НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 9:04 am Вижте мненията без отговор
Относно възрастовата разлика - прочетено в нета...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 14, 2009 1:18 pm
МнениеЗаглавие : Относно възрастовата разлика - прочетено в нета...
Отговорете с цитат

На няколко пъти съм срещала из нета следната информация:

Как влияе на отношенията ни разликата във възрастта

Възрастта оказва сериозно влияние на интимните връзки на човек. В определена възраст ние проявяваме склонност към по-сериозно обвързване, а в друга сме по-свободолюбиви. По-младите са често по невъздържани, а по-възрастните по-опитни. Естествено разликата във възрастта на партньорите има голямо значение за взаимоотношенията им.

- Ако мъжът и жената са връстници, жената трябва да прояви повече търпение. При наличието на общи интереси, бракът между връстници може да бъде успешен. Не рядко обаче такава връзка са разпада поради факта, че двамата твърде много си приличат и не отстъпват от собствената си индивидуалност.

- Ако разликата ви е 1-2 години. Това е идеален вариант, ако се уважавате и признавате достойнствата си. Смята се, че е възможна абсолютна хармония.

- Брак между партньори с 3 години разлика във възрастта, ще бъде тежък. Такава двойка е в състояние на постоянно съревнование между партньорите. Това често води до раздяла, но понякога може да бъде трамплин за големи постижения.

- Хармонична връзка имат двойките с 4 години разлика между мъжа и жената, тъй като те се допълват взаимно.

- При разлика от 5 години единият партньор ще води отношенията. Ако това е приемливо и за двамата, то връзката ще има успех. В противен случай, ако и двамата се стремят да бъдат лидери ще бъде много трудно да поддържат взаимоотношенията си.

- Ако разликата между мъжа и жената е 6 години, то връзката им ще бъде подобна на тази при партньори с разлика от три години. Ако не се научите да правите компромиси, отношенията ви няма да бъдат дълготрайни.

- Съюзът между двама с 7 години разлика във възрастта ще бъде щастлив. Те ще крият много неща един от друг и много загадки ще изпълват отношенията им, но от друга страна ще са страхотен екип.

- Ако ви делят 8 години, то връзката ви ще бъде успешна и ползотворна.

- Разлика от 9 години е критична. Такъв брак няма да бъде лек, но на крилете на любовта може да просъществува дълго.

- 10 години разлика ще изискват много търпение и самоусъвършенстване и от двамата партньори. Ако положите достатъчно усилия можете да бъдете и много щастливи.

- Връзка, в която партньорите имат 11-12 години разлика е пълно разочарование. Тя не може да бъде за цял живот, а само екстремно кратко изживяване.

- Ако вие и вашия партньор сте родени с 13-15 години разлика, то вашата връзка е белязана от съдбата. Вие или ще се обичате до безумие или изобщо няма да бъдете заедно.

- Взаимно доверие, разбирателство и подкрепа ще изпълват живота на двойката с 16-20 години разлика във възрастта. Такъв съюз е хармоничен и продължителен ако съумеете да оцените по достойнство онова, което имате.

/край на цитата/


Интересно ми е не толкова дали е вярна, а на какво се базира? Вероятно на някакви нумерологични теории и изчисления, а не на психологически, защото лично аз не виждам логика в това, да има голяма разлика в интервала примерно между 1-2 и 3 г., както между 5 и 6 г. и т.н.
Как 2г, става, а 3 г. - не, респективно 5 г.може, 6 г. не е добре и т.н. А може пък това да са и някакви обобщени фактологически статистически данни, резултат от наблюдения.

Значи, ако нещата биха се тълкуват от психологична, емоционална, социална и всякакви други гл.т. нещата в една част биха били правдоподобни, в друга - не. Да не забравяме, че и до голяма степен влияят индивидуалните характеристики на хората, а ако има и някакви общи аспекти, имащи общовалидно значение, те биха се различавали най-обобщено в 2 групи - според това в чия "полза" от половете е възрастовата разлика /кой от двамата е по-младия, респективно по-възрастния - мъжът или жената/.

Мисля, че всеки един средноинтелигентен човек може да прецени за себе си до колко съществуващата възрастова разлика с партньора му би се оказала благоприятна или рискова за връзката им, имайки предвид куп индивидуални и общовалидни фактори. Дали гореизнесеното почива на някакви реални изследвания или си е просто поредното популярно псевдонаучно или псевдоокултно /не знам към кое от двете клони/ писание? Rolling Eyes

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 14, 2009 1:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И както знаем - всяко правило си има своите изключения. Rolling Eyes Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 15, 2009 11:27 pm
МнениеЗаглавие : Re: Относно възрастовата разлика - прочетено в нета...
Отговорете с цитат

Ами аз бих могла да споделя скромния си опит...

Цитат:

- Ако мъжът и жената са връстници, жената трябва да прояви повече търпение. При наличието на общи интереси, бракът между връстници може да бъде успешен. Не рядко обаче такава връзка са разпада поради факта, че двамата твърде много си приличат и не отстъпват от собствената си индивидуалност.


Последната ми връзка беше между връстници, но се разпадна по съвсем други причини. Въпреки че всъщност имаше и такъв момент - всеки вече се считаше оформен като личност и не искаше да се променя. Поне не в посоката, в която се е развивал другия.

Цитат:

- Ако разликата ви е 1-2 години. Това е идеален вариант, ако се уважавате и признавате достойнствата си. Смята се, че е възможна абсолютна хармония.


Най-силните ми като чувство връзки бяха с такава разлика (като по-младата бях аз) - първата, а после и голямата ми любов. Обаче се разпаднахааа... Явно не сме се уважавали достатъчно, знам ли...

Цитат:

- Брак между партньори с 3 години разлика във възрастта, ще бъде тежък. Такава двойка е в състояние на постоянно съревнование между партньорите. Това често води до раздяла, но понякога може да бъде трамплин за големи постижения.


И такова чудо имах (той беше по-малък от мен). Три месеца турболенции. Само толкова издържахме. Само че мисля, че тогава за краха на тази връзка повлияха други фактори, които бяха много по-силни от възрастовата разлика.

Цитат:
- При разлика от 5 години единият партньор ще води отношенията. Ако това е приемливо и за двамата, то връзката ще има успех. В противен случай, ако и двамата се стремят да бъдат лидери ще бъде много трудно да поддържат взаимоотношенията си.


Тук не мога да потвърдя. При нас нямаше лидери (а може би това беше той Rolling Eyes ), просто силно сходство в характерите. Бяхме близки приятели, а другото беше приятно допълнение Smile Само че той (по-голям от мен) много шаваше и в един момент решихме да си останем само приятели. Не смятам, че имаше връзка с разликата във възрастта ни.

Цитат:

- Съюзът между двама с 7 години разлика във възрастта ще бъде щастлив. Те ще крият много неща един от друг и много загадки ще изпълват отношенията им, но от друга страна ще са страхотен екип.


Нещо подобно изживявам в момента и наистина сме добър екип. Не сме двойка, само работим заедно и сме в много приятелски и приятни отношения. Всичко между нас става с голяма лекота. Но пък точно тук аз лично виждам разликата в годините като пречка (тук той е по-младия). Разумът ми казва, че нещо повече от това, което вече имаме, би се получило много трудно, а че приятелството ни се дължи чисто и просто на сходство в характерите, знам ли... 7 години... Множко ми се виждат...

Цитат:
- 10 години разлика ще изискват много търпение и самоусъвършенстване и от двамата партньори. Ако положите достатъчно усилия можете да бъдете и много щастливи.


Тук вече нямам личен опит Laughing Laughing Laughing Но съм чувала неща от рода на "Дядо ми е 10 години по-млад от баба ми" в случай на дълъг и щастлив брак. Не знам дали е било потвържнение на или изключение от правилото...

По принцип ми се струва, че има резон връзките, в които мъжът води пред жената с някоя друга годинка да са по-хармонични, защото жените, давайки повече свобода на чувствата си, може би узряват по-рано емоционално. Поради тази причина съм склонна да се съглася и с правилото за връстниците. Но според мен възрастта на един човек се мери по-скоро с това, което той е преживял и начина, по който го е осмислил, отколкото с отминалите (много често и направо пропилени) годинки. Така че като цяло не съм много привърженик на подобни обобщения...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 15, 2009 11:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всъщност на мен повече ми беше интересно как и защо са решили така точно за тези години, а не коя разлика е добра и коя - не. Иначе твоят анализ на опита ти ме наведе и на други прозрения относно влиянието на разликата - има значение и на каква възраст са хората в момента на началото на връзката, както и нивото на личностмо развитие за момента. Защото едно е да са връстници по на 20 г., друго е на 40. В първия случай връзката може да изглежда обещаваща, но тези хора тепърва има да се развиват и доузряват, но в един момент може да се окаже, че са се развили в различни посоки и след много години време пътищата им да се разделят, може и обратното - да вървят в синхрон. Ако се съберат зрели връстници и оформени личности, от опита си вече ще са наясно с изискванията и очакванията си от живота и партньора и ще са наясно относно перспективността на връзката си.
Аналогично може да се разсъждава и за другите случаи.

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 16, 2009 7:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Според мен възрастта няма значение ,защото човек може да е на 35 ,но да се чувства на 25 и да мисли като 15 год. хлапе!

Всичко е строго индивидуално !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov