НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 4:40 am Вижте мненията без отговор
ПАРАЗИТИТЕ - основните причинители на всички болести
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 6:01 pm
МнениеЗаглавие : ?????????? - ????????? ??????????? ?? ?????? ???????
Отговорете с цитат

В една от темите във форума вече ви говорих за хормоноподобните вещества, които дишаме и които причиняват на човека тежки бактериални инфекции, които пък спокойно могат да го доведат до кончината му.

Самите бактерии са паразити!!!

Паразити от гръцки на български означава - храненик, нещо, което отглеждаш.

Паразититие са същества, които се хранят за сметка на живите организми от растителен и животински вид, и временно или постоянно пребивават върху тях или в тях.

Основната задача на всеки паразит е да живее незабелязано в организма на човека. Паразитите представляват бактерии, вируси и микроби, паразитни червеи, ракообразни, паразитни паякообразни и насекоми, причиняващи всички болести на човека.

Паразитите се хранят със сокове, тъканите на тялото или храна, намиращ се в храносмилателния тракт на човека.

Те биват както животински /зоопаразити/, така и растителни /фитопаразити/. Според мястото на пребиваването на паразитите по организма се различават външни паразити /ектопаразити/ и вътрешни /ендопаразити/.

Само ектопаразитите се разполагат върху тялото на човека временно, за да се нахранят /комари, конска муха, пиявица/, а други пък живеят върху него /въшки/.

Някои от паразитите живеят в дебелината на кожата - наричат ги вътрекожни.. Друг вид паразити обитават кухините на тялото, които имат широк контакт с външната среда. Такива са кухините на носа, ушите, устата, конюнктивата на окото.

Ендопаразититие, които могат да бъдат много опасни, могат да живеят във всеки орган или тъкан на организма. Техните места в тялото на човека обикновено са: в белите дробове, червата, пикочо-половите органи /бъбреци, пикочен мехур, матка, шийката на матката/.

Също така паразитите живеят в кръвта, в напречно-надлъжните мускули, в мозъка, в хрущялите, в съединителната тъкан и нервните влакна.

Най-значимите паразити за човека са вирусите и бактериите. Те са най-малките и невидими паразити, затова са и едни от най-опасните!

Тук, в този форум ще продължа да ви разказвам за паразитите и как може да се избавите от тях, като ще ви дам изпитани рецепти.

В една от следващите теми ще четете за вирусите и бактериите!!!

Ако имате проблеми от този род споделете какви точно са те и ще ви насоча как да си помогнете!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 6:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте. Един от най-опасните паразити е ехинококът (кучешката тения). Заразата става чрез контакт с необезпаразитени кучета. За самите кучета не е опасна, но хора са умирали от нея, а други не могат да се спасят цял живот и са им правени многобройни операции. Но най-лошото е, че някои не знаят че има кучешка тения, други дори да знаят, си мислят че по принцип не е опасна, щом не е опасна за кучетата. Лично аз съм разговаряла с любители на кучета, които не вярват че това е истина. Виждала съм ги как ги галят и после се здрависват с познати и не мислят какво може да им пренесат. А най-коварното на тенията е, че не се дели на мъжка и женска, а е хермафродитно животно, и развие ли се в организма, задължително снася яйца. Това е причината да няма спасение от нея. Дори да бъде успешна операцията, няма гаранции че след това няма да остане някое друго яйце в организма. А достатъчно е да остане само едно и всичко започва отначало, да не дава Господ.
Освен кучешка, съществува също и свинска тения, която е не по-малко опасна.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 6:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile В допълнение, знам и за смъртен случай.Не искам да плаша никого тук, но една позната от детинство почина преди 10 г. в най-хубавата си възраст от тения, по-точно по-време на операция от тения в черния дроб.А най-фрапиращото е, че те дори не са имали домашен любимец, прихванала я е от консумация на някакъв салам /това не знам как са го разбрали, но тази информация е стигнала до мен/.Беше изключително красива жена, не е истина просто. Sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 6:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Cъжалявам за това. Sad И други оперирани са споделяли, че никога през живота си не са докосвали куче. Веднъж една жена беше споделила, че най-вероятно се е заразила от китка магданоз, купен от пазара (ако куче се е изходило върху мястото където е бил посаден). Друга причина просто не намираше жената. А на тия търговци по сергиите хич не им е зор какво продават и като им се потърси обяснение, те излизат с отговора "Не съм те карал да купуваш."
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 6:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Да, за зеленчуците, особено листните много се пишеше за опасността. Спасението е много внимателно измиване под течаща вода.Наистина съществува вероятността някое куче или друго животно да е минало през лехата и ...Сега пак е актуално, защото сезонът е такъв, че се хващаме за зелено - салати, марули, зелени чесън и лук с пера.Всяко листо трябва да се мие много подробно, за да се избегне опасността от такива паразити.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не, Кати, внимателното измиване на листото изобщо не е достатъчно, за да се премахне паразита от него!!!

Необходимо е листото да кисне поне около 15 мин. във вода и едва след това да бъде измивано много внимателно!

Ама това можем да си го правим само в къщи, нали! Ами салатките зелените дето си ги папкаме по кръчмите дали някой ги кисне или пък мие точно така?!

Ами, че там дори не се измива внимателно калта по листата, пък какво остава за другото!

Ще ви кажа и още една тайна - за БАНАНИТЕ!
Когато решите да ядете банан никога не го отхапвайте направо отгоре му, ИЗОБЩО НЕ ГО ОТХАПВАЙТЕ, защото точно там, както и в основата на дръжката му "живеят" неведими бактерии, които могат да причинят много зловеща бронхопневмония!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Благодаря, това наистина е ценна информация, за която аз лично не знаех/за бананите/! А за зеленчуците знаех за накисването и го правя, но пропуснах да го напиша, много голям пропуск от моя страна, добре, че ме коригирахте та и другите да го имат предвид! Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 11, 2007 12:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Винаги съм се страхувала от този "тих убиец" - кучешката тения. Особенно се притеснявам за децата, защото те не обичат да си мият ръцете, лятото цял ден са навън на село, пипат какво ли не.Просто се чудя как да ги опазя. Своите си животни можеш да ваксинираш, но каква гаранция дава това като паразита може да изкочи от всякъде.
Малкият ми син е любимец на бълхите. Където и да отиде и да има една едничка бъха него ще ухапе. Става целия на пъпки. Мисля си, че паразитите са привлечени от някаквоа съставка на кръвтта, която я има само той. Но при ехинококът няма видими и рапознаваеми симптоми. Това ме кара да се отчая в желанието си да опазя семейството си от тази болест.

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 11, 2007 2:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Така е за съжаление!

Но не само животните са приносители на заразата, независимо от това за какъв вид паразит става въпрос!!!

Човека е най-опасния приносител на бактериалните зарази - той не съблюдава никаква лична външна хигиена, киха, кашля и храчи навсякъде, където му попадне.

Знаеш ли Катисто, че само при едно ръкостискане /здрависване/ човек може да се зарази от друг човек на мига с гъбички, така наречената кандидоза?!

За вътрешната пък хигиена на тялото изобщо да не говорим ... Една клизма дори няма да си направят хората, само щото им било неприятно, разбираш ли ... пък едва ли не и срамно ...УЖАС!!!

А като се доближиш до някои хора мирише от тях, та се не трае! Ами тази зловонна миризма идва именно от вътрешните бактериални миазми ...

Пък да не говоря за това, че човека уринира и изхвърля фекалии от себе си, където му попадне - особено в парковете и детските градинки, зад храсталаците!!! - на какво ли не съм се нагледяла, когато живеех точно до парка "Заимов" ...

Пък да не говорим и за начина на храненето на човека, който като най-върл хищник налита на месото най-вече ...

А там го чакат най-големите зарази ...

Така например, наскоро при мен беше дошла една биоложка, която много накратко ми изложи колко отровни са пилетата, които си купуваме от магазините!!!

А пилето е една от най-леките местни храни ...

А какво да кажем и за изключителното замърсяване на околната среда?!

Знаеш ли какво наблюдавам аз от терасата си тук, на 10 етаж в нашия квартал?!

Ми хората изобщо дори не си и правят труда да си изхвърлят хранителните отпадъци в домашното кошче, а ги мяткат с висок замах в найлонови торбички направо от горните етажи!!!

Дори вместо да изхвърлят боклука от торбичката на прахосмукачката в найлонов плик долу в боклукчийските казани, те вадят торбичката от прахосмукачката и направо си я изтупват от терасите, а боклука каца по чисто изпраните дрешки и ха познай оттам нататък какво следва!!!



_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 11, 2007 2:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена,
всичко което описвате е абсолютно точно.
Направо е за учудване кога ще се осъзнаят хората, че така неможе да продължава повече.
В градината на малкия ми син всяка сутрин един господин разхожда кучето си. Като че ли няма другаде къде. Случвало ми се е да правя забележка, че мястото за разходка на кучето не е в детската градина, но ме заляха с порой от груби думи.То и за игри на децата място не остана. А те каквото виждат сега, това ще правят и като порастнат. Затова очаквам децата на тези кучкари, вече като възрастни да се държат по-същия начин с други хора. Направо един омагьосан кръг.
Така, че аз за заразите не виня животните, а техните невежи стопани.

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 11, 2007 2:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ха ... че те Катисто не полагат каквито и да било нормални хигиенни грижи за себе си, пък какво остава за животинките, дето са взели да гледат ...

То и това е един егоизъм, дето арестуват животното и не се грижат изобщо за него, ами само го показват пред хората, ами еснафлък, какво да се прави?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov