НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 2:48 pm Вижте мненията без отговор
Елементи и съчетания на зодиите
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 03, 2010 12:20 am
МнениеЗаглавие : Елементи и съчетания на зодиите
Отговорете с цитат

ЕЛЕМЕНТИ


Овен
Лъв
Стрелец

Огънят се съчетава лесно с огъня и въздуха, но изисква толерантност при съчетаването със Земя и Вода.


Везни
Водолей
Близнаци

Въздухът се съчетава лесно с въздух и огън, но се иска търпимост, за да се съчетае със земята и водата.



Козирог
Телец
Дева

Земята се съчетава лесно със земята и водата, но се иска търпимост, за да се съчетае с огъня и въздуха.



Рак
Скорпион
Риби

Водата се съчетава лесно с водата и земята, но се иска търпимост, за да се съчетае с огъня и въздуха.



СЪЧЕТАНИЯ

+
Когато огънят се събере с огън, пламъците се разгарят все по-високи и по-буйни и могат да предизвикат пожар, който или ще изгори и изтлее, или ще освети тъмата и ще разтопи леда и страха от злонамереност. Изборът принадлежи и на двамата поравно.
+
Когато въздухът срещне въздух, съществува пълна свобода на движението, с много малки или никакви ограничения. Това съчетание може да прерасне във великолепно интелектуално, емоционално и духовно извисяване. Въздухът обаче става тежък и застоял без ветровете на промяната и при определени обстоятелства може внезапно да се извие в яростен вихър.
Изборът и тук принадлежи поравно и на двамата.


+
Когато земята срещне земя, от съчетаването им може да се издигне висока планина от вяра и могъщество или да се образува безводна пустиня - зависи коя посока ще поемат. Развълнува ли се този елемент, резултатът може да е земетресение с вулканични изригвания. Изборът принадлежи поравно и на двамата.


+
Когато водата се слее с вода, не съществува никакво съпротивление. Това отприщва непрекъснат поток от вдъхновение, който накрая се влива в големия океан на просветлението - или пък, погледнато от отрицателната страна, може да се превърне в мочурище, от което няма измъкване. Водата утолява жаждата, но когато е извън контрол, причинява разрушителни наводнения. Изборът принадлежи поравно и на двамата.

+
Въздухът раздухва огъня и го разгорява още по-ярко, предизвиквайки възторг и ентусиазъм - или подбужда ярост и гняв. Прекалено големият огън може да погълне кислорода от въздуха и дишането да стане трудно - а твърде много въздух, например силен вятър, може да принуди пламъка да мъждука и примигва колебливо. Изборът принадлежи поравно и на двамата.

+
Очевидно е кой от двата елемента е по-силен и устойчив. Земята си стои непоклатимо на мястото си, освен ако не бъде разтърсена от вътрешен взрив или от външни сили. Огънят само определя посоката си, винаги устремен към небесата. Той може да изпепели земята, но никога да я унищожи напълно. Земята крепи огъняь като образува здрава основа за пламъците му, но прекалено много пръст може да погребе и най-яркия огън. Изборът принадлежи поравно и на двамата.

+
Един голям огън може с повече жар да изпари или да пресуши малко количество вода. От друга страна, големи маси вода могат да угасят огъня, да задушат пламъците му. Затова огънят или инстинктивно се страхува от водата, или я уважава, че обратно. И двамата подсъзнателно се боят от опасността, и всеки от тях е способен напълно да унищожи другия. Изборът принадлежи поравно и на двамата.

+
Земята съдържа в себе си въздух и има нужда от него, но въздухът нито носи пръст, нито се нуждае от нея. Земята е обречена на неподвижност и се размърдва само при земетресение, от вулканични или външни сили. Въздухът е освободен от такива ограничения, движи се над земята както му хрумне и нито й влияе, нито се задържа дълго на едно място. Земята е отделено от въздуха и сякаш не подозира съществуването му, докато силни ветрове не обезпокоят растенията и цветята, които растат на повърхността й, но са вкоренени в дълбините й. Изходът се определя от избора, принадлежащ поравно и на двамата.

+
Водата си търси дом и го намира в земята - прониква в нея и я навлажнява, а това пък от своя страна е блаженство за земята, защото единствено присъствието на тази влага й позволява да ражда всички форми на живот - растения, дървета и цветя. Без да бъде обогатена от водата, земята е суха и безплодна. Без земята, която да напои, съществуването на водата е безсмислено и безполезно. И двата елемента са създадени така, че да се нуждаят един от друг. Но прекалено много вода може да превърне земята в кал или в плаващи пясъци, а недостатъчно вода може да се загуби, да изчезне сред гигантската маса на земята. Крайният изход се подчинява на избора, който принадлежи поравно и на двамата.

+
Въздухът прониква във водата… раздвижва я, разбива я в разпенени вълни… а след това се оттегля… нахлуване или нашествие извън нейния контрол. Когато водата проникне във въздуха под формата на влага, тя го кара да натежи. Но в същото време носи на цялата природа благословения облекчаващ дъжд, като по вълшебен начин превръща въздуха в своята собствена стихия и той няма власт над тази промяна. Никой от двамата, освен висшата воля на съдбата, не може да повлияе на крайния изход.



Източник: http://www.meridian27.com/fun/Astro.htm

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 03, 2010 12:31 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На мен лично много ми хареса частта за съчетанието между водата и земята.:

Цитат:
Водата си търси дом и го намира в земята - прониква в нея и я навлажнява, а това пък от своя страна е блаженство за земята, защото единствено присъствието на тази влага й позволява да ражда всички форми на живот - растения, дървета и цветя. Без да бъде обогатена от водата, земята е суха и безплодна. Без земята, която да напои, съществуването на водата е безсмислено и безполезно. И двата елемента са създадени така, че да се нуждаят един от друг. Но прекалено много вода може да превърне земята в кал или в плаващи пясъци, а недостатъчно вода може да се загуби, да изчезне сред гигантската маса на земята. Крайният изход се подчинява на избора, който принадлежи поравно и на двамата.


Тъй като съм Риба и ми се налага да излизам наглава с едно Теленце, много добра картинка ми нарисува на нашето взаимодействие. Без него аз се рея хаотично, у него намирам пристанище. Без мен той е прекалено статичен, аз му давам свеж полъх и една малко по-различна гледна точка. Като му се разсърдя следващия път, ще си представя водата и земята както са описани в поста. И така като видя с какво прекаляваме, ще мога пак да ни върна баланса Smile Хубаво е да видиш как парченцата от пъзела се наместват малко по малко, и си идват на мястото...

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 03, 2010 11:44 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Valia написа:
На мен лично много ми хареса частта за съчетанието между водата и земята.


Very Happy И аз съм риба, и бях женена дълго време за телец- голяма агония беше накрая Smile За съчетанията по стихия се гледа преобладаващата стихия на единия с преобладаващата стихия на другия. Вземат участие всички планети плюс асцедента, не само слънцето.
Успех с твоето теленце! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 03, 2010 12:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Pi написа:
Very Happy И аз съм риба, и бях женена дълго време за телец- голяма агония беше накрая Smile За съчетанията по стихия се гледа преобладаващата стихия на единия с преобладаващата стихия на другия. Вземат участие всички планети плюс асцедента, не само слънцето.
Успех с твоето теленце! Very Happy

Сега като направих една проверка тук се оказва, че аз съм
Зодия Риби
Луна в Телец
Асцендент Рак

А той е
Зодия Телец
Луна в Телец
Асцендент Водолей

Аз имам Риби и Теле, и той има Теле и воден знак... честно казано сега като видях че и Луната е в Телец, това малко ме притесни. Майка ми и тя е такъв двоен Телец, и е някакъв ужас да излезеш наглава с нея Rolling Eyes

Pi, знаеш ли къде мога да си намеря таблички за определяне положението на всичките планети от Слънчевата система по времето на раждане? Ще ми бъде интересно да видя повече от само слънев, лунен знак и асцендент Smile

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 03, 2010 1:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Можеш да си направиш хороскоп ТУК
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov