НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Май 04, 2024 1:23 am Вижте мненията без отговор
НАСА открила "нова" бактерия?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Niarra




Регистриран на: 16 Ное 2010
Мнения: 73
Местожителство: Бургас
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 04, 2010 4:00 pm
МнениеЗаглавие : НАСА открила "нова" бактерия?
Отговорете с цитат

Провокира ме следния клип http://www.vbox7.com/play:3044af3c , според който НАСА е открила нова форма на живот на Земята,според която възможността за съществуването на извънземни била много голяма .До колко е нова и дали наистина сега е открита, или вече се е знаело за нея си е доста за съмнение,но мен ме интересува друго.Замислих се ,не е ли това начина (един от начините) да изопачат информацията в тяхна полза - чрез пускането на трохички на масата хора.Един вид подготовка ,но такава каквато на тях им изнася Rolling Eyes .

Днес казваш - открихме нова бактерия,утре казваш - в нея има живо днк на извънземни,а следващия месец обявяваш - установихме,че тази бактерия с днк на инопланетянин е спомогнала за измирането на динозаврите да речем ,или за ледниковия период Rolling Eyes .Т.е - намерил си начин да държиш в подчинение земляните,да ги караш да се страхуват от всичко,което не е на Земята и съответно от това да получиш властта и контрола Rolling Eyes .

И тука се сещам за онази статия,която маг Селена публикува във форума неотдавна - за космическите кораби приближаващи Земята.Какъв по-добър начин да настъпи масова психоза и страх,от това да ти подадат грешна информация и ти да повярваш сляпо,защото така си свикнал, и защото те е домързяло да си направиш труда сам да разбереш.Защото всички сме наясно че има такива хора.

Аз отдавна не вярвам на НАСА и на всичко което казват по новините,особено за нещата свързани с извънземни,наясно съм че от много време се пуска умишлено грешна и подвеждаща информация,но не ми излиза от главата мисълта,че напоследък зачестиха изказванията от институции и правителства,свързани с изследванията за извънземен разум.
Чудно ми е колко ли още и каква информация ще ни поднесат до края на 2012 година? Rolling Eyes .Колко още "нови" организми ще бъдат открити? Колко тела на неземни жители ще "изплуват" изведнъж от лабораториите и ще бъдат обявени за току-що кацнали или катастрофирали на Земята?

И въобще ще се намери ли някой който да излезе, да застане смело пред света и да каже нещата такива каквито са.Не че няма хора,които не знаят,но ми е любопитно докъде ще стигнат световния "елит" в интригите си,ще продължат да защитават позициите си на лицемери и лъжци,или все пак ще има осъзнали се навреме от тях.Не че и без тях няма да се разкрие истината,но въпроса е по-скоро от морално естество.Ако въобще има някакъв останал морал в тях де...

Продължавам да си вярвам ,че доброто в хората не е изчезнало,пък макар и в най-неосъзнатия човек Rolling Eyes.Знам че по-добре да следвам моя си път,отколкото да мисля за техния,ама ме чегърта отвътре просто... Rolling Eyes

_________________
Нищо в живота ни не се губи,просто се връща в друга форма и смъртта не е край, а ново начало.

Когато ти се струва че си стигнал предела си то ти ще си постигнал само половината от това,на което си способен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
avb




Регистриран на: 11 Авг 2007
Мнения: 96
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 04, 2010 5:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

здравей Niarra!

Мисля, че много от нещата които се пишат в пресата относно научните постижения са попресилени. Или също така може това много отдавна да се знае сред съответните среди и да не е никаква тайна, но да не му се дава гласност, докато не са напълно установени някои работи. Но много често се получава първия вариант. По този повод се сещам за един комикс, който е малко като виц.
Та, журналист взема регулярно интервюта от учен. Учения обяснява:"Имаме концепция и разработваме ново лекарство срещу СПИН-а" След което в пресата се появява статия със заглавие " Лаборатория откри ново лекарство срещу СПИН-а"
При следващото интервю между двамата герои ученият обяснява: "В момента работим върху разработено от нас лекарство срещу рак, при което засега само 10% от мишките се повлияват положително. За в бъдеще трябва да проучим защо това е така....." На следващия ден в пресата излиза статия със заглавие "Ракът вече е победен! Разработено е най-ефикасното лекарство против рака!"
На третият път на учения не му издържат нервите и казва на журналиста "Ма....та ти!" (самоцензурирам се) и на следващия ден излиза статия със заглавие "Учен изнасили журналист" Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Niarra




Регистриран на: 16 Ное 2010
Мнения: 73
Местожителство: Бургас
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 04, 2010 6:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

avb написа:
здравей Niarra!

Мисля, че много от нещата които се пишат в пресата относно научните постижения са попресилени. Или също така може това много отдавна да се знае сред съответните среди и да не е никаква тайна, но да не му се дава гласност, докато не са напълно установени някои работи. Но много често се получава първия вариант. По този повод се сещам за един комикс, който е малко като виц.
Та, журналист взема регулярно интервюта от учен. Учения обяснява:"Имаме концепция и разработваме ново лекарство срещу СПИН-а" След което в пресата се появява статия със заглавие " Лаборатория откри ново лекарство срещу СПИН-а"
При следващото интервю между двамата герои ученият обяснява: "В момента работим върху разработено от нас лекарство срещу рак, при което засега само 10% от мишките се повлияват положително. За в бъдеще трябва да проучим защо това е така....." На следващия ден в пресата излиза статия със заглавие "Ракът вече е победен! Разработено е най-ефикасното лекарство против рака!"
На третият път на учения не му издържат нервите и казва на журналиста "Ма....та ти!" (самоцензурирам се) и на следващия ден излиза статия със заглавие "Учен изнасили журналист" Very Happy


Хахахах Very Happy Very Happy Very Happy страхотен виц авб Laughing .За съжаление в действителност май става точно така - всичко се преиначава и изопачава.Вече се хващам,че всеки път като гледам новини или слушам как някой ми говори нещо,което в момента не може да докаже,подлагам на съмнение съдържанието.

Не е недоверие,просто станах бдителна и нащрек.Направих си извод,че човек,който те уверява многократно,че нещо си там е еди как си,(няма значение кой и какво) явно иска много настоятелно да му повярваш.И не винаги го прави с добри намерения.Открития човек ще ти го каже веднъж-два,ще се обоснове и ще те остави да премислиш ситуацията,да се допиташ до себе си и да решиш дали да го вземеш за истина.Поне аз така смятам.

_________________
Нищо в живота ни не се губи,просто се връща в друга форма и смъртта не е край, а ново начало.

Когато ти се струва че си стигнал предела си то ти ще си постигнал само половината от това,на което си способен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 12, 2010 1:03 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте!

Аз гледах пресконференцията на живо и мога да ви уверя, че откритието официално по никакъв начин не беше свързано с хипотези за съществуването на извънземен живот. Напротив, няколко пъти беше подчертано, че става въпрос за напълно земен организъм и за последствия, които биха могли да подобрят нашия живот, тук на Земята, в областта на земеделието, примерно. Така че подобни спекулации засега се базират само на намеци, а не на директни изказвания и са раздути заради гонене на сензацията.

Що се отнася до това дали такива открития се провъзгласяват веднага след като бъдат направени - естествено, че НЕ! Дори и да отхвърлим настрана конспиративните теории и приемем, че откритието ни е представено в чист вид и само с информативна, а не манипулативна цел, би трябвало да имаме предвид поне няколко други фактора.

Значи първо трябва да има някаква причина те та тръгнат да търсят такъв вид "буболечка" точно в това езеро (Моно Лейк в Калифорния, съдържащо високо ниво на арсен) и тя трябва да е била толкова добра, че да е убедила Чичко Паричко да инвестира в начинанието в продължение на месеци, а може би и на години (екипировка, апаратура, заплати...). После, след като микроорганизма е намерен, трябва да се изследва възможно най-добре и да се определят възможните последствия от откритието. На откривателката, Фелиса Улф-Саймън, и е трябвало време да прецени какви последствия би имало откритието за кариерата и и как и кога би било най-добре да си изиграе коза.
Като следваща стъпка трябва да се реши дали е опасно предоставянето на тази информация на обществеността и по какъв начин би било най-добре това да се направи.
Накрая трябва да се планира пресконференцията и да се подготви презентацията. Според мен откритието е било известно поне няколко месеца преди конференцията.

На мен лично ми направиха впечатление следните неща:

- Конференцията беше много кратка (1 час заедно с въпросите от журналисти) с почти никакъв видео материал и малко обяснения за простолюдието по какъв начин това откритие ще ни подобри живота. Имаше една височайша (= компетентна) особа в конферентна връзка, който няколко пъти спомена, че сега трябвало да се пренапишат учебниците по биология и това беше общо взето. Нямаше никаква техническа информация, нито "картинки", т.е. човешки обяснения за лаици за какво аджеба става въпрос. Доколкото знам (а аз имам претенциите да го знам), представянето на нещо толкова сериозно иска сериозна подготовка и би трябвало да се поднесе така, че да бъде разбрано от публиката. Ама пък може НАСА така да си правят винаги пресконференциите, знае ли ги човек...

- Общо взето се повтаряха едни и същи неща (колко е важен фосфора за живота на Земята и колко е уникален факта, че някакъв организъм е в състояние сам да си го произвежда от арсен), но бяха зададени много малко въпроси от страна на журналистите, защото нямаше много време и отговорите бяха много кратки. А и май нямаше и много журналисти...

- Откривателката си рецитираше текста като актриса от Бродуей. Или е имала много време да си подготви презентацията така, или си е превземка по природа, но ми беше изключително изкуствена и неприятна.

- Оставиха у мен впечатлението, че това, което искаха да науча (като един средностатистически зрител) от пресконференцията им е, че са открили микроорганизъм, който функционира по начин съвсем различен от познатия ни досега, т.е. различен от всички познати земни организми и че трябва да съм много въодушевена от това откритие (откривателката поне се правеше на такава), защото то значи, че на земеделците вече няма да им се налага да торят посевите си с фосфати, защото това нещо само си произвежда фосфор.

Освен това оставиха и въпроси.
Защо са търсели точно такъв организъм на точно това място? Г-жа Улф-Саймън категорично заяви, че не са се натъкнали случайно на него, а че търсенията са били конкретни от самото начало.
Защо това изследване се прави от отдела за астробиология като се каза, че не са търсили извънземен живот, а напълно земни животинки.
И ето тук ми се вписват в картинката тиражираните в пресата спекулации: ами ако вече са се били сблъскали с подобен организъм от извънземен произход и са решили, че вече е време всички да научим за това и то като за нещо напълно нормално и земно?

Дали рептилите на Дейвид Айк могат да преобразуват арсен във фосфор?! Rolling Eyes Wink

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 12, 2010 1:08 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Между другото, в научните среди съществуват план-схеми за това, колко открития на година трябва да се направят от съответната организация и колко статии да се публикуват в научните списания. В областта на биотехнологиите, става въпрос за няколко хиляди статии годишно. Може би просто е било време НАСА да излезе с някое откритие, за да получи финансиране...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 12, 2010 1:19 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И последно включване от мен:
Ето тук се казва, че това откритие никак не е ново (поне не от 2004та насам) и че учените на НАСА най-вероятно са направили грешки при експериментирането, които са довели до грешното заключение, че бактерията сама си образува всичкия фосфат, докато всъщност тя си е набавяла част от него от околната среда.
Абе цялата работа беше някакво представление, ама още не се знае с каква цел.

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 12, 2010 3:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

avb написа:
здравей Niarra!Мисля, че много от нещата които се пишат в пресата относно научните постижения са попресилени.


Някои - да, но точно тези НЕ.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 12, 2010 3:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

radea написа:
Между другото, в научните среди съществуват план-схеми за това, колко открития на година трябва да се направят от съответната организация и колко статии да се публикуват в научните списания. В областта на биотехнологиите, става въпрос за няколко хиляди статии годишно. Може би просто е било време НАСА да излезе с някое откритие, за да получи финансиране...


Абсолютно си права за всичко, Радея! Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov