НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 3:41 pm Вижте мненията без отговор
Чужд живот
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Пет Май 18, 2007 7:41 am
МнениеЗаглавие : ???? ?????
Отговорете с цитат

За първи път се осмелявам да отворя нова тема. Мислех да повдигна въпроса на друго място, но реших, че това е нещо отделно. Струвало ли ви се е, че някой друг живее вашия живот, дкато вие гледате отстрани? Аз сега се сблъсквам с такова нещо. Имам чувството, че това, което съм аз в момента е някакво странно мое друго аз, което трябва да се справи с някакви определени задачи и проблеми, докато истинския ми живот го живеят определени хора около мен (които са ми приятели и колеги). Не става въпрос за нещо негативно, а по-скоро за нещо неуловимо, което ми бяга и спира у другите. Какво ще кажете по въпроса? Излязла ли съм от "себе си" и случвало ли се е и на вас?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
magdaj




Регистриран на: 31 Дек 2006
Мнения: 90
Местожителство: Стара Загора
Пуснато наПуснато на: Пет Май 18, 2007 10:40 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

според мен наистина сте излязли от себе си,може би около Вас обикалят хора които са негативно настроени спрямо Вас, но това е само мое мнение, ще чуете и мнението на специалистите
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 18, 2007 1:29 pm
МнениеЗаглавие : Re: ???? ?????
Отговорете с цитат

valeria-anita написа:
За първи път се осмелявам да отворя нова тема. Мислех да повдигна въпроса на друго място, но реших, че това е нещо отделно. Струвало ли ви се е, че някой друг живее вашия живот, дкато вие гледате отстрани? Аз сега се сблъсквам с такова нещо. Имам чувството, че това, което съм аз в момента е някакво странно мое друго аз, което трябва да се справи с някакви определени задачи и проблеми, докато истинския ми живот го живеят определени хора около мен (които са ми приятели и колеги). Не става въпрос за нещо негативно, а по-скоро за нещо неуловимо, което ми бяга и спира у другите. Какво ще кажете по въпроса? Излязла ли съм от "себе си" и случвало ли се е и на вас?


Много добре ... много добре!!!

Щом си извън в тях, а не в тях това е много, много добре, Валерия-Анита.

И не те живеят твоя живот, а ти си излязла от техния ... иначе не би ги виждала "отстрани", защото просто щеше да си част от тях.

А сега ... гледай ги как живеят и ... ако ти харесва този начин на живот върни се в тяхното сиво, невежо, незадоволено и най-вече неуравновесено сиво стадо, на този етап все още няма да ти бъде толкова трудно ...!

А ако не ти харесва ... тогава помисли си защо ти е дадена възможността да ги видиш отстрани и ... какво би могла да направиш по-нататък със себе си или от себе си, пребивавйки по-често в това състояние!

Улови този миг ... това също е един вид медитация, която ще те откъсне от майя /илюзията/ и ще ти даде възможността да виждаш света отстрани такъв, какъвто е ...

И когато казвам: "Оставете нещата в живота ви да се случват!" /това не е мой израз, това просто са думите на ГУРУДЖИ ШИБЕНДО ЛАХИРИ!!!/ имам предвид точно такива състояния, като твоето или ... нещо друго подобно, състояния, които ще ти дадат реалната възможност чрез другите да видиш до къде си стигнала самата ти.

Еееее ... плачеш ли още или се обърка още повече?!

Кажи си, кажи си ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Пет Май 18, 2007 2:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Изобщо не бях поглеждала нещата от тази страна Shocked . Във всеки случай изтрих си сълзите и ще помисля сериозно по въпроса.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 18, 2007 6:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Видя ли сега къде зимуват раците?!

Мисли, мисли и ... наблюдавай.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
magdaj




Регистриран на: 31 Дек 2006
Мнения: 90
Местожителство: Стара Загора
Пуснато наПуснато на: Съб Май 19, 2007 2:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Боже!С Какви мъдри думи маг Селена те насочва !Удивена съм !Вслушвай се и няма да сгрешиш!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Пон Май 21, 2007 9:12 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Сигурна съм в това. Любопитно ми е, обаче, случвало ли се е и на друг?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 21, 2007 2:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Лично аз съм ПОСТОЯННО в това състояние ... кажи-речи и ахха-аххаа ... пълно САМАДХИ!!!

Ужасно е като усещане, аммммаааа - само в началото ... после се свиква и хич не ти прави дори никакво впечатление!

Напротив ... помага ти да се различиш от "сивото човешко стадо" и по този начин да си помогнеш сама - не е ли хубаво ми кажи?!


Но не си мисли, че ще те избави от страданията ти ... напротив, те се увеличават!

Затова ... следвай Гуруджи Шибендо Лахири и ... ще си спестиш поне страданието като такова ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 21, 2007 3:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Мисля,че подобно нещо и на мен ми се е случвало,но не съм съвсем сигурна.Тогава съм си мислела,че нещо с мен не е наред,защото ми е било трудно да се впиша с лекота в съответната среда,нече не успявах,правех го,но ми костваше извстни усилия да демонстрирам,че съм една от другите - със същите проблеми и живот.Те действително си бяха същите,но трябваше като че ли да се преструвам,че ги преживявам по определения начин като другите,реагирам като тях и т.н.А като че ли си имах някакъв отделен вътрешен живот,който избягвах да показвам,защото нямаше да буда разбрана.Някои хора инстинктивно го усещаха и реакциите и поведението им спрямо мен бяха различни според самите хора и нагласите им:някои ме разбираха и инстинктивно ме чувстваха близка,други си търсеха начини и поводи да ме мачкат,без и те да са наясно защо-просто порив и инстинкт,трети като че ли се пазеха от мен и изпитваха някакъв респект и объркване,без и те да са наясно защо.Трудно ми е да го обясня точно.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Май 21, 2007 4:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами то с всички хора май е така.Аз поне откакто се помня съм така и понеже не си спомням друго /може да е било в детството/, го намирам за напълно нормално и естествено състояние.На това аз му викам "самота" - тя не е непременно лоша, или плашеща.Считам, че самотата като такава е стандартното състояние на човека.Другото е или голяма рядкост, или - в повечето случаи - илюзия.Освен това /държа да поясня/, че самотата няма нищо общо с това да си сам във физическия смисъл на думата.Самотата, при мен поне, е вътрешно усещане /често - много хармонично и приятно/ за известна изолираност и собствен поток на мисли и преживявания, който не винаги е в синхрон със заобикалящото ме действие и хора.Много сложно стана като изказване, а иначе е съвсем просто.Но почти няма начин с малко и точни думи да предадеш вътрешно състояние.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 21, 2007 5:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Самотата просто живее вътре в теб, тя е някъде там във вътрешните ти нагласи.

Гуруджи Лахири го казваше много простичко в една от лекциите си!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Вто Май 22, 2007 9:34 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Обикновено първата ми реакция е първосигнална. Затова споделих с вас и ми е интересна тази дискусия, така поглеждам нещата от съвсем друг ъгъл Surprised
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 22, 2007 7:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Радваме се, че можем да ти бъдем от полза, Валерия-Анита!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov