НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 8:00 am Вижте мненията без отговор
Откровено: Фанатично вегетарианство и...балансирано хранене
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Дек 01, 2009 12:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ха-ха-ха-ха-ха-ха ... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Страхотен си, Ауди! Laughing Laughing Laughing Ми ... благодаря за веселото настроение през деня!

Абсолютно прав си, абсолютно!
Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Mega-V




Регистриран на: 30 Авг 2009
Мнения: 26
Пуснато наПуснато на: Вто Дек 01, 2009 9:17 pm
МнениеЗаглавие : :
Отговорете с цитат

Много съм радостен, че стана такава чиста дискусия, научих прекалено много неща Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Дек 02, 2009 12:28 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

По-добре от дискусията тук, отколкото чрез горчивия си опит ... като някои ... Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 20, 2009 10:40 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На Ванга се преписват думите: "Здравият човек яде всичко.".

Е, ако е така, то аз ставам все по- здрав и по- здрав, защото като малък не ядях много неща, а сега ги "проядох". И причината изобщо не е, че съм гладувал - напротив. Когато през август 1999г. "изключих от забранения списък" пъпеша, имах храна в изобилие.

Защо, обаче, ви пиша всичко това ли? Ами защото ми се ще да помислим за "естествените" вегетарианци.

Имам колежка, която не яде месо от много ранна възраст. Има и още нещо - напива се от чаша вино!!! Та си помислих, дали организмът й е толкова слаб, че не може да се справи с по- "силна" храна като месото, например, та затова да не го обича.
Е, има и друго... Писах в преден пост, че всяка храна е предназначена за определена дейност. Месото с белтъците си е много подходящо за хора, извършващи физическа работа - белтъкът изгражда мускулите. Но моята колежка "работи на бюро". Предполагам, че и преди е наблягала главно на умствения труд.

И накратко.
Мисля си и друго. Дали естественото нежелание за месоядство не е признак за метаболичен проблем и ако е така, то как да й помогна, защото е един страхотен човек?

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Niarra




Регистриран на: 16 Ное 2010
Мнения: 73
Местожителство: Бургас
Пуснато наПуснато на: Сря Ное 17, 2010 9:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да ви кажа аз не ям месо от миналата година август месец.Изключих тотално свинското,телешкото и пилешкото от менюто.Сега ям яйца,млечни продукти,зеленчуци и плодове и един път на няколко месеца риба.И се чувствам прекрасно.С премахването на месото от ястията сякаш организма ми се пречисти,т.е. - ако преди ходех до тоалетна веднъж за 3-4 дена,сега ходя всеки ден,най-вероятно защото месото е затлачвало червата,не съм толкова нервна колкото бях преди и изобщо незнам как да го кажа ,не чувствам организма си толкова затормозен,на физическо и психическо ниво както беше.
Просто един ден си казах - не искам да консумирам повече месни продукти,и без това от малка не обичах месото а и винаги насила ми слагаха в чинията,колкото и да се опитвах да обесня че не ми се яде Evil or Very Mad .Познавам хора,които без месо не сядат на масата.А аз вече не мога да си представя как ще седна и ще изям нещо,което ходело на четири крака Question .Решението ми за вегетарианството беше подпомогнато и от съображенията ми относно убиването на животни.Излишно клане според мен за да се нахрани човека,който може да се засити и с друга храна.А и все си мисля че колкото и каквито незаменими за човешкия организъм вещества да има в месото тях не може да ги няма и някъде другаде,просто може би не сме ги открили още,или обратното - някой няма изгода да се открият,защото по този начин ще западне една доста доходна индустрия - кланиците и въобще всички онези развъдници в които се отглеждат животни само с тази цел - след достигане на подходяща възраст да бъдат избити и да се превърнат в поредния салам или шунка стоящи на рафта в магазина...

_________________
Нищо в живота ни не се губи,просто се връща в друга форма и смъртта не е край, а ново начало.

Когато ти се струва че си стигнал предела си то ти ще си постигнал само половината от това,на което си способен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov