НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 12:49 am Вижте мненията без отговор
КАКВО СА ЗАБРАВИЛИ НАШИТЕ ДУШИ?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Дек 21, 2007 3:18 pm
МнениеЗаглавие : ????? ?? ????????? ?????? ?????!
Отговорете с цитат

Поднасям Ви една поучителна притча, в навечерието на празниците, които нашия българин обича така безпределно - явно само тогава се чувства "човек" (по празниците!)

Няма нищо против празниците - но те са онова нещо и онова време, през което човека трябва да си прави равносметка какво е направил през живота си, и по-точно какво е направил от себе си през живота си???!!!

Но ... това никой не го прави, просто защоот никой не го помни ...

Всички гърмят, реват, ядат, пият алкохол и друсайки телесата си се веселят, та чак стигат до побоища ... ми веселба сега, какво да се прави?!

Та ... ето ви притчата, а вие, ако искайте я коментирайте, ако искате празнично вибрирайте и си ... мълчете.

Както намерите за добре ... Rolling Eyes



ПРИТЧА ЗА ДУШИТЕ

Притчата е огледало на нашата душа, тя ни напомня за добре известни ни, но като правило, позабравени истини

Душите се били събрали на съвещание преди въплъщението си на земята. Бог попитал една от тях:
- Защо отиваш на земята?
- Искам да се науча да прощавам.
- И на кого се готвиш да прощаваш? Погледни останалите души, виж колко са чисти, светли, любящи. Толкова те обичат, че едва ли могат да ти направят нещо, което да трябва да им прощаваш.

Погледнала Душата към своите сестри душички - точно както казал Бог: тя ги обича безусловно и те нея също! Омърлушила се Душата и казала:
- А така ми се иска да се науча да прощавам!

Тогава до нея приближила една от другите души и казала:
- Не тъгувай, аз те обичам толкова силно, че съм готова да сляза с теб на Земята и да ти помогна. Ще ти стана съпруг и ще ти изневерявам, ще пия, а ти ще се учиш да ми прощаваш!

Друга една Душа се приближила и казала:
- Аз също много те обичам и ще дойда с теб: ще бъда твоя майка, ще те наказвам, ще ти се бъркам в живота по всички възможни начини и ще ти преча да живееш щастливо, а ти ще се учиш да ми прощаваш!

Трета Душа казала:
- Аз ще бъда най-добрата ти приятелка и в най-неподходящия момент ще те предам, а ти ще се учиш да ми прощаваш!

Приближила още една Душа и казала:
- А аз ще ти стана началник и от любов към теб ще се държа грубо и несправедливо, за да можеш да изпиташ прошката.

Друга душа се наела да стане зла и несправедлива свекърва...

И така се събралба цяла групичка любящи души, които измислили сценария на своя живот на Земята, за да добият опит с прощаването и се въплътили. Но се оказало, че на Земята е много, много трудно и сложно да си спомниш Себе си и договора.

По-голяма част от Душите взели живота на сериозно, започнали да се обиждат и да се гневят една на друга, като забравили, както че сами са измислили сценария на този живот, така и най-важното - че всички те се обичат безусловно!


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Нед Юли 13, 2008 10:45 am; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Дек 21, 2007 3:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

То това си става и без наговаряне.Просто някои хора скучаят и от скука си измислят занимания разни...които понякога граничат с престъплението...а понякога и преминават границата.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Дек 21, 2007 3:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много поучителна притча,звучи много реално.Отдавна съм си мислила,че с част от близкото ми обкръжнение сме една група души,дето сме дошли на този свят да си преподаваме взаимно уроци,ама сме се поувлякли и сме забpавили кой за какво е дошъл,та си образуваме нерви взаимно,кога от любов,кога от егоизъм и претенции.Поне се опитвам да се науча да прощавам и да не създавам много неприятни емоции на другите.И да не е попредваротелно замислен сценарий събирането ни тук,добре е да си представяме,че е така.


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Дек 21, 2007 4:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да! Когато облечем земните си костюми, гримираме се и излезем пред публиката, спектакълът така ни грабва, че забравяме защо сме на сцената! Пожелавам на всички съфорумци, когато се усамотят в "гримьорната" да си спомнят тази притча и да се засмеят над себе си, ако са си забравили репликите, или пък са ги казали зле, както и да простят на публиката, че е люпила семки, докато те са плакали, а и да не се сърдят на колегите си актьори, че вместо да им подадат реплика, са им сложили крак...Пожелавам го , разбира се, и на себе си. Весели празници на всички! Прошка, мир и любов във вас и около вас! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Дек 21, 2007 6:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Crying or Very sad Забравяме кой сме!Забравяме,че сме тук,за да стигнем по-високо ниво,забравяме че сме тук на земята,за да се научим да прощаваме,забравяме,че сами сме си избрали живота,които живеем сега!

Всеки път ,когато ни се случи нещо лошо,то не само си има причина,не само че трябва да се замислим за себе си,а по този начин се развиваме духовно...Ако всеки от нас помисли защо му се случва всичко това,ще намери не само една причина и ако обърне внимание на случващото се с него и след "лошия период" ще осъзнае,че това всъщност е било просто изпитание и вместо да се гневи,да отмъщава , да обвинява , да се изолира .... трябва да продължи напред ,приемайки фактите и случките ,без да съжалява , да прости и толкова!

Аз от няколко дена си мисля,че всъщност лоши неща май няма , има поука и изпитание ...

Лоши хора също няма , има болни души , загубили пътечката ,по която бяха тръгнали !

Нека не бъдем като тях!

Доста се отклоних от темата... Извинявам се!

Rolling Eyes

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Дек 21, 2007 10:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами!Изобщо не си се отклонила-баш това си е!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 22, 2007 12:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз така мисля, че изобщо не е прекалила.

Прекалили са повечето от хората затънали в самозабравата кои са и защо са тук на Земята.

Жалко, че нехаят и ... изобщо не искат и да знаят за това. Жалко ... Crying or Very sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 22, 2007 2:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
Crying or Very sad...Лоши хора също няма , има болни души , загубили пътечката ,по която бяха тръгнали !

Нека не бъдем като тях!

Доста се отклоних от темата... Извинявам се!

Rolling Eyes


В темата си. А колкото до лошите, наистина няма лоши по принцип, но удивителното е, че действат по този начин - като лоши. И го правят много убедително, ако съдиш по синините (физически и душевни) върху себе си. Ако бяха само болни, с мед да ги храниш, но са и зли, и си умират от удоволствие, че са такива (доколкото не се лъжа, се самонаричаха справедливи или нещо такова) Confused

Според мен са просто безпросветни, безцелни, безпосочни - ходещи тумбаци с полови органи, и би трябвало да подлежат на рециклиране - дано поне тогава нещо полезно излезе от тях. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 22, 2007 6:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не мога да си го обясня и аз!

Колкото и да го мисля,не знам и не мога да го измисля!

Как на един човек,ще му доставя удоволствие да е лош,да тъпче и мачка хора около себе си?
Вместо да си помага,да се развива,да се поучава,да опознава,да се учи ... Sad
Написах го по-горе .... за мен това са хора,загубили пътя си,но рано или късно го намират,за жалост обаче по-доста болезнен начин!

Единственото,което ми идва,като отговор е че без тия "справедливи" хора,ние нямаше да си дадем сметка за много неща!

Как един човек би познал доброто,като не познавата лошото?! Smile

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 22, 2007 7:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз все си мисля,че лоши хора няма.Може да звуча наивно,но по-скоро са обременени,изкушени,заслепени,оглушали,със затормозена психика,обладани от различни комплекси и мании,или пък както се казва загyбили връзка с душата си.


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 22, 2007 10:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

1. Обичам те, не затова какъв си ти, а за това какъв съм аз, когато съм до теб.
2. Никой не заслужава да лееш сълзи за него, а този който заслужава това, никога няма да те разплаче.
3. Само защото някой не те обича, както на теб ти се иска, не значи, че не те обича от все сърце.
4. Истински приятел е този, който ти подава ръка и докосва сърцето ти.
5. Най-много ти липсва този, който е до теб, но ти знаеш, че никога няма да е твой.

6. Никога не се разделяй с усмивката си, дори и когато ти е тъжно, … откъде да знаеш, може някой в тоз момент да се влюби в нея.
7. За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
8. Не си губи времето с човек, на когото му е все едно дали си до него.
9. Може би Бог иска да срещнеш няколко неподходящи личности, преди да срещнеш човека за теб, за да бъдеш на ясно със себе си.
10. Не плачи, когато всичко свърши, усмихни се, че нещо ти се е случило.
11. Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората.
12. Стани по-добър човек, и гледай да си наясно със себе си, преди да срещнеш някого с надеждата, че той ще разбере що за човек си ти.
13. Не си давай много-много зор, най-хубавите работи се случват, когато най-малко ги очакваш.



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 22, 2007 11:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

"Да обичаш" някого значи "да го приемащ" не "ако",не "докато",не "защото",а "въпреки"[недостатъците му].

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 23, 2007 12:34 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Точно така е и аз съм на това мнение! Cool

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 23, 2007 12:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
... а "въпреки"[недостатъците му].


Бих казал по-скоро "именно заради" [недостатъците му]. Никой не може да ти каже точно защо харесва обича или приема даден човек. Ако може да го направи, значи става въпрос за чист егоизъм, а не за обич и прочие. "Въпреки", поне според мен, задава една егоистична или високомерна модалност - позволяваш някому нещо "въпреки"... Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Дек 23, 2007 12:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov