НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 9:02 am Вижте мненията без отговор
моля за помощ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
таня 61




Регистриран на: 27 Юни 2009
Мнения: 10
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 29, 2009 12:46 pm
МнениеЗаглавие : моля за помощ
Отговорете с цитат

Здравейте маг Селена ! Казвам се Таня Костадинова Ангелова,по мъж Дунчовска и съм родена на16.11.1961 г.Съпруга ми се казва Андрей Димитров Дунчовски и е роден на 06.05.1961 г. Заедно сме от 30 г.Имаме големи деца и внук вече .Разделени сме повече от 1 г.,напусна дома ни заради друга жена.Тя се казва Вася Драгиева Неофитова,родена е на 18.11.1970 г.Моля ви ,кажете ми ще запазим ли брака си ?Не мога да живея така повече.Но не мога и да сложа черта на всички тези години в които бяхме заедно .Той не се интересува от нашето семейство.Много ме боли .Благодаря ви за вниманието !Лек ден !
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 02, 2009 3:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това, което мога да Ви кажа е следното: Вашият съпруг на този етап от времето няма никакви намерения да се прибира да живее с Вас.

Въпросната жена най-вероятно ще забременее най-късно към края на есента - при това с изключително голяма вероятност да роди детето.

Така, че през следващата 1 1/2 ( година и половина) очаквайте развод.

През същото това време в живота ви ще се появят двама партньоари, като с единият от тях ще създате сериозна връзка, но няма да стигнете до брак.

Това е.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
таня 61




Регистриран на: 27 Юни 2009
Мнения: 10
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 02, 2009 10:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена,сърдечно ви благодаря за отговора.Не мислех,че ще стигнем до там,но щом вие казвате значи е така.Надявах се ,че ще се вразуми и че ще запазим семейството си.Само ако можех да променя нещо?!Винаги съм го обичала и не мога да приема развода .Но май нищо не зависи от мен,той е направил нов избор.Не знам как да живея от тук нататък.МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ ДА СЕ ПРОМЕНИ НЕЩО?
Извинете ме за това което пиша,но ме боли за пропиления ми живот,защото така излиза.
Още веднъж ви благодаря и да сте жива и здрава да помагате на хората.Лека вечер ви желая !
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 02, 2009 10:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Извинявам се за намесата, но не считайте живота си за пропилян, каквото и да се е случило. Тези изминали години имат значение, не са отишли напразно и никой не може да Ви ги отмеме. А как да се живее оттук нататък - животът не свършва с подобна промяна, напротив - може да се окаже и едно ново начало за Вас, а не край. Може да е край не един пореден етап, предхождащ следващ, който да предоставя някакви нови възможности за нещо. "Всяко зло - за добро" и/или "когато губим нещо, печелим друго и обратното". Може за момента това да не се осъзнава - нормално е, докато се преживее шокът от промяната и болката от решението на другия, но с времето нещата ще се преосмислят и приемат. Самозъжалението е лош съветник, както и подчинението на самооценката на подобни обстоятелства. Кураж, малко търпение и ще успеете! Wink

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
таня 61




Регистриран на: 27 Юни 2009
Мнения: 10
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 02, 2009 11:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря ви Kati !Но не се чувствам никак добре,за мое съжаление.Та ние сме заедно от деца,израстнахме заедно,създадохме дом,деца,бизнес и бяхме щастливи.Не сме имали сериозни проблеми.Боли ме за това,че не знам как се случи всичко това.Той даже не пожела да говорим,просто реши,че си тръгва......
Благодаря ви за вниманието от все сърце!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 02, 2009 11:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

С Вас сме набори, преживяла съм нещо подобно, с тази разлика, че не финала нещата бяха по-коректни - имаше и разговори и запазени добри отношения, та дори и грижа за мен, но въпреки това и аз се чувствах зле - самообвинявах се развоя, все анализирах къде аз съм прецакала нещата, а не е трябвало чак толкова. Докато се опитвах да свикна с промяната и я приема, дойде нов шок - само месеци след това с него се случи фатален трагичен инцидент - това е много по-лошия вариант, но колкото и да не ми се вярваше, че е възможно - животът за мен и всички останали продължи.

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 03, 2009 12:31 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Извинявам се за намесата, но не считайте живота си за пропилян, каквото и да се е случило. Тези изминали години имат значение, не са отишли напразно и никой не може да Ви ги отмеме. А как да се живее оттук нататък - животът не свършва с подобна промяна, напротив - може да се окаже и едно ново начало за Вас, а не край. Може да е край не един пореден етап, предхождащ следващ, който да предоставя някакви нови възможности за нещо. "Всяко зло - за добро" и/или "когато губим нещо, печелим друго и обратното". Може за момента това да не се осъзнава - нормално е, докато се преживее шокът от промяната и болката от решението на другия, но с времето нещата ще се преосмислят и приемат. Самозъжалението е лош съветник, както и подчинението на самооценката на подобни обстоятелства. Кураж, малко търпение и ще успеете! Wink


Г-жо "таня 61" Кати е абсолютно права.

Живота продължава, а ние трябва да го живеем и да му се радваме като всеки крачи по своя път.

Във Вашият случай не е желателно да се вмесва който и да било.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
таня 61




Регистриран на: 27 Юни 2009
Мнения: 10
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 03, 2009 1:36 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена,вие сте чудесен човек. Благодаря ви отново .
Въпреки,че се стигна до тук с нас ,аз все още се надявах да се съберем един ден.Та аз все още го обичам,не е навик .Просто не мога да живея без него.Умирам бавно всеки ден..........Мислех,че може да се направи нещо защото тази жена не го обича.Или поне не така както аз съм го обичала.Исках да дойда при вас,но щом нищо не може да се направи....
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 03, 2009 7:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Таня, не "не може",а "НЕ ТРЯБВА" !

ПП.Предполагам, че след 2-3 години ще мислите по друг начин.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
таня 61




Регистриран на: 27 Юни 2009
Мнения: 10
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 03, 2009 9:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

След 2-3 години ?! Ще остане ли нещо от мен ?Казват,че ще ми трябват 1/3 от годините ,дето сме били заедно ,за да превъзмогна болката.От 30 години ,това значи 10......Дали е така?!Психолози ми го казват. Била съм много чувствителна и емоционална .Искам да не страдам,но не се получава.Не е минал и един ден без да мисля за него и това което става с нас.Мразя се за тези ми чувсва.Дано успея .Благодаря ви !
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 03, 2009 9:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не съм психолог, но си мисля, че тези психолози, дето са ви гоказали това нещо не са в час. Тяхната работа не е ли да помагат да се превъзмогнат по-лесно последствията от поодбни преживявания, а не да дават такива обезкуражаващи прогнози? Shocked По този начин те на практика ви обричат на дълго страдание, което сама ще си причините, приемайки казаното от тях като неизбежно зло, ще се обезкуражите да се в опита си положите усилия да се измъкнете от това състояние. Вярно е, че да успее човек да изплува, трябва да стигне дъното, т.е. в случая да изживее болката си докрай, а не да я потиска, защото ефектът е обратен и по-дълготраен, но след нощта изгрява и слънце. В земния живпот всичко е преходно - и доброто, и лошото, а страданието идва, за да научим някакви ценни за нас уроци.

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Юли 04, 2009 11:15 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Омразата е негативна емоция, интензивно чувство на антипатия, отвращение или враждебност към нещо или някой, чийто зло се желае.

Омразата е свързана с желание да се избегне, ограничи, спре или унищожи всичко, което се мрази. На нея се гледа като на антипод на любовта.

Омразата действа убийствено на черния дроб...а той ни е много важен орган.

Омразата е болест за този, който мрази.

Какво правиш със себе си, таня 61?! Защо се самоубиваш така бавно и методично заради грешките на твоят съпруг?! Защо се самонаказваш заради факта, че той действа безумно и безотговорно?! Защо се доближаваш до егоизма му, който убива и него, и теб и всичко останало около Вас?! Какво правиш всъщност?! Shocked И защо го правиш?! Какъв смисъл има от всичкото това, от цялото ти унищожително поведение?! Shocked Confused

Предпочитам в случая да не говоря аз, затова пействам нещо от Петър Дънов - Учителя на Бялото братство.

Петър Дънов казва следното:


НОВИ ДАННИ ВЪРХУ ПСИХИЧНИТЕ ПРИЧИНИ НА БОЛЕСТИТЕ

Учителят казва : "Всяко страдание има освен външни причини, още и вътрешни. Например, всяка болест има свои външни и вътрешни причини, които всеки човек може да намери. Намери ли ги, лесно може да ги отстрани".

Намирането психичните причини на болестите не само посочва средствата за отстранението им, но и за тяхното предотвратяване.

Върху психичните причини на болестите хвърлят светлина между другото и опитите на американския физиолог Кенон : той завързал кокошки така, че да нямат свобода на движение. Те изпаднали в ярост, перушината им щръкнала, зениците им се разширили.

Тия прояви на ярост са били винаги придружавани с отделяне изобилно количество захар в кръвта, което е говорило за голямо отделяне на хормона адреналин. Същите прояви се забелязвали, когато са поставяли кокошки в съседство с кучета. Той с множество подобни опити доказва, че яростта и страхът причиняват отделяне на хормона адреналин, което е тясно свързано с възбуждението на симпатичната нервна система.

Увеличението на адреналина в кръвта разстройва физиологичните процеси в тялото: причинява отделяне на захар от бъбреците, количеството на захарта в кръвта се увеличава. Значи при ярост и при гняв се нарушава регулаторният апарат, който се представя от черния дроб, бъбреците, панкреаса и нервната система. Отделянето на адреналина в кръвта поради възбуда, гняв, страх и пр. причинява не само захарна болест, но и различни сърдечни и нервни заболявания.

У човека, който преживява силно душевно вълнение: гняв, страх и пр., физиологичните процеси в организма се изменят. обмяната на веществата става ненормална, и плюнката му даже става отровна.

Че наистина има връзка между психичното състояние и състоянието на органите се вижда от следното: при безпокойство, тревоги и пр. у оня, който има пясъци в бъбреците, тия пясъци се увеличават.

Доказано е, че силното вълнение може да причини даже същинска треска – повишение телесната температура. Това се нарича психогенна треска .

Толкова факти са вече събрани за връзката между психичното състояние и болестите! Професор Бойд Лейнард казва, че някои видове екземи се произвеждат от скръб и страх. Той казва още: Стеснителни усещания като скръб и страх изменят дишането и тока на артериалната кръв, поради което кожата става бледна, изпотяването се спира и работата на нервите се обърква. Гневът и други буйни страсти ускоряват дишането и течението на кръвта и повдигат температурата на кожата.

Същият професор цитира следния интересен пример: Една госпожа видяла, как любимо ней дете излиза през железните врата на едно заведение. То пуснало вратата и тя помислила, че вратата ще го застигне и ще смаже крака му. Това не станало, обаче тя веднага почувствувала, че кракът ù силно я заболял и то тъкмо там, дето тя мислела, че вратата ще притисне детето. Тя не могла да мръдне крака си от местото му. С разтривки едвам се довлякла у дома си. Там видели, че кракът ù е зачервен и подут, и тя е трябвало няколко седмици да прекара на легло.

Наблюденията с апарата на Д-р Килнер хвърлиха нова светлина върху произхода на болестите.

Ето устройството на този апарат: това са две стъклени плочки, между които е поставена течността дицианин. И ако човек гледа през този апарат някого, вижда част от неговата аура – между които и неговото етерно тяло, което прониква физичното тяло и излиза вън от него. Понякога, при наблюдение човешката аура с апарата на Д-р Килнер, в етерното тяло се забелязват тъмни петна тук-там. А в нормалната аура такива петна липсват.

От начало не са знаели произхода на тия тъмни петна, но впоследствие са забелязали, че тия хора, у които се забелязват тъмни петна, после заболяват от болест в онзи орган, в чиято област е тъмното петно в етерното тяло. Но в момента, когато се наблюдават тия тъмни петна в етерното тяло, този човек е външно напълно здрав, не проявява никакви външни признаци за бъдещата болест.

От тия наблюдения се вижда, че много болести слизат отгоре към физичното тяло, за да се проявят. Ето как окултната наука обяснява това:

Учителят казва (15): "От какво зависи здравето на човека? От неговите мисли, чувства и постъпки. Мозъкът е свързан с мислите на човека, дробовете и сърцето – с неговите чувства, а мускулите, мазнините и костите – с постъпките му. Като знаете зависимостта между различните системи в човека и проявите на неговите мисли, чувства и постъпки, вие трябва да ги пазите в пълна изправност".

Когато мислите, чувствата и постъпките на човека не са правилни, нарушава се правилният ритъм на умственото и естрадното тела на човека. А има закон: Това, което е горе, слиза долу. Дисхармонията в ритъма на умственото и астралното тела се предава по-долу на етерното тяло, от дето трябва само една крачка, за да се прояви и във физичното тяло поради някоя външна причина.

А кой орган във физичното тяло ще бъде атакуван, това зависи от характера на отрицателната мисъл, чувство и пр. Тук има строга зависимост между опреден вид психични състояния и определени органи и системи на физичното тяло.

Този въпрос има и една друга страна, която ще разгледаме тук. Това е тъй нареченото демагнетизиране Има известни отрицателни психични състояния, които демагнетизират. Такива състояния са гняв, страх, униние, съмнение, обезверяване, омраза, завист и пр. При тях в астралното и етерното тела се образуват пукнатини, през които изтича човешкият магнетизъм и други енергии.

Това именно се нарича демагнетизиране. А това има голяма важност за здравето. Демагнетизираният е податлив към болести, понеже изтича жизнената му сила; органите обедняват на нея. А знае се, че здравното състояние на органите и тяхната устойчивост към болести зависи от количеството на жизнената сила или праната в тях.


Това, което правиш понастоящем със себе си, таня 61, няма нищо общо с Любовта, защото то просто е разрушително.

Дано да разбереш какво искам да ти кажа с този си пост, защото човек да се самонаказва заради любовта си към някого е равносилно на престъпление към собствената му личност, т.е към теб.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Юли 04, 2009 11:43 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Прието е в т.н. "Сападна астрология" да се твърди, че Скорпионите били злопаметни и отмъстителни.

Като имащ Скорпион в Марс, сиреч дейстащ като Скорпион, знам, че това мнение е погрешно. Според мен Скорпионите имат силно влечение да поддържат Хармонията, НО ... както ТЕ я разбират.

Много трудно е за един Скорпион да приеме безучастно дисхармония (Съзерцанието не им е от сините черти Smile ).
Но има изход - логичното обяснение. Те могат да приемат дори противоположно мнение, стга даполучат достатъчно логично обяснение.

Таня, приеми, че всичко е минало и - това е !

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
таня 61




Регистриран на: 27 Юни 2009
Мнения: 10
Пуснато наПуснато на: Съб Юли 04, 2009 1:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз наистина мразя себе си.За това,че не мога да се съвзема,а мина доста време.Опитвам,но не ми се получава.Не искам да хленча.Имам деца,внук,приятели,все още ми казват,че съм млада,но не мога да се отърся от това чувство.Ще потърся лекарска помощ. В никакъв случай не ги мразя тях.Но не мога да забравя какво ми е причинено.За мен семейството е свято. Останаха неизяснени неща между нас и може би това е в основата на проблема ми.Исках да говорим,да си изясним всичко,но той не пожела.Стана така,че ме обвинява мен за това което той направи.Аз съм била виновна за неговите постъпки .Обвинения,които ме убиха защото не са истина.
Наистина живея в страх,безпокойство,несигурност.Иоще изпитвам гняв колкото и да не ми се иска.А болестите наистина започнаха...Да ,самонаказвам се и нямам объснение за това.По-силно е от мен.AUDAN e права.Наистина търся логично обяснение, но не го намерих и за това няма изход за сега.Как да приема,че всичко е минало ?Иска ми се да го приема ,повярвайте ми .
Благодаря ви за съветите. Благодаря на Селена. Благодаря на БОГ,че ме срещна със вас в тоя труден за мен момент.Това,което ми пишете го чета всеки ден и много искам да се справя.Сърдечно ви благодаря още веднъж !
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
таня 61




Регистриран на: 27 Юни 2009
Мнения: 10
Пуснато наПуснато на: Съб Юли 04, 2009 1:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Глупаво е от моя страна ,че продължавам да живея със спомени .Съжалявам за миналото .Но винаги съм била свързана с него.Имам чувството,че съм живяла неговия живот .Сега не мога да живея сама .Допуснала съм много грешки и сега си плащам за това.Не трябваше да бъда толкова послушна и да се съобразявам винаги с неговите желания .Аз съм била за него като майка .А той е търсел друго... и си го намери .
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov