НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 6:46 am Вижте мненията без отговор
Зодиите не били тези, за които ги мислим
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 25, 2011 4:34 pm
МнениеЗаглавие : Зодиите не били тези, за които ги мислим
Отговорете с цитат

Зодиите не били тези, за които ги мислим



Зодиакалните знаци са се променили и днес изобщо не са тези каквито са били преди 2000 години - смущаващи разкрития на Джо Рао от планетариума "Хейдън" в Ню Йорк

Ако обичате да преглеждате хороскопа си за новата година или ден за ден, трябва да знаете, че може би гледате зодията на някой друг.

Според научния сайт "Лайв сайънс" (достъпът до който е блокиран) през хилядолетната си история зодиакалните знаци са се променили и днес изобщо не са тези каквито са били преди 2000 години, предаде Франс прес.

Зодиакалните знаци са определени от позицията на Слънцето по отношение на някои съзвездия в деня на раждане на даден човек. Но проблемът е, че тези позиции са били установени преди повече от 2000 години и в наши дни звездите са сменили местата си на нощното небе до такава степен, че знаците се различават с цял месец, разказва в научния сайт Джо Рао лектор в планетариума "Хейдън" в Ню Йорк.

Смяната на местата се дължи на трептенето на оста на Земята, предизвикано от гравитационното привличане, което Луната упражнява върху земния екватор.



Експертът припомня, че Земята е като пумпал и докато той се върти, неговата ос се клатушка в кръг, като се насочва в различни посоки. Така е и със Земята, а с промяната на позицията й, се променя и нашата перспектива за нощното небе.

Като пример Рао посочва Северната звезда Поларис, или Полярната звезда, която е на линията най-близо до Северния полюс на Земята. Но по времето на изграждането на пирамидите в Египет, звездата, която е била в тази позиция, е била звезда от съзвездието Дракон, наречена Тубан.



А след 12 000 години Северната звезда ще бъде Вега, най-ярката в съзвездието Лира, казва още Рао.



Всичко в небето е като поток, така че и в зодиите няма нищо стабилно, допълва експертът и предоставя времеви график действителните зодиакални знаци в момента:



Козирог - 20 януари - 16 февруари

Водолей - 16 февруари - 11 март

Риби - 11 март - 18 април

Овен - 18 април - 13 май

Телец - 13 май - 21 юни

Близнаци - 21 юни - 20 юли

Рак - 20 юли -10 август

Лъв - 10 август - 16 септември

Дева - 16 септември - 30 октомври

Везни - 30 октомври - 23 ноември

Скорпион - 23 ноември - 29 ноември

Стрелец - 17 декември - 20 януари.



В този списък между зодиите Скорпион и Стрелец имало още една зодия - Змиеносец - от 29 ноември до 17 декември. Тази зодия обаче била премахната от древните вавилонци, защото те искали 12 знака, а не фаталните 13.

А това е още един показателен пример какво доверие може да се има на астролозите, които подбират от астрономическите наблюдения онова, което им хареса, пише Рао в статията.

-----------------
spiralata.net

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 1:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Абсолютно вярно е това - от кога го говоря, ама нали не съм астролог... Cool Confused

Така, че се ориентирайте...

И забравете вече, че съм родена под знака на Рака, аз сега съм...Близнак - и си ми личи най-важното! Това е...Laughing

Това, което качваме като зодии (извинявайте за днессс - ноооо...не успяхме да ги качим по-раничко!)... Embarassed просто го пренагласвайте така, както е според новите, макар и временни зодии.

Това се прави чрез съответните декади, в които сте родени...

Давайте и...успех!!! Smile Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 2:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Познавате ме. Как ме възприемате в попрището ми на "риба"? Very Happy Нещо й куца на тази теория.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 4:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз съм от премахнатите - Змиеносец. Отдавна го бях чула, но си мислех, че е блъф...сега трябва да потърся инфо и да се поогледам отстрани отново, макар, че виждам в себе си много от характеристиките на Стрелеца.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 7:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Познавате ме. Как ме възприемате в попрището ми на "риба"? Very Happy Нещо й куца на тази теория.

Като свикнала да търпя на "рибешки" бъзици ще кажа само следното: има и шаранче, има и пиранче Laughing

По-глобалният извод от цялата статия е, че съвременната астрология в масовия й вариант е толкова брутално неточна... Първо, отместване във времето на зодиите. После, намаляване на бройката. Нали се сещаш, че като се вмъкне 13 и 14 зодия, и всяко парче торта от колелото на зодиака става по-мъничко и представите ни съвсем се объркват.

Та накрая Овни ли сме, Риби ли, или някое друго етикетче, няма никакво значение. Както виждаме, реалността се променя и шава като жива и не можеш да я вкараш в ограничени, сортирани и етикирани представи - рано или късно й умаляват Smile

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 8:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Туй с пиранчето ми хареса... Laughing Laughing Laughing

Няма нищо объркващо, има само привързаности и привиквания, които ви объркват...

Аз пък толкова обичам промените...Е, в началото на промяната им честно да си призная се чудех какво става, но след време всичко ми се избистри в съзнанието и много се смях на себе си.

Времето се промени и още ще се променя...и още неща ще се възвръщат и установяват според Новото Време.

Толкова е хубаво да серзакриват новите (или забравените!) страни в човека! Smile

Само не казвайте и не спорете, че звездите и планетите в новите си местоположения и местостоне не оказват на никого никакво въздействие с промените си, защото това може да го каже само необразован и абсолютно невеж човек.

А вие не сте такива, нали?!
Cool Razz

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 8:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А на някой направи ли му впечатление частта от статията, която дискутира положението на Полярната звезда? Тя е като пътеводна светлинка за моряците в чисто физически план, а съм убедена, че има и по-дълбок езотеричен смисъл. И защо ли точно от Дракон е била полярната ни звезда по времето на построяването на пирамидите?

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 9:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мииии...защото някой е трябвало да се ориентира как да се приземи тук, и дали е точно и само някой, защото аз си мисля, че са някоИ. Razz

И защото точно Полярната Звезда показва приключването и започването на новите етапи или така наречените Циклични Преходи в развитието не само на Земята, ами и на цялата Вселена...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 10:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Значи така - на рибите им се полага да са тайнствени, красиви, чувствителни, зиморничави, нерешителни и изтъкани от мъдрост и противоречия. От утре ставам такава. Very Happy

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov