НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 6:00 pm Вижте мненията без отговор
Да поговорим за това...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
perla




Регистриран на: 22 Сеп 2010
Мнения: 54
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 01, 2010 5:43 pm
МнениеЗаглавие : Да поговорим за това...
Отговорете с цитат

Маг Селена каза

Цитат:
...Ами като кажа нещо повечето потребители го приемат твърде лично и се обиждат, скриват се и не изплават от дълбоките дебри на прикритията си докато не им поразмине сръднята или докато не им притрябвам за нещо...Говоря съвсем открито.


Ще цитирам част от постинга на маг Селена,за да дам начало на един много интригуващ въпрос! Аз също много обичам да споря така казано,ако трябва да извъртам разговора на 160% и да го поглеждам от различни страни!

Защо специално из нет пространството се получава така-ако някое мнение не ти допада,или не можеш да го обориш,и опааа Shocked фръц,нъц,аз изчезвам от форума,и ако някога все пак благоволя да се завърна,ще е да изсипя един тон помия,злословни думи,връз тези които владеят по-силно дар словото!

Или ще кажа-Ама,тоз/тази са виновни че аз не влизам вече тук! Те ме изгониха!
И как те изгониха,за ушите ли хванаха,или бан са ти сложили?
Защо повечето хора не могат да търпят критика,защо се мъчат да спорят,а когато не могат да приемат чуждото мнение,започват с люти и върли обиди?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 01, 2010 8:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Въпросът не е в това - да се спори, въпросът е в това да се подхожда с търпение и разибарне към другите, които имат мнение за дадена ситуация.

Да се опитваш да вникваш в същината и смисъла на това, което казва другия - да прозираш през неговата светлина отвъд хоризонта му.

Така се получава "хоп-фръз-нъц" не само из нет пространството. Който постъпва в него по този начин постъпва така и извън него.

И това обикновено са прекалено наранени хора, страдащи от манията, че всеки е готов да ги нарани по всяко време - изкривени представи за личностови взаимоотношения и възприятия най-вероятно породени от ситуацията на "горкият аз", нарцистичен комплекс или комплекса на отхвърления и пренебрегнатия, както и доста други такива комплекси...

Изсипването на "един тон помия" е следствие за криворазбрана отбрана - това се случва с хора, на които в поведението обикновено се проявява и изразява в голяма степен параноидната нотка.

Не е задължително човек да е параноик за да се сдобие с такова поведение, просто е необходимо в него да преобладава съответния типаж, които е характерен за параноика, шизофреника, манияка, мегаломана и не на последно място агресора, и т.н., и т.н.

Да кажеш или се възприемеш като изгонен отнякъде е най-удобното измъкване от ситуация, която не ти изнася, не ти харесва, не я нито възприемаш, нито пък разбираш. Такава постъпка може да накара съответен индивид да се чувства виновен за "нещастника", който е наранен така дълбоко от него, само защото не разбира нещата от живота по същия начин, по който той ги разбира, че чак му иде да се само-прегърне и само-разцелува от само-съжаление. Смешна ситуация...

Хората не търпят критика поради ниска култура, поради неразбиране естеството на нещата от Живота, те се опитват да те убедят в спора си в тяхната правота и истина само защото са объркани и незнаещи...само защото се чувстват неудобно в кожата си съзнавайки дълбоко в себе си, че са на грешен път, на който изобщо не разбират посоката...Така те се представят и изживяват като многозначителни и важни, разбираш ли...Перла?!

На такива - въпреки всичко! - им давам тук, в нашите форуми - няколкократно понякога! - шанса да се събудят, осъзнаят и разберат къде са и за какво иде реч.

Всъщност...на първо място е нужно огромно търпение помежду дискутиращите и още по-огромно разбиране чрез смирение и приемане на другите около теб.

На това му се казва Любов.

А ти как мислиш, Перла?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
perla




Регистриран на: 22 Сеп 2010
Мнения: 54
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 01, 2010 8:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мисля че не напразно сте маг и то Селена! Сложихте си с този си пост и Елифас Леви в джоба си Cool
Уникално обяснение,което ще чета и препрочитам! Но малко въпроси пак да попитам Cool

Цитат:
Въпросът не е в това - да се спори, въпросът е в това да се подхожда с търпение и разибарне към другите, които имат мнение за дадена ситуация.


А когато си се опитвал всякак -с добро,с мили думи,да приласкаеш недоволната особа,и все пак срещаш огромна,отвратителна злоба,когато ти изсипват помия на която и пиян каруцар може да завиди,как реагираш в този случай? Примерно говорим за виртуално пространство! И Вие знаете от опит,че в качество на отговорно лице-администратор или модератор,най-често те обират "парсата" така казано!
Някой ми каза че на този свят нямало разплата за човешките грехове! Бог не би създал човек,за да го съди после,та даже и за греховете му.И не само на този свят,а и в другия.Така ми казаха Wink
Май омесих малко темата,но толкова въпроси търсят отговора си,и то не от друг,а от Вас.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 01, 2010 11:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Perla написа:

Цитат:
Защо специално из нет пространството се получава така-ако някое мнение не ти допада,или не можеш да го обориш,и опааа Shocked фръц,нъц,аз изчезвам от форума,и ако някога все пак благоволя да се завърна,ще е да изсипя един тон помия,злословни думи,връз тези които владеят по-силно дар словото!


Без значение е дали "тези" владеят по-силно дар словото! Важното е, че ако са ти казали истината в очите, а ти си неспособен да я приемеш и да се промениш, само ти ще загубиш, а не те.

Цитат:
Защо повечето хора не могат да търпят критика,защо се мъчат да спорят,а когато не могат да приемат чуждото мнение,започват с люти и върли обиди?


Както Маг Селена вече каза, нужно е голямо търпение и разбиране към "повечето хора", които описваш. Да се съди другия е излизане в крайност, за която ти ще заплатиш, а не той. Така че - животът на другите си е за другите, а твоето разбиране, търпимост и търпение за разлика ще помогне не само за твоето развитие, а и за развитието на всички около теб.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Окт 02, 2010 9:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

perla написа:
А когато си се опитвал всякак - с добро,с мили думи,да приласкаеш недоволната особа,и все пак срещаш огромна,отвратителна злоба,когато ти изсипват помия на която и пиян каруцар може да завиди,как реагираш в този случай? Примерно говорим за виртуално пространство!


Да ти кажа Перла, аз не приласкавам никого - изхождам от личната си позиция за да ти отговоря, не приемам думите ти дословно, защото не са казани и съотнесени към мен - просто говориш по принцип.

И ако всеки един от нас приемаше нещата така, а не насочени директно към него, светът щеше да е прекрасен.

Не приласкавам никого, защото това е проява на лицемерие.

Та...обикновено се опитвам да обясня, да разясня, да проясня, да осветля нещата така, че да бъдат разбрани, и го правя по няколко пъти (да не казвам по много пъти, дори съм склонна да понасям с години някого само и само да се пробуди!).

Преди няколко месеца разбрах и осъзнах напълно грешката си. Животът не прави изключения, той дава шансове, но не прави изключения. Само човекът е склонен да ги прави и в това е грешката му.

Правейки изключения относно някого или нещо си човек вреди не само на себе си, ами и на другите като забавя тяхното духовно развитие и уврежда кармично собственото си здраве.

А сега директно на отговорът, който търсиш: как реагирам когато "...и все пак срещаш огромна,отвратителна злоба,когато ти изсипват помия, на която и пиян каруцар може да завиди..." гледам безпристрастно, безучастно и виждам слабостта на този, които действа по този начин.

Не го оправдавам, нито го съдя, просто преценявам поведението му и съответните причини, които са го докарали до това дередже. Опитвам си да му помогна като посочвам именно видяните от мен негови слаби места, така щото той да може да се осъзнае и овладее - това е спасението му.

Ако не срещна разбиране просто го "зарязвам" и не се занимавам никога повече с него, защото насила добро не се прави, насила осъзнаване и просветление не се дава, не се осигурява...всеки сам трябва да стигне и съзрее до момента на прозрението си...В противен случай аз се явявам един зловещ насилник, който вреди не само на въпросният изливащ помията...

А що се отнася до неговата злоба, завист и т.н. те не морят мен, те не вредят на мен - вредят и морят единствено него, защото той изразходва собствената си енергия за нищожни и безсмислени действия.

Ако той продължи да прави интриги обаче - скрито или открито - и да излива съответната вонлива помия (без значение дали тя е върху мен или някой друг тукашен потребител!) е, сори, отнемам му възможността да го прави - съвсем технически.

Мястото му в такъв случай не е между нас...
Confused Rolling Eyes

perla написа:
И Вие знаете от опит,че в качество на отговорно лице-администратор или модератор,най-често те обират "парсата" така казано!


О да, така е, но...само тогава, когато резонираш на съответното негативно действие или въздействие. Но...това не е мой проблем и никога не бих го направила такъв.

Но...това са моите гледна позиция и собствена отговорност.


perla написа:
Някой ми каза че на този свят нямало разплата за човешките грехове! Бог не би създал човек,за да го съди после,та даже и за греховете му.И не само на този свят,а и в другия.Така ми казаха Wink


Всъщност...грехове няма, това са празни фанатизирани религиозни бръщолевеници за всяване на страх в съответен индивид.

Има грешки - грешки, които човек прави волно или неволно.

Да, за тях всеки си плаща, всеки си сърба личната горещата кармична попара в това отношение - независимо дали съзнава следственото явление или не - няма никакво значение.

По-важно е друго: когато човек умее да наблюдава всяко едно действие като страничен наблюдател, тогава той извлича поука и за себе си.

Така, че "изливащият помията" помага на този върху когото я излива, защото му дава реалната възможност да види какво не би трябвало да прави никога на никого в живота си.

Неприятното обаче е, че няма двустранно разбиране, т.е. "изливащият помията" на 100 % не осъзнава какво е сторил...на себе си - първо, и едва на второ място - на другите.


perla написа:
Май омесих малко темата,но толкова въпроси търсят отговора си,и то не от друг,а от Вас.


Само в хаоса има идеален ред - трябва само да го открием и да му се порадваме, нали?!

Ааааа...пропуснах онова за Елифас Леви - ще се направя, че не съм чувала, нито пък чела от и за него ...не го *днам, не го по*днавам... Laughing Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
perla




Регистриран на: 22 Сеп 2010
Мнения: 54
Пуснато наПуснато на: Съб Окт 02, 2010 9:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря сърдечно за откровения отговор,маг Селена!
Чудесно,отпускащо и пречистващо, действа разговорът с Вас! Може да не знаете,но току-що свалихте за пореден път огромен товар,от нещастните ми плещи,и вразумихте нещастната ми глава Cool

Благодаря Ви

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 03, 2010 12:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Знам си аз, че тук все ще намеря каквото ми трябва, когато ми трябва:

Маг Селена написа:
Животът не прави изключения, той дава шансове, но не прави изключения. Само човекът е склонен да ги прави и в това е грешката му.

Правейки изключения относно някого или нещо си човек вреди не само на себе си, ами и на другите като забавя тяхното духовно развитие и уврежда кармично собственото си здраве.


Добавяме към това и коментара за Маг Селена за съжалението - съжали ли се човек над някого, иска или не иска поема част от кармата му върху себе си. Така обърква собствения си път и забавя чуждия.

Полза няма нито от съжалението, нито от прекомерните шансове, които сме склонни да даваме на хората около нас заради него... или поради страх.

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov