НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 6:33 am Вижте мненията без отговор
НЕЩО ИНТЕРЕСНО ЗА ЦВЕТОВЕТЕ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 7:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не ги виждам с очите си, а само в съзнанието си и то като си помисля за конкретния човек. AUDAN, ти си знаеш. Като те видя пак, ако има промяна, ще ти кажа. Споко. Не си розовичък.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 7:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз отдавна мечтаех да срещна няколго,който да направи нещо като речник.
Някога,явно е имало такъв и е останало нещо от него в ... нумерологията.
А какъв е речникът ли?Ами... нещо като:
"Букво-цветово-звуково-вкусово- не знам си какво си още речник"

Ето kati каза,че "penka" e преобладаващо синьо.
Друг е въпросът дали някоя буква(зад която се крие звук) е толкова силно синя,че заслепява мъждукащата светлинка на другите,които не са сини или като цяло се получава синьо,макар ни една от буквите(звуковете) да не са сини.Това е по-скоро технически,тясно специален въпрос.

Бих искал поне част от гореспоменатият речник да се осъществи сега -"Букво-звуково-цветови речник".Ще започна само с нещо,което знае всеки...


Буквата А e първа във всички познати ми азбуки!!!Дали е случайно това?Или азбукосъздателите са се наговорили,участвайки в някакъв Световен заговор?Wink
Е,щом е първата буква от азбуките,то би трябвало числото й да 1,нали?
А защо съм я изтипосал червена ли?Ами защото това е цветът на първата чакра,най-долната.Логично е "А" да е червена,тогава,нали?


Само не ме питайте защо първата нота няма нищо общо с горенаписаното от мен.За това си има музиковеди.Те би трябвало да отговорят Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 7:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Интересно. Сега като го опитах на вкус Laughing името ми, наистина някак синее. На буква А и отива да е червена. Не знам защо. Може би защото прилича на стрела или връх на копие. Червеното е цветът на кръвта, а всичко изначално започва и свършва в кръв. Обаче AUDAN ти ми се скатаваш. Ще ти казвам цветовете, ако ми направиш хороскоп. Можеш да лъжеш на воля, стига да са все хубави неща. Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 7:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На мен б.А ми звучи бяло/с лек черен контур/.А и тези усещания,предполагам,че са индивидуални,така,че може би на всеки му е по различен начи,едва ли може подобен речник да пресъздаде унверсалното положение на нещата.Твърде е възможно такъв да съществува все пак,едва ли ни сме открили "топлата вода".
Буквата А е първа,може би защото много азбуки са взаимствани една от друга и звукът А е пръв още от преди възникването на членоразделната реч сигурно.


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 8:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Обаче AUDAN ти ми се скатаваш. Ще ти казвам цветовете, ако ми направиш хороскоп. Можеш да лъжеш на воля, стига да са все хубави неща. Laughing

Даваш 5 лева ,'ногу ша ти пузна'а,какоу! Rolling Eyes
Ти хубаф чувек,ма хубав не видял...
Без пари-толку! Cool

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 8:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Интересно. Сега като го опитах на вкус Laughing името ми, наистина някак синее. На буква А и отива да е червена. Не знам защо. Може би защото прилича на стрела или връх на копие. Червеното е цветът на кръвта, а всичко изначално започва и свършва в кръв. Обаче AUDAN ти ми се скатаваш. Ще ти казвам цветовете, ако ми направиш хороскоп. Можеш да лъжеш на воля, стига да са все хубави неща. Laughing


Имeто синее,щото P-то преобладаващо ми синее/останалите букви са ми в друг цвят/А за хороскопа вярно,че се скатава,нали е уж е голям спец,и аз искам! Evil or Very Mad Razz


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 8:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Грешка в кирилицирането,имах предвид б."П". А, Ауди,ако е за 5 лв. - и 10 ще ти дам.



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 8:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Грешка в кирилицирането,имах предвид б."П". А, Ауди,ако е за 5 лв. - и 10 ще ти дам.]

ако ша даваш 20 левапо-хубав раб'ти шати казва,за 50-още-по...а за 100-малиииий,напра'у нямам думи колко хубав раб'ти ша ти казва Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 8:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

То така и баба знае,ако хубавините са според сумата знаеш ли аз какви хубави работи мога да ти кажа,свят ще ти се завие. Laughing Razz


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 9:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пак оспамихме темата. Предлагам модераторите да открият една тема "Дърлене с AUDAN" и там да мятат всичко подобно. Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 9:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А penka и kati да вземат един буквар и да си записват срещу всякака буква-звук какъв цвяр виждат.После да продължат със сричките,думите,изреченията...Верочтно и една цяла книга има преобладаващ цвят,а?

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 9:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Това ще бъде колосален труд.Освен това при мен буквите не са съвсем дюс,има предобладаващ цвят и нещо като кунтури в друг цвят.И цяла книга може да бъде в цвят,в зависимост дали я знаем само като заглавие или и съдържание. Cool


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 10:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Колосален труд?Да!Но буквите от сегашната ни азбука са само 30.Тях,поне,запише като как ги виждаш.

Що се отнася до цяло произведение или книга,то би било интересно дали ще има съществена разлика в цветпвете ако книгата е с ъс заглавие и съдържание на разбираем за теб език или ако е на китайски ще е в друга окраска.
Аз,обаче,няма да се очудя ако 2 книги с едно и също съдържание,но на различни езици имат едно и също излъчване.Т.е. смятам,че цветът може да е универсален преводач от който и да е език

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 05, 2008 10:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако е извстно за какво става въпрос в нея,макар и бегло.Иначе и различните езици също си имат звукова окраска. Cool


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 06, 2008 1:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:

Е,щом е първата буква от азбуките,то би трябвало числото й да 1,нали?

А защо съм я изтипосал червена ли?Ами защото това е цветът на първата чакра,най-долната.Логично е "А" да е червена,тогава,нали?


Само не ме питайте защо първата нота няма нищо общо с горенаписаното от мен.За това си има музиковеди.Те би трябвало да отговорят Rolling Eyes


Да, така е, буквата А наистина е съответна на цифрата 1.

Не съм музиковед, но съм се занимавала с пеене и солфеж доста време ... та ще те осветля по въпроса, Ауди, относно "първата нота".

В зависимост от това, в коя октава се намира, тя излъчва различни цветове, защото в ниските октави цветовете са с ниски вибрации, а във високите - естествено с високи.

Та ... в ниските октави цветовете са плътни и тежки, а във високите са ефирни, безплътни и ... нямат тежест.

Затова са и по-красиви от плътните ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov