НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Апр 20, 2024 6:54 am Вижте мненията без отговор
Нашите деца
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 16, 2007 11:57 am
МнениеЗаглавие : ?????? ????
Отговорете с цитат

Маг Селена и всички вие, които ще се заинтересувате от тази тема, моля ви кажете ми мислите ли, че е нужно да проявим специално отношение към нашите деца?
Прочетох с нарстващ интерес статиите за индиговите деца. С известно чувство на притеснение в тях открих много черти, с които мога да определя моя малък син.
И затова ми е любопитно дали е необходимо да се отнасям с него по такъв подобаващ начин.
С батко му всичко беше ясно, просто и лесно- определените правила се спазваха. Затова ясно се очертаха границите на доброто и лошото. Докато сега с малкия ми син стъпвам в непозната територия. Когато се опитвам да обясня, че това което той е направил е лошо- той се изолира, става агресивен към себе си и не иска да се опита да разбере моите думи. Даже ако се опитам да разкажа някаква поучителна подобна история, в която да включа други действащи лица срещам още по-мощна съпротива и неразбиране от него. Объркана съм. Тези поучителни истории при баткото правеха чудеса, а сега съм на никъде.
А в същото време моят малък син е интелектуално много по напред от връстниците си и то без да му е прилагано каквото и да е обучение.
Как бихте се справили в подобни ситуции?
Благодаря предварително на всички, които ще се включат с отговори.

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 16, 2007 1:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Значи, katysto ... не поучавай ИНДИГОВОТО ДЕТЕ, защото то дълбоко в себе си знае, че света в който живее не е съвършен и то е тук за да го променя - по един или друг начин! С лошо или с добро - няма значение!

НИКОГА НЕ МУ ДАВАЙ ПРИМЕРИ С НИКОГО И ЗА НИКОГО, НИКОГА НЕ ГО УБЕЖДАВАЙ КОЕ Е ПРАВИЛНОТО И КОЕ НЕ Е, защото така го объркваш и то не знае как да реагира!

То е достатъчно интуитивно за да разбере, че това, което ти се опитваш да му вмениш като правилна постъпка, просто вече е един отдавна остарял и несъстоятелен етикет ... То вижда твоето несъвършенство чрез вътрешните си нагласи, то вижда несъвършенството и на тези, които му даваш за пример и на подсъзнателно ниво разбира, че нито ти, нито пък те сте прави ...

И неговата несъзнателна реакция е именно агресията, защото знае, че е тук за да промени всичките тези заблуди на човешкия ум ... и ще го направи! Въпреки всичко ... независимо от това дали ще бъде со кротце, со благо и со малко "кютек"!!!

Единственото нещо, което можеш да правиш е да се самообразоваш и самоусъвършенстваш в духовните начала, за да имаш възможността да го запознаваш с причините и следствията в живота!

Така можеш да събудиш в неговото подсъзнание големите духовни ценности, на които то просто е носител! В противен случай ИНДИГОВОТО ДЕТЕ ще започне да проявява своите негативни качества, защото ще е неориентирано и объркано!

Всъщност ... повечето индигови деца са агресивни, нападателни, защото родителите им тънат в тотално невежество и се опитват чрез отдавна умрели методики да ги "възпитават", т.е. те не ги възпитават, те просто насилствено им налагат огранчителни мерки, коет ооще повече вбесява индиговото дете ... и от него израства един наразбран злодей! Жалко, ама е така ...

За да можеш да живееш с индигово дете, за да можеш да го разбираш и следователно насочваш правилно в живота (не да го възпитаваш, не - индигото не може да бъде възпитавано!!!) самият ти трябва да си над него в собствената си интелигентност (тук не става въпрос за интелект - това е понятие различно от интелигентността!!!), в собственото си познание за живота!

В противен случай нещата драстично ще се влошат и ИНДИГОТО може най-безмилостно и безотговорно да те унищожи! Съжалявам ... Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 16, 2007 2:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Все още търся прилики и разлики в поведението на сина ми в написаното от Вас Маг Селена.

"НИКОГА НЕ МУ ДАВАЙ ПРИМЕРИ С НИКОГО И ЗА НИКОГО, НИКОГА НЕ ГО УБЕЖДАВАЙ КОЕ Е ПРАВИЛНОТО И КОЕ НЕ Е, защото така го объркваш и то не знае как да реагира! "
- това е валидно едно към едно за детето ми.

Ако моето дете е едно от ИНДИГОВИТЕ ДЕЦА, то наистина аз съм натоварена с голяма отговорност.
Стремяла съм се към самоусъвършенстване, но все не съм доволна от себе си. Даже понякога вместо усъвършенстване стигам до объркване. Сигурно защото чета хаотично каквото ми попадне. Сега след като намерих този форум се надявам да изчистя негативите от моите залитания.
Трябва да се организирам и мобилизирам , за да посрещна тази голяма отговорност. Иска ми се да се справя.
Ще съм ви признателна за получените съвети.

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 17, 2007 12:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Чети материалите, които качваме в сайта много внимателно! Стараем се да бъдат дадени в последователност и напълно разбираеми за всички!

Но ще те посъветвам да надничаш и в раздел "Крия йога", защото там нещата са казани от Сатгуру Лахири много по-добре от нас! Още повече, че той е Високо Посветен Учител и информацията, на която той е проводник, е от най-чистия извор!!!

Чети, учи, стреми се ... А когато дойде Шибендо Лахири следващия път в България, би могла да отидеш при него! Но дотогава просто се подготвяй!

Твоето дете наистина е ИНДИГО! Моите деца са от първите индигови, от първата вълна на "индигото" ... Знам как е с тях от личен опит!

Но не се плаши! Винаги има изход от вяка една ситуация! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 17, 2007 2:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да си призная едва сега осъзнавам, с каква голяма отговорност съм натоварена. Досега ми се струваше нереално.
Моля се да мога да се справя с възложената ми задача- да отгледам дете ИНДИГО. Защото аз ще се уча, ще търся знания, но се опасявам дали ще съм достатъчно на ниво.
В същото време съм поласкана от това, че именно аз и моето семейство ще се грижи за този иначе малък чаровник.

Разпечатала съм всички статии от сайта. Четох ги, но тук на работа не мога да се средоточа и да вникна в смисъла на посланията им. Понякога ползвам и компютъра в къщи, ако децата ме допуснат до него и ако има добра интернет връзка, което рядкост. Затова съм се приготвила да ги проуча в къщи.
Чувствам, че много имам да наваксам. Няма да си позволя да не успея.
Пращам обич на всички ви.

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 17, 2007 5:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако се опитате да възпитавате днешните деца с едни смахнати поучителни истории, те няма да ги вземат насериозно, а по-скоро ще загубят опора във вас, а оттам връщане назад няма и с времето може тотално да загубите уважението им...
В тази трудна възраст, нещата са черно-бели и ако не са бели значи са черни, но не и обратното. Wink Явно на това се дължи и невижданата агресия на тия деца.
Има нещо което можете да направите - кажете на детето, че всичко което правите е само за негово добро, пък то щом иска - да ви мисли за лоша и да не ви слуша изобщо. А когато порасне дано да разбере, че искате най-доброто за него.
Това може да накара детето ви сериозно да се замисли, а лошите неща, към които проявява интерес, може много бързо да му станат безинтересни.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 17, 2007 6:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

О, не, reveta, тоя номер при "индигото" не минава! То е свръхинтуитивно, то в себе си носи познание и не можеш само с две думи да го убедиш, че ти правиш всичкото добро в негово име!

"То" няма да повярва ... И при най-малкия твой пропуск ще бъдеш на секундата "разобличена". Rolling Eyes

"Индигото" не разбира ... чисто и просто"то" знае ... Sad и точка по въпроса!!! Neutral

А що се отнася до теб katysto, отговорността ти не е чак толкова голяма, ако имаш правилното разбиране на нещата от живота! И не забравяй, че и най-малкото съмнение може да ти попречи да стигнеш до познанието!

Хайдееее ... сега отново ще потънете в размисли, момичетаааа ...

Знаете ли, ако не сте прочели вече, какво казва Сатгуру Лахири за мисленето? Той казва, че то не е особено полезно, по-полезно би било да медитираме ... Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 18, 2007 9:35 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да Маг Селена, точно такова е моето момче.
Аз се опитвам да го убедя в неправилността на неговите действия, а то ми задава такъв въпрос за мен и моите действия, че аз се чудя какъв отговор да намеря, за да се измъкна от неудобното положение в което съм поставена.
Между другото, медитацията се оказа нелека задача.
Имам близък, който отдавна ме агитира да почна и аз с тази практика.Моят познат ми обясни какво и как да правя и за да му вдъхне увереност каза,че това е много лесно, но уви. И аз опитах, но изпаднах в състояние, което ме уплаши. Явно правих нещо, което е направилно. И от тогава не съм опитвала, въпреки, че той продължава да ме укоражава.

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 18, 2007 10:55 am
МнениеЗаглавие : ?? ???????????
Отговорете с цитат

Медитацията, когато не се използва в смисъла на "разсъждения над или относно", е нещо малко по-различно и понякога небезопасно, ако се прави без необходимата подготовка и познания. Всеки влага в това понятие нещо негово си и различно. Добре е да знаете какво правите и не винаги почерпеното от книгите, може да ви даде необходимото. Ако е за придремване - тази медитация всеки я може. За другото е по-добре, поне в началото, човек да почерпи опит от духовен наставник. Не винаги онова, което прави другият го можем ние веднага и на мига. Нужна е подготовка на тялото и духа. Laughing

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 18, 2007 11:19 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Прав е маг Живин! Rolling Eyes

Затова просто подхождай съвсем теоретично към нещата, докато не се срещнеш лично с Гуруджи Шибендо Лахири!

Изумена съм, че някой последовател (така и не пишеш чий последовател и в коя духовна практика е!!!) "учи" дете как да се медитира!?

Не, че дете не може да медитира, но пак да си дойдем на думата - за това трябва Високо Посветен Духовен Учител!!!

В противен случай, както каза вече един от по-старите криябани (виж във форума на "Крия йога"!!!), а и аз съм напълно съгласна с него, човек може спокойно да стигне до лудницата ... Rolling Eyes

Но не се отчайвай ... Гуруджи Лахири ще бъде в България на 14.06.2007 год. и ще стои близо месец тук! Така, че надявам се, ще имаш възможността да присъстваш на срещите с него! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Пон Яну 22, 2007 9:45 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Нямах възможност да влизя 2-3 дена във форума и сега не мога да сваря да изчета всичко.
Маг Живин и вие Маг Селена,
ще послушам съвета ви и засега само ще чета и уча за тези неща.
Не знам от каква школа е моят познат, просто никога не е ставало въпрос. Той иначе е много чист духовно човек и аз му вярвам. Ако сега беше по-близко до мен щях да го питам, но той замина на село и връзка с него е много трудна. Сигурно аз самата не съм направила всичко както трябва и затова иазпаднах в състояние което ме упаши. Пък може и това да не е било страшно, но неизвестността да ме е стрестнала.
Ще чакам среща с някой духовно просветен Учител.

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Яну 22, 2007 11:21 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравей, katysto!

Колкото и да му вярваш на този твой познат, колкото и да е с добри намерения към теб, и колкото и да е добър - не рискувай! Явно самият той не е добре запознат с някои по-спецефични условия в практиката на йога, а пък ако счита, че е запознат, то лично аз виждам, че е надценил себе си като е дръзнал и рискувал както с теб, така и с детето ... !!!

Ще ти цитирам една мъдрост по този случай: "Пътят към ада е застлан с добри намерения!"

При мен всичките тези процеси се получиха някак от самосебе си - става въпрос за медитацията и самите духовни практики! Аз просто не съм съзнавала какво точно "правя" и защо всъщност го "правя", но когато срешнах Гуруджи Шибендо Лахири разбрах за какво иде реч ... Sad

Ноооо ... насила хубост не става, пък и да става - не бива! Cool Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov