НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 7:28 am Вижте мненията без отговор
За книгата "Мистика на Просветлението"
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 03, 2007 12:36 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тази е от книгите,кото чета "в неравноделен ритъм"-понякога 10-ина страници на час,друг път една за месец.А през това време инфото "зрее".
Това,което най-много ми допадна в този човек е,че ми дава свободата да съм естествен = свободен (поне за мен).И да имам своите си мисли и хрумвания,които може да са напълно против неговите,като в същото време запазвам симпатията и уважението към неговата личност.
Та във връзка с последното изречение,смятам,че болките при "бедствието" не са задължителни!Даже изобщо!И нещо повече-смятам,че е нормално да няма болка!!!

Обяснявам!
Всеки от нас е изпитвал болката от "муслулната треска",нали?Всеки,предполагам?!Какво е всъщност тя?Тя е разкъсване на мускулни влакна.
Разликата при скъсан минискус на професионален спортист и мускулната треска у лаик е само в големината на злополуката,но причината е една-недостатъчно "загряване" за мускулното усилие.Това е!

А общото с "подаръка" на Ю Джи за 49-ия му РД е,че тялото му се опитало(и направило) преход,без да е достатъчно "загряло".
Така смятам!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 03, 2007 12:45 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile За мускулите-тъкмо бях на тема фитнес.Иначе за книгата.В началото описва едни усещания на съзнанието,каквито помня като дете.Гледаш някакъв предмет просто без да имаш мисъл,че това е еди-какво си.Излиза човекът от стаята- няма го вече в пространството,щом не ти е пред очите.Точно така е било тогава.И това,че човек трябва да се освободи от наслоените продукти на обществено възпитание,знания,норми,предразсъдъци,всичко ограничаващо съзнанието...Хем ме пообърка,хем съзнавам,че е прав,ако това стане по някакъв начин като при него,за да не се отприщят у някои хора само ниски инстинкти без "ограничителните"задръжки.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 03, 2007 12:51 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
...Та във връзка с последното изречение,смятам,че болките при "бедствието" не са задължителни!Даже изобщо!И нещо повече-смятам,че е нормално да няма болка!!!

Обяснявам!
Всеки от нас е изпитвал болката от "муслулната треска",нали?Всеки,предполагам?!Какво е всъщност тя?Тя е разкъсване на мускулни влакна.
Разликата при скъсан минискус на професионален спортист и мускулната треска у лаик е само в големината на злополуката,но причината е една-недостатъчно "загряване" за мускулното усилие.Това е!

А общото с "подаръка" на Ю Джи за 49-ия му РД е,че тялото му се опитало(и направило) преход,без да е достатъчно "загряло".
Така смятам!

Като че ли си едновременно прав и не. От една страна всичко е нормално - и да боли и да не боли. От друга страна и винаги си загрял достатъчно, и никога не си загрял достатъчно. Ще се опитам дам един по-прост и по-близък до повечето пример: При така нареченото отделяне на астрално тяло и най-вече при завръщането във физическото, мнозина изпитват затруднение и силен физически дискомфорт, достигащ понякога до силни болки. Други го правят с лекотата, с която обличат пижама. Трети имат случаи на дискомфорт само понякога.

Мисля, че при всекиго е различно в зависимост от адаптивните способности на тялото му, погледнато от чисто физическия аспект, може би. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 03, 2007 1:02 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Дано да може и без болки,защото махохизмът не ме влече!Ама никак!

kati,"детското състояние" е ясно,но при нашият човек "паметта" се е върнала...доколкото разбрах.Иначе щеше да е постоянно радостен да вкусва за пореден първи път доматена супа,напримерSmile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 03, 2007 1:11 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да,и мисля,че не я е губил въобще.В противен случай другото е симптом на един вид амнезия,в която човек не помни какво се е случило преди час например.Всеки път все едно,че за пръв път вижда близките си познатите си,не помни дали е ял и т.н.А за други неща има памет-не забравя да чете и пише и се оправя с водене на записки,за да знае какво му се е случило преди ден,час и т.н.Имаше и филм за една мацка,дето всеки ден наново се "запознава" с "гаджето" си/не съм го гледала,само анонса му,май беше с Дрю Баримор/
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 03, 2007 12:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:

kati,"детското състояние" е ясно,но при нашият човек "паметта" се е върнала...доколкото разбрах.Иначе щеше да е постоянно радостен да вкусва за пореден първи път доматена супа,напримерSmile


Наистина паметта никога не си е отивала - независимо кой и как е стигнал до това СЪСТОЯНИЕ!

Тук става въпрос за преминаване само от едно състояние в друго такова, за мозъчната функция преминаваща от един работен ритъм в друг работен ритъм ... от осъзнатото към неосъзнатото и обратно!

Ама това можеш да го правиш /независимо дали го правиш контролирано или не/ само тогава, когато си в САМАДХИ ... а има различни състояния също и на самадхи!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov