НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Май 04, 2024 1:23 am Вижте мненията без отговор
ИМАТ ЛИ ЖИВОТНИТЕ ДУША ... !!!
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:29 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

то наистина е много приятно-инъче всички да сме се паркирали навреме по леглата, а не всяка вечер да даваме нощтно дежурство.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:35 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Хванаха го и го водят ... носи високо табелката над главата си, а на нея пише "ЛУИ" ... можеш ли да си представиш!!! ... сега полицаите пак ще ме карат да пиша за какво става въпрос! Crying or Very sad Rolling Eyes


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ...

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Моят отговор е : щом имат характер, щом могат да бъдат научени на някои хигиенни навици и щом познават кой ги обича, кой е добър и кой лош, значи имат и душа. Не е вярно че помиарите били глупави, а само расовите животни били умни. Това са изопачени схващания на хора с големи претенции. Познавам животни улични превъзходни, които са много по-чаровни и като външен вид и като характер от породистите такива. А всеки който обича животните знае че животно с характер може да те спечели много повече отколкото с порода или външен вид.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 1:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile Smile Всъщност според много хора т.н.помияри са по-интелигентни от расовите, специално при кучетата, от една страна са взели много и различни гени, от друга - условията, при които са принудени да живеят и да оцеляват са спомогнали да развият маса допълнителни качества. При отглеждамите в домашни условия животни им е отнета възможността да се отдадат на вродените инстинкти, харатерни за дадена порода, примерно за ловуване и др.такива.Помиярите също се оказват в непривична за тях среда - сред градската "джунгла", където трябва да се пазят от лоши хора, от автомобили, от други като тях, да си намират храна и т.н.Те са успяли да развият в по-голяма степен усет към нещата и към хората в частност. Smile Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 6:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте! Smile

Снощи обещах да ви разкажа някои историйки за животинки. Веднага изпълнявам обещанието си! Smile

Четете сега внимателно ...

Животните познават нежността, която е съвсем различна от половата любов, чието предназначение е възпроизводството на вида. Съществуват множество примери за приятелство между животните от един вид, а дори и между такива от различните видове, известни като враждуващи.

Враждата между кучетата и котките не е наследствена предопределеност, не е записана в гените им. Те не прекарват времето си в свади, сбивания, открити или тайни войни. Можем да ги видим да се целуват, ближат, галят, да лудуват заедно и да се разбират чудесно.

Ще ви разкажа един такъв пример за разбирателство между куче и котка. Между другото повечето техни "разпри" се базират на абсолютно различните им езици. Така например когато кучето е с навирена опашка нагоре и я върти, то се радва, то приветства, засвидетелства своето приятелство, а когато котката е с навирена опашка и я размахва, тя показва колко много е ядосана и недоволна!!!

Та ... един млад овчар наблюдавал следната сцена. Една котка дращела отчаяно пръстта в края на една ливада. Тя искала да извади малките си котенца, които фермерът на дома, където живеела, бил закопал живи. Но не успявала, защото земята била корава. Лапичките й се облели целите в кръв.

Тя се върнала във фермата и започнала да търси кучето-пазач. Накрая го открила, застанала пред него, и забележете - въпреки, че говорят на различни езици, успяла да му съобщи какво иска от него. Сигурно съществува и есперанто между двата вида ... не знам!

Все пак крехката писана се върнала обратно заедно с големия пес. Той подушил мястото и започнал да рови с мощните си лапи. Пръст и прах летели наоколо и скоро котетата били изкопани. И истинско чудо - те били и живи!!! Котката и кучето ги захапали за вратлетата и ги пренесли едно по едно в сеното, където те постепенно се съвзели. Майката облизала новородените си и им дала да сучат. Едва тогава кучето пазач си тръгнало ...

Младия овчар отишъл при фермера иму разказал какво е видял. И останал при него, любопитен да види какво щял да направи сега фермера?! И станало чудо видите ли ... фермерът взел, че ги пощадил! Sad

Сами можете да си направите изводите относно животните - нарочени за врагове, а пък и за хората, който често демонстрират приятелство един пред друг, а после правят онова, което е направил фермера с малките новородени котенца ... !

А като направите изводите - чакам вашите мнения ... Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 7:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много обичам и кучета, и котки и всякакви животинки.Мечтая си един ден да мога да си позволя да не работя в града, а да мога да се оттегля на село и да си гледам животинки. Но е възможно и да не съм права за това, а само да го идеализирам. Не знам. Моето куче е хъски. Те са най-близо до вълците и до първичното. Имат страшно много вълчи навици и характер, за разлика от другите породи, където тези неща са по-шлифовани от хората.Точно за това го обичам толкова.Сигурна съм, че избора на домашен любимец много говори за характера на човека, който избира.Сигурно се увличам в темата, но дори съм почнала да деля хората на пр. :"немски овчарки", "ротвайлери", "питбули" и т.н.Много ме впечатли и избора на Маг Вероника. Ако има време и желание може да напише - защо точно тази порода. С какво я привлече.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 8:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Що за човек би заровил малки беззащитни създания, и то живи Sad Rolling Eyes ! Кучето не е не е най-големия враг на котето, нито пък вълкът на овцата...! Най - големият враг на животните сме ние хората, защото не виждаме по-далеч от носа си... Confused ! Между животните съществува много по-голяма и безрезервна любов, отколкото между хорота! Животните, нарочени за врагове биха се обединили в името на доброто, докато хората са способни да си "извадят очите"!Хорската злоба за съжаление няма крайSad!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 8:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Освен това хората убиват понякога и за удоволствие, животните само по необходимост - за оцеляване /храна, самозащита, размножаване и т.н./
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 8:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
...Сигурно се увличам в темата, но дори съм почнала да деля хората на пр. :"немски овчарки", "ротвайлери", "питбули" и т.н.Много ме впечатли и избора на Маг Вероника. Ако има време и желание може да напише - защо точно тази порода. С какво я привлече.


Хъскито може да близо до първичното. Но булдогът е най-близо до съвършенството. За да те улесня в разделението и подреждането ми по лавичките Razz


_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 8:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Освен това хората убиват понякога и за удоволствие, животните само по необходимост - за оцеляване /храна, самозащита, размножаване и т.н./


Котките понякога го правят, за да убиват, а не за да се хранят. Вълците, доколкото зная могат да натръшкат половин стадо и да си вземат само една овца Confused

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 8:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много съм любопитна когато котка и котарак са семейство и имат котенца, той (мъжкият) грижи ли се за тях? Защото доколкото знам от други, котараците въобще не се грижели за малките си котенца, а само гледат да издебнат котката да не е до тях, да ги понесат и да ги изядат. Wink Наистина ли така постъпват с децата си? Знам, че котките са си особени по характер, но чак пък толкова да са егоисти, умът ми не може да го побере. пък и не съм наблюдавала семейство от котки с котенца и затова ми е много любопитно. Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 8:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

При котките семейството е относителна величина. Лъвовете правят точно това, което ти казваш, но ядат чуждите лъвчета.

Котараците гледат котките, а не котетата. Котетата само им пречат, защото докато ги гледа, котката не се разгонва Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 9:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин, в най-скоро време ще се изуча и ще кача снимката на моето куче и тогава сравнението ще бъде унищожително.Нищо лично, разбира се!Просто - когато фактите говорят - и боговете мълчат!А между другото- една информация: кучето ми е много добро и никога никого не е ухапала /дори и друго куче/. Те явно си се усещат помежду си и другите кучета също не я закачат, дори и най-злобните - т.е. - тя също не е хапана от друго куче, с едно изключение - френски булдог. Метна и се на гърба и я ухапа без никаква причина - просто минавахме покрай него и той изскочи изпод една маса. Не можа да я нарани, защото тя има доста козина, а неговата захапка не е нещо кой знае колко мащабно, но много я изплаши. От тогава - играе си с всички кучета, с изключение на френски булдоци.Та си мисля, че те май са нещо особняци - нещо като французи.Пък ние сме си прости чукчи.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 9:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не се притеснявай, ако разликата е убийствена, тя ще е в полза на булдога, но ще те пожаля и ще изтрия снимката на хъскито, ако това те потиска. Laughing

Колкото до булдочетата и другите кучета - какъвто стопанинът, такова и кучето, макар някои неща да зависят и от породата. Виждал съм доберман да мърка и пекинез да налита. Всичко е от хората. Дай на животното най-доброто от себе си и то ще ти отвърне с нехапане на хора и кучета. Дори и на хъски (макар изкушението да е голямо Wink) .

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 9:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Имам едни комшии, които явно не хранят кучето си! То е до такава степен освирепяло, че изяде кучетата / по-малките / на половината махала Sad Crying or Very sad ! Акъла не ми го побира просто... Shocked !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov