НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 8:56 am Вижте мненията без отговор
ИМАТ ЛИ ЖИВОТНИТЕ ДУША ... !!!
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 11:24 pm
МнениеЗаглавие : ИМАТ ЛИ ЖИВОТНИТЕ ДУША ... !!!
Отговорете с цитат

Ако под "душа" разбираме нетелесната част на съществата, източника на чувствителността, разумността и волята, извора на мислите, привързаностите и страстите, общия обект на всички емоционални и разумни промени в съзнанието им, то ДА, животните имат душа!

Ако под "душа" разбираме смелостта, възвишените чувства, великодушните пориви на индивидуалността, схващана от нравствената точка, то ДА, животните имат душа.

Ако под "душа" разбираме нематериално жизнено начало, което същевременно е ефирно и субстанционално и се отделя от тялото в смъртния час, ако под "душа" разбираме двойник на съществото, подобен на живия, който е бил и който му дава възможността да продължи да живее в един друг свят, то ДА, животните имат душа.

Бих казала дори нещо повече: животното е душа!

Разкажете за вашите наблюдения над животните, с които сте имали досег, за техните реакции, за това дали са ви помагали някога, за това дали са изпитвали обич към вас, дори за това дали не са допускали лоши хора до вас ... давайте! :
)


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Сря Дек 30, 2009 12:45 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 11:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена моята покойна котка имаше много интересна стратегия към хората които обичаха животни,а може би и към добронамерените към мен -лягаше в тях и заспиваше почти веднага.обратното на това като реакция беше че ако в къщи дойде човек който тя по някакъв начин не харесаше започваше да мяука неистово и не спираше докато не си тръгне този човек/понякога дори се е случвало да има "изненада" в обувките на този човек-локвичка/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 11:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Оооооо ... това с локвичката нищо не е ! Laughing

През лятото правихме един ремонт и в къщи дойде един не чак до там психически вред майстор, който беше отгоре на това и много зъл ... но много умело прикриваше този свой недостатък!

Първата вечер, когато той си отиде и си остави маратонките в коридора (ах, как воняха само) стана нещо много неприятно. Аз веднага разбрах, че вече покойната ми Черна Маца ги гласи някакви, щото гледаше много мръсно към врататаааа ... и обикаляше много нервно около въпросните "майсторски" маратонки.

Веднага изнесох маратонките на терасата, за да не пострадат, но през това време тя взела, че се изакала точно там, където бяха те ... ужас!

Животните притежават невероятни екстрасензорни възприятия!

Знаеш ли, че те виждат духовете такива, каквито са всъщност в невидимото за нас?

Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 11:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

може и сегашното ми коте да вижда духа на покойната котка/понякога ми се струва че усещам присъствието на починалата си котка/.най-интересното е че и малкото коте което е в момента в къщи започна да прави същите неща като предходничката си-ужасно много си приличат по характер и маниери дори.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 11:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Като малка имах едно пуделче - беличко, мъничко и много сладичко! Гледах го се едно е детенце...! За нещастие кравата на баба ми го настъпи и... Crying or Very sad ! За човек не съм плакала толкова, колкото за него Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ! После имахме и друго кученце, пак мъничко и тъкмо порасна, разболя се от някаква болестSad! И то загина...! Реших, че е заради това, че и двете ги кръстихме с едно и също име! От тогава не съм си взимала куче! Но мисля, че вече много съм се променила Crying or Very sad ! Преди много обичах животинките! Сега също ги обичам, но до толкова, колкото не бих позволила някой да им причини зло! Имам чувството, че вече ми е много трудно да се привържа към някое животинче толкова силно! Много ми е странно... това не съм аз Confused Rolling Eyes Crying or Very sad !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 10, 2007 11:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Винаги съм вярвала, че виждат духове.Много пъти съм виждала куче или котка от моите да се загледа на някъде, където уж няма нищо и да се наостря, кучето започва да лае понякога.Обяснявахме си го, че усеща някои навън по стълбите да се движи, но понякога съм мислила, че отбелязва нечие невидимо присъствие.Като имахме котка, след като се нанесохме в апартамента, ни поставяха радиятори, бяха бригада от виетнамци/по онова време много ги имаше и работеха в строителството и в ремонтни бригади/.Котката хич не ги понасяше, като дойдеха в къщи, трябваше дая държим далеч, защото издебваше да им скочи върху главите докато работят, особено клекнали с гръб към вратата.А едно от кучетата ни имаше инстинкт да ни пази по йерархия най-слабия/малкия пазеше от по-големите.Така например пазеше дъщеря ни от нас, ако и се караме, пазеше мен от мъжа ми.Правехме си шеги:той уж ми скача за нещо и кучето му скачаше да го лае,при все, че муимаше респект.Ако е трябвало да ни защити от нещо, пренебрегваше всякакъв инстинкт за самосъхранение.Да не говорим, че са усещали като се прибира някой още преди да е стигнал до вкъщи, или преди да е слязъл от колата навън.Много са били привързани към нас, даваха ни повече обич, отколкото сме заслужавали.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:05 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ще се опитам да ви разкажа утре някои случки за такива животни!

Благодаря ви за тази вечер!

Аз си лягам върху счупеното легло от маг Живин и ... хич не ми пука, важното е, че ще ми е топличко и приятничкоооо ...

Лека нощ на всички виии! Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:11 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

лека нощ Маг Селена!!! смилете се над Маг Живин че инъче цяла вечер ще трябва да си подхранва лаврите с тютюнче на терасата Confused
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:13 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Лека нощ и от мен! Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:14 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е, добре де ... и аз отивам да видя какво прави моята ларва на терасата отвън и след това ще взема да го прибера ... ми то добричко, ама много палаво, беее, много палово туй момче ... Laughing Laughing Laughing

Още веднъж - лека нощ! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:15 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Е, добре де ... и аз отивам да видя какво прави моята ларва на терасата отвън и след това ще взема да го прибера ... ми то добричко, ама много палаво, беее, много палово туй момче ... Laughing Laughing Laughing

Още веднъж - лека нощ! Smile


Laughing Laughing Laughing Лека нощ Маг Селена Wink !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:19 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ако не е палав няма да е интересно нали Маг Селена??? Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:22 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какво лека нощ?! Излизам аз на терасата и виждам маг ти Живин лети надолу от нея с някаква табелка ... ми от него остана само едно бяло пухкаво облаче ... и продължи след това да скача из квартала Laughing Crying or Very sad

Чакай да звънна на полицията да го приберат най-после, че да си лягаме значи ... ейййй, много палав човек ... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:23 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хванаха го и го водят ... носи високо табелката над главата си, а на нея пише "ЛУИ" ... можеш ли да си представиш!!! ... сега полицаите пак ще ме карат да пиша за какво става въпрос! Crying or Very sad Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:26 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile Голям купон е с Вас, сигурно хората околовръст и приятелите никак не скучаят Smile Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov