НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 4:28 am Вижте мненията без отговор
Техника за емоционална свобода ТЕС
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Сеп 23, 2011 12:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Права си. ТЕС не е панацея, просто е една добра ежедневна техника, която ефективно повлиява тогава, когато имаш конкретен проблем или болежка. За цялостен ъпгрейд си трябват доста други неща. Аз мисля, че използвам ТЕС по предназначение, възползвайки се от начина, по който тя е ефективна, но без да я абсолютизирам и да си мисля, че тя е в състояние да ме промени цялостно, или пък да ми реши глобалните проблеми. А ти имаш ли обяснение тя защо изобщо действа и на какъв принцип? Всъщност май задавам глупави въпроси и нещо се вманиачвам в желанието си да класифицирам с познатите ми свойства, напълно непознати неща, нещо като желание всичко да е обяснено, етикетирано и сложено на лавицата до касата в супермаркета. Very Happy

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пет Сеп 23, 2011 2:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
...А ти имаш ли обяснение тя защо изобщо действа и на какъв принцип? Всъщност май задавам глупави въпроси и нещо се вманиачвам в желанието си да класифицирам с познатите ми свойства, напълно непознати неща, нещо като желание всичко да е обяснено, етикетирано и сложено на лавицата до касата в супермаркета Very Happy

Защо да са глупави въпроси?
Акупунктурните точки са места ("миниатюрни каналчета") в енергийните меридиани, стимулирането на които влива свежи сили в тялото и възстановява хармонията.
Меридианитe ca енергийни пътища, които поддържат и захранват системата на финото тяло Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Сеп 23, 2011 7:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това щеше да е напълно достатъчно обяснение, ако ТЕС влияеше само на човека, който го прави на себе си. НО! Влияе и ако ти го правиш за друг, потупвайки собствените си точки. Е тук вече няма обяснение.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Сеп 23, 2011 7:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пенке, един човек влияе много повече на животно и растение, отколкото на друг човек.
Хората изобщо не знаят за това и правят нещастни животните и растенията около тях, само заради собствения си хаос в главите им.

И обратното-ако всеки е спокоен и уравновесен, то и животните около него стават такива. Защото, както децата искат уравновесени и зрели родители, така едно животно иска уравновесен и зрял господар.

Всички тела са взаимносвързани и въздействие на което и да било от тях, оказва благотворно или пагубно въздействие на останалите.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пет Сеп 23, 2011 11:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Това щеше да е напълно достатъчно обяснение, ако ТЕС влияеше само на човека, който го прави на себе си. НО! Влияе и ако ти го правиш за друг, потупвайки собствените си точки. Е тук вече няма обяснение.

Вярно, че имаше една техника прокси - за друг човек.
И аз нямам обяснение как работи, знам само, че фините енергии са свръхчувствителни към мислите и намеренията и не са локализирани във въздействието си ("подобно на квантовите полета").
Това от своя страна обяснява защо когато правиш на някого прокси, първо "чистиш" себе си...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 01, 2011 2:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Отминаха вече повече от 3 месеца, откакто се занимавам активно с ТЕС. То като се започна.... Smile и повлече крак и за други техники, които имат доста общо с медитацията и синхронизирането на енергиите в тялото. Промяната? Първо - вече не ме интересува изобщо как точно работят тези техники, защото усетих в себе си, че това непрекъснато залитане към анализиране, е стремеж да обхванеш с ума си неща, които са по-силни и първични от ума. Когато започнеш да осъзнаваш, ума и емоциите затихват, въпросите изчезват и на мястото на всичко това се настанява едно ново усещане за нещата от живота, за теб самия и за хората около теб. В чисто практически план - успях да се оттърва от доста от хроничните си болежки, които влачех с години; останаха ми още няколко, колкото да не ми е скучно. Very Happy Успях да помогна за същото и на други хора и облекчението в техните очи ми се струва най-прекрасното нещо, което съм виждала. Пиша всичко това, за да благодаря и да се "отчета" във форума, от който тръгна за мен промяната, от който научих много и който беше трамплина, помогнал ми да се случи всичко останало. Едва ли в бъдеще ще съм много активен участник тук, защото промяната има и това измерение...

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 01, 2011 9:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пенке, знаех си аз, че като прогледнеш и разбереш, ще ни напуснеш тихомълком - знаех си за всички вас.

Но...не ви се сърдя, радвам ви се.

Все пак се отбивайте за по някой лаф, то вече и за правя така, ама...надявам се и вие не ми се сърдите. Confused Razz

Важното е да четем и понаучаваме това-онова новичко/старичко...да се радваме на Живота и да преобразяваме себе си според неговите правила и закономерности. Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Ное 02, 2011 12:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз не съм ви напуснала. Всъщност сега съм по-близо до вас. Сега започвам да разбирам много от нещата, които ти и Живин сте ми казвали на времето, но тогава не можех да проумея. И ви обичам и съм ви благодарна. Very Happy Просто по-рядко пиша, защото в мен всичко се е смълчало. Но продължавам да чета и съм тук. Да не си помисли някой, че хич ме няма /особено ти, лорде Wink /.
Кажи на Живин /ако не чете тук/, че вече разбрах какво означават неговите думи към мен миналата есен: "Нищо не съм правил, само си помислих за вас с добро!". Благодаря му! Той ми беше учител! Ученикът вече може да се справя сам с това. Smile

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov