НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 6:05 pm Вижте мненията без отговор
КОЙ НЕ МОЖЕ ДА ПРАКТИКУВА ЙОГА?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Окт 29, 2007 7:12 pm
МнениеЗаглавие : ??? ?? ???? ?? ?????????? ?????
Отговорете с цитат

Веднъж попитаха Гуруджи Лахири: "Кой може да практикува йога?"

Отговорът му беше, че болен, стар и много стар могат да практикуват йога, даже с йога могат да се избавят от болежките си.

Но, има един тип хора които не могат да практикуват - мързеливите. Всеки може да практикува йога. Освен мързеливите. Мързеливите хора не могат да практикуват йога.

Мисля си, че в изказването има не само логика, ами и абсолютна истина, защото с "труд и постоянство", а и правилен йога метод, човек може да се избави от избухливостта си, чувството си за притежание или страха.

Можем да намалим болежките до степен, че да не замъгляват ума ни. Можем също да прочистим и раздвижим мисълта и тялото.

Можем да помогнем и на другите около нас, разбира се ...

... само да не беше мързела с неговите "странни" форми - "майката на пречките". Rolling Eyes

А вие какво мислите по този въпрос, а?! Sad


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пон Окт 29, 2007 10:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Окт 29, 2007 7:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Абсолютно вярно,и аз спадам към мързеливите за съжаление,но ще взема мерки. Embarassed

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Окт 29, 2007 7:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да си чувала за йога в движение?!

Не е задължително непрекъснато да стоиш в поза лотос или полулотос със затворени очи и да медитираш, или пък да правиш непрекъснато упражнеията в хатха йога, т.е. така наречните асани.

Има много практики, които можеш да извършваш в движение - не напразно йога означава все пак действие!!! Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Окт 29, 2007 7:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е, откъде ги учите тези работи?И аз искам да практикувам в движение.Не съм мързелива, но едва ли ще мога всеки ден да отделям порядъчно време за това.Но виж, в движение е друга работа.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Окт 29, 2007 11:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Когато става въпрос за практиките в йога, то те не се коментиран на всеослушание или пък още по-лошо ... на всечетене.

По този начин те могат да се коментират единствено между Посветени в съответната област на така наречените сатсанг - срещи.

Съжалявам, но ... не мога да ти кажа нищичко.

За сметка на това пък ще се опитам да кача някои материали, които биха могли да ти разяснят, както и на останалите потребители, разбира се, за що иде реч - все пак.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 02, 2007 9:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Знаете ли в един сравнително нов медицински вестник "Здраве+" (издание на "168 часа") във всеки брой публикуват по едно упражнение йога. Не знам дали упражненията са подходящи за начинаещи, нищо не се казва за това, и в такъв случай се предполага, че са подходящи за всеки eдин човек. Не съм ги пробвала (все нямам нерви), но в скоро време мисля да пробвам някои от тях да видя как е. Embarassed Wink

P.S. В никакъв случай не правя реклама на вестника!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 02, 2007 9:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И в един друг вестник има също упражнения,но не съм сигурна дали е добре да се практикува по този начин/въпреки,че сигурно са просто упражнения за непрактикуващи сериозно/


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 03, 2007 12:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
Знаете ли в един сравнително нов медицински вестник "Здраве+" (издание на "168 часа") във всеки брой публикуват по едно упражнение йога. Не знам дали упражненията са подходящи за начинаещи, нищо не се казва за това, и в такъв случай се предполага, че са подходящи за всеки eдин човек. Не съм ги пробвала (все нямам нерви), но в скоро време мисля да пробвам някои от тях да видя как е. Embarassed Wink

P.S. В никакъв случай не правя реклама на вестника!


В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПРАВИ ТОВА, КОЕТО ПИШЕ В ТОЗИ ВЕСТНИК, ЗА ДА НЕ ЗАГАЗИШ ПОРАДИ НЕКОМПЕТЕНТНИ "ПРАКТИКИ" ПУБЛИКУВАНИ ОТ НЕКОМПЕТЕНТНИ ХОРА ТАМ ...

АКО ИСКАШ ИСТИНСКИ, ТОЧНИ И МОЩНИ ПРАКТИКИ ПО ЙОГА, ЗАЩО НЕ СИ НАПРАВИШ УСИЛИЕТО ДА МИНЕШ ПОСВЕЩЕНИЕ ПРИ ГУРУДЖИ ЛАХИРИ ПРЕЗ ФЕВРУАРИ МЕСЕЦ, 2008 ГОД.???!!!

ТОЙ ТОГАВА ОТНОВО ЩЕ ПОСЕТИ БЪЛГАРИЯ!!!

НЕЩО НЕ ТЕ РАЗБИРАМ И ... СТРУВА МИ СЕ, ЧЕ ЩЕ СГРЕШИШ МНОГО, АКО СЕ ХВЪРЛИШ СЛЕПЕШКАТА ДА ПРОБВАШ ОНИЯ ПРАКТИКИ от в-к "Здраве", тъй като аз имам реалната представа какво представлява този вестник и особено тези практики публикувани в него ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Ное 04, 2007 12:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Селена, не се шашкайте! Аз още не съм започнала да ги изпълнявам, само исках да чуя мнението ви.

А за мощни и истински практики на йога - кой не иска да ги може, и аз не съм изключение. Embarassed Ще съм доволна ако успея да усвоя само няколко от тях, не повече. Ще помисля сериозно за февруари месец. Wink Само едно нещо ме притеснява - дали ще мога да разбера това което Учителя ще говори по време на посвещението. Embarassed Embarassed Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Ное 04, 2007 12:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако знаеш английски език няма начин да не го разбереш - ще разбереш абсолютно всяка една негова дума, та дори и нейният подсмисъл!!!

А ако не знаеш английски, то си има много добри преводачи , така че всичко се свежда до твоето желание и нагласи за присъствието ти за Посвещение - нищо повече.

Всичко ,което говори Гуруджи Лахири е абсолютно разбираемо - още повече пък за теб.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
bisi




Регистриран на: 08 Дек 2007
Мнения: 17
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 08, 2007 12:05 pm
МнениеЗаглавие : ??????????
Отговорете с цитат

Маг Селена, моля Ви дайте повече информация за посещението на Гуруджи Лахири в България през 2008
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 08, 2007 12:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ще Ви посъветвам да следите програмата му, която се изнася в сайта на крия йога.

В раздела "Линкове" от лявата страна на първата страница на сайта ни, там където са бутоните, ще намерите банер, който ще ви "хвърли" директно в сайта на крия йога-та.

Успех! Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
bisi




Регистриран на: 08 Дек 2007
Мнения: 17
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 08, 2007 12:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря за бързия отговор
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 08, 2007 6:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Моля ... когато става въпрос за нещо сериозно и ... важно!!! ... отговорите ми винаги са бързи! Very Happy Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov