НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Сеп 21, 2024 3:02 am Вижте мненията без отговор
ЗА ОТСЪСТВИЕТО НА ЖЕЛАНИЯ и още нещо ... любопитно
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 18, 2007 12:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Уха-а-а!Експедиция ще има,обаче...искам отсега да сме наясно-не отиваме на безгрижна екскурзия,а на работа,макар и приятна.Т.е. трябва да внимаваме за опасности от всякакъв вид,защото злополуките и смъртните случаи са ставали именнно от това глуповато чувство за недосегаемост.
Все пак моя отговорорнот ще е да ви върна живи и здрави,та това са ми условията.И изключения няма да правя колкокото и да ми х;енчи някой ."Москва не вярва мна сълзи",аз-също! Cool

А тъй като си Овен,на теб се пада задачатана първопроходец-ти ще прокарваш пътекуите.Жените-овни са идеалните водачи през опасни места-ум и интуиция,подсилени от адреналин и други подобностиWink
Т.е. ти ще си авангарда и изобщо отговорника по охраната.Съгласна ли си?

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 18, 2007 12:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами къде отиде отсъствието на желания у вас, бре хора ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 18, 2007 7:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Ами къде отиде отсъствието на желания у вас, бре хора ...

Embarassed Ами нещо не го докарваме, ама хич! Embarassed Аз си признавам, че съм тъпкана с желания:искам да сме здрави в семейството, искам да имаме работа във фирмата, искам да не ни унижават и тъпчат, искам да мога да направя така, че хората да са по-балансирани и да има повече доброжелателство между всички ни, искам околосветско пътешествие, искам да участвам в археологическа експедиция, искам да живея на село с много животинки и т.н. - мога да продължа оше дълго.Така че - с тази част от усъвършенстването засега съм много назад с материала.AUDAN, за мен нямаш грижа с проправянето на пътеки и хленченето.Давам си сметка, че подобни начинания са много сериозни и както се казва: "секунда невнимание - цял живот мъртъв!" Very Happy .Лошото е, че само си мечтаем - можем да си приказваме и да правим планове до посиняване, но това никога няма да ни се случи реално.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 22, 2007 3:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Ами къде отиде отсъствието на желания у вас, бре хора ...
Маг Селена много е трудно с липсата на желание, когато сме възпитани и израсли така че все нещо да искаме. За себе си установих, че каквото и да получа все нещо друго изскача, дето да е в списъка желания. Казвам си спри - няма повече да мислиш, а ума скача от тема на тема и хоп пак там се окаже на болното място с желанията. Мислите и желанията са такава невероятна сила. Като дете учех английски всяка свободна минута - това беше най-лесното нещо за мен на земята и мечтаех да работя преводач. Правих го в продължение на 6 години и то технически английски, който се оказа език в езика. Не само за това, но каквото съм мечтала, съм го постигнала. Цената е много труд и късмет.И ето че дойде момент в който не знам какво да поискам. Наистина .... не знам, в разстояние на няколко месеца получих няколко урока и сега седя мирно и мърдам с уши Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 22, 2007 6:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Накара ме да се разсмея ... Laughing

Това с мърдането на ушите просто е страхотно, значи! Laughing Laughing Laughing

За да не страдате всички от угризения на съвестта, ще ви открехна една "тайна".

Всичко онова, което е свързано с физическото ни оцеляване просто е свързано с техническата част на така наречените "желания" в самото оцеляване.

Важно е да не надхвърляме неговия праг, т.е. да не ставаме алчни и извратени в желанията си.

А дори и стремежите ни към себеусъвършенстване също са желание, но ... естеството вече е друго, ама и там трябва много да се внимава, за да не се надхвърля пак същия онзи праг, свързан с алчността.

Защото алчността има много измерения, тя не се свежда само до сдобиване с всякакъв вид материални блага и ценности, както и пари.

Съществува и алчност за духовни знания, което е най-опасното човешко желание.

Така, че спокойно - всичко ще си дойде отново по местата при теб! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 22, 2007 8:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А при мен? Ми и аз мърдам с уши! Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 8:42 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy това с мърдането на ушите е асоциация с котките, които когато се чудят нещо седят и така леко си въртят ушетата. Значи нищо прекалено. В тази връзка човек може дасе опита да живее умерено в желанията и помислите си.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 11:52 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Моето куче го прави същото.Много е симпатично.Досега не ми беше хрумвало подобно сравнение, но ще го взема на въоръжение! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 12:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Нищо не може и не бива да става насила.С други думи вид желание е желанието да нямаме желания.Когато и то изчезне,тогава може да се говори за отсъствието на желания. Smile


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

КАК СЪМ ГО ПРОПУСНАЛА ТОЗИ БИСЕР?! Embarassed Embarassed Embarassed

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 12:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ASD написа:
Very Happy В тази връзка човек може да се опита да живее умерено в желанията и помислите си.


Ако има идеален вариант, може би това е ИДЕАЛНИЯ! Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov