НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Апр 20, 2024 1:49 am Вижте мненията без отговор
Ползите и вредите от вегетарианството
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 07, 2007 12:47 am
МнениеЗаглавие : No Comment
Отговорете с цитат




_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 07, 2007 12:54 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аааааа ... по тая тема и аз ще пиша, ама утре, вече ще нанкам значи! Лека нощ на всичкиии ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 07, 2007 1:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Защото просто все още няма думи, ама ще му дойдат!

Знаеш ли , Вероника, аз се опитах да направя твоя номер - сиреч да проям месо - и о, ужас!

Такова гадене получавам само от миризмата му, пък да не ти казвам като го дъвча какво ми е ... така, че пак съм си вегетарианка, останах си така, значи ... !!!

Но честно да ти кажа много трудно успявам да си намеря чиста и прясна вегетарианска храна, защото всичко е бъкано с нитрати и всичко е генетично мутирало! Ами какви са тия "миноли" например?! Кръстоска от портокал с мандарина ... въх, какво нещо може да измисли само човека!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 07, 2007 5:37 pm
МнениеЗаглавие : ????????
Отговорете с цитат

Тръгна ми и приказка. Всичко е въпрос на хранителни необходимости и предпочитания. Срещал съм хора, които се гордеят, че са вегетарианци. Срещал съм и други, които се гордеят, че са месоядни. Смятам, че всичко това е без значение. Надали мога да изпадна дотам, че да се идентифицирам с храната си или притежанията си. Всеки да яде онова, което му е вкусно. Останалото са измишльотини как вегетарианството води до "духовност, извисеност" и прочие. Cool

Започне ли човек да се отъждествява с храната си, става войнстващ вегетарианец или месоядец, и начева да "обръща останалите в правата вяра". Rolling Eyes А подхранването на тялото е деликатна и строго индивидуална работа. Затова и все повече се говори за балансирано, здравословно и здравесъобразно хранене, а не за месоядство, вегетарианство или веганство. Rolling Eyes

И така - кой каквото му "душа сака" или по-скоро, каквото му е необходимо и вкусно. За мен се свежда до картинките в по-горния постинг, за друг - друго.

А моето си има и предимства. Всеки може да ме покани на гости без да се страхува, че ще изпапам домашния му любимец. Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 07, 2007 7:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

A ако любимецът му е домат в саксийка? Shocked

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 07, 2007 7:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
A ако любимецът му е домат в саксийка? Shocked



_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 11, 2007 9:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ооооо ... разбира се! А това със салатите и нитратите е изключително опасно ...

Лично аз съм за балансираното хранене приготвено по специален начин, който запазва абсолютно всички необходими хранителни вещества в продуктите за човешкия организъм!

А като се има предвид и спецификата на всеки един човешки организъм, аз съм изцяло за това всеки да яде онази храна, която е най-полезна за него, и която с нищо не би му навредила, а напротив... би го лекувала и т.н., и т.н!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 11, 2007 9:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Когато стана актуална борбата с нитратите,чух от доста места,че поне половината от тях се махат,ако зеленчукът кисне във вода 1 нощ.
Вече такъв контрол в София няма,освен на един пазар в Слатина,ако не греша.Там цените са по-високи,но продуктите били''чисти".От там доста майки си купували плодове и зеленчуци за бебетата си.

Ако някой има повече инфо за това място,нека пише!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 11, 2007 9:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз също пазарувах преди две-три години оттам и наистина плодовете и зеленчуците са на ниво - определено!

Наистина там има контрол, а честно казано когато пазарувам от "Г.Кирков" нещо езика ми се "стипчосва", изринвам се и като , че ли леко се понатравям ... между нас казано!

Аз съм много чувствителна към даден вид храна, въздух, вода ... и хора!


Само дето ми е скъпичко амааа ... по-добре здрава, отколкото ... натровена!

Лично аз напоследък изпитвам много голямо затруднение с пазаруването на храна!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 15, 2007 7:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Когато стана актуална борбата с нитратите,чух от доста места,че поне половината от тях се махат,ако зеленчукът кисне във вода 1 нощ.
Вече такъв контрол в София няма,освен на един пазар в Слатина,ако не греша.Там цените са по-високи,но продуктите били''чисти".От там доста майки си купували плодове и зеленчуци за бебетата си.

Ако някой има повече инфо за това място,нека пише!


AUDAN-е, сериозно се притеснявам за теб. Пролетта ти се отразява зле. В един постинг обясняваш кога какво трябва да се ражда. Тук пишеш и подпитваш откъде майките това-онова... Най-добре изплюй камъчето, та да знаем откъде да я захващаме с бъзиците

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 15, 2007 8:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ке се найде ли йощ некой,оти сум окнал Чернийо тевтерь.Па и бойлийката съм заредил и кремъко чека.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 15, 2007 8:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат


_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov