НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 10:41 am Вижте мненията без отговор
био продукти
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
angela_luna




Регистриран на: 12 Май 2010
Мнения: 2
Пуснато наПуснато на: Пет Май 14, 2010 2:46 pm
МнениеЗаглавие : био продукти
Отговорете с цитат

Може ли в България да се купят био ябълки?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Май 14, 2010 6:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Отивате в някое "затънтено село" и си купувате каквото има.

Колкото по - затънтено е , толкова шансът да са по - екологично чисти ябълки е по - голям.

Успех ! Smile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 18, 2010 12:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може...но само и единствено в...дън-гори тилилейски! Cool

В противен случай подобни продукти могат да се намерят на безбожно високи цени на пазара в Ситняково (предимно са вносни!!!) в нашата отровна София.

Продават се такива и в Била, но лично аз не вярвам, че са такива, защото са твърде-твърде далеч не само по качества, свойства и съдържание, но и по...вид от био-продуктите.


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Сря Май 19, 2010 12:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Май 18, 2010 6:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Продават се такива и в Била, но лично аз не вярвам, че са такива, защото са твърде-0твърде даалеч не само по качества, свойства и съдържание, но и по...вид от био-продуктите.


В "Билла" не съм бил, но във "Фантастико" има полуготова "Гимел". Една чинийка струва 3.50 някъде, но ... вкусът е по - лош от на турските домсати по 1.50.

всъщност "Гимел" -ският вкус е на пластмаса или в най - добрият случай на краставица, която не е виждала никога слънце.

А бе ... засега еко -био- и т.н. продуктите никакви ги няма като качество.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 19, 2010 12:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Честно казано ям и био-продукти, носят ми ги приятели от планината - без изкуствени торове в тях и без да са пръскани с пестициди за обезпаразитяване, но те имат вкус на това, което са и...качеството им е коренно различно от това на пластмасовия вкус пък и вид, пък си и личи яко, че слънцето ги е гряло нормално.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Май 19, 2010 6:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Някъде във форума вече бе писдано някога за причината за лошото качество на продуктите. Но не е излишно да го повторя ... по памет.

1. Сегашните растения ги насилват да растат, при което те са на слънце с поне 1/3 по - малко време.
Резултатът : количествата полезни вещества са до 2 пъти по - ниски от официално цитираните по книгите.

2. Знаем,че запо - бърза и голяма реколта се прекалява с торенето. Как да намалим нитратите?
Накиснете зеленчуците за поне 6 часа във вода, с която после може даполеете цветята си, например.
ВНИМАНИЕ !!!
Прекаляването с естествена тор води до същите проблеми както с изкуствените.

3. Чували сте, че можете да ползвате растения вместо химикали за зьащита от болести на насажденията си?
Ето няколко мнения от форум.

" Сашо
На нашия грах на едно място излязоха въшки. Аз улових няколко калинки и ги заселих там. Сега обикалят там и доста са намалели въшките
Аз в момента се сещам че в една от книгите препоръчват използването на мацерация (ферментиране) на чесън и кромид лук против криптогамни болести (гъбични заболявания). От 500 до 1 кг намачкан или нарязан чесън или кромид със зелената част се слага в пластмасова или дървена кофа (не метална) и се оставя 7 дена да ферментира (предполагам не на директна слънчева светлина) като се разбърква един два пъти дневно. След като времето мине мацерата се филтрира (през някакъв парцал ако нямате сито) за да се отстранят растителните остатъци и се пръска разреден едно към десет, т.е. един литър от течността разредена с девет литра вода. Ефекта е (цитирам от книжката) : Ефикасно профилактично средство срещу криптогамни болести което се пръска върху почвата, с особено добро действие при картофите."

"valaz62
B справочниците за пестициди му дават 14 дни карантинен срок, както повечето фунгицидни препарати. при попадане в организма на човека се натрупва в черния дроб като тежките метали. Това че в миналото са го ползвали масово, не го прави безвреден."


" Dana
Аз ли1но съм много доволна от пръскането с коприва. само еднократно напръсках розите и листните въшки изчезнаха.

И използвах рецептата 1 кг коприва на 10 литра вода. срещу листни въшки се пръска неразредено. маи го оставих няколко дена да се кисне. СТудена настойка.. Дори направих малко количество и имаше ефект. Не знам тази година дали ще се появят . Май за сега не съм ги виждала.. Скоро разбрах че тука продавали калинки с такава цел.
Но казват че е грешно да се води борба срещу първия щурм на листните въшки, защото това би отнело възможносттана живеещите от тях насекоми да се размножат достатъчно и да унищожяват по къснопоявяващи се листни въшки.

Ако наоколо има много мравки, които ,,доят,, въшките трябва да се подходи първо към тях. За това се използва отварата от пелин, мента и мащерка. Пресни билки 500 гр.на 10 литра вода.

Тези насекоми имат потребност от сухо и топло место, , затова може да се пръска просто със студена вода по обяд, стига да не вреди на засятата култура. И това има ефект, пробвала съм го ама върху рози ,както казах."

==================
jivdom.info

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov