НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 12:32 pm Вижте мненията без отговор
КАК ЖИВЕЯТ ВАШИТЕ ДЕЦА?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Дек 03, 2007 8:04 pm
МнениеЗаглавие : ??? ?????? ?????? ?????!
Отговорете с цитат

Ето ви една темичка за събеседване.

Тя е от голямо значение, защото напоследък се народиха толкова много деца, които са толкова повече агресивни и егоистични ... колкото са и много ...
Rolling Eyes

"Децата научават това, което са изпитали.

Ако децата получават несправедливи упреци, те се научават да презират.

Ако децата са заобиколени с враждебност, те се научават да се бият.

Ако децата растат в страх, те се научават да се тревожат.

Ако към децата изпитвате съжаление, те се научават да се самосъжаляват.

Ако към децата се отнасяте с присмех, те се научават да се срамуват.

Ако децата се измъчват от ревност, те научават какво е завист.

Ако децата живеят с чувство за срам, те се научават да се чувстват виновни.

Ако проявявате към децата толерантност, те се научават да бъдат търпеливи.

Ако вдъхвате на децата кураж, те се научават да бъдат уверени.

Ако децата получават похвала, те научават какво е благодарност.

Ако децата срещат одобрение, те се научават да харесват себе си.

Ако се отнасяте с децата с благосклонност, те се научават да търсят любовта в света.

Ако децата получават признание, те се научават да следват целите си.

Ако обграждате децата с разбиране, те се научават да бъдат щедри.

Ако децата живеят сред честност и почтеност, те научават какво е истина и справедливост.

Ако децата живеят в сигурност, те се научават да вярват в себе си и в хората.

Ако децата опознаят приятелството, те научават, че светът е хубаво място за живеене.

Ако децата живеят в спокойствие, те постигат хармонията на Духа.

Как живеят вашите деца?"

Дороти Л. Нолт


Очаквам вашите свежи коментари ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Дек 03, 2007 8:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Зле! Embarassed Страх, тревожност, ревност, скрита агресия, леко покрити с глазура комплекси и прочие екстри.Аз вече нищо не мога да направя.Само съжалявам, че природата е направила така, че да раждаме децата си на възраст, когато и ние сме горе-долу деца в духовен смисъл.Ако имах сега малко дете, което да възпитавам, съм сигурна, че щях да бъда по-добра майка.Но не би.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Дек 03, 2007 9:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Преимуществото на младия родител,е че има по-ясни и подробни спомени как се чувствал като дете в различни ситуации и би се стремял да не допусне грешките на собствените си родители,което пък не би го застраховало от други грешки - плод на неопитност или незрялост.Значи истината е някъде по средата.Нито много рано,нито прекалено късно.Когато сме млади израстваме заедно с децата си,което не е чак толкова зле,когато сме прекалено "зрели" се получава по-голяма пропаст между поколенията. Cool


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Дек 04, 2007 2:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Само съжалявам, че природата е направила така, че да раждаме децата си на възраст, когато и ние сме горе-долу деца в духовен смисъл.


Не бих се изразила точно така, като теб, Пенка ...

Хайде да помислим дали през последните 35 год. в България - поне - децата не раждат деца???!!! Shocked

Честно казано реалността и фактите говорят и потвърждават точно това ... Rolling Eyes Sad

Да не говорим, че освен духовно, децата, които раждат деца не са дори с физическо развито тяло ... за останалото нека не говорим, защото то е вече патология ... генерална при това с тотални мутации ... Rolling Eyes

А ако искате може и да си поговорим, ама така, като гледам нещо, темечката не допада май много-много като такава на повечето от потребителите ...

Странна работа, значи .. като опре до отговорността човешка всички се изпокриват ... Sad

Що така правят тези хора ... Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Дек 04, 2007 2:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Rolling Eyes Преимуществото на младия родител,е че има по-ясни и подробни спомени как се чувствал като дете в различни ситуации и би се стремял да не допусне грешките на собствените си родители,което пък не би го застраховало от други грешки - плод на неопитност или незрялост.Значи истината е някъде по средата.Нито много рано,нито прекалено късно.Когато сме млади израстваме заедно с децата си,което не е чак толкова зле,когато сме прекалено "зрели" се получава по-голяма пропаст между поколенията. Cool



Жената би трябвало да ражда едва след навършването си на 27 -та година.

Тогава тялото й е абсолютно завършено и пригодено, и подготвено за този процес.

Напълно съзряло е както физически, така и като енеригйно тяло, което е изключително важно.

Едва тогава ауричният калъп на човека е окончателно завършен. Всичките негови слоеве са абсолютно компактни и уформени, като ауричният калъп е защитен напълно от кетеричния слой - последният от неговата енеригйна обвивка.

Кетеричният калъп е изключително мощен, което дава изключително добра защита на енергийните слоеве под него.

Така, че кое е "по средата"?!

В какви граници се движи това "по средата"?!

Понастоящем невежият и заслепен човешки индивид възприема, че като е влезнал вече едва-едва в 11-та си година е готов да прави секс ... и го парви (виждала съм това на улицата!!!) - само, че в последствие се оказва - в повечето от случаите - че веднага след съвъкуплението си 11 годишното хлапе прави аборт, а в по-малкото - изоставя децата си в кофите за боклук, а при по-хуманни постъпки - в майчин дом.

И забравя за него, за онова, дето е заченало и родило, докато си е правило удоволствието ... всъщност и то не знае дали всъщност си е правило дори и удоволствието!!!

На 18 год. девойката се самовъзприема като съвсем съзрял и умъдрял човек, което изобщо не е така, а на 27 год. тя вече е старица (според невежите схващания на ограничените умове на най-близките си) - старица и във физическия аспект, и в духовния аспект.

А човека - поне в България - живее някъде до 70 год. поне ... Sad

Та ... тези млади особи от женски род след 30-та година в коя категория попадат - все пак?!

В средната ли или ... в тази на декласатите, или пък в тази на невръстните хлапетии, а?! Cool

Никога няма да мога да се начудя - поне в този си живот и в това си тяло - до каква степен човека живее в собственото си безумие и ... тотално сляпа безотговорност!!! Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Дек 04, 2007 3:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:

Странна работа, значи .. като опре до отговорността човешка всички се изпокриват ... Sad

Що така правят тези хора ... Confused


Това е така,защото сигурно всеки,който е родител си е задал въпроса доколко се е справил/или се справя в момента,зависи колко са му големи децата/.

Както не сме идеални като хора и е човешко да се греши,така не сме идеални и като родители,нито пък децата ни са идеални.

Ако и те грешат като възрастни,ще е донякъде и по наша вина и по тяхна собствена,защото освен,че са част от нас, са и отделни ндивиди,впоследствие самостоятелни личности със собствен набор от качества.

От нас зависи до време този набор да се изгради,а притежаваният от самото раждане да се развие в правилната посока.А коя е правилна,обикновено решаваме ние и няма гаранция,че сме на верен път.

Стараем се да предадем нашите разбирания за живота и ценностната си ситема,които понякога,дори често не са съотвтстват истинските.

Понеже всеки търпи някакво развитие,включително и ние,в един момент може се променим и да осъзнаем,че сме били на грешен път,както за себе си,така и във възпитателния си подход.

Ако това стане докато още има възможност за корекции с децата е добре,ако вече са пораснали и е късно - трудна работа.

Но и тогава може да има някаква надежда - доброто общуване на ново ниво като с възрастни хора ако е налице,пак можем да постигнем нещо.

Още по-добре и с личен пример - когато са на възрац да не следват сляпо предлъгания им модел на поведение,а са във възможност да осмислят видяното - като цели и подбуди.

Относно "по средата" - имах предвид същото,което казвате вие.За съжаление все още сред определени кръгове и представители на средното поколение битува схващането,че момичето към 30-те е едва ли не бита карта,ако не се "бръкувало" и родило.

Аз лично не смятам така и когато някой ме закачи на тая тема за дъщеря ми,на чиято възраст вече я бях родила,му скръцвам със зъби,че докато не подгони 30-те няма да се тревожа за това.Пък дотогава има доста време де,не се знае... Rolling Eyes Cool


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Дек 04, 2007 5:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не се скатавам, но определено темата е доста лична.Аз родих на 21 години.Причини - много.Не ми се изреждат в интернет.

Сега, 22 години по-късно, си давам ясна сметка за всички грешки, които съм допуснала във възпитанието на детето си, но освен да си ги претъркулвам в главата като броеница, друго не мога да направя.

Успокоявам се с факта, че Вие твърдите, че духът сам си избира в кое семейство и по кое време да се роди.Значи си е избрал и такава майка.

Ми какво да сторя като му е бил лош избора?Карма!Но пък всяко зло - за добро.Е, не бях като грижовна орлица, но пък го научих на самостоятелност във всеки един аспект от живота.

На 18 години беше завършен самостоятелен воин.Надявам се да има много време /както и - здраве/, за да може да извърши и осъзнае своите собствени житейски уроци.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Дек 04, 2007 7:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Cool Понякога и без родители някои деца имат шанс да станат достойни хора,ако се намери някой като Отец Иван.

А тук нещо и за някои т.н.вундеркинди.Не всички родители са подготвени за такова нещо и могат да имат правилния подход и действия.Нямам предвид конкретния случай,а по принцип.Някой се отнасят с голяма отговорност,за други децата им се превръщат в "кокошки със златни яйца". Rolling Eyes


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Дек 04, 2007 8:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В качеството си на модератор прехвърлям постта на merigi в темата, за която тя самата си дава мнението. Явно нещо се е разсеяла и е сгрешила къде точно трябва да я качи.

От модератора



Цитат:
Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 114

merigi

Пуснато на: Вто Дек 04, 2007 6:45 pm
Заглавие : Здравейте!

Темата ми допадна, не само защото съм майка, но и защото много майки не са подготвени за такива.Всъщност незнам кога трябва да си подготвен за семейство и оттам за възпитание на деца.

Аз давам на детето си много внимание и го уча да бъде свободен в действията си като не го ограничавам. Децата се чувстват добре, когато възрастните се пренесат в детския им свят.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Дек 04, 2007 8:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това е вторият пост на merigi, пуснат по темата, но като отворена нова тема ... странна работа защо, тъй като тя е една от по-редовните потребителки?!
Цитат:

merigi

Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 114

Пуснато на: Вто Дек 04, 2007 7:01 pm
Заглавие : ззз
Та моето дете живее без ограниченията, които са налагали моите родители/напр.насила да ме карат да правя нещо, защото всички правеха така или за дисциплината, да стоим тихо и мирно и др./ през годините ми, защото съм убедена, че лишенията в детството на всеки оставят дълбока следа и се отразяват върху неговото поведение, което пък за по-нататък влияе върху реализацията му в бъдещето.

Също така според мен децата не трябва да бъдат потискани.Също така се стремя да го насърчавам, когато е извършил нещо добро.

Но наистина средата, в която се движи е от значение за развитието му.Особено тази агресия, която ни заобикаля - в училище, в автобуса и т.н. Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Вто Дек 04, 2007 9:40 pm
МнениеЗаглавие : ?? ??????????!
Отговорете с цитат

Бях се увлякла в писането и затова съм сгрешила бутона, за което съжалявам.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Дек 05, 2007 10:09 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Моля, моля ... помислих си, че си преуморена и ... имаш нужда от почивка - на всеки може да се случи! Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov