НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Май 02, 2024 5:49 am Вижте мненията без отговор
А имат ли хората душа?
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 08, 2007 10:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може би си права, затова и казвам спасяваме се поединично. А когато един потръгне да излиза от заблатяването, поне още десет тръгват с него. Ако се усмихнеш на някого сутринта, той ще се усмихне на поне още трима, те на поне още трима и т.н.... и утре усмивката ти ще е в Австралия. С псувнята нещата стоят по същия начин. Но ако все пак решим да се усмихнем...

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 08, 2007 10:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Тя псувнята е навсякъде около нас.Аз пробвах с усмихването-като си поръчвам например кафе и се усмихна на обслужващия персонал/обикновено все млади хора,ученици,студенти/някои го възприемат позитивно,други ме гледат като НЛО "я па тая кво се хили като зелка" /извинявам се/ Не са свикнали горките клиент да им се усмихва,виж тях започнаха да ги учат да го правят-служебната усмивка.
Laughing Laughing Laughing Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 26, 2007 9:38 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Изкарвам тази стара тема отгоре, защото останах с болка в сърцето си, като прочетох в новата тема за конете как "хората" пребиват конете на хиподрума само заради едното им удоволствие и удовлетворение на скритите им негативни характерови особености като садизъм и агресия ...

Нека си припомним до колко хората имат душа, т.е. доколко хората има връзка със собствената си душа ... Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 26, 2007 6:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Sad Имат душа,ама са я закопали някъде надълбоко,затрупана от Егото и съпътстващите го атрибути като комплекси,егоизъм,нарцисизъм,вредни емоции и какво ли още не. Mad Confused Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 28, 2007 2:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ето как някои "човеци" решават проблемите си, като при това и печелят, а други пък се хранят с душите на най-добрите ни приятели от животинското царство, които отгоре на всичко и ни се доверяват най-много ...

"ИНДИЙСКИТЕ УЛИЧНИ КУЧЕТА ЩЕ БЪДАТ ИЗПРАТЕНИ ЗА ИЗЯЖДАНЕ В КОРЕЯ

За да решат проблема с уличните кучета индийските чиновници решиха да ги изпратят за изяждане в Корея. Корейците смятат, че кучешкото повишава мъжествеността и устойчивостта.

Индийските чиновници предложили уличните кучета в Делхи да се уловят и да се изпратят в Корея.

Тази мярка била предложена на среща, посветена на подготовката за Игрите на Британската общност, които ще се състоят през 2010 г. В настояще време популацията улични кучета в Ню-Дели превишава 300 хиляди.

Животните се хранят от бунищата в града и представляват сериозна опасност за пешеходците и велосипедистите. От бяс, предаден чрез ухапване от улично куче ежегодно загиват повече от 200 жители на Делхи.

Освен изпращане на кучетата в Корея на срещата прозвучаха и такива предложения като да се упоят кучетата с транквилизатори за да може през цялото време да спят и след това да се откарат с камиони в селска местност.

Тригодишната програма за стерилизация на уличните кучета се, предложена от защитниците на животните, се оказа безрезултатна.

Супата boshintang, един от основните ингредиенти на която е кучешкото месо, е една от любимата на корейците."


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 28, 2007 2:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Този пример е показателен,че се търси материална изгода.
Защо ли?Ами защото,предполагам,корейците ще си платят за "мръвките".
Иначе ако беше "да се помогне на корейския народ",можеха да ги изпратят и във Виетнам,където има такъв глад,че джунглата е ... тиха-просто всичко летящо,пълзящо,а да не говорим за издаващо звук,е ... изядено.
Пък и Виетнам е по-близо,ама явно корейците са си платили...

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 28, 2007 3:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Странен народ.А същевременно кравите са им свещенни,не ги ядат до колкото знам,разхождат се необезпокоявани по улиците и като си полегнат и предизвикат задръствания ги чакат да се подместят,за да не ги безпокоят.
Иначе гладуват и в Монголия,пък и в Северна Корея не цъфнали. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 28, 2007 4:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Винаги съм си мислила,че "хората" (слагам го в кавички ,защото за мен това не са хора) причинили толкова зло на бедните животни ,се прераждат в животни и преминават през всичките тези страдания,които са причинили в миналия си живот..и го изпитват на собствен гръб.Не знам може и да бъркам,но винаги съм си го мислила това!


_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 28, 2007 8:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Абе какви са тези картинки, дето ти и Маг Селена си ги слагате в постовете?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 28, 2007 8:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Rolling Eyes Странен народ.А същевременно кравите са им свещенни,не ги ядат до колкото знам,разхождат се необезпокоявани по улиците и като си полегнат и предизвикат задръствания ги чакат да се подместят,за да не ги безпокоят.
Иначе гладуват и в Монголия,пък и в Северна Корея не цъфнали. Cool


Ми ето ти и защо кравите в Индия са свещени ... Ама си избиват кучетата, а уж били монго религиозни и духовни, хм ... Sad Confused



ЗАЩО В ИНДИЯ ПОЧИТАТ КРАВИТЕ?

Неотдавна в Намибия антрополозите са открили челюстна кост от получовек-полумаймуна, която те смятат за липсващата връзка в теорията на Дарвин. Проф. Сатя Ведант от Мултиверситета на Ошо в Пуна, Индия, е заявил:

"Не говорим за еволюция на физическото тяло, а на духовното съзнание на пътуващата душа, която чрез хиляди прераждания в животински и човешки тела се развива, докато достигне пълното си просветление.

Антрополозите трябва да се откажат да се ровят в калта, а да започнат да ровят в пластовете на своето подсъзнание.

Всички мистици, изследвали предишните си прераждания, са открили, че когато съзнанието пресича границата на колективното несъзнателно, последното прераждане на душата в животинска форма, преди тя да влезе в човешкото тяло, е в крава.

И това не е хипотеза, а резултат от хилядогодишни обективни изследвания в еволюцията на човешкото съзнание. Затова индусите вярват, че човешкото съзнание се е развило от съзнанието на кравите и символично ги почитат като майки.

Още повече, че ако имаше такова животно, което да е връзката между човека и маймуната, то би трябвало да съществува."


Пък кучетата да не би да са по-лоши от кравите?! И те душа носят, също като тях ... кучета ще ми ядат ... всъщност те "хората" се изядоха помежду си, та какво остава за жалните кученца сиротни ... Crying or Very sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 28, 2007 8:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
Винаги съм си мислила,че "хората" (слагам го в кавички ,защото за мен това не са хора) причинили толкова зло на бедните животни ,се прераждат в животни и преминават през всичките тези страдания,които са причинили в миналия си живот..и го изпитват на собствен гръб.Не знам може и да бъркам,но винаги съм си го мислила това!



Има много голяма доза истина май в твърдението ти ... Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 28, 2007 8:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing Laughing Laughing "ВИЦ НА ДЕНЯ:

Срещат се две маймуни:
- Как е новият ти възлюбен?
- Честно да ти кажа на външен вид много не ми харесва. В него има нещо човешко. " Rolling Eyes

Може и вътрешно да не и харесва по тази причина....
...
Laughing Laughing Laughing Wink

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 28, 2007 8:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Абе какви са тези картинки, дето ти и Маг Селена си ги слагате в постовете?


Ми ... моята гаргавеца ... пише и работи като мене на компа- направо се е самозабравила, ма точно като мене, значи ... пък и си приличаме двете такккааааа ....... докарвам го на визия като нея, ама е много сладка нали?! Razz Wink Laughing

Ами и ти можеш да си сложиш някоя такава картинка ... хубаво ще е, красивоа ... аз много обичам ... Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 28, 2007 8:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Laughing Laughing Laughing "ВИЦ НА ДЕНЯ:

Срещат се две маймуни:
- Как е новият ти възлюбен?
- Честно да ти кажа на външен вид много не ми харесва. В него има нещо човешко. " Rolling Eyes

Може и вътрешно да не и харесва по тази причина....
...
Laughing Laughing Laughing Wink


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Страхотен е вица, Кати ... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 28, 2007 8:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пилето е супер!И е много сериозно и ангажирано. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov