НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 10:27 am Вижте мненията без отговор
Можем ли да променим миналото?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
moongirl




Регистриран на: 29 Ное 2010
Мнения: 6
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 18, 2011 5:06 pm
МнениеЗаглавие : Можем ли да променим миналото?
Отговорете с цитат

Мисля, че въпросът ми е ясен Smile
Знам, че за повечето от вас може да прозвучи глупаво, че задавам подобен въпрос, но искам да чуя вашето мнение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 18, 2011 5:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз вече съм говорила по този въпрос и...честно казано не ми се говори повече.

Не е важно дали може да се промени миналото, защото най-важното нещо в живота ни е...да се научим да променяме себе си в позитивните тенденции, а не да се връщаме назад в миналото и да се стараем да коригираме нещо в константата на времето, а не нещо в нас самите, в нашите вътрешни характерови нагласи и слабости.

...защото минало няма, както няма и време. Всичко е Сега, Тук и Веднага.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 18, 2011 7:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Миналото не съществува реално. Това, което обикновено наричаме минало са спомените ни за миналото, което е нещо много по-различно. Спомените са вида нагласа, чрез която сме възприели изминалите събития. Нагласата или виждането ни спрямо миналото може да се промени и според мен най-добрият вариант е този, в който прощаваме на миналото си безусловно. Само тогава то престава да има значение за нас и никакви въпроси от подобен характер няма да възникнат. Спомените изникват в сегашния момент, но само сегашният момент е истински, само той съществува, другото е просто сянката на дървото. А едно дърво живее винаги прекрасно, независимо дали със или без сянка Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 18, 2011 7:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Абсолютно... Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
moongirl




Регистриран на: 29 Ное 2010
Мнения: 6
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 23, 2011 12:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря за отговора Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
avb




Регистриран на: 11 Авг 2007
Мнения: 96
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 25, 2011 12:01 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Извинявайте, бихте ли ми казали къде е дискутирана тази тема, защото аз имам проблем с разбирането. Откъслечно съм чела някои неща, но явно имам нужда от повече. Благодаря ви предварително!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 25, 2011 10:44 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А защо да променяш това, което е минало?
Явно това е нещо, за което не е приятно усещането ти сега. Помири се с него и го приеми такова, каквото е било. Опитай се да погледнеш от гледната точка, че това е бил някакъв урок, който се е налагало да получиш и приеми този факт. Ако се връщаш и емоционално преживяваш миналото, мисля, че урокът не е бил възприет достатъчно добре. Има опасност, ако много се вторачваш в минали неприятности, по закона на привличането да привлечеш подобни обстоятелства с цел доусвояване на урока. Смятам, че подобен урок е усвоен ако съумеем да си спомняме за такива неща без проява на емоции, това се казва да надживееш проблема.
Разгледай случката отвсякъде, потърси своите неправилни за оня момент решения и си извади заключения без емоции, просто анализ. Ако съумееш да сториш това, ще видиш и причините всичко да се случи така,както се е случило и анализирайки тези причини ще разбереш, че това е било необходимо до се случи. Тогава ще се успокоиш и ще разбереш, че "това, което не ни убива, ни прави по-силни".
В такива моменти трябва да проявяваме смирение с това, което се случва и разбиране за причините на появата му.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov