НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Май 17, 2024 4:52 am Вижте мненията без отговор
Земетресения, вулкани и др. природни бедствия...земната ос
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 14, 2011 11:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ето хапче срещу шубе: Ангели-пазители
Wink

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 18, 2011 9:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не вярвам на предсказанията и на конспирациите (90 процента от алтернативните медии са конспирации без капка научни доказателства). Ако Природата е решила да прави нещо, тя си знае работата, а ние - само догатваме. Не е нужно да се всява паника, нито нещата да се правят по-розови отколкото са, но ме дразни и факта, че американците и руснаците заливат Интернета с апокалиптични предвестия. Дори и да ни чака Апокалипсис, никой не казва изрично как да го избегнем освен прословутите изказвания от типа: обичайте се, повишете вибрациите си, не се оставайте да ви лъжат и т.н. Алтернативните медии са заляти и с фрази от физиката и честно казано им личи, че не разбират и от елементарна физика. Не сме деца! Знаем ги тези неща, а ако наистина има тайни, нека ги чуем директно без да прибягваме до алтернативни източници, които със сигурност публикуват неща, на които самите те не вярват.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пет Мар 18, 2011 9:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Красимира написа:
...а ако наистина има тайни, нека ги чуем директно ..


Краси, тайните никой не ги казва директно - те затова са тайни...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 19, 2011 1:47 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравей, Radea!
Взела си една моя фраза от контекста и въпреки това не казваш нищо, освен това, че тайните са си тайни.
Аз лично не искам да живея в свят завоилиран от тайни или от медии, разкриващи на нас невежите тайните за вселената.
Нека тези с по-вътрешно знание да поемат отговорност за последиците и ако не са в състояние да ни обяснят за какво става дума на човешки език да ни оставят на мира в измерението, в което се намираме. Никой, освен егото им, не ги кара да ни пришпорват да се подготвяме за някакъв измислен Апокалипсис.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 19, 2011 9:48 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Красимира написа:
Не вярвам на предсказанията и на конспирациите (90 процента от алтернативните медии са конспирации без капка научни доказателства). Ако Природата е решила да прави нещо, тя си знае работата, а ние - само догатваме. Не е нужно да се всява паника, нито нещата да се правят по-розови отколкото са, но ме дразни и факта, че американците и руснаците заливат Интернета с апокалиптични предвестия. Дори и да ни чака Апокалипсис, никой не казва изрично как да го избегнем освен прословутите изказвания от типа: обичайте се, повишете вибрациите си, не се оставайте да ви лъжат и т.н. Алтернативните медии са заляти и с фрази от физиката и честно казано им личи, че не разбират и от елементарна физика. Не сме деца! Знаем ги тези неща, а ако наистина има тайни, нека ги чуем директно без да прибягваме до алтернативни източници, които със сигурност публикуват неща, на които самите те не вярват.


Първо да се извиня за "празния си коментар" . погрешка кликнах с мишката не където трябва.
Краси, дали ще се "панираме" или ще си "нахлузим розови очила"е въпрос на личен избор, лично аз предпочитам златната среда - всяко залитане в крайности ми е некомфортно. Мисля, че всеки избира сам за себе си.
Освен това мисля, че така банално звучащите за някои призиви "обичайте се..., не лъжете и не се оставяйте да вилъжат... ит.н." наистина съдържат в себе си голяма сила, защото ако без лъжа и с любов към хората се строят например атомни централи, надежността им ще е по-голяма и опасността за хората и природата - по-малка.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 19, 2011 12:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Красимира написа:
Здравей, Radea!
Взела си една моя фраза от контекста и въпреки това не казваш нищо, освен това, че тайните са си тайни.
Аз лично не искам да живея в свят завоилиран от тайни или от медии, разкриващи на нас невежите тайните за вселената.
Нека тези с по-вътрешно знание да поемат отговорност за последиците и ако не са в състояние да ни обяснят за какво става дума на човешки език да ни оставят на мира в измерението, в което се намираме. Никой, освен егото им, не ги кара да ни пришпорват да се подготвяме за някакъв измислен Апокалипсис.


Ами не ти казах повече, Краси, защото ми звучиш раздразнено и в такова състояние не е желателно да се започват спорове. Това е едната причина.

Втората е, че не те смятах за толкова наивна, че за да не си дадеш сметка, че специално в случая Фукушима, освен за човешки животи, става въпрос и за много пари, които компаннии като ТЕРСО (собственик за АЕЦа) щяха да загубят, ако още в началото си бяха признали, че положението е критично. Те просто пестят пари от протакането. От човешка гледна точка е чудовищно, но от корпоративна - разумно. Или имаше някого другиго предвид под "тези с по-вътрешно знание"?

А ти, Краси, в кое измерение се намираш и на чие его се гневиш толкова?

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 19, 2011 1:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Radea написа :

Цитат:
Или имаше някого другиго предвид под "тези с по-вътрешно знание"?


Здравей, Радеа!

Нямах впредвид теб. Раздразнението ми е насочено към алтернативни източници, които тръбят за Апокалипсис и като прочетох и тук във форума за същото съвсем ми кипна. Явно не мога да повярвам в това, защото не искам. Изборът си е мой и проблемът също. И аз съм чела какви ли не конспирации, но за мен това не е знание, а информация, която разделя хората на вярващи и невярващи. Информацията поражда мнения, докато знанието е личен опит. Съвсем наскоро слушах интервюта от Проджект Камелот относно 2012 година и дали ще се случат глобални катастрофи. Единият експерт (Патрик Джерил)каза с абсолютна убеденост, че ще има потоп и само тези, които се намират на височина над 2км ще оцелеят. Базира мнението си на изследвания в областта на физиката - той не е физик, но се занимава непрофесионално с това. Друг някакъв вътрешен човек (инсайдър както го нарекоха, беше пожелал да си скрие лицето, за да не го разпознае правителството) съобщи, че никакъв Апокалипсис няма да има, че темата 2012 е била изкуствено създадена, за да се отвлече вниманието на хората от истинския проблем - пренаселеността на Земята и недостига на храна, финансовата нестабилност и т.н. И така, в тези интервюта и много други гостите говорят за същото нещо - 2012, но са убедени в коренно различни неща. Аз лично не знам на кого да вярвам и съм избрала изобщо да не се захващам да си градя мнение по въпроса. Относно ТEPCO - от какъв източник имаш тази информация?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 19, 2011 2:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какво значи "от какъв източник имаш тази информация"? Това за ТЕРСО би могъл да ти го обясни всеки, който си има представа от управление на корпоративни финанси и финансови борси. Там от една новина могат да се загубят милиони. Нека да не навлизаме в темата за източници и тяхната легитимност, защото може да се спори за критериите, по които тя се установява. За мен примерно Проджект Камелот изобщо не са легитимен източник. Гледала съм някои от видеата и ми лъха на манипулация и смучене от пръстите.

Виж, ще те помоля да се въздържаш да публикуваш тук, когато си раздразнена или ядосана, защото това автоматично се поема от този, който те чете.

Мен лично поста ти много ме изнерви и затова няма да коментирам повече. Както каза Танюга, всеки избира в какво да вярва, а и това тук не е научен форум.

Иначе те разбирам, че си объркана от противоречивата информация - аз също. Но не си го изкарвай тук на нас. Освен това имай предвид, че в контекста на този форум Апокалипсис не се употребява в смисъл на Края на света, а на Разкриване и Преход.

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 19, 2011 10:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И на мен ми писна от думи, пророчества и напътствия. Присъединявам се към мнението на Красимира, въпреки, че изобщо не съм раздразнена. По-скоро вече ми е смешно. Всеки от нас има своя път и върви някак си по него. Да, всеки има нужда понякога от приятел по пътя, но не мисля, че има нужда от ръчкане. А и всеки е сам по своя път. Лека нощ, приятели!

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 21, 2011 9:06 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
И на мен ми писна от думи, пророчества и напътствия. Присъединявам се към мнението на Красимира, въпреки, че изобщо не съм раздразнена. По-скоро вече ми е смешно. Всеки от нас има своя път и върви някак си по него. Да, всеки има нужда понякога от приятел по пътя, но не мисля, че има нужда от ръчкане. А и всеки е сам по своя път. Лека нощ, приятели!


Разбира се, Пенке, съгласна съм. Аз реагирах не толкова на това КАКВО каза Краси, а на начина, по който го каза и на раздразнението, което канализира и което попих като гъба. То пък се сля с моето лично раздразнение и стана БУМ!

Сега обаче си мисля, че добре стана така. Това ми помогна да си дам сметка с колко негативни емоции съм се нагълтала през последните дни (та че и седмици) покрай събитията. Стига толкова!

Момичета, каквото и да става, от толкова време говорим за тези неща, че би трябвало да сме подготвени вече. Няма място за страх и раздразнение. Ако нещо, което прочетете, видите или чуете всява във вас страх, игнорирайте го. Ако не можете, запазете спокойствието си и вижте какво можете да направите, за да разпръснете повече светлина и обич.

Честита Първа Пролет!


_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 21, 2011 9:20 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Група във Facebook подкрепя японския народ



Стотици бургазлии, както и граждани от цялата страна разпространяват от сутринта призив в социалната мрежа да се помогне на изпадналия в беда японски народ. Групата се нарича "Да предоставим на пострадалите японци подслон" и, според някои от участниците в нея, целта й е не само да се съберат пари в сметката, посочена по-долу, а да се включат 100 000 приятели, които да покажат, че може да сме човеци за непознати страдащи. Идеята, разбира се, не е да приберем японци в двустайните си апартаменти, а да окажем морална, а който може и материална, подкрепа на хората, останали без дом, загубили близки, страдащи и уплашени. "Богат е не този, който има пари, а този, който отделя от залъка си", казва един от участниците в групата.

С тази публикация Burgasnews се включва в инициативата и призовава читателите си поне за малко да излязат от панелките и да покажат съпричастност към хората, които се борят за оцеляване на другия край на света. Публикуваме и молитвата, която световноизвестният бразилски писател Паулу Коелю публикува в блога си и тя се разпространи в социалната мрежа, тъй като не бихме могли да изразим с думи по-добре от него това, което всеки чувства, изправяйки се пред сърдитото лице на природата.

“Молитва за Япония”

Господи, пази нашата планета, защото ние живеем тук, и тук съжителстваме с нашите трагедии.
Нека онова, което всеки ден съграждаме, да бъде резултат от най-доброто, което носим в себе си.
Дай ни кураж, за да можем да възстановим онова, което бе разрушено, да можем да си върнем онова, което бе загубено, да можем да се примирим с онова, което загубихме завинаги.
Дай ни кураж да гледаме напред, никога да не гледаме назад, и не позволявай на душата ни да се обезкуражава.
Господи, вдъхни ни ентусиазъм, защото Ентусиазмът ни дава увереност, че можем всичко, ако сме всецяло отдадени на онова, което правим.
Господи, нека Земята продължи да превръща семената в жито, нека ние да продължим да правим от житото хляб. Не ни оставяй в самота. Имай състрадание към нас, Господи! Защото често си мислим, че сме облечени, когато всъщност сме голи.
Не забравяй да проявиш милостта си към нашите приятели в Япония, които сега ни учат какво означава Кураж, Реконструкция, Солидарност и Ентусиазъм.
Амин!

Това е още една молитва, публикувана анонимно във Facebook, която трогва пишещите в мрежата:

Милостиви Господи! Смирено те моля за твоето небесно благоволение. Моля те, избави Япония от нейните страдания.
От хората, които съм срещал там, съм видял само добрина, уважение и искрено приятелство.
Господи, избърши сълзите на тези, които плачат, вдъхни сили на онези, които умират, и дай надежда на онези, които я губят. Моля те за всевишната ти милост в това време на велико отстъпление!

Дарителска сметка на Българския червен кръст за пострадалите от земетресението в Япония

Японският Червен кръст (ЯЧК) в момента е мобилизирал хиляди свои специално обучени доброволци, които оказват съдействие на останалите без дом и евакуираните жители, засегнати от катастрофалното земетресение на 11 март т. г. и последвалото цунами. На пострадалите се осигурява временен подслон. Вече са раздадени над 65 000 одеяла. 85 мобилни медицинс...ки екипа (735 лекари, медицински сестри и доброволци) осигуряват първа помощ, здравна и психосоциална подкрепа. За бедстващите непрекъснато се осигурява топла храна, чиста питейна вода, почистване на отпадъците и др.

От вчера в засегнатите региони е и екип на Международната федерация на Червения кръст и Червения полумесец начело с председателя на Федерацията Тадатеру Коное – президент на Японския Червен кръст. Съвместно с МКЧК е създаден специален сайт на пет езика за издирване на изчезнали хора - http://www.familylinks.icrc.org/.

За три дни ЯЧК е създал организация за подпомагане и настаняване на пострадалите от североизточните райони на Япония и смята, че капацитетът на националното дружество е достатъчен за осигуряване на местна подкрепа. От много национални дружества на Червения кръст и Червения полумесец пристигат съболезнователни адреси и предложения за подкрепа и съдействие.

Японският Червен кръст засега няма да обявява национална и международна кампания за помощ, но ще приема дарения в специално открита за целта банкова сметка както от японската общественост, така и от чужбина. Даренията, получени от национални дружества на Червения кръст и Червения полумесец, ще се използват за отпускане на безвъзмездна помощ на пострадалите или за възстановителни дейности, предприети от Японския Червен кръст.

Българският Червен кръст следи с тревога ситуацията в Япония, изразява своята солидарност с действията на Японския Червен кръст и открива специална банкова сметка със собствен принос от 8 000 швейцарски франка. Българските граждани, желаещи да подкрепят усилията на хуманитарната организация, могат да направят своите дарение на специално откритата банкова сметка:

УНИКРЕДИТ БУЛБАНК АД
IBAN: BG 64 UNCR 7630 1078 6609 13;
BIC: UNCRBGSF;
БЪЛГАРСКИ ЧЕРВЕН КРЪСТ (За пострадалите от земетресението в Япония).

Българският Червен кръст поддържа непрекъсната връзка с Международната федерация на Червения кръст и Червения полумесец

------
burgasnews.com

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 28, 2011 12:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Красимира написа:
Не вярвам на предсказанията и на конспирациите (90 процента от алтернативните медии са конспирации без капка научни доказателства). Ако Природата е решила да прави нещо, тя си знае работата, а ние - само догатваме. Не е нужно да се всява паника, нито нещата да се правят по-розови отколкото са, но ме дразни и факта, че американците и руснаците заливат Интернета с апокалиптични предвестия. Дори и да ни чака Апокалипсис, никой не казва изрично как да го избегнем освен прословутите изказвания от типа: обичайте се, повишете вибрациите си, не се оставайте да ви лъжат и т.н. Алтернативните медии са заляти и с фрази от физиката и честно казано им личи, че не разбират и от елементарна физика. Не сме деца! Знаем ги тези неща, а ако наистина има тайни, нека ги чуем директно без да прибягваме до алтернативни източници, които със сигурност публикуват неща, на които самите те не вярват.



Ами Красимира, като не вярваш на "предсказания и конспирации" и си толкова прагматична, че да стигнеш до крайности и да говориш пълни глупотевини, това не означава нищо друго, освен че мястото ти просто не за в нашата форум общност... Confused Rolling Eyes

Сама прецени дали трябва да останеш тук или не...Все пак време е да се установиш някъде там, където хората около теб ще са настроени на твоята резонансна честота и разбиране...

Смятам, че бях достатъчно ясна, точна и конкретна в изказа си! Confused Evil or Very Mad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 28, 2011 10:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тази реакция ме втрещи. Не съм го очаквала. Нито предполагала. Нито пък го разбирам. Какво значи "вярвам" и защо да трябва да "вярва"? Аз също не "вярвам". За мен нещата опират до вътрешно усещане, приемане и разбиране. Никога до "вяра". Вярата винаги е безкритична и граничи с фанатизъм. Ако ще вярвам, то бих ходила в църква и на проповеди. Аз си мислех, че тук дискутираме и обменяме мисли, чувства и впечатления. За вяра в какво става въпрос?

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 29, 2011 8:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Защо да започне с Япония?

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 30, 2011 11:11 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Активацията на Куспида, Пенке, тече още от 1973 год., от месец август. Както многократно съм обяснявала Куспида е онова Преходно време, през което ще протичат най-различни катаклизмени процеси свързани с прехвърлянето на Земята и самите нас в Четвърто, Пето и дори Шесто Измерение.

На 14.06.1988 год. Аватара на Синтеза или така наречения Махатма е закотвил своето Присъствие на Земята, поради която и причина ние вече функционираме в четиризмерното ниво, а понастоящем вече започнахме да асимилираме и 20 херцовата вълнова вибрация на Петото Измерение.

Именно тогава се е състояла Хармоничната среща между Махатмата (наричана още и Хайот Ха Кодеш), Владетеля Майтрея и Санат Кумара, чрез която от 15 -17.08.1988 год. за пръв път в Планетарната ни историята човечеството и Майката Земята са се придвижили към Процеса на Духовната Зрялост.

От този миг натам започват да текат тотални промени на всички нива, във всички измерения и планетарни светове драстичните катаклизми на...промяната.

Ако се върнем назад във времето ще си спомним още от началото на Куспида през 1973-77 за земетресенията в Стражица и т.н., и т.н.

Така, че нещата не се свеждат единствено до Японските събития, те са много по-дълбкси и не без човешката не-намеса...

След това имаше земетресения в Тайланд и на още някои други места, а вчера - както предрекох и аз самата! - и в България имаше поне 15 земетръса...

Красимира е едно същесво, което не се е самоопределило като индивид и личност, поради което изпада и въвлича хората в собственото си раздразнение и ужасяващ страх от неизбежните катаклизмени промени.

Затова да стои по-далеч от нашата форум общност за да не провокира и предизвиква негативни събития, които могат да подсилят главоломно протичането на глобалния катаклизъм, защото...капката прелива чашата.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov