НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Апр 20, 2024 12:40 am Вижте мненията без отговор
Чакрата на любовта
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 13, 2007 7:14 pm
МнениеЗаглавие : ??????? ?? ???????
Отговорете с цитат

Знаете ли къде се намира тя?! Знаете ли каква е нейната функция?!

Естествено чакрата на Любовта се намира в сърдечната област. Но точно там се намира и тимусната жлеза, която е жизнено най-важния орган в човешкото тяло.

Човекът умира много бързо, ако нейната функция е смутена по някакъв начин!

Искам да помислите ... дали ако човек преживее голямо любовно сътресение, тимусната жлеза може да бъде увредена!

Или пък ... дали ако човек не изпитва любов и обич към другите хора, тимусната жлеза също може да пострада?!

За ваша информация ще ви опиша накратко сърдечната чакра. Тя е обединителната чакра на седемте телесни чакри.

Докато сме заети с развитето на нашия път нагоре по стълбата на чакрите към духовния ни център, седмата чакра изпраща енергия надолу, първоначално през мекото място върху главата на бебето, наречена фонтанела.

Ако ние и нашите родители сме предоставили важна роля на тази духовна енергия в живота си, ще разберем по напълно естествен начин отношенията ни с другите и, забележете, ЩЕ ОБИЧАМЕ СЕБЕ СИ!!!

Преживяванията и убежденията, затрудняващи този естествен цикъл на даване и получаване, ще попречат на откритостта на отношенията ни.

Нашите желания, мечти и потребности след като израснем, могат да останат недоразвити, както и способността ни да получаваме и даваме любов.

Част от това да бъдем обичани включва усвояването на това, как да приемем нашата цел и нашите духовни потребности. Когато позволим потребностите на сърцето да бъдат удовлетворени, често откриваме, че мечтите на нашето тяло, ум, душа същност и Божествения източник са едно и също. Именно това явление се нарича Христово съзнание - нищо друго!

Тази истина подчертава ролята на сърцето за поддържането на нашето въображение, нашите илюзии и нашето духовно прозрение.

Очаквам коментарите ви ... Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 13, 2007 11:45 pm
МнениеЗаглавие : Re: ??????? ?? ???????
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:

Човекът умира много бързо, ако нейната функция е смутена по някакъв начин!
Искам да помислите ... дали ако човек преживее голямо любовно сътресение, тимусната жлеза може да бъде увредена!


Предполагам, че ако човек преживее голямо любовно сътресение, тимусната жлеза няма да бъде увредена чак толкова, защото иначе аз щях да съм умряла вече Confused Rolling Eyes !

Цитат:
Или пък ... дали ако човек не изпитва любов и обич към другите хора, тимусната жлеза също може да пострада?!


Мисля, че това би навредели много повече, отколкото любовното сътресение! Каквото и да става не трябва да губим вяра и трябва да продължим да обичаме себе си, живота си и всички около нас! За да не обичаш другите хора би трябвало да има някаква причина! Защо трябва да търсим причините за нещастията си в другите!? Никой не може да ни навреди повече от самите нас...!
А след като обичаме всички, дори и враговете си, дори и тези, които са ни причинили "любовно сътресение"... не виждам какво би повредило тимусната ни жлеза Rolling Eyes !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 13, 2007 11:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цитат:
Човекът умира много бързо, ако нейната функция е смутена по някакъв начин!

Искам да помислите ... дали ако човек преживее голямо любовно сътресение, тимусната жлеза може да бъде увредена!

Или пък ... дали ако човек не изпитва любов и обич към другите хора, тимусната жлеза също може да пострада?!


Бих могла да се съглася с това... сигурно се променят възгледите и дори начина на живот след такова сътресение... вероятно се уврежда и тимусната жлеза... , но според мен това може да се случи единствено ако се поддадем на емоцията и отказваме де приемем нещата такива каквито са... ако се затворим в себе си и гледаме само назад към пропастта... ако скрием лицето си от слънцето за дъго и спрем умишлено да си спомняме галещите му лъчи и оптимизма, който струи от него... тогава бавно ще започнем да се свличаме към дъното... сега се сещам за нещо интересно, което ми е направило впечатление... 2-ма човека, изживели заедно почти целия си живот... единия умира... след няколко дни умира и другия... мъката е убийствена... любовта е била жива до последната минута... това сътресение дори може да погуби човек...
Аналогично, ако не изпитваме любов и обич дълго време тази чакра "закърнява" ... ще пострада вероятно тимусната жлеза... бавно тръгваме към пропастта...
Това е моята предствава за това функцията на чакрата на любовта след пояснението което направихте.

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 12:14 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile Не съм запозната много с устройството и функцииите на тимусната жлеза, но бях прочела някъде, че според едни научни медицински изследвания е установено, след преживяно любовно сътресение се получават някакви увреждания в сърцето /жалко, не и спомням точно в подробности за какво ставаше въпрос в чисто медицински план/, настъпват трайни изменения и по този повод се каза в статията, че изразът "сърцето ми е разбито" не би трябвало да се приема само в преносен смисъл, а и в буквален. Сигуено много зависи от степента на преживяването и физическото и психическо състояние на индивида, защото като се има предвид колко хора преживяват любовни мъки и сътресения /сигурно 90%, ако не и повече/ излиза, че всички малко или много стават с увредени сърца. Що се отнася до това, дали някой е обичал или не, мисля, че на човек му е заложено да има потребност да обича през живота си и ако тази потребност не е задоволена по някакъв начин, усеща дискомфорт и чувство на празнота. Ако няма кого да обича любими хора, деца, роднини/, търси начин или обект , може да си вземе домашен любимец, дори да прехвърли неизразхосваната си любов към чужди деца, дори да осинови такива. Звучи банално "Който не е обичал /не става въпрос да е бил обичан/, все едно не е живял", но като че ли е истина, жал ми е за такива хора.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Прави сте всички, но тогава, когато става въпрос за физическото тяло ... Smile

Но когато става въпрос за самата чакра и нейната енергетика, която наистина бива винаги засегната от подобни преживявания, нещата стоят малко по-иначе ...

Защото ауричния калъп бива малко по малко също увреждан, разбиван и ... пробиван!

А когато най-външния слой на ауричния калъп, наречен кетеричен, също е увреден ... тогава вече можем да кажем, че този човек е пострадал много жестоко ... Rolling Eyes

И правилино ... той умира! Независимо дали ще му бъде увредено сърцето или тимуса, или пък ще получи инсулт ... това вече няма значение!

Всъщност ... поздравявам ви! Имате правилно виждане и разбиране все пак за нещата! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Нали когато е нарушена целостта на аурата това говори и за увреждане на физическо ниво.Може би първопричината е в нарушението на астрално и ментално ниво /извинявам се, че се изразявам така дилетантски, ама Вие ме разбирате/, от там и физиологичните увреждания, довели до болестно състояние.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 14, 2007 9:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разбира се, че е точно така ... радвам се, че го знаеш и разбираш! Very Happy


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пон Фев 19, 2007 10:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
елиза




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 20
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 19, 2007 1:15 am
МнениеЗаглавие : Re: ??????? ?? ???????
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:

Ако ние и нашите родители сме предоставили важна роля на тази духовна енергия в живота си, ще разберем по напълно естествен начин отношенията ни с другите и, забележете, ЩЕ ОБИЧАМЕ СЕБЕ СИ!!!
Нашите желания, мечти и потребности след като израснем, могат да останат недоразвити, както и способността ни да получаваме и даваме любов.
Wink

О,Селена!Тогава аз съм си задействала навярно мощна програма за самоунищожение.Познавам любовта единствено като низ от разочарования,почти изцяло като неизживяни чувства,от които много трудно съм се отказвала.Любовта за мене беше просто да обичаш и да бъдеш обичан.Тя даваше цена на годините,когато чакайки чудо,правех безброй ненужни саможертви и хранех напразни надежди.Освен това-какво означава човек да обича себе си?Бла...никога не съм била нещо в собствените си очи,защото се отъждествявах с това,което исках да постигна.Не съм нито се обичала,нито пък съм се гордяла със себе си.Имаше периоди,в който желаех просто да заспя и да не се събудя.
Порастнах.Винаги когато конфликта мечти-действителност дадеше и най-малка индикация,че съществува, драстично си тръгвах,бягах от любовта,не можех да приема предателството под никаква форма.Помниш ли оня,дето се бях накъсала да рева че е "шестица от тотото"?Така и не пуснах фиша...Напуснах го и то тогава,когато усетих заплахата,че се влюбвам дълбоко,че ще навляза в онзи развой на отношенията,когато той ще е в състояние да ме нарани,посредством някакво свое действие.Страховете ми си надделяха,това е истината.
Може би не умея да обичам.Може би съм една страхливка.Може и себе си да не обичам.
Имам чувства към семейството си,но мога да ги опиша,без изобщо да употребя думата любов.То е просто присъствие...просто не мога да си представя живота си без тях,щото ще е празен.
Селена,но аз съм жива още?! Very Happy Не знам дали съм здрава,но съм жива!
Оф,и чувствата си в тая област,и тях трябва да отработя. Sad

_________________
Всичко което пишем е "портретът" ни.
Сами се "рисуваме" - и кои сме, и какви сме, какъв живот живеем, и докъде сме в пътя си.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 19, 2007 10:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Когато човек "познае" Бога, но Бога такъв какъвто е, а не такъв какъвто са ни учили, че е, то той тогава започва да обича и себе си ... просто защото е част от него!

А най-напред човек трябва да опознае себе си, за да прозре, че е част от Бога и тогава, когато бъде осенен от това прозрение ще стигне до истинското разбиране на закономерностите!

Така, той започва да живее синхронно със себе си и всички, и всичко около себе си ... започва да живее в пълно единение с Бога, откъдето идва и истинската Любов!

Всъщност ... радвам се, че си сменила "курса на пътуване", радвам се, че си успяла да избегнеш онзи "айсберг", за който пишеш в поста си, цитирам: "Помниш ли оня,дето се бях накъсала да рева че е "шестица от тотото"?Така и не пуснах фиша...Напуснах го и то тогава,когато усетих заплахата,че се влюбвам дълбоко,че ще навляза в онзи развой на отношенията,когато той ще е в състояние да ме нарани,посредством някакво свое действие." Не си го напуснала от страх, а просто от неприятно предчувствие ... И слава Богу!!! Rolling Eyes

Всъщност ... аз мисля, че си попаднала "от трън, та на глог, че е по-висок" и честно казано, наистина се тревожа за теб!!!

И ... никога не тичай от еуфорията в дисфорията ... това са крайности, които могат да те смажат! Бъди уравновесена и умерена ... Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
soli




Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 11
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 08, 2007 12:06 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ЧОВЕК ДА ОБИЧА СЕБЕ СИ! Да , това е страшно трудно да се възпита.По стечение на обстоятелствата работя с деца, коит са извършители или жертви на престъпления. Не можете да си представите как те не обичат себе си. Страшно е!За съжаление никой от възрастните не говори за това... а родителите направо не искат и да чуят. Много трудно намерих литература, не съм и психолог по професия, но започнах работа с група деца. Преди три години започнах да се срещам с група от около 30 деца и да работя с тях, както мога , но главното с желание Laughing сега от тях в 5 момичета виждам положителна промяна... мислите ли , че все пак е някаква победа.Иска ми се да вярвам , че е така...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 08, 2007 4:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

soli написа:
ЧОВЕК ДА ОБИЧА СЕБЕ СИ! Да , това е страшно трудно да се възпита.По стечение на обстоятелствата работя с деца, коит са извършители или жертви на престъпления. Не можете да си представите как те не обичат себе си. Страшно е!За съжаление никой от възрастните не говори за това... а родителите направо не искат и да чуят. Много трудно намерих литература, не съм и психолог по професия, но започнах работа с група деца. Преди три години започнах да се срещам с група от около 30 деца и да работя с тях, както мога , но главното с желание Laughing сега от тях в 5 момичета виждам положителна промяна... мислите ли , че все пак е някаква победа.Иска ми се да вярвам , че е така...


Обичта към себе си не се възпитава, защото тя просто съществува в човека, тя е човешка даденост!!!
Само дето човека е "забравил" за нейното съществуване, защото е преживявал безброй стресове, сривове на психическа основа, безброй обвинения и т.н., преминали пък от своя страна през безброй прераждания!!!

И понеже човека тъне в духовна нищета и леност, той не може да "възпитава" в любов, защото просто не я припознава като такава ...

Не само, че има представата, но и знам, че такива деца с каквито се занимавате Вие, изобщо не обичат себе си, щото ако обичаха себе си, то те нямаше да са такива, каквито са понастоящем! Ами това прави духовната слепота ... Да, наистина е много страшно ...

И изобщо не е важно дали сте психолог, по-важно е какво е Вашето разбиране за живота! Титлата и определението "психолог" са абсолютно несъстоянелни, защото човек не може да се сдобие с някакви знания, без да разбира техния вътрешен, скрит смисъл, смисъла на познанието в тях!

Човека се ражда с този психологически набор и ако го осъзнае, то може да помага и на другите да го осъзнаят. Какво означава тук някаква си дума като "психолог"?! Нищо.

И това, което сте направила с тези 5 момичета не е никаква победа, то просто си е едно достатъчно добро ПОСТИЖЕНИЕ!!! И няма защо да вярвате, че е така, защото то просто Е!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov