НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 11:51 am Вижте мненията без отговор
Училище за Родители на Кристални Деца
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
skorpi69




Регистриран на: 13 Фев 2010
Мнения: 3
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 18, 2010 9:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена незнам дали това е подходящата тема в която да споделя притесненията си,ако не е моля да ме извините.Синът ми Георги Илианов Митев род.29.05.1993год вижда мъртви,чува ги,помни моменти когато е бил може би на 3 или 4 месеца казва,че сякъш с него има някакъв много стар и мъдър човек,дори разговаря с него понякога.Понякога се страхува от нещата които вижда и чува.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 19, 2010 9:30 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Скорпи, въпреки, че въпросът Ви е насочен към Маг Селена, може ли и аз да изразя мнение ?

Независимо дали синът Ви е кристалче или индиго, факт е, че той е необикновено момче. Постъпвайте мъдро спрямо него и се опитайте да не го подтискате. Просто му вярвайте и го подкрепяйте. Не се отнасяйте с насмешки или ужас към нещата, които Ви споделя. Според мен момчето е индиго, но дали е така, само Маг Селена може да каже.
Момчето сега е в буйните си тинейджърски години и има нужда от Вашето разбиране, подкрепа и внимание.

Може ли да Ви помоля да споделите какъв е неговия характер, как реагира на света около него, буен ли е, затворен ли е или е общителен ?
Задавам Ви тези въпроси от чисто любопитство и интерес. Ако нямате желание да отговаряте на тях, просто не го правете.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
skorpi69




Регистриран на: 13 Фев 2010
Мнения: 3
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 19, 2010 10:01 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

diana30 синът ми е спокоен по характер,общителен е,винаги съм знаела,че той е специален винаги съм го подкрепяла,аз съм единствения човек на когото той се доверява за тези неща
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 19, 2010 3:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

skorpi69 написа:
diana30 синът ми е спокоен по характер,общителен е,винаги съм знаела,че той е специален винаги съм го подкрепяла,аз съм единствения човек на когото той се доверява за тези неща


skorpi, детето ти вече е достатъчно голямо, за да осъзнава, че е по-различно. Със сигурност има достъп до интернет и много чете по въпроса. Хубаво е, че си го разбирала и подкрепяла - това е много важно. Наскоро попаднах на една история в която родителите на такова дете се стреснали от думите на детето си и започнали да го водят по лекари, психиатри и др. подобни...стана ми мъчно за детенцето.

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 19, 2010 4:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

skorpi69 написа:
Маг Селена незнам дали това е подходящата тема в която да споделя притесненията си,ако не е моля да ме извините.Синът ми Георги Илианов Митев род.29.05.1993год вижда мъртви,чува ги,помни моменти когато е бил може би на 3 или 4 месеца казва,че сякъш с него има някакъв много стар и мъдър човек,дори разговаря с него понякога.Понякога се страхува от нещата които вижда и чува.


Синът Ви е от последната трета вълна на индиговите деца.

Той е много добър медиум, но това не бива да Ви ласкае.

Подобна дарба е нож не с две острие, а с много такива. Това означава, че с единият крак винаги ще клони към опасноста от сериозен психичен срив съотнесен към шизофренията.

С него трябва много да се внимава, постоянно трябва да се следи общия му метаболизъм и спецификата на химичните процеси свързани със същия, защото едно по-рязко колебание на някои от хормоните или незаменимите аминокиселини в организма може да го доведе до действителна халюцинация.

Още повече, че синът Ви има проблеми с щитовидната жлеза (най-вероятно става въпрос за Хашимото!), което го прави още по-свръхчувствителен и податлив на психични сривове и пробиви.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 22, 2010 12:35 pm
МнениеЗаглавие : Децата Кристали- особености и възпитание
Отговорете с цитат

КРИСТАЛНИ ДЕЦА

Първото нещо,което прави впечатление у кристалните деца,са техните очи-огромни,проницателни и мъдри не за възрастта им. Навярно сте забелязали,че това е „нова порода” човеци,интензивно населяващи планетата ни напоследък.Те са благи,очарователни и всепрощаващи.Тези нови труженици на светлината-към дадения момент от новородени до седемгодишни-не приличат на дошлите преди тях.Съвършени в много отношения,те задават посоката ,в която се движи човечеството.А тя е положителна!



Малко по-големите деца /от 7 до 25години/,тъй наречените „индигови”,имат някои общи характеристики с кристелните.И двете поколения притежават изострена чувствителност и медиумни способнисти,както и важна житейска мисия . Индиговите са воини по дух,тъй като колективното има предназначение е да изкоренят старите вярвания,които повече не ни вършат работа.Те идвата на Земята ,за да разклатят основите на опорочените правителствени,образователни и правни ситеми.Ето защо децата-индиго се раждат с буен нрав и пламенна решинелтост в сърцата. Тези две поколения бяха знаково именувани като”индигови” и кристални”заради цеветовете и излъчването на енергийното им поле. Индговите деца имат много индигово-синьо в аурите си,което е цветът на „чакрата на третото око”намираща се в главата между веждите.Третото око отговаря за проницателността или способността на човека да вижда енергията, духовете, миналото, настоящето и бъдещето.Повечето от малките индиго притежават такава дарба. Кристалните деца са обгърнати от красиви, многоцветни, опалес- центни аури в пастелни оттенъци, подобни на ефекта от кварцовата призма.Можем да ги познаем по следното:

* В повечето случаи са родени през 1995г. или по-късно.
* Имат големи изразителни очи.
* Като личности са магнетични.
* Изключително сърдечни.
* Проговарят късно.
* Притежават изумителен музикален слух.
* За да общуват, използват телепатичните си способности.
* По характер са меки,нежни и обичливи.
* Имат здрава връзка с природата и животните.
* Проявяват се като лечители.
* Интересуват се от кристали и камъни.
* Често говорят за ангели, духовни водачи и разказват спомени от минали животи.
* Отличават се с невероятна артистичност и креативност.
* Предпочитат вегетарианска храна и сокове пред „нормалната” храна.
* Могат да са умели изследователи и катерачи с поразителен усет за равновесие.
* Кристалните деца внушават респескт с поведението си, те приличат на разумни възрастни в детски тела.Те просто събират информация за хората и за планетата.Освен това така ни зареждат с любов, чиято енергия е дар,от който днес отчаяно се нуждаем.

Из книгата”Кристалните деца” на Дорийн Върчу



Първото и основно нещо, което привлича вниманието в кристалните деца, са техните очи – големи, проницателни, знаещи до неочаквана за тяхната възраст степен. Ако установят зрителен контакт с вас, вече няма да ви оставят. Те действат хипнотично и имате чувството, че душата ви се разкрива пред тези очи...

Сигурно и вие сте забелязали, че това е особена нова раса, която е започнала да посещава нашата планета – щастливи прелестни деца, които толкова лесно прощават. Това е ново, в много отношения съвършено, поколение на света, на възраст 0-7 г., което не прилича на нито едно от предишните поколения.



СПИРИТИЧЕСКИ СПОСОБНОСТИ НА КРИСТАЛНИТЕ ДЕЦА

Кристалните деца също проявяват спиритически способности – най-вече телепатия, която обаче води до забавено развитие на речта Това се интерпретира неправилно и съответно не се оценява по достойнство.

На провъзгласената от индиго нова Земя човечеството ще осъзнае по-добре интуитивния свят на своите мисли и чувства и ще зависи все по-малко от произнесените и написани думи. Комуникацията ще се осъществява по-лесно, бързо, прямо и честно – от душа към душа, от сърце към сърце. Още днес много от тях влизат в контакт чрез своите медиални сили и способности. Още повече, че общият интерес към паранормалното нарасна и се отразява навсякъде – в потока от книги, телевизионните програми и филми по темата.

Ето защо не е странно, че следващото след индиго поколение, е високо телепатично.. У много от кристалните деца се забелязва забавено развитие на речта – не е нищо необичайно те да проговорят за първи път на 3-4 г. възраст. Родителите им разказват обаче, че не са имали никакви проблеми с общуването с мълчаливите си наследници – напротив! Бащите и майките практикуват с кристалните деца обмен на мисли от сърце към сърце. Обръщат се към тях с комбинация от телепатия и изобретен от тях самите език от знаци и звуци (включително пеене).

Проблемите възникват само тогава, когато кристалните деца получат от медици или педагози диагноза «аномалия на речевото развитие». А и не е съвпадение, че с нарастващият брой на деца кристали, нараства и броят на децата с диагноза «аутизъм».

Съвършено вярно е, че кристалните деца се отличават от предишните поколения хора, но защо в тази разлика непременно се търси патология? Ако децата успешно общуват у дома и родителите нямат трудности, защо изкуствено да се създава проблем?

Критериите за диагностика на аутизма са ясни и еднозначни: аутистът живее в свой собствен свят, няма вътрешна връзка с обкръжението и другите хора. Аутистите не говорят, тъй като те са безразлични към общуването.

Кристалните деца са пълна противоположност! Те се отнасят към групата на най-бодрите, общителни, дружелюбни, чувствителни, добри и социално активни от всички възможни поколения деца! Освен това е доста трудно да ги извадиш от спокойното им състояние, а и имат спиритически способности. Кристалните деца спонтанно помагат на страдащите. Аутистът никога не би го направил!





ВЪЗПИТАНИЕТО НА ТЕЗИ ДЕЦА

Тези деца заслужават почтително отношение, а не щампата «функционални нарушения», - ако въобще някъде и нещо е нарушено, то това са системите, към които те не могат да се приспособят в по-нататъшното развитие на хората. Ако започнем да усмиряваме тези деца като ги клеймим или им въздействаме медикаментозно, ние ще разрушим подаръка от небесата и ще унищожим цивилизацията, която тъкмо е започнала да пуска корени. За щастие съществуват множество позитивни решения и алтернативи, и същото това небе, което ни е изпратило кристалните деца, може да ни окаже помощ в тяхното възпитание.

Аз обърнах внимание на кристалните деца – на техните очи и възхитително притегателната им същност първо на моя семинар за ангелите, който провеждам по цялото Земно кълбо. Когато мислено разговарях с тях, получавах ясни отговори по същия начин. Наблюдавах как те се усмихват в отклик на моите духовно отправени комплименти и разбрах: «Тези деца чуват това, което мисля!».

Винаги ме е привличало да отделям в човешкото поведение образците и закономерностите. Макар и всички ние да сме различни като снежинките, тези снежинки все пак имат и общи признаци. В децата индиго намерих гореописаните черти, а докато наблюдавах кристалните деца, открих още по интересни неща.

Така, аз се влюбвах във всяко кристално дете, което срещах – техните сърца бяха толкова открити и изпълнени с любов, като на всеки от ангелите, с които съм влизала в контакт. Прости, незлобни и некапризни. Преди да заспя, си мислех за тях и като се събудех, намирах нова информация, духовен свят, които може би самите деца (?) ми предаваха на сън.

Всяка сутрин се събуждах с още по-голямо количество знания за кристалните деца отколкото предната вечер! Когато най-накрая започнах да правя доклади за тях, намерих необикновено възприемчиви слушатели – сред тях са много родители, баби и дядовци, учители на тези особени дечица, които те разпознаваха моментално в описанията ми.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 22, 2010 12:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ащо наричам някои деца Кристални? Всеки има енелгийно поле, в и около тялото си, и то се свива или разширява в зависимост от преживяванията на човека. Цветовете в енергийното поле се определят от енергийната структура, която на свой ред зависи от хармоничните връзки. Цветът е честота, а честотата има звук. Последством гравитационни връзки и енергийни модели всички тези звуци се обединяват и създават уникален облик от хармонични връзки за всеки от нас. Тези хармонични връзки са онова, което отличава всеки от нас в цялото творение. Но във всеки хармоничен облик, във всеки човек съществуват безброй комбинации от честоти.

Хармоничните връзки в Кристалните деца са доста по-различни. Те носят цветовете на пълния спектър. Ако можете да видите енергийните им полета (а аз мога!), пред очите ви ще се разкрие многообразие от енергии в цветовете на скъпоценни камъни като великолепни изкрящо оцветени дъги от светлина. Вместо да се разширяват и свиват като на техните предшественици, енергийните полета на Кристалните деца извършват широки махови движения, подобно на прожекторите, които понякога виждаме да се ширят в нощното небе. Представяте ли си какво е да имаш способността да изследваш етера с пълен набор от честоти!

Енергията е светлина. Ние сме изградени от енергия и следователно сме светлина. Светлината се разпространява под формата на енергия. За повечето от нас нашата енергия, нашата светлина се движи прогресивно - от честотното ниво, на което се излъчва първоначално енергията, до целия светлинен спектър в спирално движение, докато накрая се превърне в бяла, или съвършена енергия. Бялата светлина съдържа в себе си пълния спектър и е същата като енергията на Източника - на Бога, - т.е. на съвършенството.

Цветният спектър е пирамидален в своята структура и съдържа енергия, която, движейки се, образува спирала. Базовата честота на пирамидата - и най-широката част на спиралата - е червена. Това би звучало като съвсем нисък тон поради дългите, бавни завъртания на честотата. Ако изпратим енергия, започвайки от базовата честота, тя ще се придвижи до най-горната част на спиралата, през целия цветен спектър и в крайна сметка ще премине през всички честоти. Енергията преминава през червено, оранжево, жълто, зелено, пурпурно, виолетово, бяло и всичките междинни цветове. Нищо чудно, че цветовете на нашата система от чакри съответства точно на пътя на енергийните честоти!

Енергийните полета на Кристалните деца съдържат пълния цветови спектър. В този модел има известно прегрупиране и децата, които го проявяват, често биват наричани Деца на Дъгата. Между енергийните полета на Кристалните децаи Децата на Дъгата има някои фини разлики, но в общи линии те са едно и също. Разликите се състоят в това, че енергиите на Кристалните деца са изключително живи в цветовете и движенията си, докато тези на Децата на Дъгата са с малко по-ниска интензивност, по-пастелни цветове и по-леки движения. Децата на Дъгата са малко по-напред в еволюцията, с по-високи, по-усъвършенствани енергийни модели. Все пак двата типа са толкова тясно свързани, че ги смятам за част от едно и също еволюционно течение. За по-лесно тук ще наричам Кристални всички деца от тази категория.




Кристалните деца са сравнително отскоро на Земята. Те са започнали да пристигат някъде през 1997-98 г.
... Те често се появяват в сънищата на родителите си, по телепатичен път или просто като "убеденост" преди да се родят. Преди да бъдат заченати, тези деца често обявяват името си на единия или двамата родители. Освен това понякога им предават определени послания.

Кристалните деца предизвикват енергийни промени, когато се родят. Познавам една акушерка, която казва, че при появата на такова дете родилната зала засиявала. Понякога тези промени са достатъчни, за да предизвикат у всички присъстващи временно усещане за неравновесие. Веднага след раждането Кристалните деца обикновено са будни и спокойни. Те се оглеждат бавно и съзнателно наоколо. В погледа им личи мъдростта на вековете. За всички, които ги виждат, те изглеждат силни и спокойни. Оставят впечатлението, че носят нещо много специално на този свят. И това е вярно!

Кристалните деца обикновено (но не винаги) имат яркосини очи. Този син цвят при много е леденосин. Това са децата, които ви гледат на опашкатав бакалията и между щандовете на магазинитеи в очите им личи, че ви познават. Те засияват, когато ни видят, и ни грабват от в поглед, който отеква дълбоко в нас като някакъв спомен. Техните очи излъчват познание отвъд времето и пространството и обикновено ни е трудно да откъснем поглед от тях. Някои от Кристалните деца се раждат почти напълно реализирани. С други деми, те са в постоянен контакт с етерните светове отвъд нашето измерение и проявяват поразително владеене на интуитивното, 6-тото и дори 7-то си чувство. Те бързо научават, че малцина са в състояние да ги разберат.

Като бебета семействата на Кристалните (както и на повечето) деца общуват с тях на бебешки език и с глуповати играчки. Тези крехки същества бързо се одръпват във вътрешния си свят, където поддържат общуването отвъд 3-тото измерение.

Те притежават телепатични дарби и с тях може да се общува много добре по този начин, стига да се вслушваме в тях.





Кристалните деца са крайно интуитивни и запознати с чувствата си. Те са и изключително чувствителни към енергията. Усещат какво изпитва всеки от околните - енергията на емоциите, намеренията, мотивите и всичко останало на хората. През повечето време дори знаят как ще се почувствуваме след малко! Също така са склонни към съпричастност, което означава, че буквално усещат болката на другите, била тя физическа или емоционална. Поради това те са миротворците. Изпитват болката на другите, затова се стараят да поддържат равновесие в отношенията си с околните. Конфликтите са особено разрушителни за тях и те правят всичко възможно, за да ги избегнат.

Поради своята чувствителност Кристалните деца са склонни да се разболяват внезапно, често с висока температура или странни заболявания, които медицината не е в състояние са обясни. Това е, защото те не просто съзнават, но и изпитват всичко до дъното на душата си. Почти всяко тяхно чувство е дълбоко. Тъй като много от тях остават неразпознати, те са или пренебрегвани, или се отнасят снизходително към тях и те в крайна сметка трупат чувствата в себе си. Сетне болката им се проявява физически, например с необяснимо заболяване, тъй като са набрали много повече, отколкото могат да поемат.
От друга страна, много от тези деца владеят изцеление, което е мигновено и фино и все пак с впечатляваща сила Те го правят естествено - без да кажат и дума, с нежно докосване, понякога дори само с поглед

...

Те притежават изключителна способност за състрадание и чувство за справедливост и като че ли винаги действат, водени от мотиви за общото благо. Лошото обаче е, когато бъдат предадени, го преживяват много тежко. Не могат да разберат защо някой на света ще се отнася с тях с нещо друго, освен съвършено уважение и разбирателство, а когато смятат, че са обидени, го приемат много лично. Кристалните деца като че ли се чувстват отговорни за чувствата на другите и ги трупат дълбоко в себе си. Освен това притежават силно социално съзнание и съпричастност, които далеч не са характерни за годините им.

...

Кристалните деца са със силно социално съзнание. Те са категоричните миротворци. Имат страхотно чувство за справедливост, което идва от мъдростта на опита и зрелостта, и те често го впрягат в действие, без да се направлявани или насърчавани от другите, и за изненада на мнозина.

Макар да не са толкова често срещани, телекинезата (преместването на предмети със силата на ума) и телепортацията (изчезване от едно място и появяване на друго), са допълнителни дарби, които проявяват някои от Кристалните деца.

...

Други деца могат да бъдат видени или чути как разговарят с най-разнообразни същества от светове извън нашия. Някои от малчуганите говорят на езици, каквито няма на Земята. Всъщност на няколко пъти съм ставала свидетел как две или повече от тези надарени мъничета разговарят помежду си на странни езици. Имат вид, сякаш се познават от друго време и място и прибягват към езика, който са говорели тогава.

...

Кристалните деца обикновеночуват и виждат своите етерни наставници така, сякаш последните са тук, в 3-то измерение. С общуването на децата с други светове идва и тяхното задълбочено разбиране на живота и съществуването. Те са невероятно мъдри. Не смятат, че се различават от Учителите и наставниците, които идват при тях. За тях това не е голяма работа, по-скоро нещо съвсем нормално.

...


Поради своята надареност Кристалните деца освен това не мислят като повечето хора, а заедно с движенията на енергията - холографски и секционно, общувайки с околните и средата като живи попивателни. Информацията постъпва и се класифицира на съответното място в мозъка. Когато отделни сведения, които на пръв поглед нямат връзка помежду си, изникнатв съзнанието им, тези деца незабавно ги съхраняват за по-нататъшна употреба. Когато открият ново парче от мозайката, съхраняват и него - и така, докато не сглобят цялата картина


Кристалните деца мислят толкова бързо, че често сякаш скачат от тема на тема и за околните става трудно да следят мисълта им. Те са хиперосъзнати - чувстват дълбоко нещата и реагират със светкавична скорост. Не можеш да ги излъжеш.

...

В общи линии Кристалните деца са с добър баланс между лявото и дясното мозъчно полукълбо. Те са с много висок интелект, и все пак подхождат към проблемите с истинско чувство за справедливост и от сърце. Липсва им достатъчно търпение, за да разсъждават линейно, тъй като мигновено виждат цялата картина, колкото и подробности да има в нея.


Поради способността си да вършат много неща едновременно, Кристалните деца може да изглеждат разпилени за страничния наблюдател. Те започват една дейност, скачат на друга и т.н., вместо да свършат едно нещо и тогава да започнат второто. След тях обикновено остава диря от играчки и други вещи, защото нещо друго е привлякло вниманието. А това често е вбесяващо за родители и учители!

Друг проблем е храненето. Кристалните деца са склонни да ядат по-скоро като птичета, отколкото като хора. Те обичат да се хранят по малко и начесто и изобщо не разбират идеята да се седне и да се яде много наведнъж. Една вечеря от 3 блюда им идва в повече, дори може да ги разболее. Също така са особено капризни за храната. Те сякаш знаят от какво имат нужда.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 22, 2010 12:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Общуването е един от най-ценните активи, които можем да дадем на нашите специални деца. През повечето време в училище им казват какво да правят и кога, рядко се споменава как и защо се случват нещата. Не им се казва какво ще стане по-нататък, така че не знаят какво да очакват. Когато знае какво следва, детето се чувства много по-сигурно в преживяванията си. Неизвестното често създава напрежение, а то лесно може да се избегне с ясно, последователно общуване.

Във всяка класна стая има моменти, когато някои деца започват да пречат на другите с държанието си. Когато в час или отвън на игрището възникнат проблеми, някой бива порицан или наказан и иживотът продължава. Обаче за децата, които са станали свидетели на събитието или са участвали в него, проблемът в много от случаите остава нерешен.

Много от децата, които се държат лошо, го правят, защото търсят внимание, чувстват се отегчени или имат други проблеми у дома или в училище, които не са обсъдени или решени. В една по-положителна обстановка тези деца се научават, че подобни постъпки не са приемливи за другарчетата им, но и чуват добри неща за себе си(това е едно от правилата), така че вместо да се настроят отбранително, си вадят поуката, че лесно могат да променят поведението си и това да им донесе добро, без заяждания или сбивания.

Ако проявим далновидността да дадем на нашите деца онова, от което се нуждаят у дома, н училище и в социалните институции, ще отгледаме едно удивително поколение от чувствителни, даровити хора, които могат и ще доведат нашия свят до невероятно обединение и напредък за благото на всички.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 27, 2010 9:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Чета, чета и принципно разбирам мисията на малките кристалчета. Ама в реални ситуации се справям много трудно Sad Трудно ми е да се справя с интереса на непознати хора към детето ми Sad Не зная как, ама малката привлича като магнит непознати хора, някои от който дори посягат да я погалят в количката?! Видимо детето си седи спокойно в количката, нищо не прави - просто си гледа и хоп...някой се лепва за нас и започва да и се радва. В такива моменти се радвам, но и умирам от страх. От една страна се радвам, че е контактна и че създава лесно контакт с хората /опасявах се, че това ще и бъде трудно, защото аз съм единствения човек около нея/, но от друга страна се страхувам, защото не всички хора са добронамерени Sad

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 27, 2010 10:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili, не е зле да поставите мънисто близо очите й или нещо червено с бяло.
Мартениците не са случайна хрумка във време на изтощен от зимата организъм.
Традициите не са случайни.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 27, 2010 10:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
eymili, не е зле да поставите мънисто близо очите й или нещо червено с бяло.
Мартениците не са случайна хрумка във време на изтощен от зимата организъм.
Традициите не са случайни.


AUDAN, вързала съм и червен конец със синьо сърчице на лявата ръчичка. Бях чула само за червен конец със синьо мънисто, но сега Вие ме замислихте и за белия конец... Cool

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 27, 2010 10:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Важното е нещо да отвлича вниманието. Червен конец,мънисто, жълтичка- все върши работа.

Децата имат слаба полева защита, защото 9 месеца са били в друг организъм. По принцип майка и дете продължават да имат сходна по някои показатели аура и след това. Всъщност "обща" е по - точно да се каже, май... Rolling Eyes

Това обяснява защо би трябвало майката да усеща какво му трябва на бебето, все едно на нея й се иска.

С течение на годините то започва да оформя свое си поле и настъпва "отчуждение", което плаши доста жени. Счита се, че около 7-мата година детето и майката са се "отчуждили" дотолкова, че то може да действа много по-самостоятелно и тогава идва редът на ... бащата и училището...

Ма тая тема сме я нищили вече във форума. Мда!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 28, 2010 11:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili, не можем да опазим децата си от любопитни хора, които постоянно надничат в количките.
Това, което можем да направим е наистина да вържем нещо, което да отвлича вниманието на злите очи. Аудан много добре е казал.
Прочетох, че ти си вързала червен конец със синьо сърчице. Стъписах се, защото и аз съм сложила на ръчичката на нашата дъщеря червено конче със синьо сърчице Smile Какво съвпадение Smile
Моята прабаба, която беше много сензитивен и одухотворен човек слагаше и чесън. В смисъл ако детенцето има някакво джобче на дрехата, слагаше скилидка чесън. Може да се сложи и в количката. Може да звучи смешно, но наистина върши работа.
Друго нещо, което исках да вметна е, че нашата дъщеря също е много контактна. Закача се с хората и се смее, което понякога също ме притеснява, защото не всеки е добронамерен. Това, което обаче ми прави впечатление, че детето е като радар за нечисти хора.
Давам конкретен пример. Преди време бяхме на прощапулник на едно детенце. Бяхме отишли семейно. Неви беше много спокойна, усмихваше се на хората. Едната леличка даже я гушна и Неви й гукаше. Да, но изведнъж се появи една друга жена. В момента, в който тя проговори на Невена, детето се разплака толкова неистово, че не можех да я успокоя поне 30 мин. То не гасих клечки, то не премивах очи- ужас. Много се беше изплашила милата, после хлипаше доста време.
Та децата усещат хората и ако някой не им се понрави, те просто плачат. Това е единствения начин, по който те могат да кажат, че нещо не е наред.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 01, 2010 12:20 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Диана, проблем има не само при среща с "лоши очи". "Добри"-те също вредят, ако се прекали с дозата.

Чесънът държи на растояние ония невидими за повечето хора паразити, които домашните животни усещат.

Но може да добавите здравец, босилек, мащерка... комбинацията и бройката ще усетите. Нали помните как в народните песни с билки даже от змейове са се предпазвали?

Изобщо... етерично-маслените растения не са изучени докрай. По-точно - те са изучени някога, от нашите деди, но ние вече не учим Старото знание. Поне мнозинството.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 11, 2010 9:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Две бебета си говорят в корема на бременна жена.

Невярващото бебе: Вярваш ли в живота след раждането?

Вярващото бебе: Разбира се, че вярвам. Очевидно е, че има живот след раждането. Целта на престоя ни тук е да станем достатъчно силни и да се приготвим за живота.

Н: Пълни глупости! Не може да има живот след раждането. Можеш ли да си представиш що за живот ще е това?

B: Е, не знам подробности, но вярвам, че ще има повече светлина и ще можем да ходим с краката си и ядем с устата си.

Н: Глупости! Невъзможно е да ходиш със собствените си крака и да ядеш със собствената си уста! Това е нелепо! Имаме пъпна връв, която ни храни. Ето какво ще ти кажа: не може да има живот след раждането, защото истинският ни живот – пъпната връв – и без друго е твърде къса.

B: Въпреки това, сигурно съм, че животът след раждането е съвсем възможен. Просто всичко ще бъде малко по-различно. Представи си само.

Н: Но никой не се е върнал оттам! Животът просто свършва с раждането! С други думи, животът не е нищо друго, освен страдание в мрака.

B: О, не! Не знам какъв ще бъде животът ни след раждането, но със сигурност ще срещнем Мама и Тя ще се грижи за нас.

Н: Мама? Значи ти вярваш в съществуването на Мама? И къде мислиш е Тя?

B: Тя е навсякъде около нас, ние пребиваваме в Нея, способни сме да се движим и живеем благодарение на Нея; без Нея не можем да съществуваме.

Н: Дрън-дрън! Никога не съм виждало никаква Мама - следователно, повече от ясно е, че Тя не съществува.

B: Не, не мога да се съглася с теб. Понякога, когато всичко около нас утихне, я чувам да пее и усещам как гали нашия свят. Убедено съм, че истинският ни живот ще започне след раждането.



_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov