НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 6:04 pm Вижте мненията без отговор
Земята - нашият дом
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 13, 2010 8:51 pm
МнениеЗаглавие : Земята - нашият дом
Отговорете с цитат

Филм със субтитри на български:

http://vbox7.com/play:158be130

В този филм няма грозни картинки и сърдити еколози - само магична, пленяваща красота. Нека се полюбуваме заедно на очарованията на нашата майка Земя, и отворим сърцата си.

Нека красотата изпълни сърцата ни и делата ни!




_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 20, 2010 6:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Прекрасен филм! Благодаря ти за него! Изпълни сърцето ми с любов към Земята!
И във връзка с това ще споделя какво прочетох в един ченълинг за това как ние, човечеството си докарваме природните бедствия чрез духовните отрови, които излъчваме:
"...Списък на духовните отрови и на съответстващите им бедствия:
- Отровата на невежеството предизвиква земетресения;
- Отровата на гнева предизвиква вулканични изригвания;
- Отровата на горделивостта предизвиква силни ветрове и урагани;
- Отровата на алчността предизвиква пожари, започнати от хората, от мълнии и др.природни причини. Тя се явява и причина за сушата.
- Отровата на завистта и ревността предизвикват наводнения или в резултат на дъжд, или идващи от океана;
- Отровата на безволието, небитието и безверието предизвиква голям студ и дори ледников период...."
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Niarra




Регистриран на: 16 Ное 2010
Мнения: 73
Местожителство: Бургас
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 20, 2010 7:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga написа:
Прекрасен филм! Благодаря ти за него! Изпълни сърцето ми с любов към Земята!
И във връзка с това ще споделя какво прочетох в един ченълинг за това как ние, човечеството си докарваме природните бедствия чрез духовните отрови, които излъчваме:
"...Списък на духовните отрови и на съответстващите им бедствия:
- Отровата на невежеството предизвиква земетресения;
- Отровата на гнева предизвиква вулканични изригвания;
- Отровата на горделивостта предизвиква силни ветрове и урагани;
- Отровата на алчността предизвиква пожари, започнати от хората, от мълнии и др.природни причини. Тя се явява и причина за сушата.
- Отровата на завистта и ревността предизвикват наводнения или в резултат на дъжд, или идващи от океана;
- Отровата на безволието, небитието и безверието предизвиква голям студ и дори ледников период...."


Според мен всички тези неблагоприятни качества които изброяваш по-горе идват от Страха.Няма ли страх няма да има и нито едно от тях.Примерно- невежия човек е такъв защото го е страх да учи,гневния - защото го е страх от себе си и другите,горделивия го е страх да не изгуби егото си,алчния - да не му вземат това което има,завистиливия - че никога няма да има това което другите имат,ревнивия го е страх че ще трябва да дели - което той не може,а безволието ,небитието и безверието са едни много "удобни" състояния на духа ,в които той се е оставил на течението без обаче да взема участие в него,а просто седи и гледа отстрани какво става.Според мен един буден и осъзнат човек или поне такъв който има желание да се събуди, ще премахне първо страха от себе си,защото той му пречи да вижда много неща и тогава вече няма да има нито един от изброените по горе недостатъци поради простата причина че няма да има какво да ги подхранва Rolling Eyes.

Така мисля аз,може малко да съм се отклонила от темата за което съжалявам Wink .
А иначе нашата Земя е извор на много безценни съкровища във всякакъв план,но ние правим всичко възможно да ги унищожим.. Crying or Very sad




_________________
Нищо в живота ни не се губи,просто се връща в друга форма и смъртта не е край, а ново начало.

Когато ти се струва че си стигнал предела си то ти ще си постигнал само половината от това,на което си способен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 19, 2011 7:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Следващият клип се отнася до т.нар. "фамилна къща", но отношението към цялата планета е еднакво, както и резултатите, разбира се.

Духът на къщата - Lutins


=======
Снимка : trolls-et-legendes.be
Lutins - домашен дух, домник, стопан/стопанин,

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov