НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 8:36 am Вижте мненията без отговор
да помогнем на едно дете
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
ninka




Регистриран на: 09 Фев 2007
Мнения: 11
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 10:34 am
МнениеЗаглавие : ?? ???????? ?? ???? ????
Отговорете с цитат

Уважаема маг Селена!
Вчера зададох своя въпрос ,но т.к. не го открих сред въпросите на форума Ви пиша отново .Пиша Ви от името на майката на детето .То се казва Анна -Мария Диянова Дачева ,родена на 30 юни 1996 година.Къде да потърсим лек за Анна.
Поклон пред Вашите знания и умения!
Предварително ви благодаря
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 12:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако действително сте качила правилно поста си във форума, то няма начин да не го намерите в него! Rolling Eyes

Що се отнася до детето мога да дам окончателен отговор, само ако ми кажете поставената му диагноза от лекарите Exclamation Idea

Не, че аз нямам вече мнение по въпроса, но не е ли някак си нестествено да питате къде да потърсите лек за Анна без да посочите диагнозата й?!

А според мен диагнозата й е доста сериозна и касае както нейното психическо състояние, така и нейното физическо състояние!!! Нали така ... Cool

Освен това виждам, че детето има обременена наследственост по линия и на двамата си родители! Дори не е изключено, както върху детето, така и върху тях самите, да действа кармична програма за унищожение!

Така, че ще са ми нужни и техните точни данни.

Затова очаквам да ми посочите диагнозата, която са поставили лекарите на детето, както и данните на неговите родителите! Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
ninka




Регистриран на: 09 Фев 2007
Мнения: 11
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 6:53 pm
МнениеЗаглавие : ?? ???????? ?? ???? ????
Отговорете с цитат

Уважаема маг Селена !
Хиляди благодарности за отговора Ви.Да проблема на детето е точно такъв .Няма поставена точна диагноза ,защото родителите са разговаряли само с училищен психолог.Анна е вече на десет години ,но досега моите приятели се бояха да повярват на проблема.
Давам данни на родителите
Ирина Ангелова Дачев-21.08.1960
Диян Стоянов Дачев-16.05.1957

Доверяваме се единствено на Вас .какво да правим от тук нататък
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 7:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Действително се оказа, че родителите на Анна-Мария са с обременена здравословна анамнеза относно психическото им здраве.

Майката определено има проблеми с главата, хормоните, яйчниците, храносмилателната система, както и изразени проблеми с вегетативната нервна и донякъде с централната нервна системи. Не е добре също така и с черния дроб!

Като говоря за хормони става въпрос за полови хормони и тези на щитовидната жлеза, а най-вероятно и тези на хипофизната жлеза! Вследствие на всичко това при нея има общ нарушен метаболизъм.

Ако говорим за психическото й състояние, то граничи с редица тежки комплекси от рода на : двоен Каинов (патологична агресия - независимо дали е насочена навън към другите или навътре към нея); комплекс за отхвърленост, за изоставеност, за пренебрегнатост поради, което и от комплекс изразен в стремеж към близост; страда също така и от нарцистичен комплекс в по-слабо изразена форма.

Цялата тази картинка като се сглоби се получава една твърде тревожна и изпълнена с безпокойство, и несигурност жена, която е достатъчно истерична, с неовладяни емоции и чувствата, като често изпада в депресивни състояния. Т.е., меко казано майката на Анна-Мария страда от силно изразена психическа лабилност!!! Rolling Eyes

Що се отнася до бащата на Анна-Мария мога да кажа, че той има на първо място силно изразени проблеми с нервната система, поради което много бързо стига до пълно психическо изтощение, напрегнатост и свръхвъзбудимост. Освен това страда и от митомания - мания да се лъже, измисля и симулира. Rolling Eyes Той е прекалено раздразнителна, скандална, предизвикателна и силно провокираща другите хора личност!

Бащата на детето също е изпълнен с куп най-различни комплекси, някои от които поразително съвпадат с тези на майката! Става въпрос за комплексите на изоставеност, отхвърленост, пренебрегнатост и стремеж към близост. При него комплекса за нарцисизъм е още по-силно изразен, отколкото при майката. Още повече, че този човек е имал трудно детство.

Странностите в поведението му го отвеждат към наследствеността свързана със родителите му и касае: семейството, възпитанието или образованието му, както и обстановка на несигурност в детските му години, и "задушаване" на неговата индивидуалност, вследствие на свръхпокровителско отношение свързано с родителите му - най-малкото единия от тях. Мисля, че подобно свръхпокровителско отношение върху него е упражнявала майка му! Този мъж страда и от депресии.

Най-после стигнах и до Анна-Мария! Тя определено има проблеми с артериалното кръвообращение, което може да доведе до отклонение във функцията на кръвните потоци, свързани с вертебралните артерии, при което е твърде възможно да получава мигренозни пристъпи. Този проблем може единствено да усложни в известна степен истинския здравословен проблем на това дете.

Не е изключено да има и известна промяна в мозъчните вълни на детето, което може да говори за еписимптоматика свързана с птимали (малки, много къси понякога припъдъци) или гранд мали (големи и силно изразени гърчове). Никак няма да е зле да се изследва функцията на мозъчните вълни на Анна-Мария чрез ЕЕГ (електроенцефалография)!!!

Лично аз виждам, че детето с оглед на гореописаната от мен анамнеза, свързана с обременената й наследственост по линията и на двамата й родители говори за параноидно поведение!!! Тя проявява всичките характеристики, свързани с поведението и на родителите й с тази разлика, че при нея са много по-силно и подчертано изразени, говорещи за тежко психическо заболяване!

Нужно е незабавно и своевременно да се направи консултация с подходящ детски психиатър, като веднага се започне и необходимото лечение на Анна-Мария. Психолога в случая няма да помогне, а може да обърка и много сериозно детето!!!

ТАЗИ ПОДРОБНА КОНСУЛТАЦИЯ СЪМ Я НАПРАВИЛА ПО МОИ ЛИЧНИ СЪОБРАЖЕНИЯ И МНОГО МОЛЯ ДРУГИТЕ ПОТРЕБИТЕЛИ ДА НЕ РАЗЧИТАТ НА ПОДОБЕН ЖЕСТ ОТ МОЯ СТРАНА! ВСЕ ПАК ТОВА ТУК СА ФОРУМИ ... !!!

Толкова от мен - останалото просто е грижа на нейните родители и ... може би на Вас!

Желая Ви лека вечер и успех! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
ninka




Регистриран на: 09 Фев 2007
Мнения: 11
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 8:39 pm
МнениеЗаглавие : ?? ???????? ?? ???? ????
Отговорете с цитат

Благодаря за изчерпателния отговор .Ще предприемем всички мерки.
Желая Ви лека вечер
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
ninka




Регистриран на: 09 Фев 2007
Мнения: 11
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 8:56 pm
МнениеЗаглавие : ?? ???????? ?? ???? ????
Отговорете с цитат

Имам огромна молба !Възможно ли е да бъдат изтрити личните данни
Предварително благодаря.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
admin




Регистриран на: 01 Яну 1970
Мнения: 50
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 9:31 pm
МнениеЗаглавие : Re: ?? ???????? ?? ???? ????
Отговорете с цитат

ninka написа:
Имам огромна молба !Възможно ли е да бъдат изтрити личните данни
Предварително благодаря.


Съжалявам, но правилата са за всички. Искате безплатен отговор, после искате конфиденциален отговор. Следващата стъпка сигурно е да поискате от нас хонорар, че ви отговаряме! Нека всичко да е с мярка!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
ninka




Регистриран на: 09 Фев 2007
Мнения: 11
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:50 pm
МнениеЗаглавие : ?? ???????? ?? ???? ????
Отговорете с цитат

Велики сте !Обичам Ви!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 6:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И ние ... и ние ... Smile Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov