НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 10:49 am Вижте мненията без отговор
КОЛКО ТЕЖИ ЧОВЕШКАТА ДУША?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 4:12 pm
МнениеЗаглавие : ????? ???? ????????? ?????!
Отговорете с цитат

По твърденията на една парапсихоложка /няма такава нито титла, нито магистратура - това е измислено понятие!/, която е направила "справка" в някакви архиви, и според тези архиви и д-р Дънкан Макдугъл, американски лекар от Масачузет, душата тежала 21 г.!!!

Смея да твърдя, че това е абсолютно несъстоятелно твърдение! Защо ли?!

Защото душата на един човек тежи толкова, колкото е неговото духовно съвършенство. В зависимост от капацитета на придобитото себепознание се движи и теглото на душата - при по-високо развитите личности тежи по един начин, при по-низшите и невежи хора тежи по друг начин.

Не един път съм попадала на информация дошла от древните източни познания, че душата на един по-просветлен човек тежи 6 г.!!!

Коя е истината?! Тази, че душата тежи 21 г. или тази, че тежи 6 г.?!

Очаквам вашите мнения по темата ...


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 4:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

При мен инфото беше 27 или 29г.Като измерили с много фини везни масата на умиращ човек.Та след смъртта си бил с тия грамове по-лек,
Обаче твърдението на Маг Селена е логично.Мда,даже много логично!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 4:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тук нищо не мога да кажа.Чела бях,че докторът ги измервал в момента на смъртта.Кой знае какво е това дето тежи,т.е.с него олеква човек в този момент,дали е душата или нещо друго.Да се измерва душа в грамове нещо не ми звучи,може да има други параметри с други мерни единици,не знам.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 4:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Наистина е много важно кога точно се извършва самото замерване при умиращия!!!

А какво да кажем за умрелите, дето пък са се завърнали в телата си от онзи свят?!

Колко ли пък са тежали техните душици?!

Как мислите вие ...?!

Боже, в повечето случаи попадам на такива човешки глупости ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 5:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
.Да се измерва душа в грамове нещо не ми звучи,може да има други параметри с други мерни единици,не знам.

Защо не?
Всеки е наясно с 3 от агрегатните състояния-твърдо течно и газообразно.За 4-тото-плазмата(огънят),смятам пак няма несъгласни.Е,според някои плазмата не е просто огън,както лазерният лъч не е просто светлинен лъч,но туй са подробности...

Та стигнах до изводът,че всичко е едно и също,но с различна плътност.Пример-енергията е само разредена материя или материята-концентрирана енергия.Междинното състояние,пък,е известно като "поле".
А ако някой се съмнява да се замисли над долната формула на един известен човек и ако е против,да пишеWink

Е=mcc

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 5:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Физиката не ми е силна страна,но по формулата имаше и нови теории,допълнения,дори и опровержения.Скоро четох за едно такова и то от българин,ама много ми е трудна за смилане тази материя,та не се задълбочих много.Предполагам,че определено подлежхи на някакво измерване,друг е въпросът дали може и как точно.Но като цифра,не мога да се произнеса.На времето са смятали,че мозъкът на гениите и великите трябва да е по-голям и тежък от на обикновените хора,ама се оказа,че не е точно така.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 5:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За мозъкът си права,но за формулата искам да се обърне внимание на идеята за възможно преливане на материя в енергия (дематериализация) и на енергията в материя (материализация).
Ако това се случи с определен обект,без да се разруши информационната му матрица,то това явление наричаме -телепортация.
Просто като принцип.И много логично-нищо не се губи,само преминава от едно състояние в друго.
Това е!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 5:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

за това съм абсолютно съгласна - не се губи,а преминава...сигурна съм,че важи и за душата.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 08, 2007 7:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Именно ... браво на вас, обичам ви!

Точно за този процес става и въпрос - дали се губи, да му се не видяло и макар, или пък става повече, от онази невидима материя, която се отделя като определена субстанация под формата на душата, докато тя напуска тялото?!

И тъй като при всеки човек тя е различна константа дали пък тежи еднакво при всички мъртви хора?!

Колко тежи при невежия човек и колко тежи при ония, дето напускат тялото си в САМАДХИ?!

Еййййй ... тия хора, за това нещо не са й помислили дори!

И Кати е много права - дали пък мерната единица е точно тази в грамове и килограми?!

Ама ... човешка му работа и докторска, как не се е сетил само!!!

Ми ... както и въпросната парапсихоложка, да речем ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov