НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 2:06 pm Вижте мненията без отговор
Сподели с нас?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 9:47 pm
МнениеЗаглавие : ??????? ? ????!
Отговорете с цитат

Здравейте на всички!
Тъй като често се отклоняваме от темите, но...какво да се прави като всички обичаме сладко Very Happy и на нощна смяна мечтаем кой за крем карамел, кой за баклавички, кой за сиренце, да не пренебрегваме и компота Cool Razz ! И по този повод реших да отворя тази тема, в която можем да "дрънкаме" на воля Very Happy, без да се притесняваме от това дали не сме се отклонили много от темата!

А за Ауданчо бях подготвила рецепта за Крем Луи 14, но ще я напиша след малко, защото я забравих и ще трябва да я погледна Embarassed ! Време е да си приготвя това вкусно кремче, за да не забравям рецептата Rolling Eyes ! Иначе със сигурност знам, че има яйце и пудра захар Laughing Razz ! Ако някой има други предложения нека сподели с нас Smile! Може даже да си измислим наш специалитет Razz Razz Razz !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 9:56 pm
МнениеЗаглавие : ??????????????
Отговорете с цитат

Урааааааааа!Поздравления Меганче!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Нощтната смяна е налице и вече има къде да се отклоняваме.
Давай сега за тоя Луи-то май и бадемчета имаше тав а??? Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 10:07 pm
МнениеЗаглавие : Re: ??????????????
Отговорете с цитат

tan4eto77 написа:
Урааааааааа!Поздравления Меганче!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Нощтната смяна е налице и вече има къде да се отклоняваме.
Давай сега за тоя Луи-то май и бадемчета имаше тав а??? Very Happy Very Happy Very Happy


Браво и ан теб tan4eto77 Wink ! Има и бадемчета Razz !

Пудра захар 100 гр.
яйце 1 бр.
бадеми 20 гр. / може и повечко Razz /
резен портокал /за украса/
топинг карамел

Сигурна съм, че имаше и още нещо ама... Razz ! А то ще трябва и начин на приготвяне Rolling Eyes ! Аз само съм го яла и знам как изглежда, така че Ауданчо да ме извини ... и да почака до утре рецептата Razz Wink !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 10:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

аз знам какво липсва-да дойдем и да го изядем като го направиш!!! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 10:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

tan4eto77 написа:
аз знам какво липсва-да дойдем и да го изядем като го направиш!!! Very Happy


Laughing Laughing Laughing Много си права! И да ти кажа като си заговорихме за тоя Луи много ми се прияде Razz ! Наистина е много вкусен Rolling Eyes ! После може да го сънувам Laughing Wink !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 10:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ох то едни мечти ме налягат сега за нещо сладичкооооооо Confused вие с Кати сте добре хапвате сладичко и няма проблеми,аз обаче като прекаля/а то почти винаги е така/със сладкото и ставам "пухкава и мека" Very Happy Very Happy Very Happy Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 10:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

tan4eto77 написа:
ох то едни мечти ме налягат сега за нещо сладичкооооооо Confused вие с Кати сте добре хапвате сладичко и няма проблеми,аз обаче като прекаля/а то почти винаги е така/със сладкото и ставам "пухкава и мека" Very Happy Very Happy Very Happy Embarassed


Smile Танче май тази вечер сме си само двечките! Ауданчо чу за крем Луи и се покри Smile! Представяш ли си... Shocked ми ако е отишъл да го прави Smile Razz ! Ще ядем кремче Wink Razz !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 10:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

аааааааа може и да е отишъл да спретне някой друг вид десертче"изненада" Wink .той по принцип обича да ни въвежда в новости така че ще изчакаме да видим дали не ни готви изнеада.тя и Катито я няма на линия ама ние приказваме като за повече хора.споко като се появят може и да не успяваме да се уреждаме за някое лафче -поне с нещо за хапване да понамажем. Very Happy Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 10:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А Катенцето сигурно прави еклерчета Laughing ! Да не би да са се наговорили нещо с Ауданчо Rolling Eyes ! Хмм... те нека приготвят десертчетата, ние пък ще им помогнем да се отърват от тях Very Happy Razz !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 11:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

да щом е за помощ-винаги,пък и няма да ги оставим да се развалят десертчетата я!!! Very Happy те Катето и Ауданчо се спотайват тая вечер,а нощтните птички продължаваме да се облизваме тука амааааааааа няма да успеят да се скрият и да си хапнат без нас сладичкото/нищо че аз може и да се търкалям от килца, т.е. да стана ниска за килограмите си Very Happy Very Happy Very Happy /.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 11:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing Абе ти за килцата не му мусли! Сега идват пости и имаш чудесната възможност да се отървеш от някое килце, но преждевременно наваксвай Laughing Wink ! А те Ауданчо и Кати, че няма да се скрият няма... Cool Razz ! Приятел в нужда се познава Smile, така че ще си похапнем Very Happy ! Хей трябва да оставим и за Маг Живин, че той с тва солено мухлясало сирене Laughing / после и компотче ще търси ама... Razz - Маг Селена няма да му даде, защото той се оплаква от него /!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 11:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Туй с Луи е хубав почин.Искате ли и други вкусни рецепти да пишем,но... Exclamation БЕЗ КАКАО Exclamation
Нека да е нещо интересно,но без този афродизиак,дето прави децата неврозни.

Ето една рецепта,която правят във Финландия.Но и в Швеция,затова можем да я наречем
ШВЕДСКА ЗАКУСКА (ако някой предпочита може и ФИНЛАНДСКА,особено ако е фен на NOKIA)

Продукти:
-прясно мляко;
-овсени ядки;
-хляб,по възможност небял;
-масло(в НИКАКЪВ случай маргарин или друга отрова!);
-кашкавал;
-колбас(извинявайте Маг Селена,но там не са вегетарианци,а аз се опитвам да съм в крак с оригинала);
-4 големи картофа;
-сол.
Сварявате млякото и го слагате(след като изтине до стайна температура) в хладилника.А ако сте в Швеция-изкарвате го на балкона Smile
Слагате да се варят 4 големи картофа.
Когато останат 10 минути до сваряването им,слагате в подсладена вода да се варят и ядките.


Намазвате филийките хляб с масло,а в/у него кашкавал и/или салам.
Сварените ядки сипвате в средата дълбока чиния и правите "островче",заливайки внимателно "бреговете" с леденостуденото мляко.В/у центъра на 'острва"сипвате щипка сол.
Слагате по 2 картофа в чинийка,към която се полагат 2 вилици.На едната забучвате горещия картоф,а с другата го белите.

Това е обичайна закуска по ониоя места.Каза ми я Сеппо Мустикамаа(Мустика-Черна боровинка,маа-земя).той е финландец,но живееше в стокхолм,та затова се двуумя за точния произход на рецептата.
Но е мно-о-ого,мно-о-ого вкусно.Мда! Smile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 11:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Ауданчо сега ако ни спретнеш и обяда направо ще си главния готвач тука. Very Happy Very Happy Very Happy а ние с Меганчето започнахме направо със десерта.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 11:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ммм..имаше една супа от водорасли,а за второ-печени жълъди

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 08, 2007 11:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Я виж ти Ауданчо се появи! А ние с теб Танче се притеснихме, че крои нещо! Виждаш ли с какво се занимавал нашия приятел Smile! Усещате ли, че от нас ще излязат големи кулинари! Особено аз като сладкарка Laughing / с половин рецепти Embarassed Laughing Laughing /! Ми... аз обичам да импровизирам, кой знае, може пък да измисля нов Крем Луи, който да е по-вкусен от оригинала Cool Razz !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov