НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Нед Май 05, 2024 9:14 pm Вижте мненията без отговор
Влечугоподобните са "банкрутирали" същества
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 10:26 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga написа:
Като казвам, че трябва да приемем света с доверие, имам предвид доверие в себе си и възможността си за преценки.

Това на пръв прочит звучи различно от мнението ти по-горе, но в същност е еднакво. Абсолютно доверие нямам и в себе си, нито пък във възможностите си за преценка. Единственото, което знам със сигурност е, че когато бъркам и преценката ми се окаже грешна, то това просто е бил един пореден урок, но пък същото е и когато се окаже, че е била вярна. Това са просто уроци, а пък от гледна точка на съществуванието ни, няма значение какви са уроците, защото те всъщност са едно и също - и приятните, и неприятните. Е, друг е въпроса, че на всеки му се иска да се "учи" повече от приятни уроци Smile , но не става така.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 11:50 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Абсолютно доверие нямам и в себе си, нито пък във възможностите си за преценка. Единственото, което знам със сигурност е, че когато бъркам и преценката ми се окаже грешна, то това просто е бил един пореден урок, но пък същото е и когато се окаже, че е била вярна. Това са просто уроци, а пък от гледна точка на съществуванието ни, няма значение какви са уроците, защото те всъщност са едно и също - и приятните, и неприятните. Е, друг е въпроса, че на всеки му се иска да се "учи" повече от приятни уроци Smile , но не става така.


Ама какво значи абсолютно доверие? И въобще има ли нещо абсолютно?
Доверието в себе си, както го разбирам е липса на предубеждения, предварителни нагласи и очаквания към хората или обстоятелствата. Доверяваш се на сетивата си вътрешното знание и интуицията и пречупваш нещата през собствената си призма. Разбира се, че всичко това са уроци, твои, лични, а не нечии.Когато имаш доверие в себе си, притежавш увереност и дори да си сгрешил, грешката става урок. Когато имаш доверие в себе си ти се отваряш към новото , даваш най-доброто
Какво се получава ако не се доверяваш на себе си? Мисълта ти е заета със съмнения дали ще се справиш. Слушаш тоя, оня, правиш нещо защото някой друг го прави или пък не правиш нищо, защото можеш да сгрешиш. И пък като сгрешиш си казваш "абе подведох се по тоя..." В този случай пак се доверяваш някому, но не на себе си.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 1:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

@taniuga, така, лека-полека, пояснявайки какво имаш предвид, използвайки една фразеология, ти всъщност промени смисъла на своя първоначален пост. Very Happy В този му последен вариант, вече мога да го разбера и да се съглася.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 1:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз се съгласявам с последния вариант на Taniuga, защото се говори за доверието от позицията на смиреност. Само когато човек е смирен може да бъде "без предубеждения и без очаквания към хора и обстоятелства". Иначе доверието в себе си без никакво смирение се превръща в сляпа вяра във възможностите ни и елиминира здравия разум. Така, че и аз мисля, че човек трябва да има вяра в себе си, доколкото личният му опит позволява.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 2:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Я не ми се измъквайте така момичета Wink Laughing
Във въпросния пост казвам:
"Като се довериш на интуицията си и мислиш позитивно ще приемеш света такъв, какъвто е и ще си обясняваш защо и как нещата се случват... "
В края на краищата дали сте съгласни ли не, това не е мой проблем, просто аз така усещам нещата и споделям с вас моите усещания. А вашите...те може би са други, но това е добре, защото колко е хубаво, че хората са различни и мислят по различен начин - иначе щеше да е голяма скука. Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 2:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Taniuga написа:

Цитат:
Я не ми се измъквайте така момичета Wink Laughing
Във въпросния пост казвам:
"Като се довериш на интуицията си и мислиш позитивно ще приемеш света такъв, какъвто е и ще си обясняваш защо и как нещата се случват... "
В края на краищата дали сте съгласни ли не, това не е мой проблем, просто аз така усещам нещата и споделям с вас моите усещания. А вашите...те може би са други, но това е добре, защото колко е хубаво, че хората са различни и мислят по различен начин - иначе щеше да е голяма скука. Laughing Laughing Laughing


Оо, да, именно различията пораждат диалога, а няма ли диалог опознаваме хората на много повърхностно ниво. Всъщност според мен именно в различията между хората се крие ключът към разбирането и съчувствието. Всеки гледа на нещата от различен ъгъл, но в диалога изкристализирва нещо общо, което ни сближава още повече като човешки същества. Пък ако се измъкваме, наистина ще бъде голяма скука Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 2:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не се измъквам. Просто това, което си написала ми звучи като добри пожелания. Какво ще стане, ако в твоя пост заместим думите и се получи например така: "Като се довериш на опита си и мислиш реалистично, ще приемаш света такъв, какъвто е и ще си обясняваш защо и как нещата се случват..."? Very Happy

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 4:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Съгласна съм, че опита е много важно нещо и страшно помага, но има нови ситуации в които опит нямаш - визирам примера с майката и детето /може и даима по-удачен, но ми дойде като го писах/. Майка ражда първото си дете, няма опит, колебае се за всяко нещо дали е правилно или не и ако няма доверие в себе си , слуша тоя, оня, паника, грещки, после друг метод/съвет... и т.н. А когато има доверие в себе си, напряга мозъка си, търси и взема решения като отчита последствията - въобще отговорно поведение. Сега мисля, че така е с всичко ново, пък и нали като усвоим старите уроци получаваме нови, по-сложни.
А пък позитивното мислене винаги помага да се стигне до добро решение и по-лесно да усвоиш урока.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 5:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Възможно е да си права. Може би твоят живот така се е случил, че интуицията ти е помагала. Аз не мога да се похваля със същото. Що се отнася до позитивното мислене - спор няма, че е по-добро от песимистичния поглед към нещата. Друго ако не, поне ти помага по-лесно да преглъщаш горчивите хапове. На моята натура обаче сякаш по-подхожда някакъв вид оптимистичен реализъм /сега го измислих Very Happy /, т.е. - опитвам се това което е хубаво, да му се радвам, а лошото да го приемам, без да го омаловажавам и да се лъжа, че е много прекрасно. Просто и едното, и другото са етапи. Познавам хора както с позитивно мислене /малко са наистина/, така и с песимистична нагласа. За мен и едните, и другите, се отклоняват от реализма в живота, просто отклоненията им са в различни посоки, но еднакво далече.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 8:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Докато четях постовете ви, момичета, не се сдобих с никакво друго усещане или визия освен...една синусоида.

Какво означава това?!

Ако се научите да плувате в Златната Среда между доброто и Злото тогава ще успеете - какво?! - да балансирате себе си.

Защото - казвала съм го винаги! - няма добро и зло.

Има различни възприятия, които изкривяват истинските понятия.

Докато всеки гледа и пречупва през личната си призма всяко една нещо, което се проявява в този свят, ще създава излишни различия, които не са нищо друго освен...разединение.

Има ли разединение - няма Единение.

Така, че цялата философия, която сте изградили до тук за общуването помежду хората...пропада.

Не защото те не трябва да общуват помежду си, напротив...Общувайки помежду си те трябва в крайна сметка да се научат да балансират в Единното Цяло...

Неприятното е, че на практика обаче това не се получава - поне за сега.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 9:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Така е - въртим се в кръг, излагайки собствените си гледни точки, с които, явно, и да ни опрат пистолет в главата, няма да поискаме да се разделим. Но аз все още твърдя, че чрез диалога ( и различията ни) можем да стигнем до общото обединяващо звено, защото човек по някое време ще стигне до границата, когато е изчерпал ума си.

А общото, до което аз стигнах е, че всички говорим за едни и същи неща, но от различни гледни точки. Това, което ме смущава, е, че, ако всички обединим мненията си, няма да има за какво да говорим. Ще бъде тишина. И тогава какво? И от това ме е страх...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 9:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И какво по-хубаво нещо от Тишината, в която чуваш най-ясно всичко, което вибрира в тази Вселена?!?!?!?! Shocked

Нали за това е цялостната промяна, която тече?!

Нали точно от това се страхуват и Гущерите?!

А най-обичат страха - и затова го създават! Cool Confused



_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 10:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, тишината е хубава и завладяваща. Аз все по-често потъвам в нея...Но все пак е и хубаво от време на време да си поговорим, макар и виртуално, тук. Аз ви чувствам близки и знам, че и вие, както и аз, се опитваме да бъдем стъпили на пътя. А пътешествениците се разбират...

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov