НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 10:53 am Вижте мненията без отговор
Знаете ли какво е дежа вю ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 7:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Чак да ги храня,не.Намирала съм в къщи големи паяци с мъхести крака,чувала съм,че са леко отровни ако те полазят/е.тарантули тук не виреят/,но не съм ги убивала,а гледах да ги пусна през балкона.Май от суеверие някакво.Пчелите не са най-страшни,освен ако нямаш алергия.Понеже съм на първия етаж,а имам доста растителност под балкона,особено и лозата като почне да зрее,непрекъснато влизат разни пчели и оси,понякога се мъча да ги изгоня,като се раздразнят отварям широко прозореца и се спасявам на някъде,докато изчезнат.Иначе влизат всякакви летящи и пълзящи гадинки през топлите месеци,нощни,дневни свикнала съм им.А една зима бях си завъдила и щурци у дома.Баха им се пренесли ларвите от едни самоковски картофи - като пораснали и плъзнаха из къщи,не давах на никого да ги закача,Кучето ги ловеше.Едни черни,на пръв поглед като хлебарки.Четох някъде,че щурците ги разгонвали хлебарките.И как свиреха.като се покрият някъде,лягаме си вечерта и а да заспим,извднъж като писне "щуррр",адски силен звук. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 9:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Намирала съм в къщи големи паяци с мъхести крака,чувала съм,че са леко отровни ако те полазят/е.тарантули тук не виреят

Чувал съм,че единствените отровни паяци били някакви си дребни и черни и живеели в старозагорско.
Гледай от там да не ти докарсат картофи Smile
А за китайците щурците са символ на късмета.Доста късмет е видяла вашта къща Wink Laughing

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 9:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Това за късмета го знаех за паяците,затова не ги трепя,а дребните ги оставям да се разхождат на воля.Щурците може и да са донесли късмет по онова време,това беше преди около 10 г.Като се сетя по онова време съм била като че ли щастлива,но тези неща се оценяват след време.Тогава не го и оценявах както подобава,щото не съм знаела какво ще има да става занапред. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 11, 2007 9:46 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кати, като се замисля и аз често съжалявам, че съм била толкова глупава да не се радвам на щастието, в което всъщност съм била, а все да се ядосвам за глупости, да тичам напред-назад и да не ценя нито мига, нито хората около мен. Embarassed Сега гледам да не е така.Поне имам разбирането да се радвам и ценя това, което имам.Много са горчиви тези уроци, които ни научават да ценим нещата, които губим.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 11, 2007 10:59 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да,сега като се сетя,си давам сметка,че повечето ми "проблеми" са били "бели кахъри",т.е.глупости.Затова се уча да разграничавам нещата - кое си залyжава и кое не.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov