НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 1:34 pm Вижте мненията без отговор
Дърветата лекуват
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Дек 27, 2007 3:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това е ствол на паднало дърво, чиято коренова система на дължина достига повече от 6 метра. При желание от нея може да се 'построи' неголям дом за средностатистическо семейство... както са направили вече:








_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Дек 27, 2007 5:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е, явно са забравили за горските дървесни духове, които ще им създадат доста голям дискомфорт н атези, които са убили това дърво, какато и натези, котио са си направили спретнатата "къщурка" от корените му ...

Няма да им е много весел живота отук нататък!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 20, 2008 8:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Уникални снимки на дървета

c

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 24, 2008 10:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тополите ще ни очистят околната среда

Тополите са способни да се справят с остро стоящия проблем със замърсяването на околната среда, смятат американски учени, цитирани от ИТАР-ТАСС.

Те са установили, че тези дървета, които не са обичани в много страни по света заради пуха, предизвикащ алергии, прекрасно абсорбират и разлагат канцерогенното промишлено вещество трихлоретилен, което широко се използва в много области, включително медицината.

Лабораторните изследвания са дали поразителни резултати.

Листа на топола са били поставени за седмица в опасния за здравето на човека разтвор на трихлоретилен. В края на експеримента нивото на трихлоретилен е намаляло с 90%.

Но учените не са спрели дотук, а са създали генетично модифицирана топола, която е способна да разлага и други замърсители на околната среда: хлороформ, бензин, тетрахлорметан и винилхлорид.



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 24, 2008 11:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Каквато сеч е тръгнала по улиците из градовете на "родната ни татковина" за сдобиване с дървен материал, едва ли тополите ще ни спасят!!!

Лично аз бях свидетел как изсякоха през блока на моята приятелка в "Младост" пет големи тополи поради настояването, изнудването и параноидното поведение на една възмутена гражданка, която се оплакваше, че "тополените пухчета" й причинявали видите ли алергия ... която не беше, естествено, установена от лекарите. Sad Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 24, 2008 11:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз харесвам тополите - излъчват някакво величие и благородство.
Израснала съм до НДК /тогава го нямаше/,покрай построяването му и промяната на инфраструктурата изсякоха част от тополите на булеварда.После засадиха нови,но точно пред бившия ми дом/този народителите ми/ няма такива,заради подлеца.И моята майка се оплакваше от алергия от пухчетата при съфтежа им,но на мен ми липсваше тополата точно пред прозореца ми,а и с тях улицата беше друга.



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 25, 2008 12:01 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Една пт най-уасяващите гледки е на горящи дървета.в такива моменти ми идва да унищожа подпалвачите.
По подобен начин ми действат и секачите,обаче специално при тополите има особеност - водят ги в групата "промишлена".

Особеното е,че след 50-тата си година тополата почва да гние отвътрте и в един неочакван момент се струтва.А като се има впредвид,че се засяват,обикновено, в населените места,то изсичането им е предрешено.

Изходът - да се правят пояси от тополо ДО,а не В населените места.

ПП Пухчетата са гадни,ама ако дърветата са извън селищата,то проблем няма да има

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 25, 2008 12:05 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всъщност точно заради гниенето след определена възраст се секат и по план,като презyмпцията е веднага да се засадят нови дървета - или същите или други видове.



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov