НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 10:04 pm Вижте мненията без отговор
Чудодейното растение жълт кантарион
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 22, 2009 1:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
Днес мога да се похваля, че успях да откажа кафето само за няколко часа работа по въпроса. Но ще премълча как точно стана, защото знам, че няма да се приеме добре тук, въпреки че не съм първата опитала ... режима.
За мен е важно, че открих и други начини за вдигане нивото на серотонина, освен жълт кантарион на капсули и заветната чаша кафе.

И не е само това, но и вече мога да стана в 6.30 - 7.00 сутринта, без да чувствам умора и липса на сън. Но спирам дотук.


Има много начини според конституцията на човека, която пак повтарям, че е сторго индивидулна, за балансиране не само на серотонина, ами и на допамина, и редица други хормони и незаменими аминокиселини свързани...

А след като кафето ти вреди, защо да не го откажеш?! Има хора, на които не им вреди и си го пият . Защо не?!

Още повече, че и кафето е ... лечебна билка.


Ооооо ... Ревета, не знаех, че си станала билкарка! Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 22, 2009 1:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
Не, не говорех за чайове, а за енергийна "работа"...
Исках да кажа, че вече не се нуждая не само от кафе, но и от никакъв кофеин за да се чувствам добре сутрин. И аз не вярвах, че ще доживея.

Няма да пиша повече, защото ще ме низвергнат от тук, но колкото по-малко зависимости, толкова по-добре.


Всяко едно енергийно действие носи своите последици - добри или лоши.

Който не го е изпитвал върху себе си - не знае за това. Пък и като е доста невеж в областта на енергийната "работа" - също.

Всяко подобно "чудо" е дор до пладне или до "3 дни" ... Ще поживеем, ще видим ...

Защо да те низвергваме, Ревета?! Shocked

Ти сама си вредиш, никой не може да те опази от ... самата теб.

Защо трябва да те низвергваме в случая ... Shocked

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 22, 2009 2:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
А след като кафето ти вреди, защо да не го откажеш?! Има хора, на които не им вреди и си го пият. Защо не?!

Не вреди, но до време /също като никотина в цигарите/. Наркотичните вещества са си наркотични вещества.

Маг Селена написа:
Всяко едно енергийно действие носи своите последици - добри или лоши. Който не го е изпитвал върху себе си - не знае за това. Пък и като е доста невеж в областта на енергийната "работа" - също. Всяко подобно "чудо" е дор до пладне или до "3 дни" ... Ще поживеем, ще видим ...

Дали си вредя или не, само времето ще покаже. То вече отдавна е показало, макар не при мен. И на бялото черно не мога да кажа.

Естествено, че съм невежа - толкова много проучвам даден автор, преди да се доверя, и препоръки вземам от напреднали.
Не съм й се доверила "на сляпо" и от раз. Защото те и невежите и ограничените имат глави на раменете си, и могат да мислят и преценяват.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 22, 2009 10:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
Не вреди, но до време /също като никотина в цигарите/. Наркотичните вещества са си наркотични вещества.


Всяко прекалено нещо вреди, но не и ... умереното постоянството - независимо от това какво се ползва за да се чувстваме добре здравословно.

И нека не забравяме, че всички лекарства са на базата на ... дрогата. Особено тези, които лекуват психични заболявания.

Отровата на змията в много малки количества лекува нелечими заболявания. Това се отнася и за всички отровни растения.

Добре е човек да е запознат с въздействието на дрогата, както и видовете ... дроги.

В противен случай не е желателно да се дават осъдителни мнения за нея, защото тя е спасявала хиляди животи.

Това, че някои хора прекаляват с нея, просто си е техен проблем.

И нито ти, нито аз сме хората, които имаме каквото и да било право да ги съдим и ...осъждаме, защото това вече е израз или на прекомерно завишено Его, надценяване, високомерие, надменност, или ... тържество на озлобление и отмъстителност.

Не мислиш ли?!


reveta написа:
Дали си вредя или не, само времето ще покаже. То вече отдавна е показало, макар не при мен. И на бялото черно не мога да кажа.


Да, и аз мисля така, но ще те посъветвам, ако след време се окаже, че си си навредила отново - за пореден път, повече да не ни търсиш за каквато и да била помощ, защото това вече ти стана навик - тичаш някъде, правиш грешка, налагаш волята си неправомерно, после се разкайваш и вайкаш, и ние всеки следващ път се стараем да ти помогнем да излезеш от поредната сринваща те ситуация - плод на твоята безотговорност..

Но ... има желания, които убиват човека. И, мила моя, ние не сме от тези блестящи "величия", които само и само за да докажат колко можещи са, просто реализират убийствените желания на невещи и незнаещи хора. Сори ... всъщност казвали сме ти го не един път, нали!

Казвали сме ти и това, че не винаги черното е черно, както не винаги и бялото е бяло.

Тук са изписани хиляди редове по този въпрос, но явно твоята памет поради неблагодарност ти е заслепила ума - все ми е едно, воля твоя.


reveta написа:
Естествено, че съм невежа - толкова много проучвам даден автор, преди да се доверя, и препоръки вземам от напреднали.


А аз все се надявах да си научила нещичко и да си се поучила от грешките си за да не стигаш чак до там в злостта си, че сама да се определяш като ... невежа.

Жалко! Жалко за теб, аз определено няма за какво да съжалявам, защото вола рие - на гърба му пада.

Още повече, че не съм тази, нито пък който и да било дру човек, който ще налага личната си воля над нечия чужда - предполагам много добре ме разбираш, нали!

Насилието не е чак до там добрата мярка или крачка, която може да породи задължителна Любов (знаеш за какво ти намеквам, нали!) - не мислиш ли?!

А ти си проучвай какво си щеш, където си щеш и както си щеш - воля твоя.

Но моля те, не се опитвай да налагаш личното си мнение на когото и да било тук, защото отново ще сгрешиш.


reveta написа:
Не съм й се доверила "на сляпо" и от раз. Защото те и невежите и ограничените имат глави на раменете си, и могат да мислят и преценяват.


Изобщо не ме интересува на кого си се доверила и как си го сторила - отново ти повтарям - това си е твоя воля какво ще правиш.

Именно в това е бедата на невежите и ограничени хора, че много мислят и преценяват, и поради този факт не чуват дълбоко в себе си личната им интуиция, която буквално винаги крещи с пълно гърло за да бъде чута от тях, но ... уви.

Умът им преизпълнен със заслепяващи въжделения, чувства, емоции и желания винаги надделява над правилното им интелигентно разбиране и подсъзнателно усещане.

Трябва ли да съжалявам тогава за грешките на другите?!

Не.

Това си е лично техен проблем и едва ли пък аз ще повторя грешката си да ти подам за пореден път ръка за помощ на поодбен човек.

Браво на теб, че си се оправила ! ... но и най-глупавият е наясно, че нито кафето, нито цигарите, нито алкохола, нито пък наркоманията се отказват от раз ... ей така, само за 2-3 часа - по какъвто и да било начин или повод.

Това просто е смешно!

Няма такива красиви приказки, те са плод само на самозаблудата - нищо повече, или пък на глупавото тържество породено от възможността да си отмъстиш публично, че ... някой видиш не ти е реализирал пагубното желание изцяло, така щото да си отсечеш сама главата до ... под петичките.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Авг 23, 2009 12:27 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тук не става ли въпрос за някакво енергийно въздействие на човек сам на себе си с цел самолекуване или подобряване на някакво състояние. Ясно, че по принцип енергийното въздействие от един човек на друг макар и целящо някакво подобрение не е безопасно и за двамата - много е коментирано тук защо точно е така. Ако допуснем, че човек знае и умее да владее, насочва и контролира енергията си не би ли могъл да използва това за да се лекува сам? Това би било по-добрата алтернатива, проблемът е, че не го умеем и е нужно голямо познание.

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Авг 23, 2009 9:58 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не, Кати!

Става въпрос за следното: Ревета пак е ходила при някой "велик и световно известен лечител" (от калибъра на "единствената наследница на Ванга" Тотка Тотевска) дето се е правил на "вентилатор" или пък я е "лекувал" дистанционно.

Това момиче е неуморно във ...вредителството върху себе си.

Ревета няма нужните познания, нито вещи умения да работи с личната си енергетика, нито пък се занимава с йога за да повлияе сама на себе си в насоката, за която ни говори тук ... сори.

Нека сега си поотпочине от дебата, да преосмисли нещата, пък ... може отново да и се отдаде случай да ни "поблагодари" по начина, по който се опита да го стори в постовете си тук! Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov