НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Нед Юни 16, 2024 11:55 pm Вижте мненията без отговор
СИЛАТА НА ДУМИТЕ Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МОЩНА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 17, 2007 8:57 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това пък за снимката от къде ти хрумна...не знам!То май е по лошо от изблика на явен гняв или пряко да си кажеш ,че си ядосан на еди кой си ,за еди какво си!

Нали си чувала за въздействие по снимка върху някой човек,но да не се отплесвам от темата!

Силата на думите наистина е много силна ... моето мнение се повтаря с по-горните и едва ли ще има някои ,които да твърди обратното!

Чела съм за утвържденията,чела съм и за това как можеш сам да се излекуваш чрез мисъл и думи(но за излекуването специално,се изисква много постоянство,воля и вяра) и двете неща са свързани със силата на думите!

Kакто можеш да се излекуваш и да се промениш в положителна посока ,така можеш да навредиш на себе си и на околните.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 17, 2007 12:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат



Тук май са "били" някого?! Shocked Много разплакан, пък и с лепенка над окото отгоре на това!!! Sad

Що така пра,йте бе, хора, а?! Бива ли тъй, а?! Sad Wink

Гледам иииии .... някой натиска някакъв си там клавиш с "бан" на него?! Sad

Вааайййй, ввввааайййй ... сериозни работи са ставали тука снощи! Sad Crying or Very sad

Моите съболезнования, значи ... Razz Wink





Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Съб Ное 17, 2007 12:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 17, 2007 12:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
Това пък за снимката от къде ти хрумна...не знам!То май е по лошо от изблика на явен гняв или пряко да си кажеш ,че си ядосан на еди кой си ,за еди какво си!

Нали си чувала за въздействие по снимка върху някой човек,но да не се отплесвам от темата!

Силата на думите наистина е много силна ... моето мнение се повтаря с по-горните и едва ли ще има някои ,които да твърди обратното!

Чела съм за утвържденията,чела съм и за това как можеш сам да се излекуваш чрез мисъл и думи(но за излекуването специално,се изисква много постоянство,воля и вяра) и двете неща са свързани със силата на думите!

Kакто можеш да се излекуваш и да се промениш в положителна посока ,така можеш да навредиш на себе си и на околните.


Много правилно разсъждаваш, Диди.

Нещата винаги са двупосочни, по-важно е да са балансирани, това е третия вариант, нали така?! Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 17, 2007 12:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да,така е!
Балансирането обаче май е най-трудното! Rolling Eyes

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 17, 2007 1:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Shocked Не ми е хрумнало на мен, бе хора! Къде толкова ъкъл в мойта глава. Практикуват го в някои компании,май японците бяха инициатори,нали там са извeстни с "грижата" си към служителите,че да работят по ефективно.И идеята за половинчасова сиеstа и стаи за релакс в сградите и офисите на фирмите им си е тяхна идeя.Вие представяте ли си у нас такова нещо? А те много работят, работодателите искат да си съхранят персонала по-дълго време работоспособен.А ние хем не работим ефективно,хем сме на едно от първите места по стрес на работното място.Като работнци и служители не сме читави,а работодателите какво представляват? И това е друга тема,не я предлагам за обсъждане.А "бана" е мое "харакири", сиреч самокритика,щото не очаквах да разбуня толкова духовтете тук,едва ли не ме обвиниха във вуду-магия и подтикване към агресия,все неща от които съм много далеч. Embarassed Sad


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 17, 2007 1:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хехе Кати далеч съм от тази мисъл.Извинявай ако съм те накара да си мислиш така...Не съм искала да прозвучи грубо!Приемаш ли? Embarassed

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 17, 2007 1:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Знам,няма проблеми. Wink


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 17, 2007 1:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 27, 2007 1:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Намерх Вашия сайт след като бях изрекла в момент на силен гняв и афект една проклетия. Embarassed Като си върнах нормалното състояние ме достраша и досрамя.Започнах да се моля това да не се случва, бях си обещала и години наред спазвах това обещание. Запонах да се моля, да търся начин да разбера този човек предизвикал гнева ми. Не знам как, но ако мога бих изтрила този ден Crying or Very sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 27, 2007 1:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Можеш .. чрез покаяние и ... сътрадание към другите, и ... излъчване на много-много Любов и обич към света.

И Миларепа и правил същото, но ... след като в него е настъпило Просветлението е станал Велик йогин и мъдрец.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 27, 2007 2:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Shocked Не ми е хрумнало на мен, бе хора! Къде толкова ъкъл в мойта глава. Практикуват го в някои компании,май японците бяха инициатори,нали там са извeстни с "грижата" си към служителите,че да работят по ефективно.И идеята за половинчасова сиеstа и стаи за релакс в сградите и офисите на фирмите им си е тяхна идeя.Вие представяте ли си у нас такова нещо? А те много работят, работодателите искат да си съхранят персонала по-дълго време работоспособен.А ние хем не работим ефективно,хем сме на едно от първите места по стрес на работното място.Като работнци и служители не сме читави,а работодателите какво представляват? И това е друга тема,не я предлагам за обсъждане.А "бана" е мое "харакири", сиреч самокритика,щото не очаквах да разбуня толкова духовтете тук,едва ли не ме обвиниха във вуду-магия и подтикване към агресия,все неща от които съм много далеч. Embarassed Sad



Ха така, ха така ... глават с пепел ... кикикиикик ... Razz Laughing Wink

Хм ... Кати, че то японците са си японци с друг манталитете, друго вижадне и разбиране за нещаат .... пък от българина няма подобни нагласи в себе си.

Той винаги иска да изиграе другите, но самия той да не бъде изигран ... та дори да се приложат японските методи за релакс на работното място, то лично аз съм повече от ситурна, че "българския работник" ще излезе да пие кафе/алкохол или да пуши ... най-малкото ... на него никой нищо не може да му каже ... та той е толкова велик и неотразим, значи!!! Razz

Така, че забрави ... за релакса и грижите на работното место относно българина ... това е. Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 27, 2007 5:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена е ужасно права.Тук каквото и да направиш за работниците си - все си крив.Не говоря дори конкретно за нашите /макар да не правят изключение/.Слушам всички хора около мен, които са на заплата, как коментират работните си места и шефовете си.Все едно някой им е опрял дулото до челото и всеки ден ги води на работа по този начин.Дори и доста високи заплати не ги правят удовлетворени - познавам не малко хора със заплата от порядъка на 2000 лева на месец - и те разсъждават по точно същия начин, както и тези с 400 лева.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Сря Ное 28, 2007 11:52 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Penka e не права, ужасяващо права Crying or Very sad . Първо си мислех, че това засяга работниците на съпруга ми. Правех му забележка се да се държи по добре с тях, да прави едно или друго нещо, докато не се разболях преди месеци и останах у дома. Той беше навън по работа. Минавайки покрай прозореца ги видях да се припичат пред халето. после отидоха на обяд и т.н.. Докато той не се прибра май не се помръднаха. Аз не се бъркам там, защото това не е моят гьол.Заплати им дава доста добри. На кой каквото му се наложи - проблеми, заем пари - той е насреща. Нищо против, защото на всеки може да се случи. Но от тогава си мълча, забележки не правя и съвети не давам. Когато се сме се карали на тези теми - ми е казвал - пожелавам ти собствен бизнес в България с трима човека рабтници. Странно ми е, защото ние с колежката от 4 години работим сами - т.е. знаем какво имаме да вършим и просто си гоним нещата. Шефа е чужденец и все го няма. Колегите пътуват. Никой, никого не следи, но ако един не си свърши работата се усеща. Ако ми се случи да се ядосам за нещо на сегашния ми шеф, започвам да мисля за предишния и вече нещата изглеждат различно Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Ное 28, 2007 12:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами ... забравихте ли за силата на думите?!

Все пак темата беше такава ... ми се струва ... Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Сря Ное 28, 2007 12:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Можеш .. чрез покаяние и ... сътрадание към другите, и ... излъчване на много-много Любов и обич към света.

И Миларепа и правил същото, но ... след като в него е настъпило Просветлението е станал Велик йогин и мъдрец.

Маг Селена благодаря за отговора. Аз разказвах тази случка в един друг пост.Когато се разкаях и помолих Господ за прошка и да не се получва моето недоброжелателно пожелание. Тогава дойде изпитанието.Признавам, че трудно ще заобичам този човек, но поне ще се опитам да го разбера.И така след месец той се опита, не да ме ядоса, а да ме влуди.Стана ми интересно колко спокойна бях вътрешно. На всичките претенции, изисквания аз отговорих - добре съгласна съм ще изпълня това което искаш. Накрая нещата се преобърнаха.Този човек млъкна, извини се и каза, че ще се обади по-късно.Последва втори урок - измами ме. Но аз казах - добре, нека да е за моя сметка.Не знам дали съм успяла, поне опитвам.Намерих в интернет информация за Миларепа, интересно е и много поучително.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov