НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Май 11, 2024 4:22 am Вижте мненията без отговор
НАБЛЕГНЕТЕ НА ЗЕХТИНА, ЗАБРАВЕТЕ ЗА КАФЕТО
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 20, 2008 10:44 pm
МнениеЗаглавие : ?????????? ?? ???????, ????????? ?? ??????
Отговорете с цитат


Наблягайте на растителната храна (освен домати). Включете в менюто си орехи и бобови продукти - грах, фасул.

Следете теглото си - всеки 10 излишни килограма удвояват риска от образуване на камъни. Но в никакъв случай не гладувайте.

Яжте често и по малко, за да не се натрупва жлъчен сок в жлъчния мехур.

Полезно е да добавяте към ястията си 1-2 чаени лъжички растително масло, най-добре зехтин.

Мазнината по принцип е нужна, за да стимулира жлъчния мехур и образуването на жлъчни киселини. Малките дози алкохол пречат да се образуват камъни.

Ако вече сте получили камъни в жлъчката, трябва да се откажете от силния стимулатор на жлъчния мехур - кафето. Черното кафе без захар и сметана, с кофеин или без него, може да предизвика свиване на жлъчния мехур. Това води до жлъчен пристъп. Само половин чаша кафе е в състояние да стимулира свиването на жлъчния мехур.

Пийте колкото се може повече вода, особено минерална.

Включете в менюто си лимони и зелен магданоз.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Май 20, 2008 11:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена доколкото съм чувала а и патила кафето действа по същия начин и при проблеми с бъбреците.аз си докарах бъбречна криза от комбинацията на кафе и шоколад/да си призная бях попрекалила/.след кризата една баба ми каза да пия постоянно чай от липов цвят защото той разграждал камъните и пясъка в бъбреците.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 20, 2008 11:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Зависи от вида на камъните в бъбреците - сещам се за уратни, фосфатни и оксалатни /не помня какви още имаше, но това е за друга тема/. Например оксалатните не се разграждат - те са най-твърди. Аз съм имала такива, и сега имам, вероятно от същия вид, защото обикновено ако човек "си прави каменоломна", е предразположен към един и същи вид. А кризата се предизвиква от раздвижването им в бъбрека, те не стават от веднъж, а се образуват продължително време. Може да си ги имаш с години без да знаеш и да не те безпокоят с криза. Пясъкът и по-дребните могат да бъдат изхвърлени по естествен път, понякога болезнен и съпроводен с криза.




_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Сря Май 21, 2008 6:58 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Миналата година имах сериозен проблем с бъбреците .По същия начин и аз си докарах криза с кафето .

Най-добре е да не слушаш бабите какво ти казват ,а да тичаш при лекар ,които да ти изпише необходимото лечение и го направи,ако все още имаш проблем,защото аз не обръщах внимание и в един прекрасен ден просто не можах да стана от леглото и едва се дотътрих следобед до болницата .

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 21, 2008 9:29 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Що се отнася до камъните в организма по принцип те се образуват поради нарушаване на водния баланс в организма.

Течностите в организма са водещ фактор в здравето на човека, но те от своя страна биват подпомагани от мазнините и белтъчините и т.н. други елементи.

И когато трите доши се разбалансират, а те се разбалансират веднага щом едната излезе от строя проблемите започват.

Зехтина е екстракт от извлек на плода на маслините и е лечебен.

Тази растителна мазнина балансира конституцията на дошата "вата" в тялото на човека, чието седалище се намира в дебелото черво, кухината на малкия таз, костите кожата, ушите и хълбоците, както и за движението на цитоплазмата и клетъчните мембрани,,движението на отделните импулси в нервните клетки, отговаря за всички разтягания и свивания.

А кафето е дисперт, който се получава също от плода естествено на дървото или храста кафе, което също е полезно в зависимост от здравословния проблем на човека.

Но трябва да се има в предвид, че кафето е диоретик и извежда течностите от организма на човека, т.е. обезводнява го, действа обратно на зехтина.

Така са нарушава конституцията на дошата капха, която отговаря за влажността на ставите, кожата и т.н.

И ето ти на тебе отново образувани камъни къде ли не из организма ти! Rolling Eyes

Впрочем вижте колко много си приличат само плодовете на тези дървета - маслиновото и кафеенето!!!
Shocked

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov