НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Юни 26, 2024 12:07 pm Вижте мненията без отговор
Земетресения, вулкани и др. природни бедствия...земната ос
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Съб Мар 12, 2011 3:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз даже чета за 10 инча, което е около 25см!

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 13, 2011 9:35 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Апокалипсис е в разгара си, Апокалипсис се разгръща изцяло...

Просто Живота следва своите закономерности...

До дни ще пострадат САЩ и голяма вероятност има за...Азия.

За Азия прогнозите вече наистина са смразяващи... Sad

Ето прочетете...


*****************************************************

Прогнози: Мощно земетресение удря САЩ до дни
12/03/2011


Специалисти от Института по физика на Земята на Русия са изготвили за министър-председателя Владимир Путин доклад, който предупреждава за опасността от катастрофални по своето въздействие и последствия земетресения в Америка през следващите 2 седмици, като основният удар ще е на територията на Централна и Южна Америка;

Огромна заплаха е разломът, който се намира в планините на три щата: Илинойс, Арканзас и Мисури. Преди около 200 години земетресение в Америка с магнитуд 10,5 изтрива от земята Ню Мадрид, а вторични трусове са регистрирани на разстояние от 4 000 километра от епицентъра.

Руски учени твърдят също, че силни земетресения са възможни в Азия, чиято мощност може да надвишава 4 пъти днешното земетресение в Япония (текстът е написан на 9-ти март, когато земетресението бе от 7,2).

Руските специалисти, които заедно с британските са най-добрите в света, в края на февруари тази година се добиха със спътник , който да им помогне да следят условията за образуване на природни бедствия в целия свят. Според тях напрегнатата ситуация се забелязва в САЩ на Западния бряг.

Докладът на руските учени потвърждава думите на новозеландския математик и метеоролог Кен Ринг, който предупреждава за възможно земетресение на южния остров на Нова Зеландия на 20 март. Ринг, между другото, успя да прогнозира земетресението през февруари в Крайстчърч с магнитуд от 7,1, което уби 159 души.

Буквалният превод на бележките на Кен Ринг и за неговия метод:

„Планетите силно оказват силно влияние върху Земята, но не директно, а въздействайки на Слънцето. Някои планети са много големи. Ако Слънцето може да се сравни с баскетболна топка, газовите гиганти Юпитер и Сатурн – с грейпфрут, а земята – с малко семенце.

Подобно на Луната върху Земята и тези гиганти предизвикват „приливи и отливи“ на Слънцето. В момента Юпитер и Сатурн са разположени на противоположни страни на Слънцето, а нашата планета попада по средата на тази условна линия.

В това положение планетите се оказаха през септември 2010 г. и ще са до май 2011 година. Именно през септември, Земята беше абсолютно в центъра на тази „линия.“ През март 2011 г. Земята, въртяща се около Слънцето, отново се завръща в центъра на тази „линия“.

Ето защо в този период е имало няколко земетресения от около 7 по Рихтер.

На 22 февруари земетресение имаше не само в Крайстчърч, но също така и в Пакистан. Луната на 20 -ти март ще се приближи до Земята и може да действа като един вид спусък. „

През последните 6 месеца в района на Нов Мадрид са усетени над 800 вторични труса, Средния Запад на САЩ за втори месец е затрупан с 60-см преспи. В опасната зона е и в Боливия, където бушуващият вятър в понеделник вечерта уби 52 души.

Най-тежките щети се очакват в Калифорния, където, между другото, наскоро внезапно се появиха милиони мъртви риби, което е интересно- преди наводнения в Нова Зеландия, на брега на острова излязоха десетки китове.

Още по-тревожна е ситуацията след публикации за четири гигантски слънчеви избухвания, последното от които достига Земята на 9-10 март.

Интересно е, че правителството на САЩ обяви организирането на учения, в които участват американски, канадски военни, ЦРУ, Червения кръст – като ученията започват на 21 март във Форт Ливенуорф (Канзас). Ако нещо се случи, те със сигурност ще бъдат готови.

Не искам да звуча песимистично, но на сайта www.whatdoesitmean.com/index1457.htm има предупреждение за много голям бум в САЩ и прилежащите земи.

Според изчисленията това ще се случи на 20 март.




Обясненията са такива:


1.Юпитер и Сатурн са от двете страни на Слънцето, а на тази плоскост се намира Земята и като че ли я разрязват със своите магнитни полета.

Това е като дърпане с въже на Земята към центъра.

2. Луната в този момент- на 19-20 март ще е на най-близко разстояние до Земята. Това наистина може да действа като превключвател или спусък.

Текстът е интересен защото е публикуван в САЩ на 9-ти март 2011 г. и прогнозира силно земетресение в Япония.
==============================
nepoznato.energetika-bg.com

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 13, 2011 10:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е, нали нямаше да има апокалипсис, а преход? Нали нямаше да се унищожава, а само да се трансформира плавно и с любов?

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 13, 2011 10:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всяка заповед е предпоследна! Rolling Eyes

Яж, пий и си носи новите дрехи, че след 21.12.2012-а може да нямаш тяло за това.

... и залюбовта се отнася същото. сал на платонизъм ще го удряме.

А сега сериозно.
Чели сте, че маите "изчезнали, оставяйки всичко "материално" на диваците наоколо. Явно и сега някои ще "изчезнат я в 4-то измерения, я в някое НЛО.

На повърхността ще останат тия без привилегии. Повечето ще загинат. Малцината ще "основат" нова цивилизация. А след време ще дойдат "бпгпве", които ще застанат начело.

Май тоя сценарий се е повтарял поне веднъж.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Мар 13, 2011 11:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какъв ти 21.12.2012, Аудане.. Календарът на маите свършва още октомври тази година.. В момента сме (до Първа Пролет) в първата нощ от последния цикъл... Та който не е ял и пил, действително да действа, че корабът за 5тото измерение вече е в стартова позиция...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 14, 2011 12:10 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

С яденето и пиенето съм напред с материала. Very Happy

С любовта изоставам, обаче ... Rolling Eyes

Ако някой има връзки в СУ, да свирне!

Заб. Под "пиене' имам предвид боза.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 14, 2011 7:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хора, нещата са сериозни!

Днес тъкмо почнах да разказвам на един познат за последния материал в тази тема за предсказаните земетресения и той ме изпревари с : " - Два пъти сънувам, че на 19-и трябва да пътувам"

Показах му на монитора това, за което ми говориш и той се шашна. Живеел на 7-ми етаж и смята още на 18-ти, петък, да замине някъде с едноетажни постройки. Нямало да чака 19-ти в никакъв случай.

20-тие в неделя. Предупреждението беше за земетръс в САЩ, но моят познат смята, че може и нас да ни закачи и сриозно смята да се махне за почивните дни.

Е, то бива случайни съвпадения, ама това прилича на нещо сериозно.
Дано успеем с мислите си да смекчим ударите!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 14, 2011 8:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ха сега да ви видя шобета...

Аз оставам - живея на 10-ят етаж и също прогнозирам земетресение в Българния, но едва ли ще бъде такова пагубно като в Япония...

Я споко, и...медитация, релаксация, тиха вътрешна молитва - също може, но без искане да не дойде земетресение - без просия...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 14, 2011 9:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз съм на 2-ри етаж от дървена къща, та съм си спокоен. Wink Laughing

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 14, 2011 9:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А какво ще кажете за това, дето се говори, че:

Цитат:
Вероятно през следващата 2011 година Нибиру пак ще премине край Слънцето и ще предизвика промени. През 2011 г. Европа отново ще се премести на тропика, северният полюс отива в Америка, а Антарктида и Сибир се размразяват.


Прочетете по-подробно ето тук...Нибиру, пирамидите, Мадарския конник и...Апокалипсис 2011

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 14, 2011 9:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

radea написа:
Какъв ти 21.12.2012, Аудане.. Календарът на маите свършва още октомври тази година.. В момента сме (до Първа Пролет) в първата нощ от последния цикъл... Та който не е ял и пил, действително да действа, че корабът за 5тото измерение вече е в стартова позиция...


Аз съм на същото мнение...защото ето какво се казва тук:

Цитат:
Вероятно през следващата 2011 година Нибиру пак ще премине край Слънцето и ще предизвика промени. През 2011 г. Европа отново ще се премести на тропика, северният полюс отива в Америка, а Антарктида и Сибир се размразяват.


Така, че...стискайте зъби, палци и всичко каквото намерите там...да перминем благополучно - без японски катастрофи... Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 14, 2011 10:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Ха сега да ви видя шобета...


Шубето яко тресе още откакто почнаха революциите в арабските страни... Чуват ли се зъбите как тракат?! Confused А най-гадното е, че НИЩО не сънувам (нищо, което да има връзка с това де...)

Градът, в който живея в момента, не е разположен в земетръсна зона, но в радиус 50 км от него се намират ТРИ големи ядрени централи. Отделно, откакто стана това в Япония, непрекъснато ми се върти в главата "Гърция ще потъне и България ще получи излаз на 3 морета" и се притеснявам за моите хора в София и Родопите.

На мен мечтата винаги ми е била да живея при тропичен климат и да съм хем на моренце, хем на баирче и погледнато от веселата страна, ако се сбъднат предсказанията,ще ми се сбъдне и мечтата, ама на каква цена...

Днес се опитах да обсъдя темата "Япония" с колежките си. Коментара беше "А, японците бързо ще се оправят, те са богата страна." и с това се приключи Sad А мен толкова ме боли за хилядите загубени животи и за тези, които сега ще трябва да започват техните отначало Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 14, 2011 10:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Шубе? Ми...май не ме е шубе. Просто е гадно. От една седмица ме цепи главата, мъжът получи аритмия и се влачихме в неделя по болници, аз - също, но съм свикнала и не ми прави впечатление. Мразя да е бавно и гадно, прилича на китайско мъчение. А иначе - ми то все от нещо ще се мре, нали и тази работа трябва да я свършим. Ама нещо се чувствам като прецакана - щото това космична любов, плавен преход, извисяване - такива разни хубави думи, като че ли кредит ще ми продават, а после - както си му е реда: земетресения и цунами. Демек - дойдохме си на думата. Very Happy

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 14, 2011 10:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пенке, ако се разтопят Антарктида и Сибир, очаквай Бургас да стане подводна атракция.
Барабар с Нефтохима. Всъщност второто е екологична катастрофа.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 14, 2011 10:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Шубе? Ми...май не ме е шубе. Просто е гадно. От една седмица ме цепи главата, мъжът получи аритмия и се влачихме в неделя по болници, аз - също, но съм свикнала и не ми прави впечатление. Мразя да е бавно и гадно, прилича на китайско мъчение. А иначе - ми то все от нещо ще се мре, нали и тази работа трябва да я свършим. Ама нещо се чувствам като прецакана - щото това космична любов, плавен преход, извисяване - такива разни хубави думи, като че ли кредит ще ми продават, а после - както си му е реда: земетресения и цунами. Демек - дойдохме си на думата. Very Happy


Laughing Laughing Laughing

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov