НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 2:40 pm Вижте мненията без отговор
Успехите/провалите/ на децата зависят от личността на бащата
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 7:53 pm
МнениеЗаглавие : Успехите/провалите/ на децата зависят от личността на бащата
Отговорете с цитат

Типът бащинска фигура предопределя професионалната реализация на човека, твърди американски психолог.

Стефан Паултър представя 5 психотипа бащи, всеки от които повлиява на бъдещата реализация на децата си.
Успехите или провалите на човека в професионалната му кариера може да бъдат обяснени посредством психологическия тип на неговия баща, твърди американският психолог Стефан Паултър (Stephan Poulter), цитиран от специализираното издание World Of Psychology.

В книгата си The Father Factor (“Бащинският фактор”), специалистът по клинична психология от Лос Анджелис описва 5 различни типа бащи –
“суперуспешен”,
“бомба с часовников механизъм”,
“пасивен”,
“безучастен” и
“състрадателен/наставник”.

Според авторът, всеки тип има своеобразно влияние върху това, как ще се развие кариерата на децата му, посочва Reuters.

Така например, децата на “бащите-бомби”, които периодично избухват в пристъпи на гняв по отношение на членовете на семейството, добре умеят да преценяват хората и да разпознават и предугаждат техните настроения. Тези интуитивни способности им позволяват да работят успешно като мениджъри по персонала или посредници. Те обаче могат да имат проблеми с усещането си за сигурност и доверието в останалите, посочва Паултър, който работи с младежи от училищата в Лос Анджелис.

Психотипът на бащата може да повлияе върху това, как децата им ще се разбират с колегите си на работа, дали ще са предприемчиви, дали ще са амбициозни за кариерата си или ще “прегарят” на работното място, и дали могат да се реализират като ръководители, категоричен е психологът.

Дори “безучастните” бащи влияят на трудовата реализация на децата си, внушавайки им чувството на отхвърленост и изоставеност. Такива деца могат да постигнат големи успехи, превръщайки се в това, което техният баща никога не е бил или да развият неприязън към авторитета на началниците, поради което за тях е по-полезно и успешно да развиват собствен бизнес.

Авторът уточнява, че собственият му баща също спада към “безучастния” тип. “След написването на тази книга, баща ми дори не иска да разговаря с мен”, коментира с усмивка Паултър.


Автор: Николай Атанасов Източник: bgfactor.org

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 8:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цитат:
Авторът уточнява, че собственият му баща също спада към “безучастния” тип.


Колко познато !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 8:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А майките? Не може да пържим само бащите Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 8:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разбира се ! Винаги двамата и майката и бащата участват в развитието и възпитанието на детенцето си .

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 8:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Обикновено повече се говори за майките или за родителите въобще, а по-рядко конкретно отделно за бащите, за това пейстнах материала. Wink

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 8:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Обикновено повече се говори за майките или за родителите въобще, а по-рядко конкретно отделно за бащите, за това пейстнах материала. Wink


Крайно време е да си признаеш, че днес си сексистки настроена. След благата вест, че жените поумнявали след раждане и тази тук, може би трябва да изчакаме докато пейстнеш как бащите оглупяват оконочателно след раждането на детето им, за да си признаеш чисто сексистките си настроения, така ли? Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 8:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Никога не съм била сексистки настроена Wink Чисто съвпадение, че и двата материала ми попаднаха пред очите в един и същи ден, май са и от един и същи сайт, който пък е ползвал един и същи източник - друг сайт Laughing Информацията ми се видя любопитна, без претенции, че е 100% вярна /то за кое ли може да се твърди със сигурност подобно нещо Rolling Eyes /.
Когато прочетох това за майките се мъчих да си спомня дали ми беше по-лесно да си взимам изпитите след раждането, защото бях студентка по онова време, но така и не съм сигурна Rolling Eyes
За бащите като че ли също има нещо вярно, моят баща и бащата на детето ми са били доста различни като характери, но всяка от нас прилича на собствения си баща повече, отколкото на майката, предполагам това се дължи в по-голяма степен на наследствеността, после на възпитанието, специално в нашия случай.

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 9:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Никога не съм била сексистки настроена Wink Чисто съвпадение, че и двата материала ми попаднаха пред очите в един и същи ден, май са и от един и същи сайт, който пък е ползвал един и същи източник - друг сайт ....

А съвпадения няма-а-а ... Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 9:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Никога не съм била сексистки настроена Wink ...


Освен днес Razz Не разводнявай темата с обяснения. Гузна си и няма как да го скриеш Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 9:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не съм гузна, съвестта ми е чиста, що се отнася за сексизма. Razz

А що се отнася до съвпаденията - да, от гл.т. че случайни неща няма, сигурно и тук няма съвпадение. Laughing Ауди, знаеш как обикновено ми идва актуалното разнообразно инфо от нета ежедневно - от "Свежо"-то. Wink

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 10:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кати, загазила си я, аз изчезвам (в банята!), защото тия двамата нещо са насвирипели ... Razz

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 10:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пък после аз съм била сексистка. /аз тъкмо излязох от банята Wink / Sad Сега, за да им докажа, че не съм и да ги успокоя ще покажа какво още ми изскочи днес, по съвпадение или не Wink :

http://smile-bg.com/snimki/hora/457-husbands-of-the-year.html

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
wreme




Регистриран на: 16 Апр 2009
Мнения: 26
Пуснато наПуснато на: Пет Май 01, 2009 8:28 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хехеххе,тоя линк беше страшен Smile Особено ми хареса клипчето отстрани за гладния циганин Smile

_________________
Другите не са мярка,те са долната граница!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 01, 2009 7:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Пък после аз съм била сексистка. /аз тъкмо излязох от банята Wink / Sad Сега, за да им докажа, че не съм и да ги успокоя ще покажа какво още ми изскочи днес, по съвпадение или не Wink :

http://smile-bg.com/snimki/hora/457-husbands-of-the-year.html


Ууууууааааууууууу ...чак сега ги погледнах, значи ...

Какви "мъже", каква "деликатност", "изисканост", "кавалерство", каква "демонстрация на мъжка сила", какво "внимание насочено към жената", с каква "нежност" са преизпълнени към нея само???!!!

Просто думи нямам ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov