НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 12:19 pm Вижте мненията без отговор
Има ли връзка между мислите и болестите?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 27, 2009 8:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ВЕНЕРИЧЕСКИТЕ БОЛЕСТИ
почти винаги са причинени от чувството за вина в сексуалната област


Това чувство произлиза от усещането, често пъти подсъзнателно, че не е редно да даваме израз на сексуалните си желания. Носител на венерическо заболяване може да има много партньори, но ще се заразят само онези, чиято умствена и имунна защита са слаби. В добавка към старите болести, напоследък сред хетеросексуалната част на населението се наблюдава увеличаване на случаите на Херпес. Това е болест, която се повтаря отново и отново, за да ни накаже за собствените ни убеждения, че сме лоши. Тя обикновено се появява, когато сме емоционално разстроени. Това само по себе си е много показателно.

Нека приложим същата теория към хората с хомосексуални наклонности, които освен другите си проблеми, еднакви с тези на останалите хора, имат и един допълнителен - по-голямата част от нас ги сочат с пръст и казват: "Ти си лош!" В повечето случаи собствените им родители също им го казват. Това е тежко бреме и е трудно да обичаш себе си при такива условия. Не е изненадващо, че мъжете от тази група бяха сред първите, засегнати от ужасния СПИН.
Сред хетеросексуалните има много жени, които се ужасяват от остаряването, защото силно им влияят системите от убеждения, изградени около великолепието на младостта. За мъжете е по-лесно, защото видът им започва да става по-изискан с прошарена коса. Възрастният мъж излъчва респект и хората дори гледат с подчертано уважение на него.

Не е такъв обаче случаят с мъжете хомосексуалисти. Те са си създали една културна среда, която държи извънредно много на младостта и красотата. В началото всички са млади, но само малцина се вместват в критериите за красота. Такова значение се придава на външния вид на тялото, че чувствата са напълно пренебрегнати. Ако не сте млад и красив, тогава вие почти не съществувате. Човекът няма значение, важно е само тялото.

Този начин на мислене е позор за цялата култура. Това е равносилно на твърдението: "Хомосексуалистите не ги бива достатъчно."
Поради начина, по който хората с хомосексуални наклонности (и мъже, и жени) се отнасят помежду си, за много от тях остаряването е нещо, от което те се ужасяват. Смъртта е едва ли не за предпочитане пред старостта, а СПИН е заболяване, което често убива.

Много от тези хора смятат, че когато остареят, ще бъдат негодни за нищо и нежелани. По-добре е едва ли не да се самоунищожат, преди това да се случи, и много от тях си създават разрушителен начин на живот. Някои от представите и отношенията, които са част от този начин на живот - култът към тялото, непрестанната конкуренция, отказът да се сближиш с другия и т.н., са чудовищни. А СПИН е чудовищна болест.

Тези нагласи и начини на поведение могат да създадат единствено чувство за вина на едно много дълбоко ниво, независимо от това колко добре живеем. Защото този живот, колкото и наслада да носи, може да е изключително разрушителен и за даващите, и за вземащите.
Това е просто начин да се избегне близостта.

В никакъв случай не се опитвам да създам чувство за вина у някого. Трябва обаче да погледнем отблизо нещата, които е необходимо да се променят, за да може животът ни да бъде изпълнен с любов, радост и достойнство. Преди 50 години почти всички мъже хомосексуалисти живееха много затворено. Сега поне са успели да си създадат микрообщества, в които могат да бъдат относително по-открити. Жалко наистина, че много от онова, което са направили, е причина за страданията на техните събратя. Често отношението на обикновените хора към хомосексуалистите е възмутително, но начинът, по който много от хомосексуалистите се отнасят към другите като тях, е направо трагичен.

Обичайно е мъжете да имат повече сексуални партньори, отколкото жените, а когато много мъже се съберат, естествено е да има и повече секс. Дотук добре. Обществените бани задоволяват една подобна потребност, освен в случаите, в които сексуалността се използва поради погрешни причини. На някои мъже им харесва да имат много партньори, като по този начин се опитват да задоволят дълбоката си потребност от уважение към самите себе си, а не заради самата радост, която изпитват от секса. Не смятам за нередно да имаш няколко партньори, а и употребата на алкохол и някои безобидни стимуланти от време на време, вече е едва ли не нормално. Ако обаче се натряскваме до козирката всяка вечер или ако се нуждаем от няколко партньори на ден само за да си докажем, че сме голяма работа, тогава това съвсем няма да ни помогне. Необходимо е да направим някои промени в начина си на мислене.
Сега е време за лечение, за възвръщане на целостта, а не за осъждане и порицание. Трябва да се издигнем над ограниченията на миналото. Всички ние сме Божествени, Великолепни проявления на Живота.
Нека си го докажем!

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 27, 2009 8:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

АМЕНОРЕЯ
(Вж. Женски неразположения, Менструация - проблеми)

Вероятна причина: Нежелание да сте жена. Антипатия към собствената личност.
Нов мисловен модел: Аз се наслаждавам на това, което съм. Аз съм една прекрасна проява на Живота, протичаща съвършено във всеки момент.

БЕЗПЛОДИЕ

Вероятна причина: Страх и противопоставяне на жизнения процес ИЛИ липса на нужда да се премине през родителството.
Нов мисловен модел: Имам вяра в жизнения процес. Винаги се намирам на подходящото място и върша подходящи неща в подходящ момент. Обичам и одобрявам себе си.

БОЛКА - ОСТРА

Вероятна причина: Чувство за вина. То винаги се стреми към наказание.
Нов мисловен модел: С любов се освобождавам от миналото. Те са свободни, аз също. Сега в моето сърце всичко е наред.

БОЛКА - ТЪПА И ПРОДЪЛЖИТЕЛНА

Вероятна причина: Копнеж за любов. Копнеж за прегръдка.
Нов мисловен модел: С любов се освобождавам от миналото. Те са свободни, аз също. Сега в моето сърце всичко е наред.

БЯЛО ТЕЧЕНИЕ
(Вж. Женски неразположения, Вагинит)

Вероятна причина: Убеждение, че жените са безсилни пред другия пол. Гняв към партньор.
Нов мисловен модел: Аз създавам всички свои преживявания. Аз съм силата. Радвам се на своята женственост. Свободна съм.

ВАГИНИТ

Вероятна причина: Гняв към партньора. Сексуална вина. Самонаказание.
Нов мисловен модел: Другите отразяват любовта и одобрението, които изпитвам към себе си. Радвам се на своята сексуалност.

ВЕНЕРИЧЕСКИ БОЛЕСТИ

Вероятна причина: Сексуална вина. Нужда от наказание. Убеждение, че половите органи са греховни или мръсни. Злоупотреба с друг човек.
Нов мисловен модел: С любов и радост възприемам своята сексуалност и нейните прояви. Приемам само мисли, които ме подкрепят и ме карат да се чувствам добре.

ВИРУСНИ ИНФЕКЦИИ

Вероятна причина: Недостиг на радост, която да протича през вашия живот. Горчивина.
Нов мисловен модел: С любов позволявам на радостта свободно да протича в моя живот. Обичам се.

ВУЛВА

Вероятна причина: Представлява уязвимостта.
Нов мисловен модел: Безопасно е да съм уязвима.

ВЪЗЛОВИДНИ ОБРАЗУВАНИЯ

Вероятна причина: Възмущение, неудовлетвореност и наранено его във връзка с кариерата.
Нов мисловен модел: Освобождавам се от нагласата, предизвикваща забавяне, и сега приемам успеха.

ВЪЗПАЛИТЕЛНИ ПРОЦЕСИ

Вероятна причина: Страх. Гняв. Дразнещи мисли.
Нов мисловен модел: Моите мисли са мирни, спокойни и съсредоточени.

ВЪЗРАСТОВИ ПРОБЛЕМИ

Вероятна причина: Убеждения, свързани с обществото. Остарял начин на мислене. страх ви е да се държите естествено. От хвърляне на настоящето.
Нов мисловен модел: Обичам и приемам себе си на всяка възраст. Всеки момент в живота е съвършен.

ГОНОРЕЯ

Вероятна причина: Нужда от наказание за това, че сте лош човек.
Нов мисловен модел: Обичам тялото си. Обичам своята сексуалност. Обичам себе си.

ДИСМЕНОРЕЯ
(Вж. Женски неразположения, Менструация - проблеми)

Вероятна причина: Насочен към себе си гняв. Омраза към тялото си или към жените.
Нов мисловен модел: Обичам тялото си. Обичам себе си. Обичам всички мои цикли. Всичко е наред.

ЖЕНСКИ НЕРАЗПОЛОЖЕНИЯ
(Вж. Аменорея, Дисменорея,Фиброзни тумори и кисти,
Бяло течение, Менструални проблеми, Вагинит)

Вероятна причина: Отричане от себе си. Отхвърляне на женствеността. Отхвърляне на женското начало.
Нов мисловен модел: Радвам се на твоята женственост. Харесва ми, че съм жена. Обичам тялото си.

ИМПОТЕНТНОСТ

Вероятна причина: Сексуална принуда, напрежение, чувство за вина. Общоприети убеждения. Злоба към предишен партньор. Страх от майката.
Нов мисловен модел: Сега позволявам на цялата си сексуална сила да действа с лекота и радост.

ИНФЕКЦИИ

Вероятна причина: Нервност, гняв, раздразнителност.
Нов мисловен модел: Избирам да бъда спокоен и хармоничен.

КИСТИ

Вероятна причина: Отново гледате стария мъчителен филм. Обръщате особено внимание на оскърбления. Мним растеж.
Нов мисловен модел: Филмите н моя ум са прекрасни, защото аз предпочитам те да са такива. Обичам себе си.

Фиброзни кисти

Вероятна причина: Силно убеждение, че не ви върви в живота. Горкият аз.
Нов мисловен модел: Животът ме обича и аз го обичам. Сега рещавам да го приема пълноценно и свободно.

КЪРВЕНЕ

Вероятна причина: Радостта изтича. Гняв. Но къде?
Нов мисловен модел: Излъчвам и приемам радостта на Живота в съвършен ритъм.

МАТКА

Вероятна причина: Представлява база на съзидателност.
Нов мисловен модел: Моето тяло е мой дом.


МЕНОПАУЗА - ПРОБЛЕМИ

Вероятна причина: Страх от това, че вече няма да сте желана; страх от остаряване. Отхвърляне на себе си. Не ме бива достатъчно.
Нов мисловен модел: Аз съм уравновесена и спокойна във всички промени, предизвикани от жизнените процеси, и с любов благославям тялото си.

МЕНСТРУАЦИЯ - ПРОБЛЕМИ

Вероятна причина: Отхвърляне на своята женственост. Чувство за вина, страх. Убеждение, че половите органи са греховни или мръсни.
Нов мисловен модел: Приемам изцяло силите си на жена и възприемам всички процеси като нормални и естествени. Обичам и одобрявам себе си.

НЕИЗЛЕЧИМИ БОЛЕСТИ

Вероятна причина: На този етап лечението не може да се осъществи чрез външни средства. Трябва да навлезем навътре, за да постигнем успех. Болестта идва незнайно откъде и ще се върне отново там.
Нов мисловен модел: Всеки ден стават чудеса. Навлизам в себе си, за да се освободя от нагласата, която причинява това състояние, и възприемам Божественото лечение. Тъй да бъде!

НОВООБРАЗУВАНИЯ

Вероятна причина: Таите в себе си стари оскърбления. Натрупвате възмущение.
Нов мисловен модел: Лесно прощавам. Обичам се и ще се възнаградя с похвали.

ОКОСМЯВАНЕ В ОБЛАСТТА НА
ПОЛОВИТЕ ОРГАНИ


Вероятна причина: Служи едновременно за привличане и за прикриване. Нито децата, нито възрастните го имат.

ОТКРИТИ ЯЗВИ

Вероятна причина: Неизразен гняв, който си търси мястото.
Нов мисловен модел: Изразявам емоциите си по радостни, положителни начини.

ПАРАЗИТИ

Вероятна причина: Давате власт на другите и ги оставяте да завладеят положението.
Нов мисловен модел: С любов възвръщам силата си и премахвам всякакво вмешателство.

ПОЛОВИ ОРГАНИ

Вероятна причина: Представляват мъжкото и женското начало.
Нов мисловен модел: Безопасно е да бъда това, което съм.

Проблеми

Вероятна причина: Опасения, че не ви бива достатъчно.
Нов мисловен модел: Радвам се на живота, който намира проявление чрез мен. Аз съм съвършен такъв, какъвто съм. Обичам и одобрявам себе си.

ПОМЯТАНЕ

Вероятна причина: Страх. Страх от бъдещето. Не сега, по-късно. Неправилна преценка на времето.
Нов мисловен модел: В живота ми винаги се осъществяват правилни божествени действия. Обичам и одобрявам себе си. Всичко е наред.

ПРЕДМЕНСТРУАЛЕН СИНДРОМ

Вероятна причина: Допускате объркването да ви завладее. Давате власт на външни влияния. Отхвърляне на женските процеси.
Нов мисловен модел: Поемам отговорността за своя ум и за своя живот. Аз съм силна и динамична жена. Всяка част от тялото ми функционира съвършено. Обичам се.

ПРОСТАТА

Вероятна причина: Представлява мъжкото начало.
Нов мисловен модел: Приемам и се радвам на своята мъжественост.

Проблеми

Вероятна причина: Страховете, натрупани в ума, отслабват мъжествеността. Отказ. Сексуално напрежение и чувство за вина. Вяра в процесите на стареене.
Нов мисловен модел: Обичам и одобрявам себе си. Приемам собствената си сила. Аз имам вечно млад дух.

РАЖДАНЕ

Вероятна причина: Представлява началото на този откъс от филма на живота.
Нов мисловен модел: Сега това бебе започва един радостен и прекрасен нов живот. Всичко е наред.

Вродени дефекти

Вероятна причина: Кармични. Вие сте избрали да дойдете по този начин. Ние избираме родителите си и децата си. Неприключена работа.
Нов мисловен модел: Всяко преживяване е съвършено по отношение на процеса на израстването ни. Приемам състоянието, в което се намирам.

РАК

Вероятна причина: Дълбока обида. Дълготрайно негодувание. Дълбока скрита тайна или скръб, разяждаща отвътре. Съхранявате омраза. Има ли смисъл?
Нов мисловен модел: Прощавам с любов и се освобождавам от всичко в миналото. Избирам да изпълня своя свят с радост. Обичам и одобрявам себе си.

СИФИЛИС

Вероятна причина: Раздавате силата и ефикасността си.
Нов мисловен модел: Решавам да бъда себе си. Одобрявам се такъв, какъвто съм.

СПИН

Вероятна причина: Чувство за беззащитност и безнадеждност. Усещате, че другите не ги е грижа. Силна убеденост, че не сте достатъчно способен. Отричане от себе си. Чувство за вина, свързано със сексуалността.
Нов мисловен модел: Аз съм част от всемирния план. Играя важна роля и самият Живот ме обича. Аз съм силен и способен. Обичам и оценявам всичко в себе си.

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 01, 2009 8:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В нета се натъкнах на следната любопитна информация - до какъв извод стигнали едни учени по въпроса за "еволюцията на моралността" : Rolling Eyes


Неморалното поведение оставя лош вкус в устата, установиха канадски учени. Усещането, че някой ни мами, предизвиква същата реакция на отвращение, както храната или напитката с горчив вкус, съобщиха в. "Дейли телеграф" и в. "Таймс".

Екип, ръководен от Хана Чапмън от Университета на Торонто в Канада, е изследвал мимиките на доброволци, докато пробват напитки с неприятен вкус или разглеждат снимки на мръсни клозети или кървави катастрофи.

Класическите реакции, изразяващи погнуса, а именно набърчването на носа и повдигането на горната устна, е древна реакция, която в процеса на еволюцията се е развила, за да предпазва хората от инфекции и опасности.

Чапмън казва, че хората активират тези мускули в три ситуации: когато помиришат или вкусят нещо гадно, когато гледат нещо кърваво и отвратително или когато са обект на несправедливост или измама.

Чампън и колегата й д-р Адам Андерсън, също от Университета на Торонто, правят извода, че моралното поведение произхожда от отвращението, което ни кара да избягваме гниеща храна и други рискове за здравето.

Неволната емоционална реакция, която ни повелява да стоим настрана от източниците на инфекция, ни кара да поддържаме моралните норми и да отбягваме хората, които ги престъпват.

Канадските психолози пишат в сп. "Сайънс", че отвращението е било важно за еволюцията на моралността и че усещането ни за зло и добро, етично и неетично, се базира не само върху висшия разум, но и върху по-примитивни инстинктивни реакции.


yellow.bg по инфо от БТА

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 02, 2009 12:51 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Конфликти, болести и органи

Всеки рак започва като силно драматично психично изживяване

Надбъбречна кора: Грешна посока, отклоняване от правия път
Пикочен мехур: Грозен конфликт, мръсни номера
Кости: Липса на самоуважение, комплекс за малоценност
Млечна жлеза: Конфликт, свързан с грижи или дисхармония
Млечен канал в гърдата: Конфликт, причинен от раздяла
Лява гърда (при жени десничарки): Конфликт във връзка с дете, майка, дом
Дясна гърда (при жени десничарки): Конфликт с партньора или други хора
Бронхи: Териториален конфликт
Шийка на матката: Тежка безизходица, разстройване, неудовлетвореност
Дебело черво: Грозен "несмилаем" конфликт
Хранопровод: Нещо, което не може да бъде прието или преглътнато
Жлъчка: Конфликт, свързан със съперничество
Сърце: Постоянен конфликт
Черва: Невъзможен за преглъщане гняв
Бъбреци: Нежелание за живот, свързан с вода или течност конфликт
Ларинкс: Страх или уплах
Черен дроб: Страх от гладуване
Бял дроб: Страх от смърт или задушаване, включително и страх за някой друг
Лимфни жлези: Загуба на самоуважение, свързана с мястото
Меланом: Чувство на омърсеност, опетненост, оскверненост
Средно ухо: Невъзможност да бъде получена жизненоважна информация
Уста: Нещо, което не може да бъде преглътнато или задържано
Панкреас: Предизвикващ тревога и ядове конфликт с хора от семейството или по повод наследство
Простата: Грозен конфликт със сексуален характер или подтекст
Ректум: Страх, че човек е безполезен
Кожа: Нарушена душевна или емоционална цялост
Далак: Шок от физическа или емоционална рана
Стомах: Несмилаем гняв, който е преглъщан твърде дълго
Тестиси и яйчници: Свързан със загуба конфликт
Щитовидна жлеза: Чувство на безпомощност
Матка: Сексуален конфликт

А ето и връзката между конфликтите и някои болести:
Диабет и хипогликемия: Жена десничарка развива понижена кръвна захар вследствие на безпокойство и отвратеност, а ако е левичарка, заболява от инсулинозависим диабет. Мъж, който си служи с дясната ръка, развива инсулинозависим диабет от конфликт на съпротива и борба срещу нещо, а ако е левичар, получава хипогликемия.
Сърдечен инфаркт: борба за територия.
Хемороиди: и жените десничарки с криза на идентичността, и мъжете левичари с гняв, породен от териториални проблеми, в оздравителната фаза ще развият хемороиди.
Множествена склероза и парализа: неспособност да се избяга, да се продължи напред или да не се отстъпи, или пък незнание какво да се прави.
Лицева парализа: страх, че човек ще загуби достойнството си, след като е станал за смях или се е превърнал в обект на подигравки.
Псориазис: свързан е с конфликт на отделяне от майка, баща, семейство, дом, приятели или домашни любимци.
Психозите от всякакъв тип са свързани с едно или повече активни Огнища на Хамер във всяко мозъчно полукълбо.
Витилиго, левкодерма: брутален или грозен конфликт на раздяла.

Откъс от статията "Германска нова медицина"/Д-р Хамер срещу цялата медико-фармацевтична гилдия/, lechitel.bg

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 03, 2009 2:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И всичкото това е вярно ... наблюдавала съм го в течение на 30 годишната си практика ... Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 03, 2009 11:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всъщност статията е доста дългичка и интересна, има и видеоматериали, но почти същата информация се съдържа и в статията ви в раздел "публикации" в основния ви сайт /с интервюто с д-р Хамер/ и за това пуснах само откъсчето с кратката класификация Wink

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 04, 2009 8:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кати, винаги можеш да качиш и видео материали!


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 04, 2009 8:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз щях да я помоля точно за това! Embarassed

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 04, 2009 9:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За съжаление на клиповете няма превод на български език. Ще дам отправки към поредица от материлаи по темата:

Германска Нова медицина



ЕЛЕОНОРА БРИЛИЯДОРИ - "ПОБЕДИХ РАКА, БЕЗ ДА СЕ ЛЕКУВАМ"

Вие имахте една много сериозна болест...
Преди 10 години ми казаха, че до 6 месеца ще умра. Тъй като вече бях загубила майка си и баба си, и ги бях видяла как угасват в ужасни страдания, дължащи се на химиотерапията, се убедих, че болничният път е само един от начините да умреш - възможно най-лошият. Затова не предприех никакво лечение, дори и инвазивни изследвания. В една такава екстремна ситуация като тази, която изживявах, считах за абсурдно да се подложа на дупчене, рязане, отваряне... Не съм се подлагала дори на химиотерапия. Не само защото така се предизвиква създаването на нови физически проблеми, но и защото се задействат страхови механизми. След три години карциномът, който имах на черния дроб, изчезна - отиде си, когато вирусът на хепатита го метаболизира...

Вирусът на хепатита?
На ниво черен дроб той е симбионтът, който, когато е приключил конфликта, разрешава карцинома на черния дроб. Това техническо обяснение го разбрах по-късно, когато открих теорията на д-р Хамер за туморите. След оздравяването ми, наистина започнах своя път на познания по тази тема. Сред системите за самоизлекуване на индивида, които изучавах, Германската Нова Медицина ми се струва най-напредналото достижение. Нейният основоположник е Dr. Ryke Geerd Hamer, по-известен с историята, случила се в Корсика, когато синът на Хамер беше застрелян с пушка, за което бе обвинен принц Емануеле ди Савоя. Именно вследствие на тази тъжна история, лекарят развива рак на тестисите, а съпругата му - рак на гърдата. Оттам интуицията му го отвежда до революционизиране на самите основи на медицината - Хамер разбира, че канцерогенните механизми имат биологична зависимост.

Така според Вас тялото би оздравяло само от туморите...
Да, когато човек отива за поставяне на диагноза, туморът е вече в процес на самоизлекуване. Лекарите обаче, прекъсват естествения процес на лечение и предизвикват метастази, които не са нищо друго освен нови конфликти, дължащи се на самата интервенция.

Значи Вие не направихте нищо, за да се лекувате?
Направих много неща, които обаче имаха отношение към моите хранителни предпочитания, поради факта, че си останах вкъщи, докато бях зле. Всъщност, има хора, които имат тумор и си живеят много добре. Според Хамер всички естествени терапии имат своето основание да съществуват, затова достатъчно е да гладуваш или да практикуваш хомеопатия, за да разрешиш един проблем. Ако човек е решил да се лекува с "цветове", със "слънчеви води" или с уринотерапия, е все добре. Стига да не се възпрепятстват ествествените процеси, винаги може да се търси собственият път. Туморът тръгва винаги от мозъка, т.е. от скрито изискване и е "конструктивен", следователно не трябва да се страхуваме от него.

В заключение, това какво означава?
Понятието за лечение, разбирано според традиционния подход, не помага, защото човек мисли, че оздравяването му зависи от "надбягване с екипировка" , т.е. от лекарствата, които му се дават. Трябва обаче да се разбере, че се оздравява само с интегрирането на биологичните системи - вирусите и бактериите, вместо да се унищожават, трябва да се осмислят в тяхната положителна функция. Често, когато има вирус, организмът само се опитва да завърши един "възстановителен" процес - в случая на хепатита, при тумор на черния дроб. Ракът не възниква от една полудяла клетка, а е знак за някаква необходимост на даден човек. Ракът задейства механизми, които имат биологична цел. Ако се оставят да завършат процеса, ще обработят конфликта. Туморът, всъщност, се излекува сам в 90 % от случаите.

Методът на Хамер практикува ли се в Италия?

Аз, откакто посетих курс за законите на Хамер (Петте биологични закона, бел. на
пр.), предназначен за лекари, нямам вече сред приятелите такива, които да умират от рак, защото ги съветвам, без да се правя на доктор, а и не съм, как да гледат на болестта си. Лекарите на Новата медицина вече не лекуват хора, преминали химиотерапия, защото все пак те рано или късно стигат до смъртта, по причина на опустошенията, извършени от болничната медицина.

Всичко това законно ли е?
Проблемът е вътре в болницата, където, според мен, трябва да се ходи само за диагностика. После свободно се взема решение.
Откакто познавам връзката душа-тяло не вземам вече лекарства. Здравето ми е по-добро днес, отколкото когато бях на 20 години и смятам, че го доказах в "Нощ върху леда", където показах класа и на младите момичета."
------------------------------------------------------------------
Източник: сп."ВИВЕРСАНИ Е БЕЛЛИ", март 2007

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 04, 2009 10:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Списък на основните "болести" и пораждащите ги конфликти

Алергия
Специална програма, която протича не на базата на конфликтен шок, а вследствие на „следи”, на които „попадаме” постоянно.

Болки в тазобедрената става/ревматизъм
Конфликтен шок - срив на самооценката от типа „не мога да преживея нещо”.
Активна фаза на конфликта - костни остеолизи.
Лечебна фаза - рекалцифициране, болки в тазобедрената става (възпаление и разтягане на костната ципа), левкемия, ревматизъм на ставите (в традиционната медицина често артрит).

Болки в раменете
Конфликтен шок - срив на самооценката във връзката майка/дете или срив на самооценката в партньорската връзка.
При жени левичарки: дясно рамо- майка/дете
При жени деснячки: дясно рамо- партньорски конфликт
Пример: „ Аз съм лоша майка, лоша дъщеря.” „ Аз съм лош партньор.”
Активна фаза на конфликта - костни остеолизи в тази област.
Лечебна фаза - оток и разтягане на костната ципа, болки, рекалцифициране, левкемия, ревматизъм на ставите ( = артрит, според традиционната медицина.)
(Партньор тук е всеки, освен собствената майка или собственото дете.)

Болки в шията/болки във вратните прешлени
Конфликтен шок - спад на самочувствието в интелектуалната област (липса на справедливост, липса на свобода, липса на мир и т.н.)
Пример: „стрес”, недооценяване на работното място. Всяка вечер се появяват болки в областта на шията.
Активна фаза на конфликта - костни остеолизи в тази област, анемия.
Лечебна фаза - оток и разтягане на костната ципа, болки, рекалцифициране, левкемия.

Болки в гърба/болки в гръбначния стълб/ ревматизъм
Конфликтен шок - централен срив на личностната самооценка.
Активна фаза на конфликта - костни остеолизи в тази област.
Лечебна фаза - оток и разтягане на костната ципа, болки, рекалцифициране, левкемия.

Болки в теменната част на главата
Конфликтен шок - срив на самооценката в интелектуалната област (липса на справедливост, на свобода, на спокойствие и т. н. ).
Пример: при получаване на упреци в некомпетентност в собствената област.
Активна фаза на конфликта - костни остеолизи в тази област.
Лечебна фаза - оток и разтягане на костната ципа, болки, рекалцифициране, левкемия.

Бронхит
Съдържание на конфликтите - страх от обстановката и силен стрес, в зависимост от това, дали пациентът е десничар или левичар и от неговия пол.

Варицела
Съдържание на конфликта - конфликт на раздяла.
Пример: Бащата заминава в командировка. Детето преживява това за първи път и не може да си представи, че това отсъствие може да бъде само временно. Еднократният опит, че разделите не са непременно завинаги, изглежда е решаващ за факта, че този тип конфликти на раздяла по принцип се случват само веднъж.
Лечебна фаза - обрив и т.н.

Внезапна сърдечна смърт
Конфликтен шок - срив на самооценката по отношение на физическата активност. „Не искам вече, не мога вече. Как ще се справя с всичко това?”
Пример: „ необяснима” сърдечна смърт на професионален спортист насред тренировка.
Активна фаза на конфликта - засегнат сърдечен мускул.
Лечебна фаза - инфаркт в епикризата (инфаркт на миокарда, при който мускулът може да се скъса), ако конфликтът е продължил прекалено дълго или човек не се вслушва в тялото си и продължава да го натоварва. Сърдечният мускул не може да си почине така.

Възпаление на слизестата ципа на устата – млечница
Конфликтен шок - не мога да хвана залъка.
Пример: Тежко болни, които не могат да приемат правилно храната, малки деца, които трябва да „ молят” за следващата лъжичка.
Активна фаза на конфликта - почти невидим, растящ на широчина аденокарцином под плоския епител на лигавицата на устата.
Лечебна фаза - млечница, кандидоза на устата.

Възпаление на сляпото черво/апендицит
Конфликтен шок - грозен, несмилаем гняв.
Активна фаза на конфликта - карцином на сляпото черво с форма на карфиол.
Лечебна фаза - възпаление на сляпото черво.
Спукване на апендикса - по време на активната фаза на конфликта сляпото черво е било закрито от карцинома и затова в лечебната фаза може да се пръсне.

Възпаление на сливиците - тонзилит(ангина)
Конфликтен шок – тип ”невъзможност да преглътна залък” (тъй като не мога, или също, тъй като не искам, т.е. трябва/или искам да изплюя залъка, но не бива.)
Пример: Жилище, което бих желал/а да наема, вече е дадено на друг; дете, което иска да изплюе спанака, но трябва да го преглътне.
Активна фаза на конфликта - уголемени, нацепени сливици (увеличени сливици, хипертрофия на сливиците).
Лечебна фаза - възпаление на сливиците, гнойни сливици.

Говорен тинитус
Тинитус, причинен от думи, не от шумове.

Грип
Понятие от официалната медицина. С „грип” или „грипален ефект” традиционната медицина определя болестни картини, които отговарят на специален тип, който после бива дефиниран по симптоми. В това число попадат симптоми като хрема, кашлица /заболявания на лигавиците/, болки в крайниците или обща физическа слабост. Допуска се, че причинителите са вируси.
Обяснение според ГНМ на д-р Хамер: Така наречените грипни явления също трябва да бъдат интерпретирани според Петте биологични закона. Всеки симптом има своето съответствие като ОХ в мозъка и причината за него е съответстващият му конфликт. Тъй като традиционната медицина не привежда никаква дефиниция или съответствие на симптоми, е трудно тук да се направи разграничение. Така например, комбинация от решен лек конфликт на срив на спортсменската самооценка (в лечебната фаза лека левкемия, подути лимфни възли, умора и болки в крайниците) и от един конфликт на смъртен страх, който е бил бързо решен (в лечебната фаза леко белодробно възпаление), може да бъде интерпретирана като грип. Грипните явления винаги са лечебната фаза.

Жлезиста треска (инфекциозна мононуклеоза)Същност на конфликта - генерализиран спад на самочувствието.
Лечебна фаза - жлезиста треска.

Заушка
Конфликтен шок - конфликт „не искам (не мога, не ми е позволено), да ям, да дъвча нещо.”
Активна фаза на конфликта - гнойна рана в околоушните слюнни жлези, които в повечето случаи са незабелязани (леко опъваща болка).
Лечебна фаза - заушка с или без вирус на паротит.

Изкривяване на роговицата
Конфликтен шок - изкривено възприятие.
Пример: Баща малтретира детето си, детето интегрира това грешно поведение, но не в наблюдението си над личността на бащата. Бащата не може или не бива да бъде виждан такъв, какъвто е в действителност, с всичките негови добри и лоши страни.
Активна фаза на конфликта - изкривяване на роговицата.

Инфаркт на сърцето - Ангина пекторис
Конфликтен шок - конфликт на обкръжението, конфликт на загуба на обкръжението (за мъж/, сексуален конфликт на „не ме „желае” (за жена). Наблюдават се и частичните констелации!
Активна фаза на конфликта - бодежи в сърцето, Ангина пекторис.
Лечебна фаза - ангина пекторис, инфаркт.
Особеност: Инфарктът на сърцето бива забелязан едва тогава, когато продължителността на активната фаза на конфликта е повече от 3-4 месеца. Ако продължителността, при средна интензивност, се проточи над 9 месеца, има опасност от смъртен изход на инфаркта.

Левкемия
Левкемията е лечебна фаза на срив на самооценката, лечебна фаза на т. нар. рак на костите. Левкемията евентуално може да причини силна мозъчна симптоматика (голям оток в ОХ). Моля, за по-сигурно се ориентирайте към лечение по правилата на ГНМ.
Конфликтен шок - срив на самооценката (виж по съответното разпределяне , напр. колянна става, гръб и т.н.).
Активна фаза на конфликта - костни остеолизи в тази област, анемия.
Лечебна фаза - оток и разтягане на костната ципа, болки, рекалцифициране, левкемия, ревматизъм на ставите (според традиционна медицина= артрит).

Меланом
Конфликтен шок - оскверняващ конфликт, чувствам се наранен и осквернен, напр. чрез ампутации, белези, бръчки, но също и от вербална обида или реално обезобразяване.
Пример: Меланом на белези, на места, усещани като обезобразяващи, меланом на части от тялото, които смятаме за грозни, меланом вследствие на обида или вербална атака, които са били усетени на точно определени места (”Това ме прониза като стрела между раменете”).
Активна фаза на конфликта - растеж на меланома, компактен, включващ бенка или такъв без меланин (аменалотичен меланом).
Лечебна фаза - некротизиращо разграждане на тумора чрез гъбични бактерии или бактерии.

Мигрена
Конфликтен шок - фронтален страхов конфликт, „Какво ме сполетява?”
Общо - невъзможността за оценка на предстояща ситуация, как да я осъществим добре, как ще протече и как ще завърши.
Пример: Съобщават на ученик, че за установяване на реалното положение на оценките той още утре трябва да прави писмена работа, и то върху материала от цялата учебна година. Той е ужасен и се тревожи: „Какво ми се струпа на главата?”
Лечебна фаза - пристъп на мигрена.

Миома ( карцином на маточната мускулатура)Конфликтен шок - конфликт на самочувствието , на „не съм бременна”.
Активна фаза на конфликта – некрози.
Лечебна фаза – миома.

Мозъчен тумор
Това, което се означава като „мозъчен тумор”, е натрупване на съединителна тъкан (глия) в лечебната фаза след разрешаването на конфликта.

Морбили/дребна шарка/Конфликтен шок - конфликт тип” нещо ми вони”.
Допълнение - конфликт на невъзможността да помириша нещо, нещо ми мирише лошо, не мога да изразя нещо. Конфликтът засяга устната и синусните кухини.
Лечебна фаза - морбили с обрив и т.н.

Невродермит
Конфликтен шок - конфликт на раздяла, искам да задържа някого (вътрешни страни) или да го отблъсна (външни страни на крайниците и др.).
Пример: Мъж изневерява и от този момент не докосва повече жена си. Тя се страхува от раздяла, но й липсва и телесният контакт. Ако обривът се появи по дланите, вътрешната страна на ръцете - желание да бъде задържана (от мъжа си). Ако се появи по външната страна на ръцете - желание да се защити (например от другата жена, но и от мъжа, който я е наранил.) и т.н. Тъй като екземите се появяват в лечебната фаза, съществува по-голяма опасност от рецидиви поради поредното въздържание от телесна близост, заради нелицеприятната гледка.
По принцип същото се случва и с децата спрямо техните родители. Тъй като обикновено децата се отделят от родителите си по време на пубертета, от този момент нататък при тях почти не се наблюдават рецидиви.
Лечебна фаза - екземи, екзантеми и др. зачервена, подута кожа.

Панически атаки
Констелация от фронтален страх и конфликт „страх откъм гърба”, и двете в активна фаза на конфликта.


Паркинсон/ Морбус Паркинсон
Лечение на моторна парализа, която никога не приключва заради малки рецидиви. Това е т..нар. „ висящо лечение”. Треморът Паркинсон е форма на лечение, по-точно лечение на моторен конфликт на мускулатурата на ръката.

Подагра
Конфликтен шок – констелация.
Мъж десняк: първи конфликт – срив на спортсменската самооценка (костна остеолиза); втори конфликт - на бягство (карцином на бъбречните събирални каналчета).
Пример: Младеж пропуска дузпа при футболен мач (срив на спортсменската самооценка). След като тъкмо е решил този конфликт, баща му му казва: „ Като станеш на 18 години, трябва да се изнесеш от къщи” (конфликт на бягство). Тийнейджърът – десняк получава подагра на големия пръст на левия крак.

Подуване на лимфните възли
Конфликтен шок - малък, локализиран срив на самооценката.
Лечебна фаза - подуване на лимфен възел

Псориазис
Едновременно наличие на активен конфликт на раздяла и на вече решен конфликт на раздяла, които се застъпват върху един или няколко кожни ареала. Оттам се получава и лющенето.

Разширени вени
Конфликтен шок - срив на самооценката, вени на краката = конфликт „ буца на крака”.
Пример: След раждането майката винаги е с детето и го възприема като „буца на крака” (разширени вени на краката).
Активна фаза на конфликта - свиващи се вени, разширени вени. Стават видими при множество конфликтни рецидиви (некрози на кръвоносните съдове).
Лечебна фаза - разширяване, удебеляване на вените, т. нар. Варикози.
Възпаление на вените = оздравяване на повредената стена на вената.

Рак на белите дробове
Конфликтен шок - страх от смъртта.
Пример: Поставяне на диагноза за „ смъртоноста болест” от лекаря.
Активна фаза на конфликта - тумори в белите дробове , окръглена сянка на белите дробове. (Заб. прев.: Тези сенки се виждат на рентген и без биопсия не може да се установи, какво е . Може да е пневмония, туберкулоза и др. Затова се правят още изследвания, до установяване на заболяването. Днес пневмонията се хваща в доста ранен стадий заради тези профилактични прегледи, които се рекламират постоянно и резултатите са налице – увеличаване броя на случаите от рак на белите дробове!)
Лечебна фаза - разграждане чрез микобактерии, ако не са налични – капсуловане.

Чуване на гласове
(според традиционната медицина „шизофрения”)
Конфликтен шок - двоен слухов конфликт, т.е. шизофреничната констелация, слухов конфликт в смисъл на „говорен тинитус”.
Пример: Един (но може и двата) от двата слухови конфликти е бил предизвикан от думи, а не от шум.
Активна фаза на конфликта - евентуално шум в ушите, но и „чуване на гласове”.
Лечебна фаза - спонтанна загуба на слуха. След решаване на конфликта шизофреничната констелация е преодоляна, а чуването на гласове изчезва.
Особеност: При допълнително агресивна биоманиакална констелация човек твърдо вярва в това, че гласовете му внушават някаква „поръчка”. Такива са много религиозни фанатици, „ чуващи гласове” в констелиращ слухов конфликт плюс
агресивно биоманиакална констелация.

Рак на езика
Конфликтен шок – безмълвност.
Пример: На пациент му се схванал езикът („глътнал си езика”), когато шефката му
му креснала: „ Език ли нямаш, че мълчиш така?”
Активна фаза на конфликта - гнойни рани .
В активната фаза на конфликта се изхвърлят функционално непотребните клетки, защото заради функционалната си непригодност те не са дораснали да изпълнят механичните изисквания. С това се обяснява „недостатъчната субстанция”, дефектът на субстанцията. Колкото по- дълго време трае конфликтът, толкова по–голяма и дълбока е раната.
Лечебна фаза - ясно изразена, локална подутина, изпълване на раната чрез вируси.

Рак на дебелото черво
Биологично съдържание на конфликта - неприятен гняв, който „не можем да преработим”.
Активна фаза на конфликта - компактни, растящи, карфиолообразни тумори (аденокарциноми).
Лечебна фаза - некротизирано разграждане на тумора чрез гъби (туморна микоза), понякога умерени кръвотечения или микобактерии (туберколоза на дебелото черво).

Рак на костите
Конфликтен шок - срив на самооценката , (виж как се подразделят, напр. коляно, гръб и др.)
Активна фаза на конфликта - костни остеолизи в тази зона, анемия.
Лечебна фаза - възпаление и разтягане на костната ципа, болки, рекалцифициране, левкемия, ревматизъм на ставите (при традиционната медицина често = артрит).
Рекалцифицирането съответства на диагнозата от традиционата медицина – остеосарком.

Рак на ларинкса
Страх от обстановката (средата) или силна уплаха (според корелацията ляво/дясно и пола).

Рак на стомаха
Конфликтен шок - конфликт от типа ” глътнал съм залъка, но не мога да го преработя, смеля”, несмилаем конфликт.
Пример: разруха на добър бизнес , загуба на съдебен процес.
Активна фаза на конфликта - карфиолообразен растящ карцином на стомаха.
Лечебна фаза - разграждане на тумора чрез гъби или микобактерии, в случай, че не са налични - капсуловане.

Рак на яйчниците
Конфликтен шок - загуба чрез смърт или заминаване.
Активна фаза на конфликта – некроза.
Лечебна фаза - изпълнена с течност киста, която впоследствие се втвърдява и образува тумора като се прилепва за съседна тъкан с цел ‘изхранване’. След това се капсулова. Операция се налага, само ако пречи механически. Тази някогашна овариална киста действа подмладяващо, тъй като произвежда много естроген.
Когато се спука изпълнената с течност киста = т. нар. ендометриоза.

Синдром
Дефиниция по смисъла на ГНМ на д-р Хамер: Синдром се нарича състоянието на екстремно задържане на вода в тялото.
За да бъде дадено явление синдром, трябва да са изпълнени два критерия:
Първи критерий: Трябва да е наличен активен конфликт (активна фаза на конфликта), чиято съответстваща специална програма да съдържа задържане на вода в тялото.
Задържане на вода - тялото се запасява с вода, тъй като в непознатата област евентуално няма да може да намери бързо такава. Това се случва при конфликти, които се основават на чувство за изоставеност. Например при бежански конфликт.
(Заб. прев.: Децата много често получават този синдром, когато биват давани в детски градини, оставяни при бабите за дълго, при пребиваване при неопитни и неразбрани детегледачки, т.е. когато детето се чувства изоставено за дълго през деня или за голям период от време, в продължение на седмици, месеци. Времето в случая е относително. Важно е, как изглежда то, пречупено през детското мислене.
Понякога един ден може да бъде цяла вечност).

Втори критерий: Трябва да е започнало решаването на друг конфликт (лечебна фаза).
Следствие - натрупването на вода по време на активния конфликт се усилва драстично чрез едемизирането по време на лечебната фаза. Това състояние се запазва до епилептоидната криза. Особено внимание в такъв случай трябва да се обърне на мозъчния оток (огнището на Хамер).
Поради усиленото събиране на вода, напрежението в мозъка може да достигне екстремни, живото застрашаващи нива. Това е една от причините, които говорят за това, да НЕ се бори човек с конфликтите си без наличието на опитен терапевт. Особено, ако страда от активен бежански конфликт.

Тинитус/шум в ушите/
Конфликтен шок - слухов конфликт, конфликт от типа: „не искам да чуя”.” Добре ли чух?!” „Не мога да повярвам на ушите си”.
Активна фаза на конфликта: шум в ушите (свирене, бръмчене, звън, шумолене), прогресивно отслабване на слуховите способности.
Лечебна фаза - загуба на слуха, оток във вътрешното ухо.

Особеност: Възможен е двустранен тинитус. Това съответства на още един слухов конфликт, който после засяга и другото ухо. С това пациентът изпада в шизофренична констелация. Ако става дума за „говорен тинитус” имаме „чуване на гласове”, в противен случай- непоносими шумове и в двете уши.

Хемороиди
Лечебна фаза на карцином на ректума. Ако се налага, се прилагат мерки за спадане на отока, иначе минават без проблеми от само себе си.

Херпес
Конфликт на раздяла (нежелание или съответно горещо желание за раздяла,
нежелание за докосване, погнуса).

Хрема
Конфликтен шок - „миризлив” конфликт, „тази работа ми мирише”.
Пример: внезапно влизане в ледено студена вода. Решение: когато отново съм на приятно топло място. Също и директни миризми.
Активна фаза на конфликта - гнойна рана в носовата лигавица.
Лечебна фаза - запълване на гнойната рана с нови клетки, съпроводено с подуване на лигавицата, с или без участие на вируси. Хрема, подобна на гной, когато са засегнати вътрешни бактериални части на лигавицата.

Язва на стомаха/Язва на дванадесетопръстника, гастрит, „болки в стомаха”
Конфликтен шок - ядове в обкръжението.
Общо - някой или нещо ни пречи в обкръжението. Не знаем, в коя посока да се обърнем, към кое мнение да се присъединим (конфликт с идентичността)
Активна фаза на конфликта - образуване на язва (стомах).
Лечебна фаза - кръвотечение от язвата, гастрит (стомах).


nel-anel.blogspot.com

/Извинявам се, ако има дублирне на вече качена информация/ Embarassed Wink

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 17, 2009 10:30 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А какво ще кажете за виенето на свят- все едно ще изкочиш от тялото си, а то ще се строполи? на какъв грешен модел или конфликт може да се дължи?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 17, 2009 12:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Pi написа:
А какво ще кажете за виенето на свят- все едно ще изкочиш от тялото си, а то ще се строполи? на какъв грешен модел или конфликт може да се дължи?

"Народът" едоста наблюдателен, точен и ясен. Но все някой отделен човек от този "народ" щеда е прозрял някоио неща, но просто не му знаем името. Затова го наричаме така

Т.е.помисли и сиспомни кога ти се вие свят.
Аз се сещам за два случая - проблем с кръвтаи проблем с вътрешното ухо.

1. Кръвта.
Всеки знае, че при понижаване на налягането се виесвят.Т.е. мозъкът не получава достатъчноокислород и др. хранителни в-ва и предлага да преминем към "икономичен режим" - сън.
Ефектъът се получава при дефицит на енергия и в други точки.

Тълкуване : "кръв" = "живот" при всички народи. "Малко кръв"= "малко живот".
Ако смятате, че силите за живот са ви свършили, то анемията, ви е в кърпа вързана.
Ако от един енергичен човек се превърнете в самотен страдалец, то анемия, ниско ръвно и още някои други бонуси също са ви сигурни

2. Средно ухо.
По-запалените могат да потърсят подробна информация за устройството и работатана този орган. Аз ще кажа само накратко служи ни да пазим равновесие. Вътре има костици с нервни рецептори в течност. При накланяне тя се разплисква, рецепторите определят скоростта и посоката. След което тялото реагира адекватно

Тълкуване : Ако сме ранимо чувствителни за промените около нас, то ще ни се вие свят. Летците ги въртят , за да притъпят сигнализацията, която често води и до повръщане ( пак знак, че нещо не можем да приемем).
Накратко. Когато не можем да смелим информацията ,ни се завива свят от много работа и съкратените срокове ... които, обикновено,сами си ги слагаме.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 17, 2009 12:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Медицински погледнато, трябва да е от ниско кръвно. Практически погледнато ми се случва последните два дни, когато минавам по една пътека- широка колкото тротоар, оградена с едни нисички метални колчета, които ми стигат до коляното. До сега не съм имала проблеми с клаустрофобия, но в момента, в който стъпя на пътеката и видя колчетата, имам чувсвото, че тялото ми ще се срути на земята, а аз ще литна. Smile Вчера ми мина бързо, но днес още ме държи Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 17, 2009 12:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Понякога и от покачване на кръвното налягане. Човек, който обикновено е с ниско кръвно, ако в някакъв момент го покачи има опасност да не схване разликата и да си мисли, че усеща симптомите на ниско кръвно, а то да е обратното.

Понякога може да се появи внезапно виене на свят дори както си седи, но тогава причините могат да бъдат най-различни.

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 17, 2009 1:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е,аз сиказах част моите си тълкувания..които можеи да не са верни,обаче.

Целта ми бешедаобърна внимание на народната мъдрост и да ви накарам да се опитвате сами да си ги обяснявате, като използвате наблюдателността и въображението си...в разумни граници Wink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov