НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 10:05 am Вижте мненията без отговор
МОЖЕ ЛИ ЧОВЕК ДА СЕ РАЗБОЛЕЕ ОТ ЗЛОБА ...?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 10:33 am
МнениеЗаглавие : ???? ?? ????? ?? ?? ???????? ?? ????? ...?!
Отговорете с цитат

Вчера, докато се ровех из пресата, открих ето този ценен бисер във в-к "Доктор":


Цитат:
Вътрешният мир на човека се отразява на здравето му

Защо животът ни стана толкова тревожен? Защо ни връхлитат тези страшни болести като рак и СПИН, пред които сме безсилни? Коментираме с колеги тези проблеми и те смятат, че много от болестите са просто от злоба. Възможно ли е?

Станимира Костадинова - Варна - лекар, автор на статията


Животът наистина стана труден и хората се озлобиха един към друг. Водят битки с околните и не забелязват, че това се отразява на самите тях.

Злобеят към всичко около себе си и не забелязват, че пороците стават все повече и повече. Ние трябва да преборим пороците.

Много от хората извършват престъпления над самите себе си.

И първата им присъда е болестта.

Човек се разболява, когато е престъпил нравствените закони по отношение на себе си и на околните. Говорим за т.нар. кармична медицина.

Когато нищите духом образуват критическа маса, на земята възникват катаклизми, епидемии и войни. Духът - това е плътта. Затова уродството на духа разболява тялото.

Доказано е, че ако се роди момче с вродено заболяване, бащата е причинявал зло на другите от злоба и омраза.

Ако се роди болно момиче - същите проблеми е имала майката.

Според твърденията на редица световноизвестни учени вродените болести са възникнали на основата именно на непоносимата злоба и омраза.

Човекът често и дълго боледува от собствената си грубост и простащина, към които го провокират окръжаващите.

Енергийният вампиризъм и донорството са основните механизми на болестите.

Така че бъдете добри към себе си и към околните, ако искате да не боледувате.

Злобата, завистта и омразата са чувствата, които ни разболяват.


Би било от много голямо значение да прочета и вашите мнения по въпроса, както наблюдения и опит.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 11:11 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Когато човек не живее в мир със себе си,няма как да живее и в мир със другите!И аз мисля,че колкото повече се озлобява човек ,толкова повече вреди на себе си ... здравословно и психически.
Но аз имам един въпрос.Разбирам,че новородено ако се роди болно е в резултат на постъпките на родителите му...А след няколко години,примерно като стане на 5ет шест и боледува на ново,това пак ли е от постъпките на родителите?Едва ли едно малко детенце ще е в състояние да злобеи или да вреди на хората,до там че да се разболее!
Аз имам доста наблюдения!Имаше една позната на майка ми ,името и е С. !Беше много злобна и егоистична жена!След време забременя и детенцето и беше много болно.Страдаше от бъбречна недостатъчност!
Или една друга жена,която сега е болна от рак на гърдата.Преди да се разболее изоставя децата си и заминава в чужбина,след това се връща тук,продава апартамента ,в които децата и живеят и почти ги оставя на улицата.След това разбира се ... си замина за чужбина с парите ,без да им помогне!Сега е болна от рак и не може да се излекува ,дори след 3-те операции!Безкрайно озлобена и подла жена!
Мисля,че болестите понякога предупреждават.Бях чела в един вестник ,как един бизнесмен много работел...преуморявал се и не си давал никаква почивка.Една сутрин ,като заминавал на работа паднал по стълбите и си ударил крака...но не се замислил за почивка и накуцвайки едва едва стигнал до офиса си.Секретарката му го посъветвала да си вземе няколко дена и да си почива у дома,но той не я послушал.След седмица се разболява и ляга на легло...От тогава си взимал по няколко дена в месеца,заслужена почивка.
Баба ми пък ми е казвала,че болестите лекуват душата!Изкупват греховете ти пред Бог...Но коя е вярната теория... или във всички има по-малко истина?!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 11:26 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

в зависимост от типа човек и различните му цикли,от 60 до 80% е делът на водата в организма.
Но тя "има памет".Сиреч всяка емоционалнозаредена(или може би дори не) дума я променя.

Логично е да се предположи,че чувствата и мислите ни променят и всяко друго нещо,,съържащо вода-т.е. всичко във и около нас!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 11:29 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Така се обяснява и действието на проклятията като програма. Rolling Eyes Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 2:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Диди, малко по-късно - довечера евентуално - ще дам обяснения на питанията ти и двууменията ти.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov