НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Нед Май 05, 2024 11:30 am Вижте мненията без отговор
Земетресения, вулкани и др. природни бедствия...земната ос
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 30, 2011 2:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цитат:
Красимира е едно същесво, което не се е самоопределило като индивид и личност, поради което изпада и въвлича хората в собственото си раздразнение и ужасяващ страх от неизбежните катаклизмени промени.


Това изказване е на нивото на клевета, учудих се много, че това е начинът, по който Пенка получи отговор на въпросите си. Няма да притеснявам форума отново, оттеглям се.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 30, 2011 3:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Красимира написа:
Цитат:
Красимира е едно същесво, което не се е самоопределило като индивид и личност, поради което изпада и въвлича хората в собственото си раздразнение и ужасяващ страх от неизбежните катаклизмени промени.


Това изказване е на нивото на клевета, учудих се много, че това е начинът, по който Пенка получи отговор на въпросите си. Няма да притеснявам форума отново, оттеглям се.


Възприемай изказването ми както си искаш - ти винаги си живяла и навярно ще останеш да живееш с усещането си, че някой все отправя клевети към теб, учудвай се още повече - то какво друго ти остава...?!? Confused

Пенка получи този отговор по този начин, защото едва ли ще се напъвам - както винаги до сега!!!! - да сипя духовни разяснения и обяснение що е Вяра и каква е нейната функция, колабирайки от свръх-напрежение и свръх-изтощение в собсвеното си монологизиране, а не енергетизиране и хармонизиране в един ползотворен диалог от двете страни...Rolling Eyes

Смятам, че лично тя разбра или ще разбере какво й казах, за разлика от теб Красимира, която вървиш към собственото си само-унищожение и разруха - твоя воля и...не-вяра.

Мина това "весело" време, с което забавлявах всички тук - сега и аз правя своя собствен Духовен Преход и Избор относно Мисията, която съм си избрала, и с която съм се натоварила тук, в това си прераждане...

Така, че хич не ми пука кой, какво, как и защо разбира по този или онзи начин - или пък не разбира...вярва или не вярва - това си е лично негов проблем и аз нямам абсолютно никакво намерение да го убеждавам в правотата на Вярата в...Аз Съм, т.е. в Божествения Творец, самите себе си и всичко онова, което съ-творява Той, което можем да съ-творим по Негово подобие, вместо да го разрушаваме непрекъснато...

Нека всеки сам си направи труда да постигне и разбере сам себе си - има достатъчно литература за тази цел, достатъчно Учители-Гуровци, Наставници и т.н. - който търси, ще намери. Нека всеки сам да открие Истината, Вярата и Любовта в себе си, сам да положи усилия за собственото си духовно израстване, себе-усъвършенстване, себе-познание, себе-реализиране и т.н., и т.н. ....

Тук аз вече ще изпълнявам една съвсем друга функция - без да монологизирам никога повече сама със себе си, цирка приключи. Качвам достатъчно добри статии, ченелинги и всякакви материали, които могат да просветлят житейския път на всеки един от вас...мога да допълвам по нещичко или да отговарям на нещица, които са свързани с тях, но да резонирам на подобен род низост като изтанцуванато от теб тук, Красимира, с пригласящ ти "пенкин" рефрен - няма да се случи повече.

Дано да се отеглиш наистина доброволно - в което, уви!, не вярвам - защото иначе ще се наложи да ти бъде ограничен достъпа тук на всички нива, дори няма да имаш възможността да прочетеш нито една-единствена буквичка...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 30, 2011 9:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мисля си, че разбрах, но нищо не е сигурно. Явно потребителите тук влизаме да прочетем нещо, но такова нещо, дето на нас ни се иска. Като не отговаря на очакванията ни, реагираме като бебе, на което са му взели биберона. И ревем, и искаме да ни успокоят и подондуркат. Ох! Колко е хубаво да има кой да те успокояв и да ти обръща внимание! Обаче май трябваше да сме пораснали.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 31, 2011 1:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Защо да започне с Япония?

Аз също се питам защо се случи това точно с Япония. От няколко дни се питам какво иска да ни каже Висшия разум с този катаклизъм и последствията от него. Защо Япония е избрана? И тъй като страданието се „дава” за да ни пречисти от нещо, от какво трябва да се пречисти Япония, какво трябва да променят японците като нация?
И изведнъж се сетих за филма „Изумление и трепет”. Страхотен филм, показващ възприетите ценности , морал, йерархия и начин на живот в съвременна Япония. Остарели традиции, но педантично спазвани и затрудняващи естественото човешко общуване. Начин на живот при който душата е подтисната за сметка на общоприети правила. Всичко това прави от хората бездушни кукли, на които е чужда мисълта за творчески порив и всякаква проява на индивидуализъм. Така, че си мисля, че нещо трябваше да разтърси тези хора и да ги постави в нестандартни рамки, за да отхвърлят рутината и да проявяват творчески подход на индивидуално ниво.
Другата причина според мен да е избрана Япония е, че трудните упражнения се дават на отличниците, от които трябва да се учат останалите. Високотехнологична Япония прави „показно” пред света как се действа при аварии и катаклизми. Лично аз съм удивена от следните факти:
• Липса на хаос и паника и проява на смирение с обстоятелствата. Да, хората тъгуват за големите си загуби, но няма вайкане, тръшкане и прояви на мародерство, което съпътства подобни трагедии.
• Липса на излишно говорене, търсене и прехвърляне на вината от институции на институции. Несъмнено всичко ще се анализира, но сега трябва да се действа и те го правят.
• Готовност на определени хора да се жертват съзнателно за да намалят последствията от аварията .
• Дори мафиотските структури са се включили в спасителните акции с безвъзмездни помощи. Не мога да си представя нашите подобни стуктури в такава роля – те биха дебнали как да се възползват от обстоятелствата.
Да, много има да се учим от японците, но засега нека се помолим час по-бързо да се справят с трудния урок!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 31, 2011 7:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga, такива, каквито са японците И днес, такива сме били някога и ние.
Гледайки тях, виждам нас, но преди мно-о-ого, много време.Това ни е било "великото", не многото знания, завзети земи и развити технологии, изкуство и култура. Великото ни е било в ценностната система.

Спомням си как чужденец пише с изумление, че българките се разхождали без страх с многобройни скъпи накити по себе си, защото "там крадци няма". Представяте ли си??? "Крадци няма"!!!

Сега сме едни подобия на българите от "онова време", но "кръвта вода не става". По-точно става, но все някога пак си връща силата. Е, точно на това се надявам и аз - четейки за достойнството на предците ни, да се опитаме и ние да им подражаваме.

А защо се почва отЯпония? Защото японците ще покажат на целия останал Свят КАК да преодолеят трудностите.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 31, 2011 7:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga, такива, каквито са японците И днес, такива сме били някога и ние.
Гледайки тях, виждам нас, но преди мно-о-ого, много време.Това ни е било "великото", не многотознания, завзети земи и развити технологии, изкуство и култура. Великото ни е билов ценностната система.
Спомням си как чужденец пише с изумление, че българките се разхождали без страх с многобройни скъпи накити по себе си, защото "тамкрадци няма". Представяте ли си??? "Крадци няма"!!!

Сега сме едни подобия на българите от "онова време", но "кръвта вода не става". По-точно става, но все някога пак си връща силата. Е, точно на това се надявам и аз - четейки за достойнството на предците ни, да се опитаме и ние да имподражаваме.

А защо се почва отЯпония? Защото японците ще покажат на целия останал Свят КАК да преодолее трудностите.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 31, 2011 9:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хм. След като на отличниците се пада това, добре, че сме двойкаджии. Нещо не ми се връзва. Нямам отговор. Лорде, кръвта става на вода, примери - много. Виж сегашните египтяни, гърци, римляни. По-скоро си мисля, че тъй като категорично не можеш и не искаш да се идентифицираш със средностатистическия сегашен българин, търсиш сенките на миналото. Не ти трябва, повярвай ми. Ти си си достатъчен и без такава идентификация. А всъщност знаеш, че това, че сега си се родил тук и такъв е просто част от пътя. Моята конница отново препуска, а това не е добре.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 31, 2011 9:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Усещам започналата промяна, с клетките си я усещам, но не ми харесва. Не ме е страх, но някак си не я искам. Съществото ми се бунтува срещу нея, защото е насилствена. На мен ми се струва, че липсва хармонията и баланса в това. А не трябва да е така.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 31, 2011 9:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Хм. След като на отличниците се пада това, добре, че сме двойкаджии. Нещо не ми се връзва. Нямам отговор. Лорде, кръвта става на вода, примери - много. Виж сегашните египтяни, гърци, римляни. По-скоро си мисля, че тъй като категорично не можеш и не искаш да се идентифицираш със средностатистическия сегашен българин, търсиш сенките на миналото. Не ти трябва, повярвай ми. Ти си си достатъчен и без такава идентификация. А всъщност знаеш, че това, че сега си се родил тук и такъв е просто част от пътя. Моята конница отново препуска, а това не е добре.
Ако няма време и преражданията са едновременни, то няма такова нещо като "сенки на миналото".
Ако промениш настоящето, подобряваш и живота си в "миналите прераждания".

Някои се опитват да забравим, кои сме били, кои сме и кои ще бъдем. Не връщам поглед назад, защото смятам, че всичко е изгубено, не! Обръщам се, за да видя как са се справяли, по-точно как СМЕ се справяли. Щом сега имаме това прераждане, значи сме успели.

Отговорите са в нас, ма е трудно да се разберем ...

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 01, 2011 3:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

То, и двойкаджиите няма да се разминат без уроци. Спомнете си земетресението в Хаити.
Щом сме тук, на Земята, всички имаме уроци за учене. И част от уроците са свързани с етноса и държавата ни - щом сме на това дередже, всички сме виновни с действията или бездействието си, както каза Селена по-горе.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 03, 2011 9:57 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това вече е един прекрасен диалог ииии...странното е, че всички сте прави...

Само дето Пенка не й харесват промените, защото ги чувства като насилие...

Неееее, не, Пенке, не са насилствени, всичкото това ние сме си го докарали до главите, пък сега ни се види нанагорно...

А ти не "вдигай конницата", че...става лошо за теб, за тези около теб и т.н. Карай си я тихо, кротко и разбрано и нещата сами ще се сложат така, както трябва да бъдат.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 05, 2011 7:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

" Японски кмет, отвратен от начина, по който японското правителството се справя с кризата, отправя призив за помощ към целия свят.

Кметът на град Минами Сома (Minami Soma), разположен на 25 км от централата Фукушима, е решил да се заобиколи традиционните канали и потърси помощ чрез видеопослание, което е записал преди повече от седмица :

"Напълно изоставени сме ... рискуваме да умрем от глад."".

===========
zelas.blog.bg, " Японски кмет отправя призив за помощ към целия свят"

Вижте клипa! За съжаление има само английски превод.
SOS from Mayor of Minami Soma City, next to the crippled Fukushima nuclear power plant, Japan


=============
Снимка : japanquakereport.com

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 05, 2011 9:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е как да им помогна от тук? Не се сещам. Истината е, че малко съм разочарована от действията на японските власти, както и от международната т,н. "подкрепа". Но пък от друга страна си давам сметка, че отстрани винаги е неясно и не мога да съдя. Иска ми се да им помогна, но не знам как.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 05, 2011 9:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

С SMS-и на 1255 - няма за сега друг по-добър начин!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov