НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 5:04 pm Вижте мненията без отговор
НЕЩО ИНТЕРЕСНО ЗА ЦВЕТОВЕТЕ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 03, 2008 10:33 pm
МнениеЗаглавие : ???? ????????? ?? ?????????
Отговорете с цитат

Всеки от нас може да научи за себе си повече, ако се замисли над това, защо не му харесват едни или други цветове.

С негативното ни отношение към едни или други цветове можем точно да определим слабите си страни, а значи и къде са концентрирани те.

Трудно е цветовете да се разглеждат от една страна, тъй като имат позитивни и негативни качества.

Така, говорейки общи неща, всички светли оттенъци отразяват позитивния аспект на цвета, а тъмните и мрачните - неговия негативен аспект.

Време е да се замислите кой цвят предпочитате и защо

За какво говори фактът, че не харесвате даден цвят:

• Червеният - вие сте отхвърлена от някого, претърпели сте сериозно поражение.

• Розовият - не търпите ситуации, когато решението остава за другите хора, когато вие не можете да повлияете на изхода на нещо.

• Оранжевият - говори за умствено или физическо изтощение.

• Златният - отражение на материалното или духовното благополучие.

• Жълтият - вие сте била сериозно разочарована и сте изгубили личната си сила.

• Зеленият - говори за самотата ви, за съжалението, за това, че вие сте отхвърлена от някого.

• Синият - страхувате да не допуснете грешка, да изгубите състояние, статус или длъжност.

• Светлосиният – страхувате се открито да изразявате чувствата си, боите се от промени в живота ви.

• Тъмносиният - говори за загуба на доверие. Някой, някога ви е подвел, отнесъл се е зле с вас.

• Виолетовият - липса на възможност за самоизява.

• Черният - желание да се контролирате.

• Кафявият - вие се борите за независимост, промяна на отношението към вас.

• Сивият – нуждаете се от сътрудничество. Необходима ви е поддръжка от семейството и приятелите.


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 10:15 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много интересно и явно - доста точно. От изброените аз не харесвам единствено розовото, а пък златният леко ме дразни, изглежда ми някак си парвенюшки. Веднага вземам мерки да почна да харесвам златистото. Wink Предполагам, че също толкова определящо е и кои цветове харесваш най-много /дори не мисля, че е въпрос на подбор на цветовете за облеклото ти например, а по-скоро - в какъв цвят си се представяш, как определяш себе си като цвят/.Аз например харесвам тъмно червения цвят. Не че се обличам в червено, защото също като златистото, ми изглежда много натрапчиво за външен вид, но всъщност възприемам себе си като червена.В някаква друга тема бях си признала, че виждам хората в цветове - та може би е от това. Имам усещането, че ако малко започна да виждам в себе си по-зелен, или по-син цвят, нещата за мен вероятно биха били по-добре, но то не става само с искане.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 11:44 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka,щом виждаш цветовете,то виждаш кой е извън нормалните граници и съответно би взела навреме мерки.

Аз не обичам черния.Не го мразя.Просто ми е в повече,защото всеки ,който няма вкус, мисля,че "черното отива на всичко; да,ама не забелязват,че от черно до черно има разлика,а и като се има впердвид и че вскяа материя в черно дава ... различен черен,ако мога така да се изразя.

И като се огледате,забелязвате,като че ли всиеки втори е в траур.И ... всеки втори е черногледец,естествено.

Хайде да спрем "черната епидемия",а?Искате ли?И да се обличаме в други цветове? Smile
Иначе сме живи умрели...

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 12:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз съм "ЗА" ... Confused

Т.е. нека спрем "черната инвазия"!!! Crying or Very sad

Искам да допълня само, че това са вижданията на ... психолозите, говоря за възприятията на цветовете, и то преди всичко доста некадърните психолози.

Защото ... нещата не стоят точно така, както са казани.

Всички духовни и просветлени лица в Индия носят дрехи с оранжев цвят, който далеч не означава умсвено или физическо изтощение, а напротив ... означава обратното.

В България всички свещеници пък носят черни дрехи, нали така?! Но повечето от тях нямат никакво желание да се контролират, а ... напротив ... липсва им всякакъв контрол ...

Какво ще кажете по този въпрос, а?!

Златен цвят на аурата пък имат само и единствено Високо Просветлените Възнесени Учители - така например аурите на Буда и Христос са ослепително златни, но те не са били привързани нито към материалното, нито към духовното благополучие!!! Razz

Несъответствия, видите ли, някакви си ... Laughing Laughing Laughing

Какво ще кажете вие за тези несъответствия, аааааа ....... Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 1:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Амиии аз до колкото разбрах психолозите са дали тези определения нали ?

Мен ме навежда на мисълта,че психолозите си нямат и ни най-малка представа за това какво става в психиката на човек или от какво има нужда ... !

Нищо не разбират тия хора явноооо Confused Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 1:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Доколкото разбрах става въпрос за цветовете, които НЕ харесваш, а не обратното. AUDAN, съжалявам, но това че виждам хората в цветове, не означава че мога да определя кое е в "нормални" или в "ненормални" граници. За мен са си просто цветове. Друг е въпросът, че ако общувам ежедневно с някой и цветът започне отчетливо да се променя, то това ми говори за някаква промяна, ама и аз не знам каква. Rolling Eyes А иначе абсолютно никой не е само в един цвят. При всички има един преобладаващ и много нишки от други цветове - нещо като насипана боя в олио /на нишки и пластове, които се движат/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 3:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Доколкото разбрах става въпрос за цветовете, които НЕ харесваш, а не обратното. AUDAN, съжалявам, но това че виждам хората в цветове, не означава че мога да определя кое е в "нормални" или в "ненормални" граници. За мен са си просто цветове. Друг е въпросът, че ако общувам ежедневно с някой и цветът започне отчетливо да се променя, то това ми говори за някаква промяна, ама и аз не знам каква. Rolling Eyes А иначе абсолютно никой не е само в един цвят. При всички има един преобладаващ и много нишки от други цветове - нещо като насипана боя в олио /на нишки и пластове, които се движат/.

Щом ги виждаш,то много лесно ще се научиш на кого колко му е "дозата"Wink
Можеш,можеш...не ми се крий! Razz

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 4:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Доколкото разбрах става въпрос за цветовете, които НЕ харесваш, а не обратното.


Казано е доста двусмислено и трудничко се разбира ... Razz Wink кое за какво говори ...


Цитат:
Време е да се замислите кой цвят предпочитате и защо

За какво говори фактът, че не харесвате даден цвят:


Доста подвеждащо, Пенка не мислиш ли, ами ти бдиш ли бдиш ... Laughing Laughing И правилно ... Razz

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 4:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Друг е въпросът, че ако общувам ежедневно с някой и цветът започне отчетливо да се променя, то това ми говори за някаква промяна, ама и аз не знам каква. Rolling Eyes А иначе абсолютно никой не е само в един цвят. При всички има един преобладаващ и много нишки от други цветове - нещо като насипана боя в олио /на нишки и пластове, които се движат/.


Хкмкхм ... таккккааааа ... и да си дойдем на думата сеггггаааааа ... следва гаден въпрос, но искам честен отговор, така, както аз давам честните си отговори - без да ми пука.

Пенка, кажи сега когато бяхме на гости у Вас какви цветове блещукаха около мен???!!! А аз пък ще кажа какво означава това, което си видялааааа ... става ли???!!! Cool Razz

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 5:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Основният е също като при мен - червен, но не тъмно червен, а по-скоро пурпурно. Има също така бяло, синьо и виолетово.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 5:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мииии ... честно сега, к,во да правя ... обещахххх ...

Хкмкхм ... червеното означава, че съм била ядосана (така беше, защото едни от "3+1" бяха ни ударили няколко пъти колата с бухалка по покрива и преди да потеглим към Бургас едва тогава видяхме красотите които са сътворили), но ... пурпурно червеното означава, че яда, който ме е обхванал се е трансформирал и е преминал в съзерцание, какво ще им се случи в крайна сметка на тези злодеи, и честно казано бях в тихо тържество, когато видях какво ги чака и ... в тихо удовлетворение.

След като се почерпихме и си насочих вниманието към Калинка, тази прекрасна куче-хъска, навлязох в активна медитация и ... смирих яда в себе си окончателно и тотално.

Явно тогава са се появили белия, синия и после виолетовия цвят.

Или те просто са си били присъстващи заедно с пурпурно червения?!

И други аурично зрящи хора са ми казвали, че излъчвам син ибял цвят, понякога и розов ... но никога не са ме виждали в пурпурно червено, а още повече виолетово ... ама това беше преди повече от 15 години време.

Обясни ми ... Embarassed

Белият, синия и най-вече виолетовия цвят се срещат изключително рядко в ауричното поле на хората. Те присъстват обикновено при хора, които са духовно развити, с няколко стъпала над обикновените хора . Е, нямам предвид точно себе си, говоря по принцип, но има една формула за "Призоваване на Виолетовия Пламък", в който пребивават Възнесените Учители. Виолетовия Пламък е изключително красив ...

Често ли ги виждаш ти при хората тези три цвята - бял, син и виолетов?! Не знам, Пенка, дали си на същото това мнение, държа да знам.


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пет Яну 04, 2008 5:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 5:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Shocked Много "духовно" това с бухалката.Що го пуснете като инфо в техните сайтове или там където се подвизават,както те вилнеят из форумите ни,да ги видят хората какво представляват,"с техните камъни по техните глави"! Rolling Eyes Twisted Evil


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 5:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не. Всъщност изключително рядко.Дори като го казвам това, не се сещам да съм ги виждала, но допускам, че може да съм видяла и забравила. Но познавам и един човек, при който виолетовото е основният, преобладаващ цвят. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 5:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Сега видях, че има и друг въпрос и отговарям. Цветовете присъстват едновременно, но не са статични - движат се. За сравнение мога да го оприлича с великденско яйце, боядисвано в олио /много е грубо сравнението, но друго не се сещам/.Основният цвят е преобладаващ. На места той, движейки се, се прелива в другите цветове, които са на по-малки участъци и също се движат като различни пластове вода.Пак казвам - изобщо не знам какво това означава и никога не съм си мислела, че има нещо общо с аурата.По-скоро го отдавам на раздрънкано въображение. Нещо като портрета, който виждам в пердето например. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 04, 2008 5:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Но познавам и един човек, при който виолетовото е основният, преобладаващ цвят. Wink


Мъ тоз човек да не е някой наш общ познат, ъ-ъ-ъ-ъ-ъ ... дето беше от лявата ми страна, а?! Един с гола глава???!!!

Ако е той, мъ той много духовен тоз човек, Пенка! Не знаех аз за туй нещо ... Razz Wink Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov