НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 6:45 pm Вижте мненията без отговор
Спомените за миналите животи съществуват
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 28, 2007 4:57 pm
МнениеЗаглавие : ????????? ?? ???????? ?????? ???????????
Отговорете с цитат

Всички отбягвате тази тема, а знам, че тя ви интересува страшно много. Затова хайде да определя някои значения, свързани с прераждането и да си поговорим по нея!!!

Можем да определим прераждането по следния начин: човешките души, които са безсмъртни съзнателни същества, се обличат последователно от живот в живот в различни физичеси тела, съответстваща на тяхната степен на развитие, с цел да усвоят уроците на физическия живот, необходим им за тяхното духовно усъвършенстване.

От гледна точка на пререждането Земята (а без съмнение и цялата Вселена) е едно огромно училище. Тя е била създадена с възпитателна цел. И наистина, еволюцията е предназначена да ни дари с голяма и най-разнообразна житейска опитност, за да стимулира развитието на живите същества, които представляват една почти безкрайна верига, от която познатите физически царства (минерално, раститлно, животинско и човешко) съставляват само една малка част.

Задачата на еволюцията на съзнанието е да даде души на развиващите се физически форми. А това става именно чрез прераждането. Човешкото тяло, този извънредно усъвършенстван инструмент, прави възможна проявата на едно високо развито съзнание, каквото не можем да намерим в по-низшите царства, защото със своя чудно устроен мозък човешкото тяло е много по-добре приспособено за нуждите на това съзнание, в сравнение да речем, с по-несъвършения мозък на животното.

В светлината на прераждането ние схващаме, че ако природата се интересува толкова малко от физическите тела, това е, защото в действителност тяхното значение е малко. Те имат единствената цел да дадат за развиващото се съзнание средство за придобиване на опитност.

Съзнанието и неговата памет - ето какво е важно, разбира се с всичките негови подпрагове. И съзнанието е извънредно много протежирано. Прородата разруша формите, без да държи сметка за броя им, понеже съзнанието, което използва тези , не може да умре. И тъй като заедно с него след смъртта на физическите тела и всички спомени и способности, то фактически не се губи нищо, което е истински важно.

Трябва само да си го припомним, за което има най-различни духовни техники и практики.

А твърде често тези неща ни се случват и без да сме запознати с тези духовни практики и техники, но самите ние не ги разпознаваме!!!

Споделете, именно тук, имали ли сте някакви странни преживявания свързани със спомени за "припомняне на миналите ви животи" ... Хайде ... очаквам ви!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 28, 2007 10:03 pm
МнениеЗаглавие : Re: ????????? ?? ???????? ?????? ???????????
Отговорете с цитат

Имала съм много случаи, но за съжаление не си ги спомням в подробности Embarassed Sad ! Явно ще трябва да си ги записвам, ако евентуално пак ми се случи нещо подобно / Idea Rolling Eyes това не е лоша идея Smile...ще си водя нещо като дневник, в който да записвам подобни преживявания - ако ми се случат естествено Rolling Eyes /. Сега си спомням само един случай и то май защото е най-пресен! Миналата година през лятото бях седнала на един компютър с едно момче -трябваше да му обяснявам как да работи с една програма /с тази програма работя всеки ден, затова я знаех и разбирах, а не защото съм гений Laughing - да не ме разберете погрешно Rolling Eyes Wink /! Точно тогава в офиса влезе една жена, която мина зад нас и наблюдаваше как протичат уроците Very Happy ! Когато се обърнах тя ми се усмихна и ни поздрави... точно в този момент "замръзнах", т.е тръпки ме побиха и нещо ме накара да задържа погледа си втренчен в нея! Чудех се това сънувала ли съм го или пак си въобразявам нещо Rolling Eyes ! Имах странното усещане, че тази жена вече съм я виждала и сякаш започнах да си припомням цялата ситуация, т.е не само жената но и всичко, което се случваше в този момент Shocked ! Сега се питам... нали някога през годините не е имало компютри Question , тогава какво ли съм правела в миналия си живот там Rolling Eyes !След като се поокопитах от това изпадане в транс Smile, трябваше да продължа обучението си...! Ами... това беше - ако си спомня още някоя подобна случка ще ви я разкажа!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 28, 2007 10:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз писах и в някаква друта тема, че имам повтарящи се спомени за мои участия в битки.По-точно: повтарящо се виждане, усещане, спомен за атакуваща конница, от която аз съм част.Тя е различна - понякога е по-тежко въоръжена /много метал и брони/, понякога по-леко, но почти винаги усещането е едно и също.Не знам дали това има връзка с някакво предишно прераждане, но ако е така, аз поне в две прераждания съм била мъж и то - воин, който се е сражавал в кавалерия.А защо в този живот трябва да съм жена - не знам, но се опитвам да извлека максималната житейска поука и опитност от това да съм жена / с всички женски проблеми, мъки, радости и т.н. женска мъдрост, която май основно се състои в това да правиш така, че мъжете да си мислят, че те сами са взели това решение, което ти искаш да вземат/.Доколко успявам - ще си проличи в следващото прераждане. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 28, 2007 10:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile И аз съм имала подобни преживявания, като че ли по-осезателни в детските ми години, за съжаление в момента не мога да ги възпроизведа,
усещане за нещо видяно като място, пейзаж, обстановка, ситуация. С хората ми е по-сложно, в момента много разсъждавам дали с кръга на роднините, приятелите, колегите, сме имали някакви взаимоотношения или поне срещи в предишен живот.На това ме навежда мисълта характера на сегашните ни взаимоотношения, по-специално отрицателните проявления, положителните ги възприемам като даденост. Има хора, към които изпитвам някакво неприятно чувство без да има реална причина от тяхна страна, към други обратното. Освен това имам някакво усещане, че познавам обстановката, живота на хора на другия край на света или в друга епоха, но не съм сигурна дали това не е плод на прочетеното в ранна възраст и гледането на много филми, нали като деца възприемаме света повече образно,т.е. това може да е лъжливо усещане за "дежа вю". Някои от тези възприятия пораждат приятно усещане и са привлекателни: Например като слушам музика от Андите /перуанска,чилийска, а може просто да ми харесва/, неща свързани с тези индиански ерноси, също така африкански пейзажи /колибите и голите африканци, но това не ме влече хич/, азиатските - планинските монголоиди, дето живеят в шатри и яздят коне и елени , средновековието в Англия . Ориента през минали епохи - там определено изпитвам неприятно чувство - всичко свързано с него, колкото и красиво и разкошно да изглежда по филмите /разните там хареми/ буди почти отвращение у мен и ми пречи да го възприема естетски. Заради всички тези представи започнах да си внушавам, че съгурно съм пребивавала тук и там в предишен живот,като в някои съм била щастлива или поне добре, а в други съм преживяла неприятни неща. Пак казвам, това може да е плод само на въображението ми и на придобити знания/доста оскъдни понякога/ в настоящия живот и да са се загнездили като някакви представи за преживяно. Не мога да си отговоря точно и сигурно не се изразявам точно в момента, но се надявам четящите да ме разберат. Освен това си мисля, че и аз в някои предишен живот съм била мъж /няма начин да не е така, всички сменяме пола при прераждане/ От дете ме беше яд, че не съм момче, въпреки, че ми липсват такива типично мъжки качества /за голямо мое съжаление/.Понякога си мисля, че ако бях мъж, щях да стана /не се смейтеRazz /...рокер! с всичките атрибути и екстри и да си бръмча като волна птица с "бандата" по пътищата прашни на България! Аз дори не съм се возила на мотор, мисля си, че ще умра от страх, камо ли да го подкарам. Embarassed От казаното по-горе си мисля, че предпочитанията на хората да посетят някоя част на света, а друга да не ги влече, сигурно има връзка с предишните им животи.Познавам хора, които ги влекат например Скандинавските страни, а не някой екзотичен остров с топъл климат и плажове, море и пр. екстри, на някои им се ходи в Африка, а пропуснах, че и Русия ме привлича, но не каквато е момента, а в минали периоди, различни - от края на 19 в. чак до епохата на соц-а.В една от книгите си Пако Рабан, говорейки на подобни теми беше споменал, че в Индия се чувства много некомфортно, но Египет го привлича - обича да обхожда пирамидите и да се потопи в древната му история, той си го обяснява с миналите си прераждания. На мен досега не ми се е удавала възможност да бъда тук и там, но си мисля, че на определени места по света ще се чувствам като на познати.Засега това се сещам по темата, но ако се сетя за още нещо,по-нататък ще допълня. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 28, 2007 11:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз незнам какво съм била в предишния си живот - някъде бях прочела, че пак съм била жена! Мен също много ме влекът пирамидите и мечтая някога да отида на екскурзия в Египет Rolling Eyes Embarassed !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 28, 2007 11:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Ама той не е само един живота, аз пък съм прочела, че трябва да се преживеят и двата пола, та "да ти дойде акъла",т.е.да си научиш уроците.Щото ако в един живот си била някой кофти мъж, дето е тормозил жените, или някой Дон Жуан, дето е оставил камара разбити сърца "прелъстени и изоставени", в следващ трябва да си плати като страдаща жена.Или пък обратното - някоя безскруполна куртизанка, трябва да стане мъж-комплексар, дето всички жени го пренебрегват и не му върви.Ако си бил жесток господар, може след това да си унизен слуга и т.н.Това в рамките на шегата, ама смисълът мисля, че е горе-долу такъв, какво си причинявал на другите без да се замисляш, трябва да го изстрадаш по някакъв начин като потърпевш, ако си извлечеш кармичните поуки, в следващ живот може да е по-добре, но ако не успееш да го сториш, чакат те пак изпитания.Много елементарно го изразявам, надявам се да ме извинят хората, които са по-напред с материала. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 12:13 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ай стига стия мъки,де!Можем да научим много и без да сме постоянно с измъчена от болка физиономия.Така поне мисли всеки истински мъж! Razz

penka написа:
... женска мъдрост, която май основно се състои в това да правиш така, че мъжете да си мислят, че те сами са взели това решение, което ти искаш да вземат


penka,а ролята на мъжа е да поддържа заблудата в жените Razz Razz Razz

Аз не съм сигурен,че съм сънувал минали животи,затова засега,ще предложа нещо,за което вече се спомена.
Всеки го "влече" нещо или някой.Направете на 1 лист любимите държави,заедно с иторическата епоха.А после с всичко останало любимо.
Ето пример:
-държави:Елада,о-в Крит,Египет,Япония,Перу,Ат-ланд,Шотландия.
-географско положение:остров,град с каменна настилка,плаж с пясък(морски или на голяма река),река с водопадче или малка кскада,която тече от ляво-надясно,спокойно езеро,воден защитен пояс(около замъците ги е имало).
-сгради и част от тях: ЗАМЪК,от светъл камък,ненатруфен,но красив.С големи южни прозорци и вода около него... Rolling Eyes ,баня(нещо непознато вкл за Франция по времето на Луи.Т.е. било познато сред народа,а аристкратите ползвали...парфюми),ниска мебел с предпочитания към японския стил,мебели със заоблени ръбове
-изкуство:английска средновековна музикяа,военни маршове от Британия,Франция,Германия,СССР,България,перуанският вариант на музиката,която е сходна в почти цяла Латинска Америка,бългаска автентична музика от Македония(особено Банско),някои родопски песни и нестинарската музика.

ПП А kati,аз нямам спомен да съм бил жена и си ми харесва да съм си мъж и то много. Wink
-
Може да се продължи с мнго неща,но е по-важното да открием хора със сходни Любимства".Тогава забавлявайки се,може да си спомните туй-онуй или да решите лесно отдавнанаболял проблем или знам какво?!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 12:34 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Ай стига стия мъки,де!Можем да научим много и без да сме постоянно с измъчена от болка физиономия.Така поне мисли всеки истински мъж! Razz

А, не е казано, че трябва все да се мъчим, напротив, някои доста добре сме си поживяли /аз поне/, но нали няма мищо вечно на този свят, нито добро, нито лошо, та и идва момент и да се поизмъчиме, някой повече, друг - по-малко.Много заговорихме за страданията като изпитания в този форум, а всъщност са се случвали и доста хубави неща, дай Боже и занапред да ни случат на всички, пожелавам го от сърце.

AUDAN написа:
ПП А kati,аз нямам спомен да съм бил жена и си ми харесва да съм си мъж и то много. Wink
-
Може да се продължи с мнго неща,но е по-важното да открием хора със сходни Любимства".Тогава забавлявайки се,може да си спомните туй-онуй или да решите лесно отдавнанаболял проблем или знам какво?!
Цитат:


Няма по-хубаво от това да се чувстваш добре в собствената си кожа /че си си мъж/, аз не горя от желание да ставам мъж, като съм се родила жена, опазил Господ, но все се намираше на какво да им завиждам на мъжете.Знам, че звучи тъпо, защото всеки си носи кръста, вкл. и на пола, има си и тежките отговорности Smile
А хора със сходни любимства все някога се намират това наистина е много хубаво, направо празник за душата. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 3:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, AUDAN, това е една от ролите на мъжете /за поддържането на заблудата имам в предвид/.Така или иначе и двата пола имат много роли и всички сме длъжни да си ги играем по правилата. Иначе няма да има баланс и равновесие, а те са много важни /предполагам веднага се сещаш за "Ин" и "Ян"/. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 6:55 pm
МнениеЗаглавие : Re: ????????? ?? ???????? ?????? ???????????
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
Чудех се това сънувала ли съм го или пак си въобразявам нещо Rolling Eyes ! Имах странното усещане, че тази жена вече съм я виждала и сякаш започнах да си припомням цялата ситуация, т.е не само жената но и всичко, което се случваше в този момент Shocked ! Сега се питам... нали някога през годините не е имало компютри Question , тогава какво ли съм правела в миналия си живот там Rolling Eyes !


Не е задължително да е било компютър ... имало е пишещи машини, нали!

Асоциираш просто клавиатурата на компютъра с тази на пишещата машина - нищо повече!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 7:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
А защо в този живот трябва да съм жена - не знам, но се опитвам да извлека максималната житейска поука и опитност от това да съм жена / с всички женски проблеми, мъки, радости и т.н. женска мъдрост, която май основно се състои в това да правиш така, че мъжете да си мислят, че те сами са взели това решение, което ти искаш да вземат/.Доколко успявам - ще си проличи в следващото прераждане. Wink


По принцип преражданията следват също една закономерност - така например три живота човек се преражда като мъж, после пък три живота - като жена!

Но ако човека не си научи житейските уроци като мъж/жена, то този цикъл се увеличава естествено и може да стигне до седем прераждания в мъж/жена - докато съотнетната личност си научи кармичните уроци!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 7:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз,пък,не ща да съм жена и затуй..няма да си науча урокааа Razz

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 7:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile И аз съм имала подобни преживявания, като че ли по-осезателни в детските ми години, за съжаление в момента не мога да ги възпроизведа,
усещане за нещо видяно като място, пейзаж, обстановка, ситуация. С хората ми е по-сложно, в момента много разсъждавам дали с кръга на роднините, приятелите, колегите, сме имали някакви взаимоотношения или поне срещи в предишен живот.На това ме навежда мисълта характера на сегашните ни взаимоотношения, по-специално отрицателните проявления, положителните ги възприемам като даденост.


Всички хора в поредното си прераждане се събират отново с хората от предишния си живот! Било то като роднини, приятели, колеги ...

А за всичко останало си много права - ДА, това са макар и смътни, спомени от минали животи!!!

Дори всичките ние, които редовно си пишем във форума сме били някъде си в някой си живот заедно ... поне аз ви припознавам!


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Чет Мар 01, 2007 7:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 7:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Аз,пък,не ща да съм жена и затуй..няма да си науча урокааа Razz


Явно натам отиват нещата Confused

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 01, 2007 7:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Ама той не е само един живота, аз пък съм прочела, че трябва да се преживеят и двата пола, та "да ти дойде акъла",т.е.да си научиш уроците.


Животите, ако не си учиш кармичните уроци, понякога стигат до 2500-3000 броя!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov