когато бъдат констатирани отклонения в тези направления, за които Ви говоря, може да се приложи съответно и точно, и правилно лечение, което да Ви реши в голяма степен здравословния проблем.

Желая Ви успех!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Дони




Регистриран на: 13 Авг 2007
Мнения: 2
Пуснато наПуснато на: Пон Авг 13, 2007 8:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря Ви за бързия отговор Маг Селена.Аз бях вече в болница и такива изследвания ми бяха направени.Бях на отоневролог, доплер-сонография-не се установяват хемодинамични значими стенози на каротидните и вертебралните артерии.,кат глава-не се откриват данни за огнищни изменения в мозъчния паренхим.Ро гр. на шийни прешлени-остеохондрозни промени в обл. С4-С7.Правих физеотерапия на шийната област,но замайването и лекия световъртеж продължават.Намалението на суха и шума също продължават.От болницата лекуващият лекар ми казваше, че най-вероятно трябва да свикна с всичко това.Но това нарушава конфорта на всекидневието ми.Нарушава възможноста ми да пътувам и да ходя на работа.Вече изгубих една работа, защото не можех да пътувам от замайването на главата ми.Започнах да моля хората около мен да ми говорят с по-висок тон за да ги чувам.А най-неприятното е шума в ушите ми вечер, когато си легна на тишина дълго се въртя в леглото и не мога да заспя от него.Не мога да повярвам, че няма лечение.Затова се обърнах към Вас.Вие виждате ли изход от заболяването или наистина трябва да се примиря и да свиквам с него?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 15, 2007 2:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Дони написа:
Ро гр. на шийни прешлени-остеохондрозни промени в обл. С4-С7.Правих физеотерапия на шийната област,но замайването и лекия световъртеж продължават.Намалението на суха и шума също продължават.Не мога да повярвам, че няма лечение.Затова се обърнах към Вас.Вие виждате ли изход от заболяването или наистина трябва да се примиря и да свиквам с него?


Цитат:
Ро гр. на шийни прешлени-остеохондрозни промени в обл. С4-С7.


Дори само това понякога е достатъчно, за да имате този здравословен проблем, от който се оплаквате.

Но ... лично аз бих Ви посъветвала да се обърнете и към ендокринолог с искането да Ви се направи и изследване на щитовидната жлеза.

Нека ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Ви изследват следните хормони:
- TSH
- FT3
- FT4
- ТАТ+МАТ ( тях на всяка цена!!!)

Отклоненията в щитовидната жлеза могат също да доведат до подобни оплаквания като Вашите!!!

За това може да прочетете в "Публикации"-те в сайта ни, в раздела "Здраве" в следните статии:
1. ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА И ХИПОТИРЕОИДИЗЪМ
2. ХОРМОНИТЕ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА
3. ИМПУЛСНАТА ТЕРАПИЯ
4. МАГНЕТНИТЕ БУРИ СА ПРИЧИНА ЗА МНОГО БОЛЕСТИ


А ето Ви и тест, който може да определи дали наистина имате проблеми с щитовидната жлеза:


ТЕСТ ПРОВЕРЕТЕ ЩИТОВИДНАТА СИ ЖЛЕЗА
1. Вашите родители или други роднини са страдали от заболявания на щитовидната жлеза.
2. Вие живеете в промишлен голям град.
3. Работите на ненормиран работен ден, работата ви е нервна, ходите и в командировки.
4. През последната половин година в живота ви са се случили събития, предизвикали емоционални и физически загуби.
5. В последно време спите лошо, станали сте плачливи и неуравновесени.
6. Строго се придържате към вегетарианска диета.
7. Често боледувате или страдате от хронични заболявания.
8. Носите стягащи шията ви вратовръзки.
9. Подлагали сте се на лъчева терапия.
10. Изгубили сте интерес към любимата работа, към хора и събития.
11. Не ви се удава да отслабнете.
12. Косите ви са чупливи, шията изглежда затлъстяла, лицето - подуто, клепачите - отекли.
13. Появил се е неестествен блясък в очите.
14. Безпокои ви учестено сърцебиене и ръцете ви треперят.
15. Оплаквате се от повишена уморяемост и сънливост.
16. Студено ви е дори в горещите дни, или пък се потите в студено време.
17. Пушите и 2-3 пъти в седмицата изпивате 1-2 бири или спиртни напитки.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov