НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Нед Апр 28, 2024 7:47 pm Вижте мненията без отговор
СКЛОННОСТИ КЪМ ПОРОКА ИЛИ ДОБРОДЕТЕЛТА ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 12:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

По повод необоснован страх от животни - дъщеря ми от дете се страхуваше от птици/по-едри/,неприятно и беше да ги гледа дори препарирани,казваше,че "гледали злобно".За домашни такива да не говорим,аз пък се страхувам от едър рогат добитък,но това сигурно си е нормално за "градски чеда".Като отидехме на село,се ужасяваше от стадо гъски,пуйки,спокойно пасящи,мразеше да се доближава и до кокошки,дори чайки.Беше чула за страхове пренесени от минал живот и сподели "Дали пък не са ме нападали и убили някакви птици"/това,като дете,сега не знам дали още я друса тази фобия/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 1:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Беше чула за страхове пренесени от минал живот и сподели "Дали пък не са ме нападали и убили някакви птици"/това,като дете,сега не знам дали още я друса тази фобия/.

Ами най-вероятно неприятен спомен от минал живот, когато страхът няма корен в живота на човека.. Ти да имаш спомен с едри птици докато си била бременна?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 2:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Не,защото по време на бременността ме вардеха като писано яйце.Имам смешен спомен от предишната бременност/завършила несполучливо/ с един наежен бивол,дето мъжът ми се "бори" с него,въпреки,че е умирал от страх,номера е животното да не усети,че те е страх и трябваше да му отвлече вниманието.Накрая биволът си подви рогата и се отказа от агресията.Бяхме с още едно семейство с бременна булка и се разхождахме из едно роднинско село.А с едрите птици имам смешен спомен от ученическите си години:Гостувах у роднини в провинцията и както се разхождах по една улица,минах и заминах покрай едни свободно щъкaщи пуйки.След време установих,че хората ме гледат странно-оказа се,че пуйките тръгнали след мен в "индианска нишка" в колона по една и клатуш-клатуш съм ги поразходила из града без да се усетя.Вярно,чувах от време на време зад гърба си "кльо-кльо",aма не обръщах внимание.За малко да ми излезе "име" после като разказвах тази история на познатите си. Laughing Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 2:51 pm
МнениеЗаглавие : Re: ?????????? ??? ?????? ??? ???????????? ...
Отговорете с цитат

Pi написа:
обикалям улиците само да избегна минаването покрай някое бездомно куче.

И второ- наблюдавах я до 2г. Възраст дали би казала нещо във връзка с минал живот.. е- нямаше нищо такова... Laughing


Преодолей първото /това с кучетата - той и Аудан много-много не си пада по тях!/! Просто ги обичай - знаеш, че те усещат любовта, знаеш, че те усещат и страха - и тогава нападат, защото те таксуват едно като по.слаба от тях, едно като ранено и излишно според природните закони "животно", щото ранените и самотни животни умират или ... биват изяждани ... просто за да има равонвесие в природата! Това е ... много порсто е, нали?!

А що се отнася до детенцето ти ... ми то много важно е в крайна сметка и кой е бащата, нали знаеш?!

Цитат:
Надявам се моите мисли да не ти пречат- опитвам да ги овладея, но май не успявам.


Калпазанка ... разсъни ме, а така бях решила да си помързелувам ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 2:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Беше чула за страхове пренесени от минал живот и сподели "Дали пък не са ме нападали и убили някакви птици"/това,като дете,сега не знам дали още я друса тази фобия/.


Забрави, Кати ... знаеш, че това не е никаква фобия ... просто си е припомнила миналия живот - нищо повече!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 3:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
След време установих,че хората ме гледат странно-оказа се,че пуйките тръгнали след мен в "индианска нишка" в колона по една и клатуш-клатуш съм ги поразходила из града без да се усетя.Вярно,чувах от време на време зад гърба си "кльо-кльо",aма не обръщах внимание.


Охххооо ... и с хипноза си се занимавала, значи, а тук се правиш на "невинно ангелче"?! Призна ли си най-после?!

Жалните птички "кльо-кльо" ... "мазна змийо" ... кикикикикики ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 3:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Сигурно е така.Въпросът и обаче не беше продиктуван от спомен,а от любопитство да си обясни нещата.Не беше съвсем малка,някъде около 1о г.,че и повече.А за кучетата - аз примерно не се боя,обичам ги,но понякога и мен ме хваща страх от бездомни,вследствие описани случаи е медиите,а и с познати,ненадейно нападнати без причина.И на майка ми се беше случило,последния път - преди година - както си вървяла по улицата.Тя също обича кучета и много не се бои,дори не му е обърнала внимание първоначално.Не беше от бездомни кучета.Не знам на какво се дължи този внезапен порив за нападение на случайни хора,без да са ги предизвикали.А предпоследното ми куче обичаше да ги полъжва като го разхождах и много народ от квартала като ни видеше и ни опразваше пътя,последното беше внушително с вида си и пак така.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 3:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Важното е, че не е хипнотизирала птиците за да ги лови после. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 3:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Ааа,и през ум не и е минавало.Предпочиташе да стои надалеч. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 3:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
Важното е, че не е хипнотизирала птиците за да ги лови после. Wink


Хахахахаха ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 3:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Но пък за сметка на това не се боеше от малките птичета.Свекър ми обожава папагалите и винаги си има у дома.По същото онова време му бяхме купили един за подарък и известно време беше у нас.Тя много му се радваше,дори стихотворение му беше посветила,точно тогава беше прописала доста сносни стихове,но повечето ги криеше.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 3:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
... ненадейно нападнати без причина.И на майка ми се беше случило,последния път - преди година - както си вървяла по улицата.


Винаги биват нападани с причина, Кати, само дето повечето хора не я виждат!

Може да е било болно и да се е подчинило на природния си инстинкт за самосъхранение - т.е. да си набави плячка по по-лесен начин, но не винаги им се усмихва щастието, /само защото човека винаги е по-силен и хитър от животните/, но трябва да ти кажа, че нападат също болни хора - и то по-болни от самите тях /особено ако са с разстроена психика/!!! Това е причината ,нищо, че ти не я виждаш ... те я виждат, защото владеят РЕЛИКТОВОТО ВИЖДАНЕ и по него се ориентират кой кой е и дали трябва да бъде "изчистен" /разбирай изяден/ от природата ... просто и логично!

А има и такива умници, като твоето, дето обичат да си играят, да се забавляват ... много са сладки, значи! Голям майтап пада с тях ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 3:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Много се плашеха и аз се уморих да обяснявам,че не е страшно/исках да напиша "полайвaше"/.Които бяха свикнали го обръщаха на майтап,ама някои ме гледаха с откровена неприязън,като че ли и аз съм един човекоядец.Много не им влизах в положението и бях почнала да се забавлявам,ама и това не е хубаво.Подценявах чуждите страхове,щото си знаех,че са неоснователни.А хората откъде да го знаят. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 3:43 pm
МнениеЗаглавие : Re: ?????????? ??? ?????? ??? ???????????? ...
Отговорете с цитат

Хехе.. ами извинявай за ранното ставане Smile За кучетата- обичам ги, но понякога направо си представям как някое ще скочи отгоре ми и изпадам в ужас Smile- смешна работа
Децата- ахам- знам. Ние с малката сме странна картинка- аз имам в хороскопа си звездата на Соломон, а тя- голям квадрат- предизвикателство си е голямо Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 3:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Като дете по едно време ме беше страх,но не от самите кучета.Идеята,че след като/ако/ ме ухапе някое ще трябва да ми слагат серия инжекции против бяс в корема/ужас!/ диктуваше страха ми.
Confused Confused Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov