НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 7:19 am Вижте мненията без отговор
За комплексите
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Lea




Регистриран на: 10 Юни 2011
Мнения: 17
Пуснато наПуснато на: Сря Сеп 14, 2011 12:51 pm
МнениеЗаглавие : За комплексите
Отговорете с цитат

Здравейте Маг Селена,

в отговорите на въпросите зададени тук във форума, често се срещат характеристики на хора, които са носители примерно на Троен Нарцистичен комплекс или пък Двоен Кайнов комплекс (примерно). На мен ми е интересно, това каква ще е степента му и изобщо характера на комплекса от какво зависи – от семейната среда, от самия индивид, от кармата, съдбата? Ако примерно в съдбата на човек комплекса го има като даденост, възможно ли е да бъде избегнат или поне да бъде намален, такаче примерно когато стане на 30 години да не е троен, а да речем да е “с по-ниска степен“? До каква степен даден комплекс бива лечим и има ли момент, в който той вече с нищо и по никаъв начин не може да се коригира?

Предполагам, че до голяма степен, всичко това зависи от нивото на осъзнатост на индивида, но все пак ще ми бъде интересно на прочета и вашето мнение, за което ви благодаря предварително!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Сеп 14, 2011 8:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Чудесен въпрос, Lea!

И на мен ми е интересно. Имам предположения,но предпочитам истината от знаещ пред предположенията на незнаещ.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 15, 2011 9:14 am
МнениеЗаглавие : Re: За комплексите
Отговорете с цитат

Lea написа:
На мен ми е интересно, това каква ще е степента му и изобщо характера на комплекса от какво зависи – от семейната среда, от самия индивид, от кармата, съдбата?


Степента на комплекса и скритите характера белези на даден човек зависят преди всичко от самия него, от неговото разбиране, желания, мисли и действия. Едва на втора позиция идва кармата, която сътворява естествено самия той, после семейната среда. Всичките тези компоненти събрани в едно обуславят и определят съдбата на въпросния индивид.

Lea написа:
Ако примерно в съдбата на човек комплекса го има като даденост, възможно ли е да бъде избегнат или поне да бъде намален, такаче примерно когато стане на 30 години да не е троен, а да речем да е “с по-ниска степен“?


Комплексът не е даденост, а придобитост - независимо от това дали е привнесен от минал живот или е втъкан в съдбовния и житейски път като кармично проявление.

Комплексът е болест свързана с психическото състояние на определен индивид. Болест изразена в различна степен в зависимост от кармичните наслоения на индивида, който е правил все едни и същи грешки вследствие на своето не-разбиране на живота, на своята духовна слепота, незнание и невежество.

Прагът на всяка една придобита болест може да бъде снижен или окончателно изчистен, отстранен.

Това става чрез пробуденото съзнание на индивида, който преобразува знанията си в по-знания като същевременно се само- и себе-усъвършенства в духовно направление.

Прага на всеки един комплекс може да бъде снижен или окончателно ликвидиран единствено чрез личните усилия на съответния индивид чрез неговото правилното разбиране на естеството на нещата.


Lea написа:
До каква степен даден комплекс бива лечим и има ли момент, в който той вече с нищо и по никаъв начин не може да се коригира?


Както казах комплекса може да снижи своята степен на проявление единствено при положени усилия от страна на неговия носител чрез съответното правилно разбиране на самото явление и чрез личностовото себе- и само-усъвършенстване.

Дори може да бъде ликвидиран окончателно - един път и завинаги.


Lea написа:
Предполагам, че до голяма степен, всичко това зависи от нивото на осъзнатост на индивида, но все пак ще ми бъде интересно на прочета и вашето мнение, за което ви благодаря предварително!


Предположението Ви е абсолютно правилно. Без да се е осъзнал и събудил съответния индивид нищо не може да се постигне в рамките на корекциите съотнесени към комплексите касаещи неговото психическото състояние. Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Lea




Регистриран на: 10 Юни 2011
Мнения: 17
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 15, 2011 12:08 pm
МнениеЗаглавие : Re: За комплексите
Отговорете с цитат

СЕЛЕНА - СУВАРНА ВИШУДХА написа:
Комплексът е болест свързана с психическото състояние на определен индивид. Болест изразена в различна степен в зависимост от кармичните наслоения на индивида, който е правил все едни и същи грешки вследствие на своето не-разбиране на живота, на своята духовна слепота, незнание и невежество.


Да разбирам ли тогава, че една огромна част от населението на земята страда от психически болести?

А какво става с дадена личност, ако в продължение на много животи продължава да прави все същата грешка - степента на комплекса се увеличава до неузнаваемост и се стига до пълна деградация на личността или просто идва един повратен момент, когато „лампичката светва“?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 15, 2011 4:10 pm
МнениеЗаглавие : Re: За комплексите
Отговорете с цитат

Lea написа:
Да разбирам ли тогава, че една огромна част от населението на земята страда от психически болести?


Много голяма част от човечеството на този етап от времето страда от психични заболявания, провокирлани от най-различни комплекси.

Ако това трябва да се изразява в проценти те са не по-малко от 30%, като поне 15% от тях са с пълна невменяемост.

Нека към тях прибавим още 30% страдащи от леки форми на психични разстройства.

Още 30% са в диапазона на тежките стресовисъстояния и напрежение.

Останалите 10% са така да се каже що-годе нормални и трезво мислещи хора.


Lea написа:
А какво става с дадена личност, ако в продължение на много животи продължава да прави все същата грешка - степента на комплекса се увеличава до неузнаваемост и се стига до пълна деградация на личността или просто идва един повратен момент, когато „лампичката светва“?


Винаги съществува вероятност да "светне лампичката", дори тогава, когато индивида съвсем е деволюирал и стигнал до дъното, т.е. предстои да се прекъсне окончателно връзката му с неговата Лична Душа и Монада.

Тогава той слиза в Царството на Животински свят и се преражда в животно, но въпреки всичко и там съществува вероятността и се дава възможността за ново еволюиране.

Съществуват много редки случай, когато прераждащата се Живителната Искра стигне до окончателен и пълен разпад - но и такива варианти съществуват.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Lea




Регистриран на: 10 Юни 2011
Мнения: 17
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 15, 2011 8:32 pm
МнениеЗаглавие : Re: За комплексите
Отговорете с цитат

СЕЛЕНА - СУВАРНА ВИШУДХА написа:
Тогава той слиза в Царството на Животински свят и се преражда в животно, но въпреки всичко и там съществува вероятността и се дава възможността за ново еволюиране.


Shocked Не знаех, че има и такъв вариант, когато индивидът в някой си живот може да се окаже животно. Shocked
Е то тогава какво излиза, че един комплекс, който не е овладян, може да те превърне в животно. Интересно в такъв случай, оказва ли комплексът влияние върху вида на животното или бива въплътен просто в кякакво животинче.

При наличие на толкова психични заболявания сред хората има ли някакъв начин, когато се запознаем с някого да видим или осъзнаем, че той страда от психични разстройства, защото много често това май не се забелязва, а чак по-късно примерно в една връзка нещата започват да „извират“.
Може ли, така да се каже, да се разпознае психопата още в началото или това вече е свързано отново по някакъв начин със степента на осъзнатост на индивида дали ще успее или не да разпознае с какъв човек го е сблъскала съдбата?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 12:48 pm
МнениеЗаглавие : Re: За комплексите
Отговорете с цитат

Lea написа:
Shocked Не знаех, че има и такъв вариант, когато индивидът в някой си живот може да се окаже животно. Shocked


Много дълго проучвах този вариант и вероятност, защото според източните аналите се твърди, че е точно така. И още по-дълго време не исках да приема, че е така...

Но...Великите Посветени знаят повече от мен. Важното е, че и аз се убедих в Познанията им и ги приех в това отношение.


Lea написа:
Е то тогава какво излиза, че един комплекс, който не е овладян, може да те превърне в животно. Интересно в такъв случай, оказва ли комплексът влияние върху вида на животното или бива въплътен просто в кякакво животинче.


Абсолютно, разбира се, че оказва.

Lea написа:
При наличие на толкова психични заболявания сред хората има ли някакъв начин, когато се запознаем с някого да видим или осъзнаем, че той страда от психични разстройства, защото много често това май не се забелязва, а чак по-късно примерно в една връзка нещата започват да „извират“.


Има разбира се, но затова се изисква много голямо разбиране и Познание.

Lea написа:
Може ли, така да се каже, да се разпознае психопата още в началото или това вече е свързано отново по някакъв начин със степента на осъзнатост на индивида дали ще успее или не да разпознае с какъв човек го е сблъскала съдбата?


Когато индивидът е осъзнат вече се нарича Личност, а когато Личността е постигнала правилното разбиране и Познанието се е докоснало до нея всеки един психопат или социопат бива разпознаван на мига от нея. Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Lea




Регистриран на: 10 Юни 2011
Мнения: 17
Пуснато наПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 8:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ, Маг Селена за тази информация. Това с прераждането в някаква животинска форма наистина много ме озадачи.
Честно казано в мен възникнаха още един куп въпроси, но май не ми се иска да прекалявам, а пък и не знам доколко това е интересно за останалите тук във форума.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Сеп 17, 2011 4:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Имаш ли въпроси - питаш.

Както виждаш повечето тук не питат, защото много от тях са тук още от 2006 год.

Научиха и разбраха доста неща...

Но...винаги могат да научат още повече, няма да им бъде излишно. Very Happy

Тепърва може би тук , във форума, ще тръгнат изненади.

Не обичам да отговарям на въпроси от личен характер, но когато става въпрос за духовно себе-усъвършенстване мога да говоря колкото е необходимо.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Lea




Регистриран на: 10 Юни 2011
Мнения: 17
Пуснато наПуснато на: Съб Сеп 17, 2011 8:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Оооо, добре – тогава питам още. Very Happy

Това с животните ми стана много интересно. Възможно ли е в резултат на даден комплекс, личността да придобие характерни за дадено животно черти или характеристики? В смисъл, например съм срещала хора, които още в началото някак ми напомнят на дадено животно, да речем една жена, която ми приличаше по някакъв начин в лицето все едно лисица. Не казвам, че е грозна, даже напротив доста привлекателна е, но на мен просто ми „напомня“ на това животинче. В последствие открих, че и държанието (явно тогава и мислите й) ми напомнят точно на определенията за лисици каквито ги знаем в приказките и басните. Или пък съм срещала други хора, които все едно са някой плъх. Изобщо тези черти могат ли да се съотнесат по някакъв начин с даден комплекс или тук става дума вече за нещо друго?

По какъв начин един комплекс оказва влияние, върху животното, в което ще се превърне един индивид при прераждането си? Може ли да дадете някакъв пример даден комплекс с какво животно се свързва?

Нещо друго, което ми направи впечтление в отговорите Ви тук във форума е, че в повечето случаи мъжете страдат от троен Нарцистичен комплекс. Наблюдават ли се някакви повече характерни за жените и съотвентно повече характерни за мъжете комплекси? Или не може да се каже, че съществува някаква закономерност във връзка с половете?

Ако трябва да разширим кръгозора на ниво нация, то тогава може ли да се каже също така, че за индивидите от една нация е присъщ един комплекс, а за тези от друга – друг кпмплекс? Или нещата винаги са доста разнородни и не може да се направи някакво обобщение в тази насока?

Май за сега това са въпросите. Smile

МНОГО, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ за възможността да ги задам!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Сеп 19, 2011 9:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Lea написа:
Оооо, добре – тогава питам още. Very Happy

Това с животните ми стана много интересно. Възможно ли е в резултат на даден комплекс, личността да придобие характерни за дадено животно черти или характеристики? В смисъл, например съм срещала хора, които още в началото някак ми напомнят на дадено животно, да речем една жена, която ми приличаше по някакъв начин в лицето все едно лисица. Не казвам, че е грозна, даже напротив доста привлекателна е, но на мен просто ми „напомня“ на това животинче. В последствие открих, че и държанието (явно тогава и мислите й) ми напомнят точно на определенията за лисици каквито ги знаем в приказките и басните. Или пък съм срещала други хора, които все едно са някой плъх. Изобщо тези черти могат ли да се съотнесат по някакъв начин с даден комплекс или тук става дума вече за нещо друго?


Не само, че е възможно, но е и абсолютно така.

Lea написа:
По какъв начин един комплекс оказва влияние, върху животното, в което ще се превърне един индивид при прераждането си? Може ли да дадете някакъв пример даден комплекс с какво животно се свързва?


Всичко е в генетичните записи на човека, който се преражда в животно, а те се съхраняват в Акашовите хроники до момента на прераждането, в който се предават на самия вид животно чрез нанасянето на енерегийната жизнена матрица в зародиша.

Lea написа:
Нещо друго, което ми направи впечтление в отговорите Ви тук във форума е, че в повечето случаи мъжете страдат от троен Нарцистичен комплекс. Наблюдават ли се някакви повече характерни за жените и съотвентно повече характерни за мъжете комплекси? Или не може да се каже, че съществува някаква закономерност във връзка с половете?


Не съществува някаква определена закономерност в този процес, макар че в съответните епохи винаги преобладават комплексите на този полов индивид, на който енергетиката е водеща.

В Кали Юга преобладава/преобладаваше мъжката енергия, мъжката полярност. Затова е нормално и естествено мъжете да страдат повече от жените от Нарцисизъм.

Но...това в триизмерната реалност ще се промени с настъпването на Сатия Юга.


Lea написа:
Ако трябва да разширим кръгозора на ниво нация, то тогава може ли да се каже също така, че за индивидите от една нация е присъщ един комплекс, а за тези от друга – друг кпмплекс? Или нещата винаги са доста разнородни и не може да се направи някакво обобщение в тази насока?

Май за сега това са въпросите. Smile

МНОГО, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ за възможността да ги задам!


Ако трябва да разширим кръгозора на ниво нация естествено, че може да се каже, че за индивидите от едната нация е присъщ един комплекс, а за тези от другата – друг комплекс. Това е абсолютна космична закономерност.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Light&Love




Регистриран на: 10 Сеп 2011
Мнения: 68
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Сеп 23, 2011 3:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Lea, казваш, че си виждала хора, които по някакъв начин ти приличат на някакво животно. И аз съм срещал доста такива. Затова искам и аз да задам един въпрос на Маг Селена, възможно ли е това просто да са животинки, превъплътени в човешки тела, тъй като знам, че в момента доста животински души се прераждат като хора! И обикновено това им личи! Very Happy Дори аз лично смятам, че много от така наречените ОП-ове са именно това - животни в човешки тела. И от това може да се обясни защо те толкова лесно могат да се манипулират и единственото, което ги интересува е храната и сексът! Smile Особено опасни са инкарнациите на хищници като крокодили, лъвове, рисове и т. н. Те обикновено стават жестоки садисти и убийци! Иначе и за лошото психично здраве на човечеството сте напълно права! Както се казва: "Ако си сложим крушки на нервите, България ще светне!" Smile Аз самият наскоро преживях нервен срив, от който още се възстановявам, да не говорим, че много от приятелите и познатите ми, в това число и родителите ми са супер стресирани! Лошо, много лошо! Smile Но пък съм оптимист и знам, че скоро всичко ще си дойде на мястото! Приятен ден! Smile

_________________
Добри мисли, добри думи, добри дела...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Сеп 23, 2011 4:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Light&Love написа:
Особено опасни са инкарнациите на хищници като крокодили, лъвове, рисове и т. н. Те обикновено стават жестоки садисти и убийци!
Това ми напомня за някои воински практики, когато преди битка се постига единение с духа на някой силен хищник.
Чудя се, дали някои хора го правят несъзнателно и дали не става дума за вселяване на животински дух в слабо откъм полеева защита човешко тяло ... Rolling Eyes

Light&Love написа:
... много от така наречените ОП-ове са именно това - животни в човешки тела. И от това може да се обясни защо те толкова лесно могат да се манипулират и единственото, което ги интересува е храната и сексът! Smile
За мен са по-опасни "извисените духовмо", които не се интересуват от храна и секс, а от власт и пари

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Сеп 26, 2011 10:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Light&Love написа:
Затова искам и аз да задам един въпрос на Маг Селена, възможно ли е това просто да са животинки, превъплътени в човешки тела, тъй като знам, че в момента доста животински души се прераждат като хора! И обикновено това им личи! Very Happy Дори аз лично смятам, че много от така наречените ОП-ове са именно това - животни в човешки тела.


Моите поздравления, възможно е, абсолютно си прав, да, така е, разбира се! Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov