НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 10:21 am Вижте мненията без отговор
Кaрмичните роли на мъжа и жената в семейството?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 5:13 pm
МнениеЗаглавие : ?a???????? ???? ?? ???? ? ?????? ? ????????????
Отговорете с цитат

Наскоро прочетох в пресата публикация относно как според учението на Ведите /интерпетирано от известен руски негов последовател и провъзгласен за аюрведист Торсyнов/ жените и мъжете по различен начин отработвали кармата,защотото техните фини тела се различават.

Та според тази статия,жените в семейството отработват натрупаните негативи в настоящия си живот,като имат за съпруг примерно някой дето пие.

Те носели вина за това,защото изпитват омраза към него и неговия порок и са привързани към съпруга си постредством чувството на омраза.

За да отработят кармичния урок трябва да служат и се раздават безрезервно,а когато са го отработили,съдбата ги разделя с този партньор.

Ако те решат да го напуснат преди това,не прекъсват механизма на тази карма,тя остава да тегне над тях.Това включва и yниженията,които трябва да изтърпят от същия човек,или някой друг след него.

При мъжа нещата стоят по различен начин - той не изкупва натрупаната от него лоша карма при това си поведение в същия живот,а я пренася в следващ - евентуално като жена,която изтърпява всичко онова,което е причинявал сега като мъж.

Не знам до колко тази теория е състоятелна и вярна,тя дава обяснение защо точно жените са призвани да пазят семейното огнище,дори с цената на емоционални страдания и жертви.

Но точно на мен ми звучи смущаващо.



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 5:34 pm
МнениеЗаглавие : Re: ?a???????? ???? ?? ???? ? ?????? ? ????????????
Отговорете с цитат

kati написа:
.Ако те [жените на алкохолиците] решат да го напуснат преди това,не прекъсват механизма на тази карма,тя остава да тегне над тях.Това включва и yниженията,които трябва да изтърпят от същия човек,или някой друг след него.

Съгласен съм,че с омраза няма да постигне щастие,ама ако си и отваря очите дали кандидат-женихът си попийва,няма да е зле.
kati написа:
.При мъжа нещата стоят по различен начин - той не изкупва натрупаната от него лоша карма при това си поведение в същия живот,а я пренася в следващ - евнтуално като жена,която изтърпява всичко онова,което е причинявал сега като мъж.Не знам до колко тази теория е състоятелна и вярна,тя дава обяснение защо точно жените са призвани да пазят семейното огнище,дори с цената на емоционални страдания и жертви.Но точно на мен ми звучи смущаващо.

А аз съм виждал мъже-трезвеници със съпруги-алкохолички... Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 5:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Естествено,че има всякакви комбинации,това беше дадено като пример,но вместо алкохолизма може да има други и пороци.

Статията не е насочена в упрек към мъжете,а по-скоро към жените,че трябвало да ги приемат със смирение и търпение,защото са го заслужили кармично.

А това дали са го видяли преди това що за стока е,ами като изключим баналното "любовта е сляпа",специално при пиенето това може да възникне след години,провокирано от различни фактори - виншни или вътрешни,без значение.

А това,че на мъж се е паднала еди-каква си жена,сигурно също е карма.Ако е алкохоличка или ще я зареже,или ще се опита да и помогне да се отърве от порока - изборът е негов,зависи от много неща.

Но е по-трудно на жена да се справи с такъв мъж,отколкото обратното.Във въпросната статия се казваше още,че жената при всички положения била потърпевша,защото мъжът можел да избяга,а тя не - трябва да остане заради децата и да се грижи за тях. И това било също нейната карма.

А мъж,който постъпел по различни начини зле спрямо нея,вкл. и да я зареже сама да се оправя с децата и да се грижи за всичко,го отнасял в следващия си живот в ролята на страдаща жена/докато му дойде акъла/.


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 7:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Във въпросната статия се казваше още,че жената при всички положения била потърпевша,защото мъжът можел да избяга,а тя не - трябва да остане заради децата и да се грижи за тях.И това било също нейната карма.А мъж,който постъпел по различни начини зле спрямо нея,вкл. и да я зареже сама да се оправя с децата и да се грижи за всичко,го отнасял в следващия си живот в ролята на страдаща жена/докато му дойде акъла/.

Ако тоя беше си направил труда да види как се живее в Швеция,Норвегия,Италия или Испания,щеше да разбере какви глупости друнка...

Този е предназначил нещата си за общество,което на всяка цена опитва да запази патриархалността чрез "източни приказки"Wink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 7:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може и да си прав за това и на мен ми се иска да е така.Но и на това ще намерят отговор - не помня дали нещо подобно не бях прочела при Лазерев или на друго място: Прекалено еманципираните жени на Запад после се прераждат в Ориента като абсолютно безправни и низвергнати,за да си платят за това,че са дръзнали да са си извоювали да живеят с правата и привилегиите на мъжете - да доминират над тях,да бъдат кариеристки,да бъдат разкрепостени сексуално и т.н.


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 7:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

...А и въпросният специалист по Ведическите и Аюрведичеките въпроси /не съм компетентна да преценявам наистина до колко е такъв,но сигурно домакините на форума знаят повече за него/ е обиколил света,освен,че се е обучавал много години на Изток,май е учил и на Запад и изнася лекциите си и там,та със сигурност много добре е запознат как стоят нещата.
Все пак ще се радвам тези сексистки концепции да бъдат опровергани тук от най-виша инстанция... Laughing Wink


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 9:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За пръв път чувам за Торсунов аюрведиста, но като знам, че руснаците са с хиляди крачки напред пред "великите" българи, когато става въпрос за йога и аюрведа ... пък и като чета какво е писано във въпросната статия, то мога да кажа, че Торсунов и Аюрведата са неоспорими като авторитети.

Аз съм на същото мнение като Торсунов!!!

Явно не е имал възможност да каже обаче всичкото онова, което знае за кармичните отношения между мъжа и жената, ама това няма значение.

И малкото е достатъчно красноречиво.

Както в личния си живот, така и в дългогодишната си практика се натъквам на такива невероятни случаи от рода на тези, за които говори Кати.

Да, това е вярно и колкото и да внимава един мъж или жена в настоящия си избор на партньор, то докато не отработи кармата си няма да се избави от страностите и превратностите в съдбата си.

Той мъжа може да не пие в началото на съвместния им живот, но впоследствие може и да се пропие ... гаранция няма за нищо.

Няма значение къде живее даден човек - в Швейцария, в Италия, Испания или ... България.

Неговата лична карма си е негова лична и тя ще го споходи, където и да се намира.

Това е. Razz Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 9:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Cool Благодаря за мнението,защото напоследък много вещи в областта се навъдиха,та не знам кой до къде е прав в теориите си.Поне ще знам,ако се появи следваща публикация,както бяха обещали във вестника,относно кармични въпроси пак според същите учения,ще ги пусна тук.Ако знаех,щях да препиша цялата статия за публикации,тя беше написана за по-широка аудитория и на по-достъпен популярен език,но това не пречи.


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 9:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Права си, човек трудно отсява плявата от семето.

Можеш да потърсиш из нета за Торсунов ... какъв е проблема?!

Питай и ще ти кажа ... обожавам да разяснавам на хора, които истински се интересуват от тези неща. Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 9:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Бях търсила,но ми излизат все спортисти.А вестника за съжаление съм го дала,но чакам да се появявт нови статии,ако си заслужават,ще пусна информация.А по повод цитираната от мен имаше един шеговит журналистически комеnтaр в едно каре,понеже се падаше на някакъв именяшки празник-предупреждение към жените да не причакват пийналите си мъже с точилката в ръка,защото такава им била кармата и те били виновни,че пият. Laughing Laughing


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 9:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цитирах гореспоменатите 4 държави,защото всичките те имат ярко изразено сексистко законодателство в полза на "слабия пол",който там е "силния"...поне според Закона.
сиреч там не чакат следващото прераждане,а разгонват фамилията на мъжете още в тоя и то в доста обозримо бъдеще...
Не съм против,ако имат вина,"да си го получат",но ъам жените все невинни излизат нещо... Rolling Eyes

Арабите,пък,са другата крайност...

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 10:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Там не става въпрос кой е виновен и кой не,в Скандинавските страни просто имат силно социално ориентирана политика относно най-вече майките,да бъдат предпазени и застраховани срещу безотговорно поведение на някои мъже.


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 10:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако под "социално" разбираш "сексистко" съм съгласен

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 10:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Ако под "социално" разбираш "сексистко" съм съгласен


Не,имах предвид,че ги обезпечават финансово,включително и държавата,за да нямат затруднения,дори съм чувала,че самотните майки били по-добре обгрижвани,отколкото семейните.


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 09, 2007 10:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз съм чувал същото.затова и доиста жени хващат някой нещастник,залъгват го,че3 е "Той",сдобиват се с дете,а после му вземат всичко...
И на мода е:"Това дете е мое!Ще правя каквото си искам"

Т.е. децата са саредство за шантаж и облагодетелстване...там,поне,но и в нашата милал Татковина се учат.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov