НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 9:24 am Вижте мненията без отговор
До Маг Селена
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
tsvete777




Регистриран на: 12 Апр 2011
Мнения: 1
Пуснато наПуснато на: Сря Юни 01, 2011 11:19 am
МнениеЗаглавие : До Маг Селена
Отговорете с цитат

Здравейте Маг Селена!Казвам се Невена Галева 20.06.1969 г., а съпруга ми Емил Галев 25.03.1967 г.От около месец и половина разбрах ,че има връзка с 12 год по-млада жена от работата му.Той ми призна почти всичко и след като водихме дълги и мъчителни разговори той каза ,че няма да ме напусне никога и ще остане с мен и децата.Като се сетя как майсторски ме е лъгал и колко ме е наранил сега ми е трудно да му повярвам.Но виждам че и на него му е много трудно,защото казва обичам те и теб и нея я обичам и не мога да я оставя.Трудно се разказва в няколко реда всичко,но бих искала да знам ще приклюучи ли скоро връзката си с нея наистина?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Юни 01, 2011 9:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е нали е казал, че обича и нея? Защо да приключва връзката си?! Съдейки по ЕГН, децата ви са достатъчно големи и това едва ли е аргумент. Не знам какво очаквате като отговор тук, ама...май ще се разочаровате. Погледнахте ли съобщението на Маг Селена?

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Юни 01, 2011 10:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Имах една позната, която беше бе в същата ситуация.
И нейният съпруг не я напусна (по закон), но имаше дете от другата и живееше там.

Моята позната смяташе, че е преживяла ситуацията, но ... почина от рак.

Цвете, животът и изборите в него са ЕДИНСТВЕНО ваши!
Послушайте сърцето си и действайте. Не винете - не помага! Помислете какво искате.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 06, 2011 4:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравей, tsvete777!

И аз съм изпадала в подобна ситуация - плачеше ми в скута и твърдеше, че обича и мен, и нея и че не иска да ме напуска, но иска да бъде и с нея. Тогава аз го напуснах.

За щастие нито бяхме женени, нито имахме деца, та вероятно за мен тогава е било по-лесно да го направя, отколкото би било за теб. Но пък и тази стъпка не е единствения изход от ситуацията. Не е нечовешко да обичаш двама едновременно, напротив (дори и на мен ми се е случвало)! Просто начина, по който е устроено обществото ни не ни предоставя правила, по които да действаме в подобна ситуация.

Мога да си представя, че си била толкова шокирана, когато си разбрала за другата, че ти се е приискало всичко това да не се беше случвало. Но отричайки реалността, ние всъщност не си правим услуга. Според мен би било добре да приемеш факта, че има и друга жена и да прецениш какво трябва да направите оттук нататък, за да излезете най-безболезнено от неприятната ситуация. Помисли си от кой вариант теб би те боляло най-малко - да се правиш, че нищо не се е случило и тайничко да мразиш съпруга си, защото те е лъгал; да му простиш и открито да поговорите за това какво тя му предлага, което той не намира вкъщи; да го оставиш да изживее забежката си - може би просто е влюбен, а и 12те години разлика, както и факта, че той е женен за теб и не желае да те напуска, не бива да се подценяват; или да сложиш край и ти да си тръгнеш.

Аз тогава избрах да си тръгна, но само защото бях още много млада и това беше първата ми любов и реших, че не е честно да я деля, че заслужавам нещо по-добро. При теб е различно. Но за да останеш с мъжа си, ще трябва определено първо да му простиш..

Моето лично мнение е, че в тази ситуация ти си с по-добрите карти. Опитай се освен това да се поставиш на нейно място - с теб той има общо минало, деца, които сигурно много обича, общ дом, споделени радости и отговорности, а и явно и чувства. При тях двамата сигурно всичко е още свежо и розово, но ако тя истински го обича все някога ще поиска той да се раздели с теб и да остане при нея. Ако той действително е решен да не го прави, това ще го постави под натиск, който ще работи в твоя полза - в един момент няма да издържи и ще я остави като ненужен проблем. Ако поддаде на натиска и се раздели с теб, поне ще знаеш, че действително вече не държи на теб колкото би трябвало. Ако пък другата само е влюбена и скоро им омръзне, той ще се прибере още по-бързо.

Определено ситуацията показва, че в брака ви има проблеми, с които трябва да се справите (заедно), но на първо време е май най-добре просто да събереш сили и да изчакаш да видиш как ще се развият нещата у отсрещната страна. И междувременно да се опиташ да му простиш. Защото ако не го направиш, дори и да се раздели с другата жена и да се върне при теб, животът ви ще се превърне в непрекъснат низ от прояви на гняв, ревност, чувство на вина и взаимни обвинения.

Дано съм успяла да ти помогна..

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 06, 2011 4:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И още нещо: нужна е трезва преценка на личните психологически граници. Кога нещата биха стигнали толкова далеч, че да няма връщане назад? И дали вече не са стигнали дотам? До кога можеш да приемаш и в кой момент би било по-добре за теб да кажеш стоп: може би сега или ако той се пренесе да живее при нея, или ако тя му роди дете.. Всичко това са неща, за които едва ли искаш да мислиш, но които са напълно възможни. Прецени сама за себе си колко си в състояние да поемеш.

Примерът, който дава Аудан, е действително много уместен. Да се примиряваш с нещо насила и да се правиш, че е ОК, а в същото време да се разяждаш отвътре, означава че не си наясно със себе си и това колко емоционален и психически товар можеш да понесеш. Изясни си тези неща за себе си и тогава ще знаеш как да постъпиш. Успех!

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Юни 08, 2011 10:07 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

radea написа:
И още нещо: нужна е трезва преценка на личните психологически граници. Прецени сама за себе си колко си в състояние да поемеш.
Да се примиряваш с нещо насила и да се правиш, че е ОК, а в същото време да се разяждаш отвътре, означава че не си наясно със себе си и това колко емоционален и психически товар можеш да понесеш.

Сбъркала си си професията! Ти направо си готов психолог! Заставам на 100% зад съвета ти, защото аз лично също съм била и донякъде продължавам да живея в подобна неизяснена ситуация и ...ами лошо е за всички участници в нея.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Юни 08, 2011 6:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
...ами лошо е за всички участници в нея.
И на тия покрай тях ... Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Сря Юни 08, 2011 6:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:

Сбъркала си си професията! Ти направо си готов психолог! Заставам на 100% зад съвета ти, защото аз лично също съм била и донякъде продължавам да живея в подобна неизяснена ситуация и ...ами лошо е за всички участници в нея.


Благодаря ти Smile Ами явно съм готова вече за кетапа "психолог-анализатор" от Училището на живота. Laughing Друга институция няма да ми го даде, защото знанията ми не идват просто от книгите, а всичките са преживяни и изстрадани.. И затова може и да са доста субективни понякога, та гледам да ги изказвам само ако става въпрос за ситуация, която в по-малка или по-голяма степен съм преживяла, а тази е точно такава..

В този форум често става дума, че страдаме най-вече вследствие на вътрешните си нагласи и емоциите, които те пораждат в определени ситуации. Така че съвета "Опознай себе си, за да разбереш реакциите си и да видиш какво можеш да промениш или приемеш" е някакси универсален..

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov